Chila, Luna i Feride

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez saba&mlis » 2012-06-01, 18:40

Daria + Chila i Luna napisał(a):Dzisiaj Luna przy sikaniu piszczala :-> cosik sie dzieje, ale apetyt w normie, humorek tez jest, mam nadzieje ze nic powaznego, obserwujemy jak bedzie dalej piszczec to do wata

Nie znam sie na tych sprawach u psiakow, ale u ludzi jak jest zapalenie pecherza to tez by chetnie piszczal ;)
Mysle ze nie ma co czekac tylko lapac sisiki i na badanie do laboratorium do weta
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-06-01, 19:02

taaaa, luna to taki typ ze jak czlowiek do niej podchodzi to wszystko przerywa i do glaskania sie rzuca, wiec jedynie moge ja w domu albo garazu noc przetrzymac i moze przy rannym by sie udalo, bo moje jak caly czas na dworze to nie taka latwa sprawa ;-)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez saba&mlis » 2012-06-01, 19:35

Ja ostatni przez dwie godzin za Sabcia sie skradalam, co ona przykucnie to ja z czerpakiem do niej, a ona myk i ucieka, probowalismy i na smyczy na spacerze i po ogrodku ja ganialam, ale w koncu jakos sie udalo :mrgreen:
Jak sie nie uda to wet moze zalozyc cewnik, ale to ostatecznosc, nie ma co narazac suni na zakaze. Niezaleznie od wszystkiego warto odwiedzic weta
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-06-10, 09:04

udać się nie udało ale już w porządku.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-06-10, 09:18

Ja ostatnio w niemczech w takim programie gdzie szkolaeniowca pomaga gwiazdom rozwiązywać ich problemy z psami i pomaga gwiazda szkolic psy i podlapalam bardzo fajny pomysl na zabawe na spacery.

w programie byl bigl, który ciągał i na spacerach rzucał sie na inne psy, i szkoleniowca postanowił mu znalesc inne hobby :D aportowanie i tropienie. ale w fajny sposob, tzn do piornika tuby na zamek wsypywali smakolyki, pies przez spacer niósł piornik a potem wlasciciel kazal psu zostac, szedl gdzies chował w krzakach, w dziopli itp ten piornik, wracal do psa i kazal mu szukac, pies jak znalazł to wracal i wlasciciel odpinał zamek i pies z piornika bral sobie smaczek. spodobalo mi sie to bo sama nie lubie nosic torebek ze smaczkami przyznam, i zawsze mam po kieszeniach, i wiadomo, kieszenie tluste wiec czesto musze prac kurtke

moja chila i luna bardzo szybko zalapaly, i bardzo lubia gdy chowam gdzies, kaze im siasc a one normalnie siedza i jak tylko wroce i mowie szukaj, to leca jak glupie, byle szybciej znalesc, na poczatku bylo ze jak jedna znalazla to leciala do niej druga, ale teraz jak juz widzi np chila ze luna znalazla to i tak szuka dalej,
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-07-14, 00:30

Pare fotek mojej fryty, a kolorowe jutro No wlasciwie to dzis :->
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek



a tu razem ze mna
Obrazek

Obrazek
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Barbel » 2012-07-14, 09:17

Ale giganciara!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-07-14, 10:08

nom giganciara jest ale wreszcie z charakteru zaczela madrzec i choc komendy zna juz od dawna teraz tak na prawde faj nie zaczyna nam sie razem wspolpracowac :D choc ma czasem jeszcze napady glupawki. no i jak np zbliza sie cieczka to tez potrafi pokazac swoja niezaleznosc i nic mnie nie slucha, dzieki niej wyrobilam sobie miesnie w lapach :-> bydlatko bardzo silne, raz wojek nie zamknal drzwi jak do nas przyszedl i ja wypuscil, pobiegla do parku wojek za nia i nie mogl jej przyprowadzic nie mial sily a z wojka kawal chlopa, bo z nia to trzeba wiedziec jak sie ja obsluguje,
do tych psow to jeszcze przy umowie kupna trzeaby instrukcje obslugi dodawac :radocha:
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-07-14, 15:24

Babcia chila po 2 krotnym trymowaniu :-> 2 reklamowki z biedronki wyczesanej siersci a na niej jeszcze mnostwo, jeszcze jakies 10=15 cm i siersc z brzucha bedzie ziemi siegac :->

zawsze zazdroscilam roxankowej thundrze siersci, i chyba sobie wykrakalam, bo powoli mam juz dosc, podgalania i czesania :->
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-07-26, 19:38

Pare fotek dzisiejszych ze spacerku,

Dziewuszki moje, chili siersci wojne wypowiedzialam, i wytrymowalam ja z prawie calego podszerstka i siersc przycielam, na boczkach, portkach i ogonie :->

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Chila moja 6 letnia babcia juz siwieje :-D na jej lewej jedynej brewce siwe wlosy juz sa
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez PaniBisiowa » 2012-07-26, 20:03

Chilka wygląda bardzo zwiewnie jak na 6 lat. Włochate dziewczyny ;-) Frytka natomiast wygląda jakby była na wiecznej diecie :mrgreen: Moim zdaniem ona ma zawsze bardzo skupiony/czujny wyraz twarzy. W końcu na każdym rogu może czaić się wróg :mrgreen:
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-07-26, 20:06

PaniBisiowa napisał(a):Chilka wygląda bardzo zwiewnie jak na 6 lat. Włochate dziewczyny ;-) Frytka natomiast wygląda jakby była na wiecznej diecie :mrgreen: Moim zdaniem ona ma zawsze bardzo skupiony/czujny wyraz twarzy. W końcu na każdym rogu może czaić się wróg :mrgreen:


tak w koncu to typowy stroz ;-) ona zawsze wszystko ma na oku i zawsze gotowa do akcji
a co do diety, no to wiosna mialysmy 50 kg teraz mamy 42 :-> a je nadal jak 2 bernole razem wziete, dzis np juz zjadla rano 500gr karmy, w poludnie smakolyk, szyjke z indyka i garsc zoladkow kurzych, a jeszcze i kolacja... znow ok 500gr karmy

chcialabym miec taka przemiane materii jak ona
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez PaniBisiowa » 2012-07-26, 20:14

Żarłok :mrgreen: Pokuszę się o stwierdzenie, że panna F. nie ma aparycji niczym misio-piesio-przytulasio :mrgreen: Raczej coś w stylu: widzę cię i mnie lepiej nie denerwuj :mrgreen: Ale ciekawa jest, ciekawa :-)
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-07-26, 20:15

PaniBisiowa napisał(a):Żarłok :mrgreen: Pokuszę się o stwierdzenie, że panna F. nie ma aparycji niczym misio-piesio-przytulasio :mrgreen: Raczej coś w stylu: widzę cię i mnie lepiej nie denerwuj :mrgreen: Ale ciekawa jest, ciekawa :-)


no cos ty, ona taka pieszczoszka :-) przytulasna bardzo jest. nawet kanapowa w domu potrafi byc :mrgreen:
ale fakt strozowanie na pierwszym miejscu

a do apetytu: to i tak dzis slabo bo upal 30stopni to i apetyt slaby
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-07-27, 11:36

Pare fotek sniadaniowej Feride heheh Chili i lunie juz nie zdazylam zdjec zrobic :-> :radocha:

Obrazek
Obrazek
Obrazek



U nas slonko swieci i upal juz sie robi, wiec chyba z psiurami nad staw pojde co by sie pomoczyly, a planuje w przyszlym roku zrobic psom oczko wodne, tyle ze bez ryb i roslin, tak zeby mogly sie taplac kiedy beda chcialy, mam nadzieje ze sie uda
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez KasiaT » 2012-07-27, 20:52

Twoja Fryta jest zniewalająca,ale myślę sobie czy nie urwałaby pół pośladka,przy próbie wejścia na Waszą posesję-co nie zmienia faktu,że piękna,smukła(nawet powiedziałabym,że lekko koścista :mrgreen: )z niej sucz.
Jak patrzę na Chilę,to jakbym widziała swoją Fruśkę-normalnie kupa futra nie do ogarnięcia-i mam pytanko-czym trymujesz i podgalasz swoją sucz-bo mi już pomysłów brakuje-normalnie jakbym miała owcę(tylko owcę można ogolić,a łysy bern wyglądałby zapewne niezwykle zabawnie)
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-07-27, 21:12

Kasia wytrymowalam trymrem hakowym, centymetr po centymetrze, mialam kilka podejsc, ostatnie 2 godziny :->
a podcinalam ja tym razem nozyczkami, i degazowkami recznie, nie maszynka, maszynka z miesiac temu jak pialam tylko kolo odbytu i nogi od wewnetrznej strony jej golilam na 1 cm, teraz juz jest jakies 10 cm, i do tego 10 cm reszte portokow nozyczkami przycielam, tak samo brzuch, wszystkie koncowki siersci scielam jej
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez KasiaT » 2012-07-27, 21:20

Nic będę musiała się za nią zabrać sama-jak Ty dałaś radę z Chilą ,to i mi się powinno udać(tylko moja na widok czesadeł ucieka gdzie tylko może)-ja ze swoja już 2 razy byłam u fryzjera-ale jak dla mnie efekt jest mierny.
Jak widzę Chilę to wierzę,że sierściuchowatość da się opanować-Ty z futra swojej suczy możesz spokojnie wełnę robić lub wkłady do poduszek :mrgreen:
Dzięki za rady <tak>
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-07-27, 21:27

Kasia ja juz mam w sumie wprawe, bo kilku znajomym regularnie psy "robie" wiec pakuj sie w autko i zapraszam ;)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Chila, Luna i Feride

Postprzez KasiaT » 2012-07-28, 08:33

Dzięki za zaproszenie,ale mieszkamy po różnych stronach "tęczy"-Ty bliżej zachodniej,a ja wschodniej granicy-musiałabym jechać do Ciebie przez cały dzień :mrgreen: ,chociaż przyznam szczerze,że chętnie bym na żywo obejrzała zjawiskową Frytę,ryzykując nawet utratę tkanki(najchętniej tłuszczowej :mrgreen: ).
A wracając do psiutów-to jak patrzę na posiłek Feride,i jego kaloryczność,to dziw mnie bierze,że z niej taka chudeba-chyba,że z wiekiem masy nabierze.
Jeżeli tak samo karmisz berneńskie damy,to nic dziwnego,że Ci takie wielkopsy porosły :mrgreen:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron