Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Tutaj można umieszczać ogłoszenia dotyczące zgubionych i znalezionych Szwajcarów !

Moderator: DolceVita

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Solonek » 2013-01-20, 21:21

Solonek napisał(a):Fredek albo bardzo długo się błąkał, albo uciekł/został porzucony niedawno bedac w takim stanie w jakim jest obecnie. W tym momencie nie wierzę w możliwość odnalezienia właściciela... a jeżeli sie znajdzie i bedzie twierdzil, ze uciekl niedawno, to mam ochotę już szykować widły :>


z góry nie przesądzałam - opisałam 2 sytuacje - albo się błąkał bardzo dłuo i stąd taki stan, albo wlasciciel sie do tego przyczynil. Mam wielką nadzieję, że jest ktos, kto na niego czeka z utęsknieniem...
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez agema » 2013-01-20, 21:33

Majszczur napisał(a):Wygląd/stan tego psa niekoniecznie musi świadczyć o złym traktowaniu przez człowieka u którego przebywał. Może równie dobrze świadczyć o bardzo długim błąkaniu się po zaginieciu. Dlatego nie ma co z góry wydawać sądów na temat człowieka do którego pies należał/należy.

Najgorsze jest to, że Fredek nie potrafi mówić, a to wielka szkoda, zapewne dowiedzielibyśmy się wiele o jego życiu i losie.
Fred nie jest młodym psem określam go na jakieś 4 lata, zle reaguje, gdy w ręku trzyma się łopatę, kij. Sierść Freda nie jest w takim stanie ze względu na jego tułaczkę on prawdopodobnie nigdy nie był kąpany i musiał przebywać nie ciekawych warunkach. Mieszkam na wsi od 5 lat przeprowadziłam się tu w dużej aglomeracji miejskiej. Wiem jak tu wyglądają psy, które stoją na łańcuchach przy budach, lub przy dziurze w drzwiach do budynków gospodarczych aby mogły się schować. Weterynarz gminny powiedział, że ludzie go wyrzucili, bo trzeba leczyć a pies duży to i kosztuje
Piszecie że przeglądacie internet za ogłoszeniami o bernach, ja tez już wszystko co się dało przeglądałam, nikt go nie szuka. Wszędzie pojawia się ogłoszenie o poszukiwaniu Rubensa, podziwiam tych właścicieli 3 lata minęło jak pies zginął a oni wciąż szukają. To są ludzie kochający wsojego psa, do końca mają nadzieję. A tego końca nie widać:)
A Fred pomimo wszystko kocha ludzi:)
Do jutra moi drodzy
Ostatnio edytowano 2013-01-20, 22:58 przez agema, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
agema
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-04, 21:57
Lokalizacja: Gryfów Śląski
psy: Elba, Amelia,Vip,

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez wiki » 2013-01-20, 22:08

Czekamy na wiadomości, mam nadzieję , że dobre <tak> <tak> <tak>
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-20, 22:18

Też czekamy na wieści !!! jak trzeba daj cynk i zrobimy najazd.
Sali była szukana przez 14 dni,przeszła prawie 40 km ,pogoda-deszcze a sierśc była w dobrym stanie /jedno czesanko,wysupłanie rzepów i po klopocie/
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Majszczur » 2013-01-20, 23:51

agema pisałaś, że nie bardzo macie go jak odizolować od stałych rezydentów. A garaż macie? Może nawet ogrzewany. Może jakby dać chłopaka na czas kwarantanny do garażu to byłby wilk syty i owca cała.
Tylko nie wiadomo jak zareaguje na zamknięcie w czterech ścianach...

Też szperałam po ogłoszeniach i wygląda na to, że nikt go nie szuka, albo... może nie szuka drogą elektroniczną (może starsi ludzie) tylko tradycyjnie - ogłoszenie na słupie, w sklepie - a jeśli psiak przeszedł z daleka, z bardzo daleka.... Mój boże, ja mam już taką naturę, że staram się wierzyć, że ktoś na biedaka czeka... A pamiętacie tego psiaka, goldena chyba, którego po, ilu ? , chyba 3 latach odnaleziono w... pseudohodowli. Z naszego forum. I wrócił do pierwotnego własciciela mimo że mieli już nowego szczonka - berna. Ja chcę wierzyć w takie happy endy.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez iwona_k1 » 2013-01-21, 00:09

Tak czy siak trzeba go stamtąd zabrać :))
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-21, 00:11

Mjszczurowa ja też nie wyobrażam sobie ,zebym nie szukała swojego psa.W takich sytuacjach zawsze sie boje -martwie ,że szukają ale nie wiedzą jak to zrobic -malo nagłasniany fakt zaginięcia. Jednak przyznasz ,że trudno tak do konca w to uwierzyć.
A cuda sie zdarzają choćby w ostatnim czasie powrót Alwaro /Leonberger/ po 4 latach uwiązany do plotu domu hodowcy...
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Solonek » 2013-01-21, 03:09

kiedy znalazłam Sonię przeszukałam internet wzdłuż i wszerz. Dzwoniłam nawet po ludziach, którzy mieli berneńczyki (np. jedną panią znalazłam poprzez listę wystawców). Powiedziałam wtedy sobie, że gdyby Ares zniknął, to cały Wałbrzych i okoliczne byłby w ogłoszeniach... o internecie nie wspominając. Tak robi ktoś, kto kocha swojego psa. A przecież Ares jest tylko kundelkiem ze schronu.
Starsi ludzie mają rodziny, sąsiadów, którzy mogliby pomóc w poszukiwaniach wstawiając ogłoszenia w necie. Nikt z nas niczego nie znalazł. Ale za to znajdziemy mu porządny dom, w którym będzie kochany :-)
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez iwona_k1 » 2013-01-21, 13:23

że tak nieśmiało zapytam...1064 odsłony...czy ktoś jeszcze będzie chciał pomóc w zdiagnozowaniu chłopaka? ;-) :))
Fajnie jest wiedzieć na czym się stoi a on niewątpliwie potrzebuje naszej pomocy <prosi>
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Aga-2 » 2013-01-21, 14:30

Ja jestem za zdiagnozowaniem Fredka ze Skarpety. Skontaktuję się z Kubą ile jest środków.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez marieanne » 2013-01-21, 14:35

Aga-2 napisał(a):Ja jestem za zdiagnozowaniem Fredka ze Skarpety. Skontaktuję się z Kubą ile jest środków.

Zgadzam się.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-21, 14:46

Jak najbardziej jestem na TAK
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez agema » 2013-01-21, 16:19

Jak widzę odsłon jest sporo, myslę, że pewnie jesteście ciekawi co dalej.....
Z rana polecieliśmy do gminy napisałam podanie o Freda i formalności stało się zadość. ( to po krótce) szkoda się ropisywać, bo cisnienie rośnie.
Skontaktowałam się z lecznicą w Jeleniej Górze nz Grunwadzkiej a właściwie jej właścicielem lekarzem Adamem Januszkiewiczem i zapakowaliśmy Freda do auta i pojechaliśmy.
Fred miał pobraną krew do analizy, zmierzoną temp. ma podwyższoną, pobrane zeskrobiny ze skóry aby stwierdzić co mu skórze siedzi. Bez dokładniejszych badań tak na już Doktor Januszkiewicz stwiedził, że go guz, ale jakiego rodzaju to po dalszej diagnostyce. Fredek waży pomimo, że jest przerażająco chudy 45 kg. Teraz go lepiej obejrzałam, jest psem o grubej kości, dużym i będąc w dobrej formie napewno był był okazałym psem w typie BPP.
Uzgpdniłam, że Fred zostaje w lecznicy pod dobrą opieką. Dzisiaj jeszcze dostanę info o analizie krwi. Jeżeli chodzi o guza, lekarz powiedział, że koniecznie należałoby operować. Lecz wcześniej zdiagnozować ogólny stan zdrowia czy aby nie ma przerzutów.
Jeżeli chodzi o koszta, na obecną chwilę mam wszystko skredytowane, jest to bardzo dobry lekarz a jeszcze lepszy chirurg.
Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie, z co, że zaglądacie co też świadczy, że los Freda nie jest Wam obojętny. Sami wiecie, że leczenie tak dużego piesa nie jest tanie. Ale wierzę, że damy radę.
Pomyslałam, że spróbuję pójść do burmistrza gminy może się zlituje i też coś dołoży, w sumie zabraliśmy mu kłopot. Na bazarku wystawimy na aukcji pobyt u nas na narty lub latem, do uzgodnienia.
TRzymajcie kciuki za Freda-proszę
To fotki w przejazdu do Jeleniej
P.S. Sprawdziliśmy w lecznicy Fred nie ma chipa:(

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Ostatnio edytowano 2013-01-22, 09:45 przez agema, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
agema
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-04, 21:57
Lokalizacja: Gryfów Śląski
psy: Elba, Amelia,Vip,

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-21, 16:28

Uff jak to dobrze ,że juz jest bezpieczny ,jest w ciepełku. Czy wiesz jaki bedzie orientacyjny koszt ?
Gratuluje Dziekuje. :okok: <okok>
Kciuki oczywiście zacisnięte .Czekamy
Spoiler:
na dalsze informacje
Tez zrobie bazarek.
Wypadałoby zmienic tytul wątku o nie ?
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez agema » 2013-01-21, 19:30

Jaki tytuł wątku proponujecie? ja nie mam głowy ani koncepcji.
A jeżeli chodzi o koszty, nie wiem to wszystko zależy czy będzie operowany czy nie.
Avatar użytkownika
agema
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-04, 21:57
Lokalizacja: Gryfów Śląski
psy: Elba, Amelia,Vip,

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez wiki » 2013-01-21, 20:39

A w jakiej lecznicy jest psiak , może mogę jakoś pomóc , mieszkam w okolicach Jeleniej , codziennie też tam bywam . Chętnie pomogę.

Spoiler:
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Solonek » 2013-01-21, 21:36

super wieści, że jest już pod opieką weta! Miejmy nadzieję, że guz nie dał żadnych przerzutów <prosi>
niecierpliwie czekamy razem z Tobą na wyniki badań krwi
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez iwona_k1 » 2013-01-21, 23:44

Ale on jest śliczniutki :-> Czekamy na wieści
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez Asia K.L. » 2013-01-22, 00:12

My też trzymamy kciuki za chłopaka,
postaram się zmontować w najbliższym czasie jakieś kolczyki na bazarek dla niego
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: Znaleziono Berneńczyka - pomóżcie

Postprzez nugatika » 2013-01-22, 00:48

naprawde piekny jest ten pan :-)

jak wyniki krwi?
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgubione, znalezione

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości