Pięć Łobuzów

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez brams » 2008-09-10, 19:46

Odsyłam zatem do poczytania tzw. tradycyjnej literatury czyli książek. Szczególnie polecam:
1. "Czarny Terier Rosyjski" Andrzej Kuncewicz, Joanna Milewska - Kuncewicz - strona 5 -pochodzenie rasy
2. "Czarny Terier Rosyjski" Elżbieta Zaleska-Książek, Ewelina Krajewska - stona 15 - historia powstania czarnego teriera rosyjskiego
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez inbloom » 2008-09-10, 20:07

śliczne stado!
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez EwaM » 2008-09-10, 21:23

kama napisał(a): nie mogę się powstrzymać z całym szacunkiem ale za każdym razem jak trafiam na takie absurdy o rasie to nie mogę się powstrzymać :lol:
Kilka słów o Czernyszu...


Po wojnie rasę zaczęto kształtować na nowo, wykorzystując ok. 100 psów siedemnastu ras. Można zatem powiedzieć, że czernysz jest w 30% rottweilerem, w 30% airedale terierem, w 30% sznaucerem olbrzymim, a 10% to kombinacja m.in. nowofunlanda, kaukaza, owczarka wschodnio-europejskiego i doga.



PROTOPLASTA RASY - SZNAUCER OLBRZYM URODZIŁ siĘ W 1947 ROKU , w dużym uproszczeniu jeszcze napiszę że grupę wybranych do krzyżowań ras stanowiły min airedale terriery , rottweilery i moskiewskie wodołazy z różnymi dodatkowymi wlewkami .......pierwszą generację mieszańców będących początkiem drogi do nowej rasy uzyskano w latach 1951-1956 i tak się zaczyna historia powstania rasy czarny terier

No i wyszło na to samo ;-)Absurdu nie widzę,jedynie wcześniejsze dzieje rasy :-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez Magda » 2008-09-10, 21:25

Piękne psy!!!
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez kama » 2008-09-11, 10:12

informacje zawarte w książkach trzeba czytać ze zrozumieniem GRUBO PRZED II WOJNĄ W ZSRR a szczególnie hodowlanych szkołach wojskowych trwały prace nad utworzeniem całkiem INNYCH RAS pomysł STWORZENIA CZERNYSZA POWSTAŁ PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ !!!!! autor postu pomieszał fakty dorabiając ideologię ! przed II wojną rasa Czarny Terier Rosyjski nie istniała ! nigdy czernysze nie były wykorzystywane do celów jak wymienionych przez autora postu :lol: poza tym książkę a raczej broszurkę
"Czarny Terier Rosyjski" Andrzej Kuncewicz, Joanna Milewska - Kuncewicz - strona 5 -pochodzenie rasy
radzę czytać z "przymrużeniem oka" na forach poświęconych rasie są adekwatne do wartości merytorycznej tej broszurki recenzje :lol: i proszę nie pisać że są to wcześniejsze dzieje rasy bo jest to jedynie zarys ówczesnej sytuacji kynologicznej w kraju pochodzenia rasy . Mam nadzieję że "obrońcy " autora postu zrozumieją moje stanowisko nie będę zabierać miejsca na Waszym forum zainteresowanych odsyłam na fora czernyszowe .Z psim pozdrowieniem!
kama
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-10, 13:23
psy: czarny terier

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez brams » 2008-09-11, 15:41

szanowna Kamo. "pomysł STWORZENIA CZERNYSZA" - jak napisałaś, nigdy nie istniał... Rosjanie krzyżowali ze sobą różne rasy, żeby osiągnąć CEL - idealnego psa służbowego. Tak było przed wojną, i po wojnie, kiedy bazując na doświadczeniach wcześniejszych kontynuowano prace dalej. Taki był początek z którego później powstał czarny terier...A to, że najlepsze psy służbowe wyszły z krzyżowania rotweilera, sznaucera i ariadle teriera - cóż....
Więc nie pisz proszę takich tekstów. Tak jak Ty odsyłasz na fora (gdzie jak sama wiesz, nie zawsze wszyscy wszystko wiedzą - ale piszą), tak ja odsyłam do literatury. A negując książkę Państwa Kuncewicz, jako mało wiarygodną o rasie, negujesz przedmowę Pana Andrzeja Mani - Prezesa Związku Kynologicznego w Polsce - coś to mówi - prawda...? Ciekaw jestem Twoich doświadczeń z czernyszami, mam nadzięję, że wiedzę o nich nie czerpiesz tylko z for internetowych i innych „broszur”... Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez kama » 2008-09-12, 10:11

szanowny Panie mam nadzieję że o "preferowanych szwajcarach" wie Pan więcej niż o czernyszach odsyłam na fora z grzeczności bo tam zrzeszeni są pasjonaci rasy , hodowcy i miłośnicy z wieloletnim doświadczeniem w rasie :-) a skromność nie pozwala mi na odsyłanie do konkretnych/konkretnej strony.
Ciekaw jestem Twoich doświadczeń z czernyszami
chyba to nie jest odpowiednie miejsce by się tym chwalić ale jeśli to Pana interesuje proszę na priv zapytać odpowiem :-)
nadal będę bronić swojego stanowiska odnośnie historii rasy proszę Pana :-) wiedzę na ten temat może Pan poszerzyć bezpośrednio ze źródła z dwóch wydań rosyjskojęzycznych książek Przewodniczącej Narodowego Klubu Czarnego Teriera z Rosji , z Kwartalnika Rasy również wydawanego w Rosji , a gdyby interesowały Pana dzieje rasy w Polsce od pierwszych importów do czasów współczesnych to też jest na ten temat publikacja i też mogę udostępnić .Pozdrawiam

ps z każdym moim postem zaczyna Pan coraz sensownej pisać mam nadzieje że wkrótce dotrze do Pana że skoro pierwsza generacja mieszańców nowo-tworzonej rasy urodziła się na przestrzeni lat 1951-1956 to " NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI FIZYCZNEJ BY CZERNYSZE PRAWIE WYGINĘŁY " jak to Pan ujął w swoim poście
W czasie drugiej wojny wiele z nich wyginęło – część z nich przenosiła meldunki a inne używane były do wyszukiwania rannych. Dość spora ich liczba była wyszkolona do wysadzania niemieckich czołgów w powietrze. Nauczono je że pod czołgiem znajduje się jedzenie. Nie karmiono ich kilka dni a następnie montowano na grzbiecie ładunek, który zdalnie detonowano, gdy pies znajdował się pod czołgiem.
BO RASA NAJZWYCZAJNIEJ W ŚWIECIE NIE ISTNIAŁA a już tym bardziej robiły takie "cuda"..... ot rozchodzi się o przekaz informacji. I powiem Panu że na mnie czy na innych związanych od wielu lat z rasą "takie rewelacje" nie robią już wrażenia bo takich krążących opowieści z mchu i paproci nie brakuje , chodzi o to by osobom spoza środowiska w tym nowym którzy zaczynają stawiać pierwsze kroki z rasą przekazać prawdziwy obraz historii. Pozdrawiam
kama
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-10, 13:23
psy: czarny terier

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez brams » 2008-09-14, 23:56

taaak....... początek mojego pierwszego postu był wstępem do historii o czernyszach, o tym, jak wszystko zaczynało się tworzyć. Informacje - jak zostały podane - z kilku pozycji. A aktualne czernysze - a głównie na zachód od granicy dawnego Związku Radzieckiego nie mają wiele wspólnego z psami pierwotnie stworzonymi do służby - inna okrywa włosowa i przede wszystkim psychika, więc tak naprawdę - wszystko się zmienia, wzorzec rasy swoje, a dziesiejsze psy - swoje
i również pozdrawiam..to chyba tyle, by zakończyć wreszcie ten temat....
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez izu » 2008-09-15, 10:55

Przecudowne stado :mrgreen: Naprawdę robi wrażenie!!
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez brams » 2008-09-15, 22:13

Kilka zdjęć po wystawie w Lipsku

Maluchy ze swoimi zdobyczami...w żółtym im do twarzy... :-P
Obrazek

Z dumną pańcią... :mrgreen:
Obrazek

Oraz moim bratem, wiernym kibicem, któremu dziękujemy za nieocenioną pomoc :-D
Obrazek

Obrazek

Co tam nam po medalach, lepsza zabawa...
Obrazek
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez annasm » 2008-09-15, 22:14

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez anula » 2008-09-15, 23:06

piękne są, gratuluję :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez EwaM » 2008-09-16, 01:28

Gratulacje :!: :-) Te "Maluchy" to już całkiem duże :mrgreen: Piękne są :-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez Szilkowa » 2008-09-16, 15:28

Gratulacje :!: :-D
Psiaki ślczne :-)
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez brams » 2008-09-17, 16:28

Dziękujemy serdecznie, a nasze "maluchy" skończyły niedawno 15 miesięcy :-D
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez Ania Swęderska » 2008-09-18, 14:22

Piękne zdjęcia! Śliczne psiaki.
Avatar użytkownika
Ania Swęderska
 
Posty: 416
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-21, 20:41
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
psy: Fiona z Aresibo

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez magat » 2008-09-18, 14:33

Spora sfora psiaki cudne !!!!!!!!!, gratulacje za tak zgrane towarzystwo :lol:
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez magat » 2008-09-18, 14:34

[quote="brams"]Kilka zdjęć po wystawie w Lipsku

Maluchy ze swoimi zdobyczami...w żółtym im do twarzy... :-P
ładne mi maluchy :-P :-P , gratulacje
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez Paula with Esta » 2008-09-18, 15:15

GRATULACJE i śliczne "maluchy"
Avatar użytkownika
Paula with Esta
 
Posty: 801
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-16, 21:33
Lokalizacja: Przemyśl
psy: Esta Cicha Nadzieja

Re: Pięć Łobuzów

Postprzez brams » 2008-11-07, 20:13

Jak tu posadzić całą sforę razem???
Obrazek

Ok., przychodzą następne...
Obrazek


Próbujemy...
Obrazek

O co jej chodzi???
Obrazek

Może Kaba coś poradzi?
Obrazek

Obserwuje...???
Obrazek

Sugestie i uwagi?
Obrazek

Konsultacje...
Obrazek

Grunt to się dogadać...
Obrazek

Siedzą!!! :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości