namiot "plażowy"

Czyli - zabawki, legowiska, artykuły pielęgnacyjne, itp

Moderator: Barbel

namiot "plażowy"

Postprzez Aga-2 » 2006-09-28, 12:27

Wyczytałam na forum o namiotach "plażowych", mających zastosowanie na wystawach psów. Kupiłam taki namiot i okazał się świetną "inwestycją", bo nasz pies, który poprzednio cały okres wystawy trwał przy kocu w pozycji stojącej, nagle się położył i zrelaksował, uznając namiot za własny, bezpieczny kąt.
Moje pytanie kieruję do doświadczonych wystawców: czy wypada taki namiot zabrać na wystawę, która odbywa się na hali? Wystawy halowe, przez większy hałas i ścisk są dużo bardziej stresujące niż te, organizowane na terenie otwartym. Dotyczy to zarówno ludzi, jak i zwierząt. Oczywiście nie chodzi nam w tym wypadku o nas, ale o psa, żeby wychodził na ring jak najmniej zmęczony. Nie wiem tylko czy praktykuje się uszczuplanie i tak dość limitowanego miejsca na hali rozkładaniem namiotu. Bardzo proszę o radę
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Wanda » 2006-09-28, 14:35

Powiem Ci tak, jeśli by to miało zapewnić komfort dla psa(mniej stresu) nie patrzyłabym na to czy wypada czy nie. Inna sprawa że w hali czasem jest ciasno, ale gdy będziesz odpowiednio wczesniej napewno znajdziesz jakiś dobry kącik.
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

namiot

Postprzez Aga-2 » 2006-09-28, 16:11

Dziękuję za radę. Oczywiście jest ona bardzo rozsądna. Namiot nie jest ani wielki ani ciężki. Jak się okaże, że nie ma warunków albo że przyjechaliśmy za późno, to się nie rozłoży, a zabrać można. Dzięki.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Aga-2 » 2006-10-25, 15:40

Opowiem Wam jakie jest zakończenie sprawy z namiotem. Otóż kupiliśmy taki namiot w Tesco. Okazał się jednorazówką. Tesco z kolei okazało się całkiem "fair" i zwrócili nam kasę. W międzyczasie skończył się sezon na namioty "plażowe" i kupiliśmy w zamian namiot "biwakowy" w Decathlonie. No, cóż, namiot biwakowy jest całkiem olbrzymim namiotem. Pasuje jakby dla większej ilości psów, a co najmniej dla dwóch! Ciekawe, czy na światówce będzie go gdzie rozłożyć?! :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica


Powrót do Akcesoria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości