Sposoby na niejadka

Moderator: saba&mlis

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-01-23, 23:02

No nie tylko karmy...
Psy wąchają rózne dziwne rzeczy, nie raz napiją się wody z kałuży, do tego biorą w pysk patyki itp - tam wszędzie mają prawo być różne bakterie czy grzyby. One nas otaczają, są dosłownie wszędzie. Nie dziwmy się więc, że nasze psiaki mają grzyby.

Na zajęciach z mikrobiologii zrobiliśmy raz test - wystawiliśmy sterylną płytkę agarową z pomieszczenia sterylnego na dwór (cała operacja trwała cos w okolicach 6 sekund)... To co wychowaliśmy po 48h inkubacji nas.... zwaliło z nóg :-?
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez AT » 2009-01-24, 21:07

waldek-nowogard napisał(a):BACKY ma 20 miesięcy i nigdy nie miał badanej krwi ani moczu, nie miał też usg narządów wewnętrznych, gdyż wet zawsze pyta, a co pani chce badać, a po co jak pies zdrowy, no i zawsze jakoś tak ustępujemy ( zaznaczam, że weci świetni - nie tylko w mojej ocenie). ale jak sie tak naczytam to już sama nie wiem, co zrobić. a wy jakie badania profilaktyczne wykonujecie?
a tą grzybicę przewodu pokarmowego, to jak zbadać - wymaz zrobić?

:shock: :shock: :shock: jak dla mnie może świetny ale wróżbita a nie weterynarz :-P
przynajmniej raz do roku krew morfologia i biochemia a raz na pół roku mocz. Tu można sobie o badaniach poczytać http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=16&t=1737&start=0 i zdecydować czy mają one sens czy nie ;-)
Natalia i Galwin napisał(a): Nie dziwmy się więc, że nasze psiaki mają grzyby.

Wszyscy mamy grzyby, nie tylko nasze psiaki ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez 4mala » 2010-04-16, 12:35

Wygląda na to, że odgrzebię ten temat (choć ostanimi dniami zastanawiam się czy nie powinnam Vectorowi założyć oddzielnego tematu :-/ ).

Czytając tematy o jedzeniu zauważylam pewna prawidłowość - do 8 miesięcy wsuwał wszystko! U nas tez tak było, a potem zaczeło się kręcenie nosem i zaczeły pojawiac się coraz luźniejsze qupy (nie biegunka) albo plucie karmą. Zaczelismy zmieniac karmy bo Veco plół dalej niż wizdzi, zaczeliśmy dosmaczać. Na początku szło ładnie ale do czasu. Gotowane i puszki jadł w miare ładnie ale qupale były złe. Więc ponownie suche. Tylko, że teraz nie wiem co z nim jest, bo od wczoraj gloduje :-? . Rano wczoraj zjadł pół porcji (dosmaczanych chrupek- z kurczaczkiem gotowanym), wieczorem dostał chrupki z tuńczykiem i pomemlał pół porcji, dziś rano dostał z serkiem za którym świata nie widział nie wziął wogóle. Olałabym sprawę bo krew ma super i bieda się nie dzieje, ale jak wiecie ( w innym wątku) coś nie tak wyszło w moczu- jakiś stan zapalny :-x .

Nie wiem czy to choróbsko czy się zakochał, bo budzi mnie o 6 rano na spacerze zachowuje się jak ryjówka, chodzi, wącha i ma obłęd w oczach, pochacie chodzi i po piskuje- do domu wogóleby nie wracał i ciagle by chciał gwałcić. Nie wiem czy jakieś suki maja cieczkę, sama już niczego nie wiem :roll: . Chyba brakuje mi "głosu rozsądku", żebym nie panikowała. Jak długo mam go wziąc na przetrzymanie? Poza tym zachowuje się w pełni normalnie, usmiecha się, psoci itp.
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez micka.w » 2010-06-15, 21:29

hmmmm...

Moja Molinka ma 4 miesiące i się zaczęła zabawa w niejedzenie. Jak jeszcze ze trzy tygodnie temu nie mogła się doczekać godziny posiłku, tak dziś karma stoi cały dzień i nic :(
micka.w
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-28, 08:48
psy: Moli - Appenzeller

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Barbapapa » 2010-06-16, 11:41

Jeśli w ciągu 10 minut karma nie zostaje zjedzona, to ją chowamy i dajemy w porze kolejnego posiłku! Nie może karma stać cały czas do dyspozycji psa.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez marshaq » 2011-01-15, 16:39

W takim razie ja również mam pytanie. :-? Nie wiem co się dzieje ale od jakiegoś czasu Baster nie chce jadać. Makaronik z mięskiem potrafi leżeć w misce pół dnia. ALE, zaobserwowałam ciekawe zjawisko. Gdy któreś z państwa jest w pobliżu, Baster szaleje, i odrazu biegnie do jedzenia, nie można go czasem oderwać bo co się odezwę, to jeszcze bardziej się cieszy i wsuwa i wsuwa. :shock: Może przyczyną tego że ostatnio nie jada jest zmiana mięsa, ale z tym wcinaniem w naszym towarzystwie to już od dawna. Zinterpretujcie to jakoś, bo ja już nie mam pojęcia :-D :->
Avatar użytkownika
marshaq
 
Posty: 12
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-01, 17:37
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Busola » 2011-01-15, 16:56

a czy wtedy gdy jedzenie lezy nietknięte w misce wy jesteście w domu? Może pod waszą nieobecność pies nie je?
Może to swoisty objaw lęku separacyjnego.

U nas micha jest nietknięta gdy nikogo nie ma w domu, dlatego karmie Waćpannę zanim gdzieś wyruszę.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez marshaq » 2011-01-15, 17:49

Hmm chyba własnie takie kroki podejmę, żeby karmić go gdy jestesmy w domu, ale nie jest to regułą. Zdarza się, że dam mu jedzenie w misce, pokręcę się jeszcze po podwórku a Baster i tak pogardzi.. :-(
Avatar użytkownika
marshaq
 
Posty: 12
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-01, 17:37
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Magnusson - jaka to karma

Postprzez snoopy » 2012-07-19, 18:15

wlasnie jaką karmę dawać bo snoopy wogle nie chce jeść ani puszek ani suchej ? podaje mu dla szczeniaków nie je ale jak idziemy do jego kolezanki yorka jest w jego wieku to podjada j ;> ej eukanube co myslicie o tej karmie? ;>
Avatar użytkownika
snoopy
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-06, 20:25
Lokalizacja: poznań
psy: entlebucher

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Barbapapa » 2012-07-20, 08:50

może po prostu BARF? lub gotowane?
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Ella » 2012-07-20, 16:09

Nie wszystkie psy dobrze tolerują gotowe karmy.My przechodzilismy różne etapy:Royal Canine(biegunka,łupież,świąd),Eucanuba Intestinal dla szczeniąt(Joka dobrze tolerowała),Nutra Gold(też OK),Brit Care(OK),Orijen(sraczka).Jedzenie gotowane-zawsze super-żadnych problemów z przewodem pokarmowym,sierścią,alergiami i apetytem.
Po przeczytaniu różnych materiałów na temat żywienia psów oraz na temat gotowych karm,ostatecznie wyrobiłam sobie zdanie,że najzdrowsze dla psa jest jedzenie przygotowywane w domu!!!Mam zresztą poważne podejrzenia,że nasza bokserka(*) właśnie na jedzeniu gotowym(puszki)dorobiła się niewydolności nerek i trzustki.
Karma gotowa-wiadomo-bardzo wygodne i na ogół tańsze ale co tu dużo pisać-po prostu naszpikowane chemią i sztuczne.
A jeśli piesek-niejadek,no to chyba wyboru nie ma -trzeba mu gotować pyszne jedzonko w domu-jeśli jest zdrowy ,na pewno nie będzie grymasił.
A jeśli ktoś nie ma czasu na gotowanie,no to spróbować BARF-u.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez marieanne » 2012-07-20, 19:41

Ella napisał(a):Nie wszystkie psy dobrze tolerują gotowe karmy.My przechodzilismy różne etapy:Royal Canine(biegunka,łupież,świąd),Eucanuba Intestinal dla szczeniąt(Joka dobrze tolerowała),Nutra Gold(też OK),Brit Care(OK),Orijen(sraczka).Jedzenie gotowane-zawsze super-żadnych problemów z przewodem pokarmowym,sierścią,alergiami i apetytem.
Po przeczytaniu różnych materiałów na temat żywienia psów oraz na temat gotowych karm,ostatecznie wyrobiłam sobie zdanie,że najzdrowsze dla psa jest jedzenie przygotowywane w domu!!!Mam zresztą poważne podejrzenia,że nasza bokserka(*) właśnie na jedzeniu gotowym(puszki)dorobiła się niewydolności nerek i trzustki.
Karma gotowa-wiadomo-bardzo wygodne i na ogół tańsze ale co tu dużo pisać-po prostu naszpikowane chemią i sztuczne.
A jeśli piesek-niejadek,no to chyba wyboru nie ma -trzeba mu gotować pyszne jedzonko w domu-jeśli jest zdrowy ,na pewno nie będzie grymasił.
A jeśli ktoś nie ma czasu na gotowanie,no to spróbować BARF-u.

Nie do końca się zgodzę.
O ile faktycznie - sucha karma jest o niebo wygodniejsza, to nie oszukujmy się - w dobrych karmach (a do takich ja np. osobiście nie zaliczam Royala - oprócz diet weterynaryjnych) obawiam się że jest porównywalna ilość chemii, jak w jedzeniu, które przygotujemy w domu - czy to psu, czy sobie. No chyba, że ktoś ma własne kurczaki, warzywa nie nawożone chemicznie i własnoręcznie zbierany ryż ;-) Ale i tu chemii uniknąć się nie da, bo w takim świecie żyjemy.

Pomijam już, że np. w przypadku szczeniaka dużej rasy bardzo łatwo o błędy żywieniowe, gdy przygotowujemy jedzenie sami a brak nam doświadczenia...

A jeśli mówisz o puszkach sprzedawanych w marketach, no to cóż - ja się nie dziwię, żę psicy na dłuższą metę nie posłużyło...

Co do niejadków - mój królewicz np. nie moze jeść jedzenia gotowanego - i jedno i drugie natychmiast biegunka. BARF odpada, bo nie mam już wystarczająco godnego zaufania źródła mięsa, by im dawać. Została mi sucha karma - i nie narzekam, ani ja, ani psy.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Bobik » 2012-07-20, 20:07

Off topic. Kiedy uczęszczałem do liceum, obok były "zakłady spożywcze przemysłu terenowego". Można było widzieć przez okno z klasy, jak przyjeżdżał traktor z przyczepą jabłek luzem - takich, co to się już do niczego nie nadawały. Zsypywało się to i zmywało za pomocą strumienia wody na linię, a za tydzień albo dwa w sklepach było winko owocowe. Mocno zasiarkowane, jednak dla ludzi. To jest moje wyobrażenie o przemyśle spożywczym. Przemysłu karm dla zwierząt wolę sobie nie wyobrażać.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez kristella_67 » 2012-07-20, 20:22

włączę się do dyskusji. Xavier zawsze był niejadek. I zawsze się go proszę aby zjadł. Jest na royalu. Mam na niego taki sposób: idę na spacer, dostaje po jednej chrupce (tak około 1/4 porcji dziennej). Potem idziemy siku na ogród i też po chrupce - ile ma ochotę. Przy tym trochę ćwiczymy, bawimy się... tak aby było wesoło. No i wieczorem powtórka z rozrywki - w ogrodzie przy ćwiczeniach i zabawie resztę dziennej porcji.
Z miski nie zje i koniec!!! Więc radzę sobie w ten sposób. Pewnie nie jest to za bardzo wychowawcze.... ale je! I dla mnie to jest najważniejsze. Wypracuj sobie sposób na swojego niejadka. Bo ja niestety mam za miękkie serce i nie dam rady nie mu nie dać jeść przez kilka dni :)
kristella_67
 
Posty: 220
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-26, 07:26
psy: berneński pies pasterski - Izabella i Indy

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez iwona_k1 » 2012-07-20, 21:07

Uważajcie na skręt żołądka;ale z tymi spacerami to coś jest na rzeczy.Ursa na wyjazdach też jada tylko na spacerkach.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Ella » 2012-07-21, 00:39

Marieanne-zawsze to co gotujemy w domu jest zdrowsze od gotowej,wysoce przetworzonej żywności-zarówno dla ludzi ,jak i psów <tak> .
Wiadomo,że jeśli ktoś chce żywić psa samodzielnie przygotowując posiłki ,musi mieć wiedzę na ten temat :],i trochę czasu (na zakupy i przygotowywanie posiłków dla psiaka).
Dlatego właśnie taki sposób żywienia jest o wiele bardziej kłopotliwy,ale nie możemy sie okłamywać,że nieodpowiedni.
O wiele łatwiej wsypać trochę kulek do psiej miski,wierząc producentowi,że zawierają one super składniki i zapewnią psu zdrowe i długie życie.
Oczywiście są lepsze i gorsze karmy,psy które je lubią i takie które kręcą nosem .
I właśnie ,moim zdaniem ,najlepszym sposobem na psiego niejadka jest gotowane w domu psie jedzonko <tak>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez marieanne » 2012-07-22, 20:17

Ella napisał(a):I właśnie ,moim zdaniem ,najlepszym sposobem na psiego niejadka jest gotowane w domu psie jedzonko <tak>

To zapraszam do mojego niejadka, który nie dosć, że nosem na takowe kręci, to jak już zje, to ma biegunke na kilometr 8-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Bobik » 2012-07-22, 22:05

Psy karmione wyłącznie suchym jedzeniem mają zmieniony metabolizm. Przestawienie na "normalne" jedzenie zwykle odbywa się powoli, nawet z włączeniem jednodniowego postu. Inaczej najpewniej pojawi się rozwolnienie.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez Elmo » 2012-07-23, 01:59

Podpowiedzcie, proszę, bo nam już ręce opadają.
Borys jest niejadkiem z natury. Każda karma była zadowalająca przez tydzień, góra dwa. Później mógł nie jeść nic. Nie pomagają prośby, groźby, nic. Nie dostaje przysmaków w tzw. międzyczasie. Głodówki nie działają, a micha nie stoi w gotowości przez cały dzień. I co zrobić z delikwentem?
Może polecicie jakieś preparaty na poprawę apetytu? O ile to w ogóle dobry pomysł.
A może są karmy dla niejadków? W zeszłym tygodniu przyszła do nas Bozita. Nawet na nią nie spojrzał i tym sposobem kilogramy karmy leżą nietknięte w garażu. Z karm przetestowaliśmy m. in. Magnussona, Orijena, Rojala, Nutrama, Bozitę ;> , Acanę i Ariona. I nic.
Może macie w zanadrzu jeszcze jakieś sposoby na niejadka? Takiego meganiejadka.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Sposoby na niejadka

Postprzez marieanne » 2012-07-23, 08:27

Bobik napisał(a):Psy karmione wyłącznie suchym jedzeniem mają zmieniony metabolizm. Przestawienie na "normalne" jedzenie zwykle odbywa się powoli, nawet z włączeniem jednodniowego postu. Inaczej najpewniej pojawi się rozwolnienie.

Ja sobie zdaję z tego sprawę, to nie jest mój pierwszy pies ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości