Problemy z nadwagą

Moderator: saba&mlis

Problemy z nadwagą

Postprzez Epik » 2013-01-12, 10:45

Epi ma 5 lat i 4 kilo nadwagi, dostaje 2 razy dziennie-razem kilowa puszka mięsa i 2 garście suchego.Czy to odpowiednia dawka dzienna ?http://www.szwajcary.com/posting.php?mode=post&f=56#
Avatar użytkownika
Epik
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-11, 15:46
psy: Berneński PIes Pasterski

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez Barbel » 2013-01-12, 12:14

To zalezy od typu budowy, aktywnosci psa. Trudno powiedziec, nie widząc zwierza.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez P.P. » 2013-01-12, 12:46

Jeżeli twierdzisz ,że ma 4 kg nadwagi ,to znaczy ,że je za dużo a jednocześnie ma za mało ruchu .
Avatar użytkownika
P.P.
 
Posty: 1966
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-30, 21:47

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez Przemo » 2013-01-12, 13:39

Powyższe osoby maja rację

Także jaki wzrost ma twój pies
I nie sugerujmy się tym co jest napisane na opakowaniu.
Moja sunia miała wzrost 6o cm i przy 40 kg wyglądała jak beczka.
Także jeśli czegoś jest za dużo zmniejszaj dawkę aż osiągniesz odpowiednią wagę.
Potem tylko pilnuj. No i ten ruch o którym mówi P.P.

p.s. Ja zamiast jej dawać karmę przeznaczoną dla dużych psów dawałem czasami dla tych średnich.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-12, 14:40

Moja ma 68 cm. w kłłębie i wazy 54 kg. Nie jest za gruba bo jest mocnej budowy. Po sterylce jak wiadomo ma wilczy apetyt. Rano je gotowane, około 25 dkg. mięsa plus warzywa i trochę ryżu ( niecała torebka) a po południu i wieczorem po 7 dkg.chrupek. Jak jest głodna dostaje jabłka i marchewke surową. Codziennie chodzimy na bardzo długie spacery. Napisz jakie wymiary ma twój pies, być może wcale nie ma nadwagi.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez marieanne » 2013-01-12, 15:11

I jeszcze jedna sprawa: nie mozna się sugerować (tak jak i w przypadku ludzi) tylko wzrostem i wagą. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, więc jeśli pies waży dużo, ale jednocześnie jest po prostu umięśniony i nic mu się nie przelewa, to nie ma czego odchudzać.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez Epik » 2013-01-13, 16:59

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.Witam wszystkich i z góry dziękuje za porady.Uzupełniam,5 lat,suczka,steryl.wzrost65cm,waga-39kg,spacery-rano -wieczór po pół godz.obiad 1 godz.+cały dzień dostęp do ogrodu.Weterynarz mówi że ma nadwagę. Co o tym sądzicie? Dołączam fotki z sierpnia i 2 godz. temu :->
Avatar użytkownika
Epik
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-11, 15:46
psy: Berneński PIes Pasterski

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez Solonek » 2013-01-13, 18:52

na tym zdjęciu z sierpnia wygląda jak dspp :D
a jak wygląda spacer? Spaceruje czy ma możliwość wybiegania się?
Moja Sonia podczas spacerów całkiem sporo biega, bawię się z nią w ganianego. Mimo, że je sporo to ciągle ma niedowagę, ale startowaliśmy ze stanu skrajnego wygłodzenia (19 kg przy wzroście ok 53 cm z wielkimi cycorami przy szczeniakach). Teraz waży jakieś 25-26 kg, brakuje u niej tkanki tłuszczowej, ale wszystko poszło póki co w mięśnie.
Moim zdaniem na tym zdjęciu z sierpnia wygląda całkiem przyzwoicie, zwlaszcza łapy ma ładnie umięśnione. Na drugim zdjęciu ciężko mi powiedzieć ze względu na dużą ilość sierści.
Jeżeli chodzi o dawkowanie jedzenia to wszystko zależy od jego kaloryczności. Większość karm w puszce (z tego co się orientuję) ma dawkowanie ok. 2-2,5 puszki na dużego psa (mowa o karmie zmieszanej juz z jakimis zbozami lub kaszami). Co do suchej karmy tez ciezko powiedziec, bo niektore sa tak wartosciowe i kaloryczne, ze niewielka ilosc wystarcza na cały dzien, a innych daje się znacznie więcej.
Jeżeli rzeczywiście na lekką nadwagę to proponowałabym postawić raczej na więcej aktywnego! ruchu (chyba, że ma jakieś problemy ze stawami ect). Samym spacerem ciężko będzie cokolwiek zdziałać w tej materii i wtedy konieczna bedzie redukcja jedzenia lub przejście na karmy odchudzające.

Jeszcze jedna sprawa - czy żebra są wyczuwalne pod skórą? No i czy ma wyraźnie zaznaczoną talię? Duża ilość futra zazwyczaj to ukrywa. U Sonii skrajne wygłodzenie można było jedynie wyczuc, licząc wystające kości...
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez Anuta » 2013-01-13, 22:26

Przy wzroście 65 cm u dorosłej suni BPP 39kg wg mnie nie wskazuje na nadwagę. Wręcz przeciwnie. Moje sunie wszystkie mają powyżej 45kg (a do kolosów nie zaliczają się, raczej są średniej budowy). Jeśli twoja sunia nie ma kłopotów ze stawami, nie kuleje, jest o.k. Weci zawsze "węszą" nadwagę. :-D
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez Epik » 2013-01-15, 09:07

Dziękuje Wszystkim.Byłem wczoraj u weterynarza i wycofał się z nadwagi(to wiocha,więc chyba bardziej zna się na trzodzie i psach podwórkowych).Pies zwracał 2 dni,okazało się że zjadł kule tłuszczu z nasionami dla ptaków w ogrodzie(zamrożoną) nie mógł jej strawić i zwrócił ją.Prześwitlenie wyszło ok,siatki nie było w brzuchu.Uważajcie na te rzeczy .Tymczasem.
Avatar użytkownika
Epik
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-11, 15:46
psy: Berneński PIes Pasterski

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-15, 09:38

Wzrost ,waga ...ok ale w/g mnie najlepiej ocenisz głaszcząc sunię po żeberkach. Jezeli sa wyczuwalne ale nie kują w dlonie to jest ok.Drugi punkt oceny to partia lędźwiowa /grzbiet między żebrami a miednicą/ chwytasz od góry i czy są wyczuwalne wyrostki kręgosłupa ? jak tylko lekko to jest ok.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Problemy z nadwagą

Postprzez Solonek » 2013-01-15, 15:05

Epik, to może warto zmienić weta? ;>
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość