Wstawianie zdjęć na forum - "instrukcja".

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Wstawianie zdjęć na forum - "instrukcja".

Postprzez Magda » 2006-12-02, 12:26

Wchodzimy na http://imageshack.us/
następnie klikamy "przeglądaj":
Obrazek
i wybieramy zdjęcie ze swojego komputera, które chcemy wstawić:
Obrazek
jeśi jest taka potrzeba, to zmieniamy rozmiar i klikamy "host it":
Obrazek
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Postprzez Magda » 2006-12-02, 12:27

kopiujemy adres "direct link to image":
Obrazek
na forum klikamy "img":
Obrazek
i wklejamy w to okienko (najpierw kasujemy z niego http://)
Obrazek
i gotowe :-) Mam nadzieję, że trochę pomogłam.

Po kliknięciu te obrazki się powiększają, ale i tak miały być większe :-/ "żaba" odmówiła chyba współpracy...
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Postprzez Kasia » 2007-01-26, 14:38

Koko napisał(a):
saganka napisał(a):Trzeba wejsc na strone albo www.fotosik.pl, albo www.imageshack.us i tam zaladowac zdjecie...

Dla ścisłości - niekoniecznie tam, może to być dowolne miejsce w internecie gdzie
mamy możliwość wstawienia pliku obrazka. Kto ma swoje miejsce - wstawia tam,
kto nie ma - wstawia na jeden (lub kilka) darmowych serwerów zdjęć jakich pełno w sieci.

Poniżej link do strony, która kolekcjonuje takie serwery. Polecam lekturę.
http://sp5.edu.pl/allegro/darmowe_serwery_obrazow/serwery_foto.htm

Może Kasia wstawi to do instrukcji Magdy.
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Re: jak zamieścić zdjęcie??

Postprzez asia78 » 2008-11-28, 10:12

Ja korzystam z fotosik.pl
Jak już się zarejestrujesz i zalogujesz to wybierasz "dodaj zdjęcie"
"Przeglądaj na dysku" wybierasz zdjęcie i niżej masz więcej opcji,
wybierasz "zmniejsz zdjęcie" i rozmiar (ja wybieram 600)
i "dodaj"
po dodaniu generują się kody, wybieram kod:"pełny rozmiar na forum"
i w całości kopiuję do posta na forum.

Tu też jest wątek na ten temat:
viewtopic.php?f=28&t=292&view=unread#unread
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Jak pokazac nasze zdjęcia?

Postprzez mat » 2009-06-22, 02:14

Jeżeli gdzieś dałem źle to proszę o przeniesienie do nowego działu.

Zauważyłem przeglądając forum, że dużo osób pyta się o wklejanie zdjęc. Postanowiłem napisac ten mini-poradnik, aby ten proces był łatwy i przyjemny. Administratora/moderatora (nie wiem jak to u was na forum dokładnie jest) proszę o przyklejenie tematu, aby był widoczny.

A więc zaczynamy

1 Robimy zdjęcia naszemu pupilkowi :). Gdy już mamy pliki graficzne na dysku przechodzimy do nast. punktu.

2. Wchodzimy na stronę http://www.imageshack.us - ta strona to po prostu hosting obrazków, za pomocą tego portalu możemy wrzucać na ich serwer pliki graficzne, następnie udostępniać ludziom.

3. Na środku ekranu po prawej stronie rzuca nam się w oczy ciąg pól i przycisków. Nie martwmy się, bo to proste jak konstrukcja cepa.

Klikamy w przycisk Browse..., wyskoczy nam okienko, dzięki któremu znajdujemy pliki do umieszczenia na serwer imageshack. UWAGA - Pomocna sztuczka. Trzymając lewy CTRL i klikając na obrazki lewym możemy zaznaczyć kilka obrazków. Jest to przydatne, bo możemy "wygarnąć" wszystko z jednego folderu bez konieczności klikania Browse... za każdym obrazkiem.

4. Dobrze ! Teraz w okienku mamy pokazane wszyskie pliki, które wybraliśmy. Pole email. zostawiamy puste. Następnie możemy zaznaczyć ptaszka przy resize image? - ta opcja pozwala dopasować wielkość obrazka, czyli go zmniejszyć. Możemy wybrać któryś z wymiarów podanych w pikselach. Proponuję 320x240.

5. Drugie okienko remove size/resolution bar from thumbnail? zostawiamy puste. Chodzi w nim o to, czy chcemy w przypadku opcji thumbnail (jeden z oferowanych rozmiarów) mieć na dole czarny pasek informujący o rozmiarze i wadze obrazka.

6. Klikamy start upload ! . Czekamy ...


7. Udało się ! Kopiujemy link u góry na żółtym polu. (pierwszy od góry direct link)


8. Następnie na forum pisząc nowego posta klikamy u góry przycisk Img .
Pojawią nam się znaczniki:

Kod: Zaznacz cały
[img][/img]


Skopiowany link wklejamy pomiędzy jedno [img],a drugie.


9. Gotowe ! Miłego fotografowania i pokazywania mordek ulubieńców !




UWAGA!
Jeżeli nie wybierzemy opcji resize image ? w pkt. 4 obrazek będzie wielkości zrobionego zdjęcia. Pamiętajmy, że imageshack ma ograniczenia około 1MB - około 1 zdjęcie. Dlatego najczęściej będziemy musieli wrzucać zdjęcia jedno po drugim i kopiować link do każdego ! Mniejsze zdjęcia (resize) mniej widać, jednak wrzucając poprzez [img] użytkownicy z wolniejszym łączem muszą trochę poczekać na załadowanie waszych zdjęć.




Jeżeli gdzieś dałem źle to proszę o przeniesienie do nowego działu.

Zauważyłem przeglądając forum, że dużo osób pyta się o wklejanie zdjęc. Postanowiłem napisac ten mini-poradnik, aby ten proces był łatwy i przyjemny. Administratora/moderatora (nie wiem jak to u was na forum dokładnie jest) proszę o przyklejenie tematu, aby był widoczny.

A więc zaczynamy

1 Robimy zdjęcia naszemu pupilkowi :). Gdy już mamy pliki graficzne na dysku przechodzimy do nast. punktu.

2. Wchodzimy na stronę http://www.imageshack.us - ta strona to po prostu hosting obrazków, za pomocą tego portalu możemy wrzucać na ich serwer pliki graficzne, następnie udostępniać ludziom.

3. Na środku ekranu po prawej stronie rzuca nam się w oczy ciąg pól i przycisków. Nie martwmy się, bo to proste jak konstrukcja cepa.




Klikamy w przycisk Browse..., wyskoczy nam okienko, dzięki któremu znajdujemy pliki do umieszczenia na serwer imageshack. UWAGA - Pomocna sztuczka. Trzymając lewy CTRL i klikając na obrazki lewym możemy zaznaczyć kilka obrazków. Jest to przydatne, bo możemy "wygarnąć" wszystko z jednego folderu bez konieczności klikania Browse... za każdym obrazkiem.

4. Dobrze ! Teraz w okienku mamy pokazane wszyskie pliki, które wybraliśmy. Pole email. zostawiamy puste. Następnie możemy zaznaczyć ptaszka przy resize image? - ta opcja pozwala dopasować wielkość obrazka, czyli go zmniejszyć. Możemy wybrać któryś z wymiarów podanych w pikselach. Proponuję 320x240.

5. Drugie okienko remove size/resolution bar from thumbnail? zostawiamy puste. Chodzi w nim o to, czy chcemy w przypadku opcji thumbnail (jeden z oferowanych rozmiarów) mieć na dole czarny pasek informujący o rozmiarze i wadze obrazka.

6. Klikamy start upload ! . Czekamy ...


7. Udało się ! Kopiujemy link u góry na żółtym polu. (pierwszy od góry direct link)


8. Następnie na forum pisząc nowego posta klikamy u góry przycisk Img .
Pojawią nam się znaczniki:

Kod: Zaznacz cały
[img][/img]


Skopiowany link wklejamy pomiędzy jedno [img],a drugie.


9. Gotowe ! Miłego fotografowania i pokazywania mordek ulubieńców !

UWAGA!
Jeżeli nie wybierzemy opcji resize image ? w pkt. 4 obrazek będzie wielkości zrobionego zdjęcia. Pamiętajmy, że imageshack ma ograniczenia około 1MB - około 1 zdjęcie. Dlatego najczęściej będziemy musieli wrzucać zdjęcia jedno po drugim i kopiować link do każdego ! Mniejsze zdjęcia (resize) mniej widać, jednak wrzucając poprzez [img] użytkownicy z wolniejszym łączem muszą trochę poczekać na załadowanie waszych zdjęć.






Druga instrukcja Fotosik.pl !

Tym razem zrobię lepszy, foto poradnik.


1. Wchodzimy na http://www.fotosik.pl

Następnie klikamy Dodaj Zdjęcia

Obrazek




2. Następnie Przeglądaj. Działa tu sztuczka z CTRL.

Obrazek

3. Następnie możemy wybrac opcje Określ parametry...

Najlepiej nic nie zmieniać. Jeżeli chcemy wszystko jest po polsku i łatwo damy rade, jednak tu opis dla dociekliwych.

Obrazek

4. Po wybraniu wszystkich obrazków klikamy opcje Wyślij.

Obrazek


5. Czekamy na wysłanie ...



6. Dobrze ! Teraz kopiujemy link do obrazka. Wersja miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze)



7. Wklejamy link do posta. Gdy ktoś kliknie miniaturkę pokaże mu się pełny obrazek. Jest to lepsza opcja, ponieważ obrazki nie zajmują całej strony.

Dzięki za uwage.
Ostatnio edytowano 2009-06-22, 10:34 przez mat, łącznie edytowano 1 raz
mat
 
Posty: 58
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-20, 13:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Parys Bon Voyage

Re: Wstawianie zdjęć na forum - "instrukcja".

Postprzez Hekate » 2010-03-20, 11:45

wznowiona instrukcja wklejania przez żabę
klikasz "browse" i wybierasz zdjęcie które chcesz wkleić
następnie klikasz na opcje przesyłania, pojawi ci sie funkcja "Zmiana rozmiaru obrazu"
rozwijasz i wybierasz rozmiar 640x480 i po załądowaniu zdjęcia i przekierowaniu na strone z linkami kopiujesz link przy którym pisze link bezpośredni
na forum klikasz na Odpowiedź i przekierunkuje cię na stronke gdzie nad okienkiem będzie już ikonka IMG
klikasz na nią wyskakują dwa nawiasy [img][img]
i pomiędzy nie wklejasz link
[img]link[/img]
powodzenia
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Wstawianie zdjęć na forum - "instrukcja".

Postprzez Hekate » 2010-04-17, 19:32

obecnie aby uniknąć efektu kiedy forum nie przycina zdjęć. Link po załadowaniu zdjęcia wklejamy między nawiasy [rimg]link[/rimg]. Opcja [img] jest aktualnie nie dostępna!
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56


Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości