Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Tutaj można umieszczać ogłoszenia dotyczące zgubionych i znalezionych Szwajcarów !

Moderator: DolceVita

Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez agema » 2013-01-18, 12:53

We wtorek 08.01.2012 Straż miejska znalazła błakającego się psa w typie BPP w Mirsku woj dolnośląskie. Pies nie jest w najlepszej kondycji, jest wychudzony, brudny, smierdząćy, skołtuniony ma chory łokieć lewej przedniej łapki, na skórze plac bez sierści. Pies dość długo musiał się błąkać. NIe ma tatuażu nie wiem czy ma chipa. Straż miejska umieściła go Zakkładzie Gospodarki mieszkaniowej, jest tam kojec z budą. Dostaje jedzenie i picie, jest spokojnym i ufnym, (pomimo jak przypuszczam wielu przejść) ,pieskiem. Straż pierwszego dnia sprowadziła wiejskiego weterynarza, który stwierdził, że chora łapka to rak i należałoby go uśpić. Marwi mnie to, że pies je, pije jest wesołym pomimo wszystko, i na podstawie badania organoleptycznego zapada decyzja o uśpieniu go. Nie wiem jak mu pomóc, rozmawiałam ze strażą podobno ktoś ma go wziąć, ale jak do tej pory nic się nie dzieje. Nie wiemy dlaczego nie odwiozą go do schroniska w Jeleniej Górze a trzymają go tu. Próbowaliśmy z nimi rozmawiać, ale odpowiedź była, że przeanalizują nasze propozycje i na tym koniec. My mamy 3 berneńczyki, które mieszkają z nami w domu przy kanapie. Nie mamy kojca aby go odizolować od reszty bernusiów na kwarantannę. Chcemy mu pomóc i poprawić życie znaleść dom wśród życzliwych ludzi. Ale nie wiemy jak..... :-( Poradźcie, wiem, że macie doświadczenie i dobre serca.
Na ostatnim zdjęciu widać gulałę na łokciu lewej przedniej łapki.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Ostatnio edytowano 2013-01-18, 22:40 przez agema, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
agema
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-04, 21:57
Lokalizacja: Gryfów Śląski
psy: Elba, Amelia,Vip,

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez iwona_k1 » 2013-01-18, 13:15

????Można by wziąć psiaka i zapewnić mu diagnostykę ewentualnie godne ostatnie dni życia.Czy ktoś ma jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Asia Morrisowa » 2013-01-18, 14:53

Urząd miejski gminy Mirsk ma podpisaną umowę ze schroniskiem małych zwierząt w Jeleniej Górze w związku z ustawą o ochronie zwierząt. Można tam zadzwonić i powiadomić o tym przypadku. Gmina ma prawo trzymać psa tymczasowo na terenie ZGKiM ale równocześnie ma obowiązek umieścić na stronie i w lokalnej prasie ogłoszenie o znalezieniu pieska (niestety nie udało mi się znaleźć takiego ogłoszenia). Może ktoś zna schronisko i wie czy dobrze działa, informacje na stronie są budujące. Psami ze schroniska opiekuje się lek. wet. Adam Januszkiewicz, Lecznica dla Małych Zwierząt "ERJOT", ul.Grunwaldzka 65 Jelenia Góra.
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez agema » 2013-01-18, 15:13

Asia Morrisowa napisał(a):Urząd miejski gminy Mirsk ma podpisaną umowę ze schroniskiem małych zwierząt w Jeleniej Górze w związku z ustawą o ochronie zwierząt. Można tam zadzwonić i powiadomić o tym przypadku. Gmina ma prawo trzymać psa tymczasowo na terenie ZGKiM ale równocześnie ma obowiązek umieścić na stronie i w lokalnej prasie ogłoszenie o znalezieniu pieska (niestety nie udało mi się znaleźć takiego ogłoszenia). Może ktoś zna schronisko i wie czy dobrze działa, informacje na stronie są budujące. Psami ze schroniska opiekuje się lek. wet. Adam Januszkiewicz, Lecznica dla Małych Zwierząt "ERJOT", ul.Grunwaldzka 65 Jelenia Góra.

To wszystko wiem, w schronisku w Jeleniej Górze byłam, fakt, że dawno nie będę się wypowiadać. Na stronie schroniska napisane jest, że lekarzem schroniska jest lak. wet. Tadeusz Sokołowski a nie Januszkiewicz, którego jako lekarza znam. Ja już od wtorku szukam ogłoszeń dotyczących znalezionego pieska nazwałam go Fredek:) niestety nie ma nic.
Ale dziękuję za pomoc i instruktaż.
Avatar użytkownika
agema
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-04, 21:57
Lokalizacja: Gryfów Śląski
psy: Elba, Amelia,Vip,

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Solonek » 2013-01-18, 15:20

oddanie bernusia do schronu to tez nie jest rozwiązanie. Moim zdaniem najpierw powinien go zbadać porządny wet. Jeżeli nie jest to nic śmiertelnego to wtedy chyba lepiej poszukać jakiegoś tymczasu? Mam przed sobą perspektywę pracy teraz, jezeli nie wypali (będzie wiadomo do poniedziałku wieczorem) to mogłabym wziąć go do siebie na tymczas, o ile pies jest łagodny względem innych psów i nie ma jakiś chorób zakaźnych. Potrzebne byłoby mi też sfinansowanie jedzenia i opieki weterynaryjnej na miejscu (o ile będzie taka potrzeba) plus dowóz, bo osobiście nie mam jak, chociaż bardzo daleko ode mnie do Mirska nie ma. Największą niewiadomą jest dla mnie teraz praca, bo nie chciałabym go zostawiać samego. Może ktoś inny ma bardziej ustabilizowaną sytuację? A może powinniśmy się skontaktować z Pasterzami? Tutaj moim zdaniem przede wszystkim zarząd skarpety powinien się wypowiedzieć.


edit: natchnęła mnie wcześniej jedna myśl... jak znalazłam Sonię szukałam ogłoszeń ze swojej okolicy i natknęłam się na ogłoszenie dotyczące zaginionego berneńczyka z okolic Jeleniej Góry. Znalazłam jakieś (nie jestem pewna, czy to te ogłoszenie): http://jeleniagora.olx.pl/zaginal-bernenski-pies-pasterski-dnia-29-xii-na-uczciwego-znalazce-czeka-nagroda-iid-19060002

zadzwoniłam do tych Państwa, opisując mniej więcej sytuację oraz poprosiłam, żeby sprawdzili nasze forum. W tym momencie ich piesek miałby 10-11 lat, dla mnie ze zdjęć ciężko "wyczytać" wiek, ale nie wydaje mi się, żeby tyle "nasz" Fredek miał lat. Bardzo długo wpatrywałam się w oba pliki zdjęć. Psiaki wydały mi się bardzo podobne, a zważywszy na względnie bliskie położenie stwierdziłam, że powinnam się jednak skontaktować.

Pani zaginionego Rubensa oddzwoniła do mnie i poprosiła o pomoc w nawiązaniu kontaktu. Napisałam maila do agema w tej sprawie, jednak warto i tutaj to przedstawić. Państwo Rubensa chcą udać się tam i na żywo zobaczyć pieska.
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Melka » 2013-01-18, 23:19

Koszt przyjęcia psa do schroniska to ok. 2 tyś . Gmina zapewne ,, nie przeoczy faktu '' , że pies jest chory , jeżeli ktoś szybko i zdecydowanie nie zdeklaruje się na opiekę nad psem ,to myślę , że szanse są niewielkie ...
Melka
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-09, 21:52
psy: Miś,Boni

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez agema » 2013-01-18, 23:43

Skontaktowałam się również z Państwem od Rubensa, z opisu jednak wynika, że to nie ich piesek. Rubens był pieskiem z hodowli z metryką i tym samym miał tatuaż, co prawda w pachwinie a tam nie sprawdzałam, ale umówiłam sią z właścicielką Rubensa, że sprawdzę i oddzwonię. Fredek ma podwójne wilcze pazury a takowe w " legalnych " hodowlach usuwa się szczonkom. Mimo wszystko sprawdzę jutro tatuaż. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.
Avatar użytkownika
agema
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-04, 21:57
Lokalizacja: Gryfów Śląski
psy: Elba, Amelia,Vip,

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez agema » 2013-01-18, 23:53

Melka napisał(a):Koszt przyjęcia psa do schroniska to ok. 2 tyś . Gmina zapewne ,, nie przeoczy faktu '' , że pies jest chory , jeżeli ktoś szybko i zdecydowanie nie zdeklaruje się na opiekę nad psem ,to myślę , że szanse są niewielkie ...

Dokładnie tak, masz rację. Byłam dzisiaj w gminie, bo doszły mnie słuchy, że pies ma raka i trzeba go będzie uśpić.(diagnoza organoleptyczna) Strażników miejskich jest sztuk 2 jeden (komendant i inspektor) jeden dzisiaj był chory a drugi miał urlop, tym samym nic nie załatwiłam. Udało mi się załatwić dla Fredka aby w nocy nie siedział w kojcu a w budynku. Ten weekend zapowiadają duże mrozy. Po burzliwej naradzie domowej postanowiliśmy za wszelką cenę pomóc Fredkowi. Musimy wymysleć jakąś izolatkę narazie dla Freda, zanim go nie zdyzenfekujemy i nie zbada go gruntownie lekarz. Mamy 3 bernusie ale one mieszkają z nami w domu nie mamy kojców. Ugadałam się z naszą zaprzyjaźnioną Panią weterynarz, że narazie nam pomoże w leczeniu psiaka w miarę mozliwości a odłoży na później płatności za leczenie. Ale i tak musimy poczekać do poniedziałku. Nie dam uspić Freda ot tak sobie.
Avatar użytkownika
agema
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-04, 21:57
Lokalizacja: Gryfów Śląski
psy: Elba, Amelia,Vip,

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Melka » 2013-01-19, 00:06

W takim razie oni muszą wiedzieć , że pies zostanie odebrany. Ja ze swojej strony deklaruję pomoc w miarę możliwości.
Melka
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-09, 21:52
psy: Miś,Boni

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Solonek » 2013-01-19, 00:08

dobra decyzja, należy dać mu szansę. Ta narośl jest pewnie guzem, ale nikt nie powiedział, że złośliwym. Może jakieś bazarki zostaną uruchomione, jak już będzie wiadomo więcej, może w tym czasie znajdzie się dobra dusza, która będzie chciała zapewnić mu stały i kochający dom. Pies po przejściach będzie najwierniejszym towarzyszem - znam to z własnego doświadczenia.

Szkoda, że ten piesek nie jest Rubensem. Pomimo tego, że Ci Państwo mają kolejnego bernusia, to w głosie tej Pani słyszałam wielką tęsknotę...
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez iwona_k1 » 2013-01-19, 00:23

A może by się w lecznicy w szpitaliku go przetrzymać do czasu zrobienia niezbędnych badań?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez agema » 2013-01-19, 18:31

Byłam dzisiaj u Freda:) spał w ciepłym pomieszczeniu jak przyszłam biegał po terenie. W poniedziałek z rana lecę do gminy. Ciekawa jestem co oni zamierzają, ale tak czy inaczej pójdę do Burmistrza.
A to są fotki z dzisiejszego dnia.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających.
Avatar użytkownika
agema
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-04, 21:57
Lokalizacja: Gryfów Śląski
psy: Elba, Amelia,Vip,

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez wiki » 2013-01-19, 18:37

Boziu jaki on chudziutki :( :( :( :( trzymam mocno kciuki za szybkie wyjaśnienie i szczęśliwe zakończenie <tak>
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Solonek » 2013-01-19, 18:50

biedula :<
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-19, 18:51

Tez trzymam kciuki -niestety za daleko ,zebym mogła fizycznie pomóc,Wierzę ,ze uda sie tego psiaka uratowac przed .Liczę tez na to ,że uda sie zgromadzić fundusze na jego diagnostykę i ewentualne leczenie.Jak to kiedyś ktoś dawno powiedział "pomożecie "....????
Ostatnio edytowano 2013-01-19, 19:49 przez ewazoltowska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez wiki » 2013-01-19, 19:00

Pomożemy.........
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Sara* » 2013-01-19, 19:25

agema napisał(a):
Melka napisał(a):Koszt przyjęcia psa do schroniska to ok. 2 tyś . Gmina zapewne ,, nie przeoczy faktu '' , że pies jest chory , jeżeli ktoś szybko i zdecydowanie nie zdeklaruje się na opiekę nad psem ,to myślę , że szanse są niewielkie ...

Dokładnie tak, masz rację. Byłam dzisiaj w gminie, bo doszły mnie słuchy, że pies ma raka i trzeba go będzie uśpić.(diagnoza organoleptyczna) Strażników miejskich jest sztuk 2 jeden (komendant i inspektor) jeden dzisiaj był chory a drugi miał urlop, tym samym nic nie załatwiłam. Udało mi się załatwić dla Fredka aby w nocy nie siedział w kojcu a w budynku. Ten weekend zapowiadają duże mrozy. Po burzliwej naradzie domowej postanowiliśmy za wszelką cenę pomóc Fredkowi. Musimy wymysleć jakąś izolatkę narazie dla Freda, zanim go nie zdyzenfekujemy i nie zbada go gruntownie lekarz. Mamy 3 bernusie ale one mieszkają z nami w domu nie mamy kojców. Ugadałam się z naszą zaprzyjaźnioną Panią weterynarz, że narazie nam pomoże w leczeniu psiaka w miarę mozliwości a odłoży na później płatności za leczenie. Ale i tak musimy poczekać do poniedziałku. Nie dam uspić Freda ot tak sobie.

Na pewno finansowo dołożę się do leczenia, świetnie byłoby jakbyś mogła go przygarnąć, myślę że znowu FORUM powinno się wypowiedzieć odnośnie pomocy finansowej ze skarpety...żeby nie było za późno
Avatar użytkownika
Sara*
 
Posty: 85
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-12, 13:23
psy: DINO PORTOS TOSIU DWUKROPEK DARCY RETT SCARLETT

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez iwona_k1 » 2013-01-19, 20:50

Chłopak nie może trafić do schronu :cry: Najlepszy byłby DT.Co do Skarpety..Jest jeszcze Dżamal,damy radę?Na Dżamala są jeszcze wpłaty więc jest na miesiąc zabezpieczony...nie wiem....niech inni się wypowiedzą.Ja jestem za......... :-D Co to jest ta część tułowia pozbawiona sierści.Widziałaś ten łokieć?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Solonek » 2013-01-19, 21:17

Według mnie najważniejsza jest w tym momencie diagnostyka tego paskudztwa, bo może jest to coś całkowicie nieszkodliwego i wystarczy zwykłe wycięcie. Na podstawową diagnostykę wystarczy kilka drobnych bazarków. Później będzie wiadomo, z czym mamy do czynienia i jakie kroki należy podjąć.
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-19, 21:27

Tez jestem tego zdania ,że trzeba go wydobyć choćby po to żeby zostal zdiagnozowany przez prawdziwego weta.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Następna strona

Powrót do Zgubione, znalezione

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości