KIRO

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-01-28, 17:47

powiem szczerze ze Kiro w domu jest aniołkiem..nigdy nam nic nie pogryzł...nawet nie chciał....zostawialiśmy go w domu czasem na 8h i cały dzień przespał..nigdy nam nic nie zniszczył..wiec ogólnie w domku jest naprawdę psem o którym marzyłam...i nigdy pod tym względem nie narzekałam.:P..no ale na spacerach troszke nam kłopotu robi...wiec dlatego zainwestujemy w szkolenie.pozdrawiam
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-02-07, 13:12

nasz kirus już kilka dni na szkoleniu:(..strasznie za nim tęsknie nie myślałam ze będzie mi tak straszeni go brakować...dam wam znać jak będzie po szkoleniu..
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: KIRO

Postprzez Drixon » 2010-02-07, 16:14

to na jakim szkoleniu On jest bez Was? :shock:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-02-07, 19:40

no na takim stacjonarnym:( chcieliśmy go troszkę wyszkolić a niestety nie mamy czasu na jeżdżenie z nim codziennie więc na miesiąc oddaliśmy go ręce szkoleniowca. :(
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: KIRO

Postprzez EwaM » 2010-02-07, 20:39

Biedny Kiruś do szkoły z internatem pojechał. :-( ;-) A kto was przeszkoli w zakresie postępowania z wyszkolonym psem?
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-02-07, 21:44

nom w ostatnim tygodniu ma nam pokazywać.:)..zobaczymy co z tego wyjdzie.;/
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: KIRO

Postprzez Barbel » 2010-02-11, 00:05

Ewo, poprzez szkolenie osobiste, acz pod okiem szkoleniowca rodzi się to,co najważniejsze w szkoleniu - więź miedzy właścicielem a psem (trochę tak, jak w "Avatarze" ;-) ).
Może jednak zmienicie szkoleniowca........... Gorąco namawiam......
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: KIRO

Postprzez meggy » 2010-02-11, 00:14

:-/
Na szkolenie ze swoim psem wystarczy jezdzić 2 razy w tygodniu przez np 3 m-ce,nie trzeba codziennie.
Szkoda ,że go posłałaś samego-bo oprócz więzi to wspaniała zabawa .
Myślę, że to nigdy nie będzie to samo- człowiek który uczy twojego psa wyegzekwuje komendy,ale Tobie może być trudno!
Matko jak jezdziłam na szkolenie z dwoma psami i z mężem ,to byłam taka zazdrosna ,że nie moge ćwiczyć sama z dwoma na raz ,że co 15 min zamienialiśmy się psami. Nie wyobrażam sobie innej metody szkolenia.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: KIRO

Postprzez Majszczur » 2010-02-11, 00:50

:-? tak sobie podczytuję i przypomniała mi się moja znajoma, która do dwuletniego dziecka w okresie buntu zamówiła "wyspecjalizowaną nianię" bo jak sama to określiła "niech się wreszcie tym dzieckiem zajmą profesjonaliści" efekt był taki ze przy niani mały chodził jak w zegarku a matce nadal na głowę :roll:
Ewa, z myślą o WSPÓLNYM z psem wieloletnim życiu, będąc w zaawansowanej ciąży choć nie miałam możliwości i nie powinnam jeździłam osobiście z 10 miesięcznym buntownikiem na szkolenia, bo to przede wszystkim przewodnik/człowiek/ uczy się na takim kursie, to raz, a dwa - posłuszeństwo to nie tylko wyuczone komendy, to przede wszystkim ustalona przez codzienne obcowanie z psem hierarchia stadna. Poprzez osobistą pracę (zabawę) z psem wyrabiasz sobie porozumienie którego NIGDY nie zastąpi suchy trening z kims obcym. Co z tego że Kiro odtwórczo wykona komendy szkoleniowca, jak potem wróci do stada w którym coś nie styka i znów za jakiś czas nieporządane zachowania wezmą górę :-/
Pojechał ok, trudno, stało się, ale po powrocie i tak musisz SIĘ z nim szkolić, bo inaczej to o kant tyłka rozbić taki uniwersytet...
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-02-11, 10:17

Macie zupełna racje ....ja nie mówię że nie:(...serce mi również pęka bo brak mi jego strasznie...Tylko sprawa wygląda tak...że komend i takich tam ... pies jest wstanie nauczyć się w 3h w tygodniu ,a agresji na spacerach nie:(.Ja nie chciałam zmieniać mojego Kira...jest cudownym psem i nigdy bym nie chciała go zamienić,na szkolenie poszedł tylko ze względu na agresję...facet powiedział ze trzeba po prostu wychodzić z nim z 3 -5 razy dziennie wśród dużej gromady ludzi i tak się przyzwyczai ..nie da się go przyzwyczaić jeżdżąc z nim i biegając po polu :(.My chodziliśmy do tego szkoleniowca jakiś czas temu tak 1-2 razy w tygodniu po 1,5h...ale niestety to nic nie dało bo do szkoleniowca super się przyzwyczaił a do ludzi nie.Może kobiety z tego forum są silniejsze od mnie ja się boje z nim wychodzić bo naprawdę ma tyle siły że teraz w taką pogodę jaka panuje za oknem:(..nie mam w ogóle przyczepności.Z drugiej strony tłumacze sobie tym że są takie szkolenia stacjonarne i ludzie z nich korzystają ..my na to szkolenie czekaliśmy z kilka miesięcy bo nie było miejsc.;/ Dodam że wy jesteście ludźmi doświadczonymi ja jestem tylko amatorką która kocha zwierzęta...nie zdawałam sobie sprawy z tego ,że tak bardzo ważna jest socjalizacja jak pies jest mały.Teraz na pewno bym była mądrzejsza..i z wychowaniem i ze szkoleniami.....ale niestety czasu nie cofnę:(.
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: KIRO

Postprzez EwaM » 2010-02-11, 14:48

Ja bym w życiu swojego psa nie oddała na takie szkolenie chodżby z tego względu,że lubię wiedzieć co się z moim psem dzieje,jakie metody stosuje szkoleniowiec,jak go traktuje itd.Nie wyobrażam sobie zostawić w obcym miejscu psa na godzinę,a co mówić o miesiącu :lol: No,ale mój problem jest taki,że jestem nadwrażliwcem :mrgreen: Tak sobie myslę,że taka rozłąka dla psa musi być okropnym stresem.
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-02-11, 17:28

hmmm...powiem tak...: ja tez to strasznie przezywam ..jest mi bez niego źle ,ciągle do szkoleniowca dzwonie pytam co i jak.Nie wiem czy to była dobra decyzja czy też nie,bo nigdy tego nie doświadczyłam,wypowiem sie na ten temat po szkoleniu.Wiem w czyich jest rękach ,ponieważ już kiedyś do niego chodziłam i jestem pewna że jeśli chodzi o szkołę to dobrą wybrałam.Szukałam wiele tygodni dobrego szkoleniowca w Częstochowie i niestety w większości szkołach jak nie ..używają elektrycznych kolczatek to biją,ja mam pewność ze na moim psie nie stosują takich metod.Dodam jeszcze ,że tak jak już wspominałam w innych wątkach istnieją takie szkolenia i nie tylko ja z nich korzystam...Nie będę wdawać się już w dyskusję ,ponieważ każdy ma swoje zdanie i swoje życie.Ja Państwu nie mówię że źle wychowują swoje dzieci ...że nie można oddawać je pod opiekę Niań , że dziecko od początku musi mieć dyscyplinę.Uważam że każdy postępuje wedle swojego sumienia.Dla jednych pies chodzący jak w zegarku jest okey a dla innych pies ma być psem.Ja Państwa nie oceniam więc dyplomatycznie było by nieoceniań również mnie. Ja podzieliłam się z Państwem tylko wiadomością i chciałam podzielić się również skutkami tego szkolenia.Nigdy nie przeszło mi przez myśl żeby kogokolwiek skrytykować ,wręcz przeciwnie wynoszę z tego forum wiele ciekawych informacji bo po to się tutaj zapisałam i uważam że po to właśnie jest to forum ,a nie po to by kogoś oceniać.
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: KIRO

Postprzez Pati&Łukasz » 2010-03-02, 19:52

Ewa no i jak po szkoleniu , przecież dziś mieliście odebrać Kira ??
Avatar użytkownika
Pati&Łukasz
 
Posty: 118
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-22, 19:52
Lokalizacja: Kraków
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: KIRO

Postprzez asiaqu » 2010-03-02, 20:17

moje dwie starsze sunie są po szkoleniu jeździłam raz z jedną potem z drugą przez dwa miesiące po trzy razy w tygodniu w dwie strony 100 km nigdy bym nie zostawiła swojego psa bo to nie tylko on powinien się uczyć ale przedewszystkim właściceil ;-)
nie ukrywam że było to meczące ale daliśmy rade
trzecią już uczyłam sama :mrgreen:
Avatar użytkownika
asiaqu
 
Posty: 1442
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-24, 14:29
Lokalizacja: Dzierżoniów
psy: Bogna,Ashantii,Labelle,Huba Buba ,Ferrari,Junior ,
Hodowla: Pamajo-Canis Familiaris

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-03-03, 16:25

...powiem tak odebrałam Kira i jestem wprost zachwycona jest tak samo kochany ..pieścioch sie zrobił jeszcze bardziej:) ale na szczęscie nie szczeka już mi na przechodniów dziś byłam z nim w śród ludzi i znajomych to nawet dał się pogłaskać.:) z czego jestem bardzo zadowolona.Szkoleniowiec nauczył go wiele rzeczy wypróbowałam wczoraj czy mnie również słucha i na szczęście rady pomogły i są efekty.Nauczył go mianowicie chodzenia przy nodze..zostawania na miejscu( np byliśmy na polanie powiedział do niego ZOSTAŃ facet się oddalał a on siedział dopóki nie dostał komendy DO MNIE.Na jedną komendę wchodził do budy.Nie rusza jedzenia do puki mu nie pozwolę.Ogólnie to jestem bardzo zadowolona głownie z tego że nie rzuca mi się na ludzi i nie zwraca uwagi na samochody ..czy psy przechodzące(bo wcześniej strasznie ciągnął za nimi do zabawy).Wiec teraz gdy jestem już po szkoleniu jestem wstanie powiedzieć ze nie był to głupi pomysł i choć bardzo tęskniłam uważam że wiedząc w czyje ręce oddaje się psa jest to jakaś metoda i sposób na lepsze życie.Choć nie ukrywam i stwierdzam że gdybym miała kolejnego psa będę silnie zwalczać złe cechy i zachowanie od samego początku.
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-03-24, 17:46

Obrazek
kiruś skończył Roczek.:)
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-03-24, 17:55

Obrazek
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: KIRO

Postprzez daria » 2010-03-24, 18:37

Kirusiu dużo zdrówka i uśmiechu na pysiu :-D
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-03-24, 18:42

Obrazek
przyjemne rozpoczęcie wiosny.:D
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: KIRO

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-03-24, 18:47

Obrazek
mój wielki nos:)
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron