Znaleziony Duży Szwajcar w okolicy Pobiedzisk k/Poznania

Tutaj można umieszczać ogłoszenia dotyczące zgubionych i znalezionych Szwajcarów !

Moderator: DolceVita

Znaleziony Duży Szwajcar w okolicy Pobiedzisk k/Poznania

Postprzez Guard » 2012-01-26, 12:32

Witam, otrzymałam telefon od Pani, która znalazła i zaopiekowała się Dużym Szwajcarskim Psem Pasterskim. Niestety tatuaz jest mało czytelny, ale na 100% pies pochodzi z wielkopolskiej hodowli, bo na początku jest N09.. . Sprawdziłam i to nie jest pies z mojej hodowli. Pozostaje więc, Porażynianka lub Czandoria. Jeżeli ktoś słyszał o zaginionym szwajcarze w tej okolicy to proszę o kontakt na PW.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Znaleziony Duży Szwajcar w okolicy Pobiedzisk k/Poznania

Postprzez Guard » 2012-01-27, 12:39

Alarm odwołany. Właściciel odnaleziony.

Przykre jest tylko to, że hodowcy nie potrafili podać informacji komu sprzedali psa z początkowym numerem tatuażu N09. Nie wiedzieli, czy któryś z ich szczeniaków urodzony w 2007 roku trafił do rodziny mieszkającej w okolicach Pobiedzisk.
Smutne to, a ja myślałam, że nie powinno być problemów z lokalizowaniem właściciela dużego szwajcara z tak ograniczonego terenu (związek kynologiczny w Poznaniu).
Przecież to nie lablador, czy inna bardzo popularna rasa, a jednak.......... reszta jest milczeniem.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Znaleziony Duży Szwajcar w okolicy Pobiedzisk k/Poznania

Postprzez wiki1710 » 2012-01-27, 13:13

Super, że właściciele się znaleźli <hura>
Szkoda, że hodowca nie "ewidencjonuje" nazwisk czy adresów właścicieli swoich szczonków :-/

Jak przykłady pokazują - taka wiedza jest na wagę złota w przypadkach jak wyżej.
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: Znaleziony Duży Szwajcar w okolicy Pobiedzisk k/Poznania

Postprzez ewazoltowska » 2012-01-27, 14:05

Szkoda ,że pies nie miał adresowki /moj ma na osobnej obrożce ,którą stale nosi !!!!/ To tak niewiele a jednak. Przypominam,ze w świetle Nowej Ustawy puszczenie psa /poza terenem posesji/ luzem bez adresatki jest wykroczeniem !!!! ale nie chodzi o karanie lecz bądżmy mądrzy przed szkodą
Wspaniale ,że psisko zostalo odnalezione.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Znaleziony Duży Szwajcar w okolicy Pobiedzisk k/Poznania

Postprzez saba&mlis » 2012-01-27, 19:31

Ewa zgadzam sie ze adresowki to dobra rzecz (moje psiaki maja), ale z doswiadczenia wiem ze pies jak sie zgubi to na ogol bardzo szybko traci obroze z adresowka.
Najwazniejsz ze psiak wrocil do domu :-D
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Znaleziony Duży Szwajcar w okolicy Pobiedzisk k/Poznania

Postprzez ewazoltowska » 2012-01-27, 19:59

tak dlatego mój ma adresówkę właściwie na smyczy od telefonu niezbyt lużnej.Nie ma gwarancji ,że nie zgubi ale zawsze coś. Tak to najważniejsze ,że wrocil,
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP


Powrót do Zgubione, znalezione

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości