Jak to jest ze składnikami pożywienia?

Moderator: saba&mlis

Jak to jest ze składnikami pożywienia?

Postprzez gawron » 2009-09-26, 11:56

Im więcej czytam o żywieniu szczeniąt dużych ras, tym bardziej się gubię: jak to jest ze składnikami?
Po pierwsze białko: czemu mniejsza zawartość? Przecież rosnące szczenięta wilków i dzikich psowatych są głównie na diecie białkowej i nawet biorąc pod uwagę zmiany w przewodzie pokarmowym i metaboliźmie u psa domowego, białko nie powinno szkodzić. jest przecież budulcem wszystkich tkanek miękkich i źródłem energii. No i w końcu Duży Szwajcar nie jest aż tak olbrzymi: w przybliżeniu masa i wielkość wilka europejskiego, czyli naturalne dla psowatych.
Składniki mineralne: odpowiadają za budowę kości i doczytałam się, że ich nadmiar powoduje zbyt szybki wzrost i kostnienie. To by mi się zgadzało z naturą ;) (patrz - rozwój dzikich psów)
Co z preparatami wspomagającymi stawy? Wnioskuję, że mogą być stosowane, te, które nie zawierają dodatkowych składników mineralnych a wpływają jedynie na sprężystość chrząstki i produkcję mazi stawowej?
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Jak to jest ze składnikami pożywienia?

Postprzez annasm » 2009-09-28, 19:27

Zawartość białka w diecie dzikiego zwierzęcia wcale nie jest taka wysoka - bo zjada nie tylko mięso ale i kości, ścięgna, wnętrzności, skórę, zawartość żołądka itp. Najbardziej zbliżona do naturalnej dieta Barf wcale nie zawiera dużo białka mniej niż 20% (jeśli się nie walnęłam w wyliczeniach). Poza tym jest to białko pełnowartościowe. Obciążanie organizmu nadmiarem białka obciążą nerki i generalnie zaburza metabolizm.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość