Mój mały Shaco.

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez baksak » 2013-04-17, 14:35

Do linczu to chyba jeszcze daleko. Ani nie ma odpowiedniego drzewa, ani sznura, ani chęci (tej przede wszystkim) ;)
Z całej siły trzymam kciuki za to, żeby małemu Schaco jakoś udało się dożyć późnej starości <tak>
Ale jak u licha mamy wskazać odpowiednie wątki? <szok> Czy tytuły Działów na forum nie są dość wymowne? Czy po wejściu w dowolny z nich nie widać od razu tematów? Trzeba je u licha przeczytać i to wszystko ;>
Znaczy trzeba chcieć je przeczytać i mam nadzieję, że Kojak2 to zrobi.
Bardzo go do tego zachęcam <tak> tym bardziej, że ma ślicznego psiaka <okok>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Kojak2 » 2013-04-17, 16:16

Widać że dla co niektórych liczą się tylko papiery, papiery i jeszcze raz papiery... Dla mnie nie ma to znaczenia a pies czy taki czy taki tak samo może zachorować.
Co do tego pilnowania. Na wielu stronach czytałem że jest to pies stróżujący i nie, nie ma dzwonić na policje, ma szczekać jak ktoś będzie się kręcił koło chaty.

I chyba faktycznie oszczędzę sobie pisania na tym forum bo odnoszę wrażenie że co niektóre osoby nie mają szacunku do piesków z jakiś mniejszych stowarzyszeń i od razu skazywane są na pseudohodowle.

PS. Moderator może usunąć ten temat.
Kojak2
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-14, 13:54

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez agas » 2013-04-17, 16:23

Kojak, szacunek dla piesków to akurat mamy, do każdego pieska , bo to nie psa wina,że został powołany na świat przez nieodpowiedzialnych ludzi. Dokonałeś wyboru, a może nie wiedziałeś zbyt wiele. Nie chcesz, nie pisz na forum, ale poczytaj, będzie to z pewnością z korzyścią dla Ciebie i dla Shaco.
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez marieanne » 2013-04-17, 17:24

zadra napisał(a):Może narażę się kilku osobom, ale tym razem stanę trochę w obronie tego człowieka. Zrobił błąd i chyba ma tego świadomość. Ale nie linczujmy go od razu i nie skazujmy na banicję. To forum ma służyć między innymi uświadamianiu takich przeciętnych Kowalskich. Ja też jakiś czas temu nie wiedziałam tego, co wiem dzisiaj (poprzedni pies ON - kupiony od przypadkowych ludzi z ogłoszenia w lokalnej gazecie). Zamist od razu krytykować (facet ucieknie z forum jak wielu poprzednich), wskażmy wątki, gdzie może poszukać informacji, które w pryszłości pomogą mu uniknąć tego typu błędów i pomogą w wychowaniu słodziaka Shaco <tak>

Ewa, tylko że Kojak pisał tu wcześniej, był odsyłany do topiców o pseudo. było mu tłumaczone....
I co? I jak grochem o ścianę :(
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Kojak2 » 2013-04-17, 17:36

Właśnie że nie wiedziałem. Zanim kupiłem psa myślałem że pseudohodowlą jest jak są psy zupełnie bez papierów a nie wiedziałem że organizajcje typu kennel club są ściemą. No i też to że szukałem psa w cenie poniżej 1000zł no i się trafił. Widziałem że są zarejestrowane w tym kennel'u no i kupiłem.
Ale dobra tam już koniec tematu. Kupiłem nie do końca świadomie co będzie dalej okażę się za kilka miesięcy bądź lat póki co chce się nim cieszyć że jest.
Kojak2
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-14, 13:54

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez baksak » 2013-04-17, 18:51

Miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku <tak> piesek będzie zdrowy i będzie się dobrze chował.
Przejrzyj forum, masz tu pełno informacji o wszystkim, oszczędzisz sobie wielu kłopotów, powodzenia <tak>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez zadra » 2013-04-18, 09:13

Kojak2 napisał(a):Właśnie że nie wiedziałem. Zanim kupiłem psa myślałem że pseudohodowlą jest jak są psy zupełnie bez papierów a nie wiedziałem że organizajcje typu kennel club są ściemą. No i też to że szukałem psa w cenie poniżej 1000zł no i się trafił. Widziałem że są zarejestrowane w tym kennel'u no i kupiłem.
Ale dobra tam już koniec tematu. Kupiłem nie do końca świadomie co będzie dalej okażę się za kilka miesięcy bądź lat póki co chce się nim cieszyć że jest.


Poczytaj sobie trochę wątki na forum - to naprawdę skarbnica wiedzy. I nie zniechęcaj się negatywnymi wpisami. Większość osób na tym forum jest pozytywnie zakręcona na punkcie bernów i innych szwajcarskich ras. Walczą (wlaczymy) o większą świadomość wśród osób planujących zakupić psiaka. Na pewno po lekturze forum - podobnie jak ja - przekonasz się sam, z czym to się wiąże. Przekonasz nie tylko siebie, ale także swoich sąsiadów, znajomych itd. A pieskowi życzę zdrówka:-)
Avatar użytkownika
zadra
 
Posty: 834
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-16, 16:51
Lokalizacja: Goleniów
psy: Dexter Czandoria 21.05.2010

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Kojak2 » 2013-04-18, 11:48

Dotarły do mnie dzisiaj te "rodowody" czy cholerka wie jak to nazwać. Błyszcząca tekturka z logiem Kennel Club na przodzie a z tyłu tylko rodzice piesków i to wszystko.
Czyli wychodzi na to że ktoś wpadł na pomysł robienia z czegoś nielegalnego coś legalnego (Polskie matactwo) ;)
Równie dobrze mógłbym wziąć kundla pofarbować mu futro w kolory "berneńskie" i wystawić sobie rodowód że mam rasowego pieska.

No ale trudno ktoś to wymyślił i tak już pewnie zostanie i wcale bym się nie zdziwił jak się to baaardzo rozrośnie bo jak sam zauważyłem te pieski z tych lewych stowarzyszeń schodzą jak ciepłe bułeczki dzięki swojej niższej cenie.
Kojak2
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-14, 13:54

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Poker » 2013-04-18, 12:27

Nie "martw" się, cena się wnet wyrówna <blee> jak co niektórzy zaczną odwiedzać wetów
... albo będą nabywali kolejnego pieska od hodofffcy z Kenell Clubu - oczywiście po przystępnej cenie :sciana: i z "rodowodem"
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez agas » 2013-04-18, 12:36

Kojak, niestety tak jest i wiele osób nieświadomych pada ofiarą oszustów . Ty już wiesz jak jest , lepiej późno niż wcale . Ważne żeby Shaco był zdrów, dbaj o niego.
Mój Hektor - w typie berneńczyka niestety zdrowy nie jest , padaczka i serce, ciągle na lekach-kosztownych , a i tryb życia musi mieć specyficzny, po to aby jak najdłużej mógł być z nami, nie ma mowy np o wspólnym spacerze z suniami, bo on chcąc je dogonić nadmiernie obciąża niewydolne serce , a potem ma atak.
Oby u Was było dobrze. Pozdrawiam .
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Kojak2 » 2013-04-18, 12:53

Czyli z pieskami jest tak jak było z dopalaczami mniej więcej. Niby nielegalne ale i tak było można je sprzedawać...
Kojak2
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-14, 13:54

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez roxi7777 » 2013-04-18, 14:26

Słuchajcie jak zwykły Kowalski ma się nie nabrać. Przejrzałam przed chwilą ich stronę
http://kennelclub.pl/
to jest jakaś porażka :[ Walka z wiatrakami normalnie. Karty kryć, miotów, przydomki hodowlane....brak słów <nerwus>
Avatar użytkownika
roxi7777
 
Posty: 109
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-01, 17:13
Lokalizacja: Bierzglinek k/Wrześni
psy: Holly, Arwena, Bentley
Hodowla: z Jaśminowego Zacisza

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Kojak2 » 2013-04-18, 15:46

Według mnie tymi zwierzętami powinno zajmować się jedno jedyne stowarzyszenie i byłby spokój. Tak jak to jest z zarejestrowaniem auta. Powymyślali jakieś bzdety i potem tak to jest no ale w Polsce jesteśmy w końcu.
Kojak2
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-14, 13:54

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Poker » 2013-04-18, 16:10

część regulaminu: 'Pkt 1.
Aby zostać członkiem Stowarzyszenia należy wypełnić deklarację członkowską oraz opłacić
wpisowe. Można tego dokonać osobiście w siedzibie Stowarzyszenia, drogą mailową lub pocztową.
Wówczas opłatę wpisową należy przesłać na konto Stowarzyszenia, a kopię potwierdzenia
przelewu dołączyć do maila lub listu.

KASA !

Pkt 2.
Od każdego zarejestrowanego w Stowarzyszeniu psa lub suki pobierana jest opłata miesięczna KASA !
.
W przypadku sprzedaży psa lub suki, albo jego lub jej zgonu, należy powiadomić Stowarzyszenie, aby
uniknąć naliczania opłat. Opłaty należy wnosić w siedzibie Stowarzyszenia lub przelewem na konto
Stowarzyszenia w wysokości zależnej od ilości posiadanych i zarejestrowanych psów i suk.
Pkt 3.
W przypadku zalegania z opłatami, konto hodowcy zostaje nieaktywowane, a tym samym
wiąże się to z blokadą wygenerowania jakichkolwiek dokumentów hodowlanych. Wszystkie opłaty
powinny posiadać ciągłość. Aby przywrócić aktywność konta należy uiścić zaległe opłaty. KASA!
Pkt 4.
Każdy członek posiadający zarejestrowaną w stowarzyszeniu sukę, która jest w wieku
rozrodczym powinien złożyć wniosek o przydomek hodowlany. Jest on nadawany indywidualnie dla
każdego hodowcy i stanowi niepowtarzalną nazwę hodowli posiadającą swój numer rejestracji.
Wszystkie szczenięta urodzone w danej hodowli mają nadawany ten przydomek.
Pkt 5.
Krycie suki w okresie rozrodczym należy potwierdzić kartą krycia, w którą wpisywane są
zarówno dane psa, jak i dane suki. Reproduktor może, ale nie musi być psem zarejestrowanym w
Stowarzyszeniu.
W przypadku, gdy Reproduktor posiada udokumentowane pochodzenie z innych
organizacji, prosimy do kart miotu dołączyć kopię tych dokumentów
" - A TO TO JUŻ ŚWIŃSTWO

bez komentarza
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez asterka 15 » 2013-04-18, 22:19

Krycie suki w okresie rozrodczym należy potwierdzić kartą krycia, w którą wpisywane są
zarówno dane psa, jak i dane suki. Reproduktor może, ale nie musi być psem zarejestrowanym w
Stowarzyszeniu.
W przypadku, gdy Reproduktor posiada udokumentowane pochodzenie z innych
organizacji, prosimy do kart miotu dołączyć kopię tych dokumentów
"

Co to w ogóle za zasady jakieś kompletnie nie na miejscu brak mi słów na te niby ''hodowle'' :boszz: :[
Avatar użytkownika
asterka 15
 
Posty: 763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-31, 18:35
Lokalizacja: Zbąszyń
psy: Astra,Hela,Flori
Hodowla: z Krainy Wielkich Jezior

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Barbel » 2013-04-18, 22:23

Moi drodzy - to GALERIA - zdanie na temat stowarzyszeń mamy podobne, wiec....
Zapraszam do podziwiania zdjęć!
mod.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Majszczur » 2013-04-19, 21:03

Kojak2 napisał(a):Według mnie tymi zwierzętami powinno zajmować się jedno jedyne stowarzyszenie i byłby spokój.
Kojak2 i tak jest - w Polsce jedynym legalnym związkiem zrzeszającym hodowców jest ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) wszystkie inne to firmy "krzak" palcem na wodzie pisane. Ale niestety spokoju nie ma i długo nie będzie, bo... "Polak potrafi" :-/

Szkoda, że przed zakupem nie skonsultowałeś tego cholernego Kennel Clubu na forum w wątku w którym pytałeś o tańsze szczenięta. Tym bardziej, że szukałeś pieska w granicach 1000zł, kupiłeś z pseudo psiaka mocno przebielonego, a takiego przy odrobinie szczęścia mogłeś mieć za podobną kwotę z metryką ZKwP :-> (nawet teraz w aktualnych miotach jest przebielony piesek i z pewnością pójdzie za cenę niższą niż idealnie wybarwione).

Trudno. Mleko się wylało. Teraz dobrze i z sercem dbaj o malucha, mądrze socjalizuj, nie każ mu pilnować posesji, bo to nie są psy stricte stróżujące i zawczasu zorientuj się czy w Twojej okolicy jest jakaś przyzwoita psia szkółka, bo wypadałoby pomyśleć o jakimś rozsądnym szkoleniu dla malucha <okok>

I fotyyy. Często wrzucaj foty swojego psistojniaka, bo one tak szybko rosną... :D
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Kojak2 » 2013-04-19, 21:26

Psich szkółek tutaj nie ma. Będę starał się sam nauczyć go chociaż podstaw ;)
Kojak2
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-14, 13:54

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez marieanne » 2013-04-19, 21:37

Kojak2 napisał(a):Psich szkółek tutaj nie ma. Będę starał się sam nauczyć go chociaż podstaw ;)

Serio? Nie ma, czy nie szukałeś?
Bo ja wpisałam w google "piła szkolenie psów" i znalazło mi sporo opcji.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Mój mały Shaco.

Postprzez Kojak2 » 2013-04-19, 21:41

Do Piły mam 50km w jedną stronę.
Kojak2
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-14, 13:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości