ORLANDO Stoplandia

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez marieanne » 2012-12-16, 21:14

No właśnie, własnie!
Czy kawaler ma odpowiednią ilość miejsc powodujących usyfienie futra?
Bo jak nie to jakąś interwencję trzeba zaplanować! Ratować Bisza!
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez kerovynn » 2012-12-16, 21:19

PaniBisiowa napisał(a):Tak jest :P
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

oj cosik smętnie Biszon spoziera <szok> choć tak miętko i przytulaśnie ma....
śnieg Wam stopniał? kosmici porwali?
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez PaniBisiowa » 2012-12-16, 21:33

Barbel napisał(a):Biszowa adres zmieniłaś? A przynajmniej są tam błota dla Biszona?

Tak. I to nie tylko adres. Cały mikroklimat! :-/ Nie wiem czy są błota. Pewnie nie albo jeszcze nie znaleźliśmy,bo nie znam za dobrze wyjatkowo monotonnego terenu spacerowego:( Jeśli nie ma to z czego będzie robił maseczki odżywiająco-nawilżające futro?
marieanne napisał(a):No właśnie, własnie!
Czy kawaler ma odpowiednią ilość miejsc powodujących usyfienie futra?
Bo jak nie to jakąś interwencję trzeba zaplanować! Ratować Bisza!

Chwilowo ma - odwilż :-( Będę chyba ziemię znosić i robić mu kąpiele błotne w wannie. To jak będziecie ratować Bisza możecie przy okazji uratować mnie ;-)
kerovynn napisał(a):oj cosik smętnie Biszon spoziera <szok> choć tak miętko i przytulaśnie ma....
śnieg Wam stopniał? kosmici porwali?

Na tym zdjęciu jeszcze do końca się nie przyzwyczaił do nowej budy. Ale spojrzenie ma lekko melancholijne. Czasami, gdy dopada mnie wiosenno-letnio-jesienno-zimowa depresja mam wrażenie, żem go skrzywdziła, bo nie ma domu i ogródka własnego, i mu jest źle i niedobrze, i chciałby być gdzieś indziej. Ale bez niego byłoby mi smutno. Był i jest moim ratunkiem i opatrunkiem. Choć czasami przyprawia mi siwe włosy :D
Biś pozdrawia!
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez marieanne » 2012-12-16, 21:41

Eee, to gdzie żes Ty się przeprowadziła? :> Może gdzie bliżej nas? :mrgreen:
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez PaniBisiowa » 2012-12-16, 21:49

Teraz mam tylko 400 km do Białegostoku :mrgreen: A gdzie? Do grodu Kazia Wielkiego, czyli Bydgoszczy ;-) Ech... Z deszczu pod rynnę :mrgreen: :(
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez marieanne » 2012-12-16, 21:52

Ale już kierunek nieco lepszy! :mrgreen:
Poza tym - co to jest 400km ;-) Wpadaj na kawę :mrgreen:

A jakie my błoto mamy obok "naszej" budowy.... oj Bisz byłby zachwycony. Przez większą część roku, po każdym (nawet niewielkim) deszczu łąkę podmywa... i jak chlupoce, jak można sobie potaplac łapkami.... oj w raju byłby :mrgreen:
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez Barbel » 2012-12-16, 22:46

TY -Biszowa - to ja cię z mupetami plemienia poleosiowego skontaktuje! Wyobraź sobie - Poleośki i Biszon! Od razu weselej będzie!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez PaniBisiowa » 2013-01-14, 20:18

Biszuś dostał pokręcenia umysłu od śniegu. "Zrób tarzu, tarzu." I Biś robi tarzu, tarzu w śniegu, a twarz przechodzącej obok pani rozjaśnia uśmiech. Ale on dziwne zachowania ma po mnie. Z czego jestem dumna. Czekają nas niedługo kontrolne badania (zawsze mam stresa). Paszczuch je, nie traci na wadze i jest pełen energii. Jest zwinny, gibki i włochaty. Zwłaszcza uszy, które to muszę wystylizować nożyczkami, tj. zrobić chochoła, bo pies zalatuje hipisem. Przechodzi mi też wielodniowy antyludziowy nastrój. Powiem tylko: m.in. biała kiełbasa :evil: Muszę także wybrać się po pluszaki dla tego dwumiesięcznego bachora :mrgreen: bo Gottfried Leibniz dogorywa. Plus jest taki,że gdy je rozpruwa, to zbieram "nadzienie" do wypychania sów. Tak, Bisz potrafi czasem pomóc :mrgreen: To taki mały pomagier zła.

Biszuję!
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Hipis :P
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Zasypało fasolki...
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

:mrgreen:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Tak, to jestem ja, a nawet ja zawsze bardziej.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Pozdrówki!
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-14, 21:43

Biszkopciku piękne blotka są na "zapleczu" Auchana ....glinianeczki,można tez poplywac ,kaczuchy pogonić..../pierwszy raz trochę trudno trafić ale mozesz mieć przewodnika. W ciepłe dni prawie codziennie chodzimy sie popluskac/.W Myślecinku tez nienajgorzej ale duża konkurencja.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez koralik » 2013-01-14, 21:48

Biszowspaniałość!!!! :-D
Kurczę, aż nie wiem co napisać,Bisz dech zapiera :love:
Hmm..chyba można powiedzieć że "zabiszowałam się"? :-D
Avatar użytkownika
koralik
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-13, 10:21
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz/Janówek Pierwszy
psy: DSPP - Rico, DSPP - Mozart

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez PaniBisiowa » 2013-01-14, 22:08

Błoto?! Czy ja dobrze widzę?! Ach, to coś dla nas. Dla mnie mniej,bo potem nie mogę doprać ubrań :mrgreen: Tak prawie przepadła koszulka z mojej kolekcji. A każda jest cenna :mrgreen: No, jak pobiegamy trochę po urzędach, wetach, lekarzach i innych wspaniałościach to można zastanowić się co dalej :-)

koraliku, wypożyczę Ci Bisza. Chowaj skarpetki i kapcie :mrgreen: I chusteczki, i ręcznik papierowy, i papier toaletowy, i bieliznę :mrgreen: I wszystko co drogocenne, łącznie z laptopem :mrgreen: i portfelem. I buty! Gustuje w grubej, cudownej, wspaniałej, miękkiej, powalającej skórze. Czysta reklama :mrgreen:
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez koralik » 2013-01-15, 09:20

Biorę!!!!!!!!
Wszystko z domu wyniosę i dawaj dawaj :-D
czekam z utęsknieniem :mrgreen:
Avatar użytkownika
koralik
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-13, 10:21
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz/Janówek Pierwszy
psy: DSPP - Rico, DSPP - Mozart

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez Barbel » 2013-01-15, 11:20

Biszon ma taką morduchę, że tylko całować.... Ciotka nieustająco zauroczona...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez kerovynn » 2013-01-15, 11:24

PaniBisiowa napisał(a):Plus jest taki,że gdy je rozpruwa, to zbieram "nadzienie" do wypychania sów.
hi hi...A ja z wyprutego przez Robina nadzienia zrobiłam trzy wielkie poduchy. Eska ma teraz legowisko jak sułtan ;-)
Biszonek jak widać zaaklimatyzował się w nowym środowisko bo mu paszcza szczęściem promienieje :mrgreen:
a o co chodzi z ta białą kiełbasą?? :shock:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez PaniBisiowa » 2013-01-15, 21:11

koralik napisał(a):Biorę!!!!!!!!
Wszystko z domu wyniosę i dawaj dawaj :-D
czekam z utęsknieniem :mrgreen:

:D Wyślę kurierem :D Będą z Mocusiem aranżować wnętrza :D Tylko liczyć się trzeba z kudłatym osobnikiem w łóżku. Ale jest cieplutki i milutki :P I lubi lizać po uszach (aż za bardzo). I trzeba się przygotować, że nosząc koszulkę bez rękawów (lub nawet z) będzie chciał wymlaskać dezodorant. Łaskotliwi muszą uważać.

Barbel napisał(a):Biszon ma taką morduchę, że tylko całować.... Ciotka nieustająco zauroczona...

:-) Rzuca urokami;) Zresztą chyba jak każdy Bern. To są psy klasyczne. To umaszczenie, ta budowa. Klasyka w każdym calu. Ten ruch. Spojrzenie. Są bardzo eleganckie. I włos. Kudłaty, miękki, puszysty. Nawet z perfumami na głowie budzą pozytywne emocje. Bern wystawowy czy nie, szczupły, przebielony, niedobielony ;) każdy ma w sobie nutkę wypierdzistości nie do podrobienia. Odbiegam od kwestii zdrowotno/hodowlanych, bo to inny temat ;) Komu napisać reklamę? :D:D:D:D

kerovynn napisał(a): hi hi...A ja z wyprutego przez Robina nadzienia zrobiłam trzy wielkie poduchy. Eska ma teraz legowisko jak sułtan ;-)
Biszonek jak widać zaaklimatyzował się w nowym środowisko bo mu paszcza szczęściem promienieje :mrgreen:
a o co chodzi z ta białą kiełbasą?? :shock:


Esia to przecież hrabina :D Na twardym leżeć nie będzie. Mądra dziewczynka. Będę mieć więcej nadzienia, gdyż kupiłam Biszowi królika. Muszę mu tylko oczy wyciąć, żeby nie połknął. Królikowi, nie Biszowi ;)

Biała kiełbasa… Biała kiełbasa dostała eksmisję od swego pana. Pan Białek Kiełbasy zameldował ją pod choinką. I Bisio przygarnął kiełbasę. Do brzuszka. Wąchał choinkę, wąchał, takie siusiowe wąchanie, po czym dał nura pod gałęzie. Zobaczyłam tylko ślepe spojrzenie białej kiełbasy miażdżonej zębiskami i niknącej w odmętach paszczy. I wyjdź, człowieku, na psiusiusiu. Dzięki poprzednim siwym włosom kiełbasa była bez wkładki neutralizującej psy. Co się nerwów najadłam. A ile się nagadałam na wszelkich „dokarmiaczy” miejskich szczurów (teraz mam szczurofobię – szczur włażący do łazienki przez kanalizację)i innego dobra. A w ogóle przeczytałam, że chleb dla ptaków może być zabójczy (powoduje kwasicę). Więc te bochenki suchego/ spleśniałego chleba mogą siać mord. Nie wiem też czy sarenkom spleśniały chleb służy ://// Normalnie wyć się chce.


Ostatnio wpadła mi do głowy dziwna myśl. Zastanawiam się czy ktoś wynalazł Kupozmrażacz. Tzn.jak pies ma np. sraczuchę albo rzadszą qpę to przydałby się taki sprej – psikam, qpa robi się twarda w 10 sekund i można ją posprzątać bez problemów. Zapach mógłby być lawendowy. Wiecie, aromaterapia. Musze powiedzieć, że mój geniusz czasami mnie przeraża :D:D:D:D:D:D Jakby co to pierwsza wpadłam na taki pomysł :D


Pozdrówki!
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez PaniBisiowa » 2013-04-07, 20:59

Wszystkiego najlepszego, wesoły piesku!

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Czwarte urodziny za mną, ale wszystko przede mną. To co najlepsze, ma się rozumieć ;-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Były pączki. Końskie. Prezent od życia. Wszyscy niezadowoleni ;-) Z wyjątkiem wiadomo kogo. Nauczka na przyszłość - nie iść końską trasą ;-)
Nery pod kontrolą. Gibają się jak trzeba. Apetyt dopisuje (patrz wyżej), radość w ogonie jest, spojrzenie zniewalające również. Czego chcieć więcej?

Pozdrówki!
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez KasiaT » 2013-04-07, 21:07

Biszołaku wszystkiego najpsiejszego z okazji Twoich 4 urodzin <winko>
Z wyrazu Twojej psowatości widać,że życie sprawia Ci niebywałą przyjemność,i nic co daje natura nie jest Ci obce(postaraj się przyszłościowo rzadziej wtryniać pączki,co by Panci nie doprowadzać do szewskiej pasji).Bardzo się cieszę,że dobrze Ci leci ,i oby tak zostało na zawsze-więc podlewaj wszystko co napotkasz na swej drodze(w sumie znaczenie terenu to męska rzecz) :mrgreen:
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez baksak » 2013-04-07, 21:12

Ho, ho, 4 urodziny fajna sprawa, wszystkiego najlepszego <winko>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez kerovynn » 2013-04-07, 21:22

Pączki urodzinowe pyszniaste być musiały gdyż Pan Bisz wielce ukontentowany hasa po śniegu :-D
Biszonku - zdrówka, zdrówka, zdrówka <winko> i długiego życia by zdrówkiem należycie się nacieszyć :okok:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: ORLANDO Stoplandia

Postprzez marieanne » 2013-04-07, 21:23

100 lat Bisiu! A pączki to tylko na zdrowie :mrgreen:
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości