UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Moderator: saba&mlis

UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez Ella » 2014-07-12, 21:58

:nonono:
Ostrzegam przed tą firmą z Katowic!!!!
Sprzedają złej jakości mięso,nie odpowiadąjce normom produktów dla psów.

Zakupiłam tam łososia w kawałkach-miało być to mięso surowe z kością bez konserwantów-a były to podwędzone ( :shock: )kawaki łososia mocno solone :nieok: :nieok: :nieok: !!!
Jokasta się pochorowała od tego;spróbowałam(niestety już po fakcie),bo wyglądał dziwnie ten łosoś- SAMA SÓL !!! ;> :nonono: :nonono:

Opisałam to na facebooku,żeby ostrzec innych i....okazało się ,że szwajcar znajomej mocno pochorował się po sarninie z tej firmy-był długo leczony z powodu zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Nie wiem co z tym fantem zrobić,mam jeszcze kilka opakowań tego łososia....

Czy można to gdzieś zgłosić ??? Nadzór weterynaryjny -istnieje chyb coś takiego....
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez jbeata » 2014-07-13, 13:30

Ja też jestem klientem tego sklepu....ale tylko mięso wołowe i kolanka cielęce.
U nas wszystko ok. Ale może faktycznie jest coś nie tak... <mysli>
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez saba&mlis » 2014-07-13, 14:21

My też kupujemy mięso z As-polu.
Sabinie nic nie szkodzi ale fakt że ma strusi żołądek, może zjeść wszystko i nic jej nie jest (najwyżej dostaje uczulenia)
Jaret natomiast miał kłopoty z żołądkowo-jelitowe (w pewnym momencie z objawami ostrego zatrucia), podejrzewałam wtedy mięso z As-polu, ale dlaczego on chorował a Sabina nie? Fakt że często on jadł inne mięso niż ona (ze względu na alergię Sabinie kupuje wyłącznie królika z kością). Teraz z Figorem jest podobnie, najpierw dostawał mięso surowe, miał rozwolnienie, zaczęłam je gotować dalej były problemy. Uznałam że może trzeba go trzymać na suchym bo wtedy jest OK, ale zastanawiam się, czy to jednak nie z mięsem z As-polu coś jest nie tak a nie z psem? Figor dostawał koninę, wołowinę cielęcinę i sarninę (chyba po wszystkim nie było zbyt dobrze, ale na pewno najgorzej po sarninie).
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez Ella » 2014-07-13, 15:54

Ja od około pół roku zaopatruję się w tym sklepie-odpowiadał mi fakt,że mięso jest pakowane po 1 kg,szybka dostawa do domu....i wydawało mi się,że wszystko jest OK,choć raz Joka miała lekką biegunkę po makreli z tego sklepu,ale uznałam,że to może przypadek,że może zbieg okoliczności,że może zaraziła się od innych psów na spacerze,w końcu psy też miewają infekcje jelitowe...oczywiście wtedy tej makreli nie próbowałam,w końcu trudno kosztować przed podaniem psie żarcie :roll: ,trochę może za bardzo cuchnęła rybą,ale w końcu to ryba...zbagatelizowałam to.
Potem miewała od czasu do czasu luźniejsze kupki,ale myślałam,że to może za dużo surowizny.....choć przecież wiele psów jest na BARFie i biegunek nie ma ...
...a teraz ten łosoś :roll: -nie były to surowe kawałki,lecz lekko podwędzone i miały zapach wędzonej ryby-zdziwiło mnie to,bo miał być surowy łosoś-zaryzykowałam i spróbowałam-sama sól!!! I ja Jokusi rano dałam to słone paskudztwo-trudno się dziwić,że się pochorowała od tego :boszz:
Chciałam jeszcze "ratować " tego łososia;zagotowałam,odlałam wodę ,dodałam ryż i marchewkę-dalej potwornie słone-wszystko wylądowało na kompostowniku.

Jeszcze ta informacja o Franku(DSPP) który się pochorował okropnie po sarninie z ASPOLu :-/

Wszystko to spowodowało,że całkowicie straciłam zaufanie do tej firmy i zamierzam zaopatrywać się w mięso w MAKRO-ludzkie!
A co zrobię ze sporą ilością mięsa tej firmy,które mam w zamrażarce-nie wiem <bezradny> Może uda się zwrócić...ale wtedy pewnie innym klientom wcisną.

Czy ten świat musi być taki zakłamany,???jak można tak oszukiwać??? i interes się kręci... :-(
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez jbeata » 2014-07-13, 16:32

Nie widziałam na FB tej informacji... nie wiem co o tym myśleć...podawałam tą wołowinę extra surową z gotowanym ryżem szczeniakom i dziewczynom nie zauważyłam problemu.
Zanim podałam szczeniakom zadzwoniłam do firmy i zapytałam czy mogę im podać,pani powiedziała że absolutnie tak.
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez Bijou » 2014-07-13, 16:45

Ja też jestem klientką tego sklepu - wołowina z chrząstką ,indyk z kością i policzki wołowe od czasu do czasu jakieś ogony i kolanka jak na razie wszystko dobrze <tak>
Avatar użytkownika
Bijou
 
Posty: 1094
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-24, 16:57
Lokalizacja: Rybnik

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez Ella » 2014-07-13, 19:12

Być może pechowo trafiłam na taką partię łososia,nie wiem...Ja w każdym razie będę już zaopatrywać się gdzie indziej.
Możliwe,że wołowina,jako towar najczęściej kupowany jest OK;a łosoś czy sarnina rzadziej znajdują nabywców-może dlatego ....Ale żeby solić tak mocno łososia dla psa to już przesada;no nie wiem co by było,gdyby szczeniaczkom dać choćby odrobinę tak nasolonego"specjału".
Zamierzam jutro skontaktować się z firmą ASPOL,w sob.-niedz. mają nieczynne,więc nikt nie odbierał telefonu.
Na razie napisałam im maila .

P.S.
jbeata-na fb zamieściłam na swojej osi info o tym zdarzeniu-jest sporo komentarzy,jeśli chcesz -poczytaj.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez jbeata » 2014-07-13, 20:35

Dziekuję, poczytam ponieważ jestem tym zainteresowana.
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez Ella » 2014-07-14, 18:20

Muszę przyznać,że moją reklamację dotyczącą jakości łososia ,firma Aspol potraktowała bardzo poważnie-dziś odwiedził mnie właściciel
firmy,zapewniając,że wycofali resztę partii tego produktu z oferty i oddali do analizy .Sprawdzą też dostawcę łososia.Nie miałam żadnych problemów ze zwrotem kilku kg łososia,które zakupiłam w ASPOLu-otrzymałam zwrot kosztów.
Zapewniono mnie,że bardzo zależy im na jakości swoich produktów i mięso które sprzedają jet badane przez weterynarza.
Ostatnio edytowano 2014-07-15, 12:57 przez Ella, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez saba&mlis » 2014-07-15, 08:29

Ella napisał(a):Muszę przyznać,że moją reklamację dotyczącą jakości łososia ,firma Aspol potraktowała bardzo poważnie-dziś odwiedził mnie właściciel
firmy,zapewniając,że wycofali resztę partii tego produktu z oferty i oddali do analizy .Sprawdzą też dostawcę łososia.Nie miałam żadnych problemów ze zwrotem kilku kg łososia,które zakupiłam w ASPOLu-otrzymałam zwrot kosztów.
Zapewniono mnie,że bardzo zależy im na jakości swoich produktów i mięso które sprzedają jet badane przez weterynarza.

To bardzo ładnie ze strony firmy, ale jak widać wpadki się zdarzają, sprawa słonego łososia jest łatwa do sprawdzenia, ale jak sprawdzić czy mięso było przyczyną biegunki jeśli już zostało zjedzone? Kłopoty Jareta i Figora mogły mieć inne przyczyny, ale ja stawiam na mięso z Aspolu.
Tak jak napisałam wcześniej korzystam z ich usług i kupuje mięso królicze dla Sabiny (panna jest alergikiem i mało jest gatunków mięsa które może jeść), kupuje bo nie mam alternatywy.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez baksak » 2014-07-15, 12:30

To dość nietypowe jak na nasze warunki, że firma się zainteresowała sprawą zamiast udawać greka. Może rzeczywiście to tylko "wypadek przy pracy"?
A już oczy by mi wypadły ze zdziwienia jak by rzeczywiście to zbadali i jeszcze Cię Ellu poinformowali o wyniku tego badania.
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez Ella » 2014-07-15, 12:54

[quote="baksak"]To dość nietypowe jak na nasze warunki, że firma się zainteresowała sprawą zamiast udawać greka. Może rzeczywiście to tylko "wypadek przy pracy"?
A już oczy by mi wypadły ze zdziwienia jak by rzeczywiście to zbadali i jeszcze Cię Ellu poinformowali o wyniku tego badania.[/quote


Ja się tam nie dziwię,że się zainteresowali-zdają sobie sprawę,że niezadowolony klient w dobie internetu może trochę popsuć opinię.
Poza tym napisałam im maila,w którym zaznaczyłam,że oddam tego łososia do badania-więc pośpiech właściciela firmy zrozumiały :-/ ,pewnie mu trochę ulżyło,że odzyskał podejrzane mięso.
Mało tego-pan zaoferował mi 5 kg świeżego łososia z nowej dostawy w ramach rekompensaty,nie omieszkając przy tym dodać,żebym była łaskawa sprostować wpisy na forach i fb :shock: czego nie zrobiłam i nie zrobię,a z oferty darmowego łososia nie skorzystam,bo zaufanie do ASPOLu straciłam bezpowrotnie.


P.S. Właściciel firmy powiedział,że mięso bada u nich zaprzyjaźniony :!: weterynarz.Więc pewnie dobrze mięso bada...tylko nie próbuje,bo słonego nie "wyczaił" ;>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: UWAGA!! ASPOL-mięso dla psów !!

Postprzez Barbapapa » 2014-07-17, 18:50

Ja kupuję czasem ( na razie dwa razy) mięso wołowe i indycze, kolanka wołowe; wydaje mi się że były, są ok.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości