Fiona z Breńskiej Fanaberii

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Fiona z Breńskiej Fanaberii

Postprzez agusia_x » 2012-11-05, 12:48

Witamy :-D :-D
Jesteśmy z Fionką już na forum kilka miesięcy ale jakoś nie było okazji założenia galerii. A że Fiona wczoraj skończyła 6 miesięcy więc stwierdziłam, że to dobra okazja aby w końcu to zrobić.

Problem w tym, że ze zdjeciami u nas krucho, bo Fiona ma ewidentny wstręt do obiektywu. Gdy tylko zobaczy, że trzymam aparat w ręce, momentalnie ucieka :ojoj:
A druga rzecz to taka, że prawie na każdym posiadanym przez nas zdjęciu Fiona jest w towarzystwie naszej córeczki, Julki. Dziewczyny są nierozłączne. Szukają swego towarzystwa nawzajem. Dlatego mam nadzieję, że nie znudzi Was monotonnia przezentowanych zdjęć.
Myślę, że za jakiś czas jak opanuję do perfekcji spacery z psem i dzieckiem w wózku, to dojdą również zdjęcia ze spacerów. Narazie jest to dla mnie czarna magia.

Pozdrawiam
Aga i Fiona
Avatar użytkownika
agusia_x
 
Posty: 108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-11, 10:55
Lokalizacja: Rybnik
psy: BPP - Fiona z Breńskiej Fanaberii

Re: Fiona z Breńskiej Fanaberii

Postprzez wiki » 2012-11-05, 13:11

Witamy serdecznie i czekamy na foteczki .Fionka jest w wieku mojej Abi , ale ta kolei to modelka nie z tej ziemi - pozuje do zdjęć jak by się z tym urodziła :radocha2: :radocha2:
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Fiona z Breńskiej Fanaberii

Postprzez aga.s » 2012-11-05, 13:49

Witamy Panienkę ;)
Mamy nadzieje ,ze Fiona polubi bycie modelką i będziemy mogli ją oglądać . Pospieszcie się z robieniem zdjęć ,bo za momencik będzie z niej wielki ,dorosły berneńczyk :radocha2: wiem coś o tym ,bo mamy 6,5 m Gabankę :love:
Avatar użytkownika
aga.s
 
Posty: 1578
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-27, 12:56
psy: Indiana Jones , Basanti i Gabana BPP
Hodowla: Melle Dulcior

Re: Fiona z Breńskiej Fanaberii

Postprzez bertosz05 » 2012-11-05, 15:20

Witamy Fione, nam tez trochę się zeszło z założeniem galerii ,ale już mamy :bugi: więc czekamy na dużo fotek Fiony :radocha2:
Avatar użytkownika
bertosz05
 
Posty: 743
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-18, 11:21
Lokalizacja: Łódź
psy: Berinda,Amira,Chappie
Hodowla: BERTOSZ

Re: Fiona z Breńskiej Fanaberii

Postprzez agusia_x » 2012-11-05, 16:45

Uffff, w końcu udała się walka z imageshack. Wydawało mi się, że potrafię wrzucać zdjęcia, jednak byłam w błędzie :boszz:

W tym jednym poście postaram się Wam przedstawić krótką hisotrię Fiony. Mam nadzieję, że będzie mi dane prowadzić tą galerię długie lata.

Wybraliśmy małą, domową hodowlę. Był to pierwszy miot Akiry, mamy Fiony. Urodziło się 9 szczeniaków, więc mieliśmy w czym wybierać. Pierwszy raz odwiedziliśmy Brennę gdy maluchy miały 3-4 tygodnie. Od razu Fionka wpadła nam w oko, bo była jedyna z ciemnym pyszczkiem, a taki typ berneńczyków nam się podobał. Dwa tygodnie później mogliśmy ją osobiście wymiziać i poprzytulać.

Obrazek

Po kolejnych trzech tygodniach była już z nami, w nowym domu, zarówno jej, jak i naszym, gdyż przeprowadziliśmy się jakieś dwa tygodnie wcześniej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fionka bardzo szybko się zaaklimatyzowała. Pierwsze dwa dni praktycznie przespała, ale nie wiem czy z tęsknoty czy z upałów jakie wtedy panowały.
Powoli zaczęły poznawać się na wzajem z naszą córeczką Julką. Początki były ciężkie, bo Fiona lubiła podgryzać małą. O tym jak ostre są mleczne zęby bernusiów chyba nie muszę wspominać. Jednak w miarę szybko udało nam się przekonać Fionkę, że Jula jest nietykalna i problemy się skończyły.

Obrazek

Obrazek

Dziewczyny z dnia na dzień coraz lepiej się dogadywały i zaczęły spędzać ze sobą coraz więcej czasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fiona wbrew pozorom była bardzo grzecznym szczeniaczkiem. Nie zniszczyła nam w domu praktycznie nic (nie licząc kilku liści kwiatka, który stał na podłodze)

Obrazek

Obrazek

No i urosła nam panienka, aktualnie ma pół roku. Nie jest jednak wogóle świadoma swoich gabarytów. Wiele razy przysoli głową w ławe, bo już się pod nią nie mieści, a ona dalej sądzi, że jednak tak.

Obrazek

Jej ulubioną zabawką jest piłeczka, którą dostała razem z wyprawką gdy zabieraliśmy ją z hodowli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyjaźń między dziewczynkami się rozwija. Jestem pod wrażeniem tego ile ten psiak ma cierpliwości do tego małego terrorysty. A możecie sobie wyobrazić co potrafi zrobić i jak głośno potrafi krzyczeć 13 miesięczne dziecko. A Fiona dzielnie to wszystko znosi (oczywiście wszystko pod kontrolą mamy ;> ) Zresztą zdjęcia poniżej chyba mówią same za siebie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to zdjęcie typu: Spadaj kobieto, rozmawiamy :zalamka: :zalamka: :zalamka:

Obrazek
Avatar użytkownika
agusia_x
 
Posty: 108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-11, 10:55
Lokalizacja: Rybnik
psy: BPP - Fiona z Breńskiej Fanaberii

Re: Fiona z Breńskiej Fanaberii

Postprzez wiki » 2012-11-05, 18:12

Jejku faktycznie urosła :okok: :okok: :okok: Duża dziewczyna , na zdjęciach wydaje się wysoka .Super niunia :love2: :love2:
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Fiona z Breńskiej Fanaberii

Postprzez Agama » 2012-11-05, 18:42

Witajcie dziewczyny Fiony sa the best coś o tym wiem . Moja wariatkaFiona do dzisiaj udaje szczeniaczka i dziwnym przypadkiem ulubiona zabawa to zabawa piłeczką z Julką :mrgreen: tylko wszystkie laski trochę starsze
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Fiona z Breńskiej Fanaberii

Postprzez agusia_x » 2012-11-06, 10:41

wiki napisał(a):Jejku faktycznie urosła :okok: :okok: :okok: Duża dziewczyna , na zdjęciach wydaje się wysoka .Super niunia :love2: :love2:


Fiona rzeczywiście jest wysoka. Wdała się chyba w mamusię. Akira to kawał "baby" <pies> <pies> <pies>
Avatar użytkownika
agusia_x
 
Posty: 108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-11, 10:55
Lokalizacja: Rybnik
psy: BPP - Fiona z Breńskiej Fanaberii

Re: Fiona z Breńskiej Fanaberii

Postprzez wiki1710 » 2012-11-06, 11:33

O kurcze....o mały włos a przegapiłabym galerię z tak piękną sunią, nie mówiąc o tym, że to galeria z fotkami o pięknej przyjaźni <tak>
Będę częściej zaglądać - dziewczynki są extra :mrgreen: Obie <tak>
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)


Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości