WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Tutaj można umieszczać ogłoszenia dotyczące zgubionych i znalezionych Szwajcarów !

Moderator: DolceVita

WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez Issa » 2015-02-20, 12:53

Nasza Kola uciekła razem ze smyczą
Kola uciekła razem ze smyczą
Warszawa Ursus Niedżwiadek z ulicy Zagłoby.
Wszystkich prosimy o pomoc.
To mix.berneńskiego psa pasterskiego.
Sunia jest bardzo łagodna ,ale płochliwa i niechętnie podchodzi do obcych.
Ma bardzo dobry kontakt z psami ,podejdzie na pewno do napotkanych psów.
Bardzo proszę wszystkich z Warszawy i okolic o pomoc !!!!
Czas gra wielka rolę.
Ktokolwiek widział proszę o kontakt pod.telefonem:
Warszawa :601276444
Kraków : 602665877
Proszę o pomoc ,udostępniajcie !!!!!!!


Bardzo proszę wszystkich z Warszawy i okolic o pomoc !!!!
Ktokolwiek widział proszę o kontakt pod. telefonem:
Warszawa :601276444
Kraków : 602665877

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
http://www.pasterzeforum.pl/index.php?t ... ;topicseen

https://scontent-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/10998025_799088246825470_899049420939913962_o.jpg
Issa
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-02, 14:44

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez Julian » 2015-02-20, 13:09

Kola była u mnie na DT.
Zna berneńczyki ,bardzo dobrze je kojarzy.
Może podejść do osoby z psem na spacerze.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Proszę o pomoc !!!
Tu czas gra wielka rolę. <załamka>
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez ewazlotowska » 2015-02-20, 13:59

Z FB skopiowałam na Dogomanię i Pupileo.
Trzymam kciuki za szybki powrot do domku.
Avatar użytkownika
ewazlotowska
 
Posty: 201
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-29, 10:32

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez saba&mlis » 2015-02-22, 11:30

Może są na forum ludzie mieszkający w Okolicy Ursusa, Piastowa Ożarowa czy gdzieś w tych rejonach, może mogli by pomóc!
W piątek dzień po zaginięciu była widziana tutaj(strzałka pokazuje gdzie widziano jak przechodziła przez tory)
Obrazek
a tu takie szersze spojrzenie na okolicę
Obrazek
Codziennie penetrujemy ten teren.
Kola mogła już odejść bardzo daleko, ale to że była widziana następnego dnia po zaginięciu niedaleko domu daje nadzieje że ukrywa sięw pobliżu, a ma gdzie, cały kompleks terenów pofabrycznych i ciągnące się od Ursusa aż do Ochoty tereny rozjazdów i zajezdni kolejowych. Natomiast jeśli przekroczyła na północny-zachód obwodnicę i autostradę ma duży teren pól uprawnych okolic Bro y czy Ożarowa i może wędrować dalej.
Rozglądajmy się
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez Milla » 2015-02-23, 09:30

Kola już jedzie do domu.
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez Barbapapa » 2015-02-23, 10:25

Super wiadomość.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez Tańka » 2015-02-23, 12:35

Uffff, to super :]
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez Xeniorek » 2015-02-23, 23:34

Bardzo się cieszę, że sunia już w domku...:) Odetchnęłam z ulgą...Mam nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy i piękna nie będzie szukała szczęścia po świecie bo na pewno znajdzie go w swoim nowym domu. Natomiast sen z powiek spędza mi kwestia niewysterylizowania suni przed adopcją. Wielokrotnie czytałam w wielu wątkach wielu fundacji i domów tymczasowych - adopcja wyłącznie po sterylizacji....Każdy wet podejmie się zabiegu (po badaniach wstępnych i oczywiście uznaniu psiaka za zdrowego) zwłaszcza u psa bez rodowodu a co za tym idzie bez przyszłości hodowlanej... oczywiście w odpowiednim wieku ale suczynka na kilkumiesięcznego szczeniaka nie wygląda..To niedopatrzenie, że wydano ją bez sterylki? Problemy zdrowotne? Ufam, że nowy właściciel zadba o to, ale ostatnie dni pokazują, że można nie zdążyć... z całego serca życzę Koli i jej nowej rodzinie długich wspólnych lat...:)
p.s. pewnie podpadnę wielu osobom ale mam radykalne poglądy na tę kwestię, za dużo psich nieszczęść się naoglądałam...
Xeniorek
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-11, 21:26
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez saba&mlis » 2015-02-24, 09:42

Xeniorek i ja czynnie uczestniłyśmy w poszukiwaniu Koli, więc i ja pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie.
Byłam zaskoczona kiedy się dowiedziałam że sunie nie jest wysterylizowana :sciana:
Byłam pewna że schroniska nie wydają psów bez sterylizacji, a jeśli już, to że Fundacja tego dopilnuje.
Nawet nie chcę myśleć co by się stało gdyby Kola się nie znalazła.
Xeniorek napisał(a):p.s. pewnie podpadnę wielu osobom ale mam radykalne poglądy na tę kwestię, za dużo psich nieszczęść się naoglądałam...

Ja pod tym względem tez jestem radykalna, uważam że zdecydowanie lepiej wysterylizować sunie, zwłaszcza bardzo płochliwą i uciekającą, nawet jeśli jest młoda (Kola podobno ma 1,5 roku, choć w schroniska oceniono ją na 4 lata) niż narażać ją na poniewierkę.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez Julian » 2015-02-24, 11:18

Również cenię radykalne poglądy i trzymam się ich stanowczo.
Moje brzmią tak :
"Nie wysterylizuję BPP i jego mix przed ukończeniem 2 roku życia.
Czemu ? Długie teorie.
Macie o to do mnie pretensje ?
Wasze prawo.
Fundacja ma również o to do mnie pretensje.
Po Kole do schroniska kolejki nie ustawiały się.
Odebrałam ją interwencyjnie ,za zgoda kierownictwa bez sterylki.
Była w takim stanie ,że sterylka była ostatnią rzeczą jej potrzebną.
Dodatkowo moje osobiste perypetie również były tłem całej sytuacji.
Oto moje poglądy.
A teraz dziękuję jeszcze raz za pomoc i potrzebuje tygodnia ,aby ze mnie wszystko spłynęło.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez Barbapapa » 2015-02-27, 13:03

Nie zawsze schronisko może najpierw wysterylizować, a potem wydać z psa. Generalnie jestem za wydawaniem psiaków wysterylizowanych, ale...
Opiszę mój przypadek: Na początku grudnia adoptowałam sunię ( ok. 4-7 lat)z dużą niedowagą (waga docelowa ok.6kg; z grudnia 5kg), z bardzo złymi wynikami krwi, z notorycznym rozwolnieniem. Sunia była przemarznięta, niedokarmiona i żyjąca w ogromnym stresie ( ukochana pani zmarła, pan wychodząc na spacer zapinał że wyszedł z psem, w schronie trafiła do wielkiego betonowego boksu z kilkoma deskami). Dwóch lokalnych, a potem moja pani wet. odmówili wykonania sterylki. Pies, praktycznie przy braku odpowiedniej opieki, najprawdopodobniej nie dożyłby wymaganej przez wielu ludzi sterylki. Dopiero po 2 miesiącach intensywnego odżywiania, odstresowywania i specjalistycznym badaniu kardiologicznym ( sunia ma wadę serca) lekarze wyrazili zgodę na sterylkę. Została przeze mnie wykonana.
Również nie aprobuję sterylek u psów poniżej 2 lat, a u kotów poniżej roku/ pierwszych rujek.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: WARSZAWA URSUS Kola bpp uciekła-POMOCY !!!!!

Postprzez ewazlotowska » 2015-02-27, 14:28

Barbapapa napisał(a):Nie zawsze schronisko może najpierw wysterylizować, a potem wydać z psa. Generalnie jestem za wydawaniem psiaków wysterylizowanych, ale...
Opiszę mój przypadek: Na początku grudnia adoptowałam sunię ( ok. 4-7 lat)z dużą niedowagą (waga docelowa ok.6kg; z grudnia 5kg), z bardzo złymi wynikami krwi, z notorycznym rozwolnieniem. Sunia była przemarznięta, niedokarmiona i żyjąca w ogromnym stresie ( ukochana pani zmarła, pan wychodząc na spacer zapinał że wyszedł z psem, w schronie trafiła do wielkiego betonowego boksu z kilkoma deskami). Dwóch lokalnych, a potem moja pani wet. odmówili wykonania sterylki. Pies, praktycznie przy braku odpowiedniej opieki, najprawdopodobniej nie dożyłby wymaganej przez wielu ludzi sterylki. Dopiero po 2 miesiącach intensywnego odżywiania, odstresowywania i specjalistycznym badaniu kardiologicznym ( sunia ma wadę serca) lekarze wyrazili zgodę na sterylkę. Została przeze mnie wykonana.
Również nie aprobuję sterylek u psów poniżej 2 lat, a u kotów poniżej roku/ pierwszych rujek.

Bardzo słuszne podejście !!!! Poza tym wiadomo ,że powinno sie sterylizować w czasie "ciszy hormonalnej" .Przypadek ,ze uciekła nie powinien być wyznacznikiem konieczności sterylek "za wszelką cenę".
Avatar użytkownika
ewazlotowska
 
Posty: 201
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-29, 10:32


Powrót do Zgubione, znalezione

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron