Zawrotna prędkość jedzenia...

Moderator: saba&mlis

Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez mysza » 2010-10-10, 11:15

Wydawało mi się, że to nic takiego... Ale nasz Franuś od zawsze bardzo szybko je... Na początku dawaliśmy mu moczone i zjadał to z prędkością światła. Teraz wprowadzamy mu suche, żeby nauczył się gryźć, a nie tylko połykać. Z suchym robi to samo, co z mokrym... Nie zdążę wyjść z kuchni, a on już skończy jeść.
Boję się, że w końcu może sobie coś zrobić z żołądkiem.
Czy znacie jakieś sposoby na wydłużenie czasu jedzenia? ;-)
Avatar użytkownika
mysza
 
Posty: 123
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-31, 22:24
Lokalizacja: Poznań
psy: Franco

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez Busola » 2010-10-10, 11:21

są specjalne miski z "przeszkodami" w środku co utrudnia wyłapywanie karmy suchej, nie wiem jak z mokrą :->

a ile posiłków dostaje maluch? może mu zwiększyć ilość a zmniejszyć porcje, nie będzie aż tak głodny. Spróbuj tez zmniejszyć porcje i a reszte podawać w kongu.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez nika » 2010-10-10, 11:36

Są też specjalne kule do miski. Np. takie:
http://animalia.pl/produkt,15740,Omega_ ... 5%82a.html
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez Leszczyna » 2010-10-10, 12:01

Takie wiadomości to i mi się przydadzą bo mam ten sam problem z moją Pasją i Pokusą. Czasami mam wrażenie że zachowują się tak, jakby nigdy jeść nie dostawały :-| A przecież Pasja to nawet za pulchna i przydałoby się jej ograniczyć :-| Każde tak samo karmione a każde innej postury i tuszy :-/ Ale z tymi kulami to może poskutkuje.
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-10-10, 12:09

u mnie z kulą było tak:
Chila zaczęła jeść, wkurzyła się wyjęła kule i jadła normalnie :roll: sama nie wiem jak ona wyjęła tę kule.
dobrze sprawdzają się kulesmakule.
http://allegro.pl/trixie-kula-smakula-z ... 60252.html takie coś do środka wsypujemy chrupki i pies musi tym poruszać i wypada po troszku, u nas taka kula się zgubiła i teraz biorę pustą plastikową butelkę która chila uwielbia, i do butelki sypie chrupki;) efekt taki sam, musi wydobywać chrupki:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez Cefreud » 2010-10-10, 12:17

kule sprawdzaja się ale chyba u mniejszych ras.Freud swoją parę razy walnął o ziemnię i teraz kula wysypuje ssama smaczki.Moze kupcie psu karmę z większymi chrupkami?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez Wydra » 2010-10-10, 16:49

ja mam tę kulę i jestem z niej bardzo zadowolona, tylko przy kuli miska musi być trochę większa i głębsza a wtedy wszystko jest ok.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez Anna Rozalska » 2010-10-11, 10:07

U nas też tak było i jest do tej pory. Lamcia gotowane je w miarę pomału natomiast chrupki połyka w locie gryząc co piatą. Pomimo , że ma 4 lata je 3 razy dziennie w małych porcjach .
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez Justynka » 2010-10-11, 18:34

U mnie jest to samo. Pako zjada bardzo szybko jedzenie. Namoczoną karmę zjadał jeszcze szybciej, więc mam wrażenie, że trochę się uspokoił przy suchej :-) Szczeniaki są strasznie łakome. Mój Pako dla jedzenia zrobi wszystko ;-)
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez Ozyś. » 2010-10-11, 18:59

A my mamy niejadka.
Gotowane zjada najchętniej, suche nie wchodzi. ;-)
Avatar użytkownika
Ozyś.
 
Posty: 235
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-05, 15:29
Lokalizacja: Janki k. Warszawy
psy: MOZZY z Leśnego Potoku [*]

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez Sabulina » 2010-10-13, 12:33

Justynka napisał(a):U mnie jest to samo. Pako zjada bardzo szybko jedzenie. Namoczoną karmę zjadał jeszcze szybciej, więc mam wrażenie, że trochę się uspokoił przy suchej :-) Szczeniaki są strasznie łakome. Mój Pako dla jedzenia zrobi wszystko ;-)


A moja Sabi podobnie, zachowuje się jakby ciągle była głodna. Ostatnio nawet wyczaiła jak się dostać do torby karmy, i tylko było widać wystającą głowę - wreszcie się najadła. Najgorzej na spacerach - zdarzają się różne rzeczy w trawie, które chętnie by zjadła. Nawet się zdarza, że chwyci, zorientuję się jak już ma w pysku, każę jej wypluć, ale to takie dobre, że nawet jej nie w głowie, a jak wyciągam to na mnie warczy. Ale i tak stanowczo mówię Fe wypluj i wyciągam pokazując swoje niezadowolenie.
Nie jest wygłodniała, ma skończone 4 miesiące i waży 22 kilo, wydaje sie pulchna, ale to trzy razy za duzy rozmiar futra ;-) Ale jak sprawdzam, to czuję żebra ale nie wystające. Czyli OK. Po prostu ma chyba nieposkromiony apetyt. Może jej to minie ?
Uwaga tez na gumy do żucias - całkiem niezłe dla Sabi, ale na szczęście wypluwa !
Avatar użytkownika
Sabulina
 
Posty: 163
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-08, 09:40
psy: Sabi, Efi (BPP)
Hodowla: bernevirtus

Re: Zawrotna prędkość jedzenia...

Postprzez HaniaHa » 2010-10-13, 13:58

Nasz Dager Royala tak pochłaniał.... Teraz karmę zmieniliśmy mu karmę na Brita i zdecydowanie wolniej mu to idzie... Zobaczymy jak długo!! :-D
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość