Chipowanie i rejestracja psów

Tutaj można zadawać wszelkie pytania związane z formalnościami i praca ZKwP

Moderator: marieanne

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez Cefreud » 2009-03-27, 23:12

szkoda tylko,że schroniska nie sprawdzają :cry:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez dorciaj » 2009-03-27, 23:18

jak to nie sprawdzają :shock: :shock: :shock: :?: :?: :?:
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez Anna Rozalska » 2009-03-28, 09:57

Schroniska nie sprawdzają bo może nie mają pieniędzy na czytniki. W ogóle to nawet nie wiem kto na pewno powinien je mieć.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez dorciaj » 2009-03-28, 10:43

To w takim razie jaki jest sens czipowania ....
Czy nie jest tak, że jak zaginie jakiś pies to po pierwsze sprawdzamy w schroniskach?
Schroniska powinny mieć takie czytniki w pierwszej kolejności.
Kto w taki razie ma czytniki?
Czy to kolejna polska paranoja?
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez annasm » 2009-03-28, 12:34

Czytniki mają weci, powinna mieć straż miejska - a jak jest w rzeczywistości któż to wie? :-P
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez iwona_k1 » 2009-03-28, 12:49

We wczorajszej gazecie przeczytałam ,że ma rozpocząć się czipowanie wszystkich psów ze schroniska w Sosnowcu a jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku wszystkich.No i chyba jestem dumna z nich ,że udało im sie o tym pomyśleć i że psy schroniskowe będa mogły być w ten sposób monitorowane ;-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Chip

Postprzez annanxo » 2009-04-07, 14:11

2 tygodnie temu zaczipowałam oba moje psy, w Elwecie w Warszawie. W ramach ceny jest wpisanie do ogólnopolskiej bazy. Jak wiadomo "ogólnopolskich" i lokalnych baz czipów jest wiele. Wczoraj zadzwoniłam tam, żeby się dowiedzieć do jakiej właściwie bazy wpisali moje psy, bo chciałabym sprawdzić. 10 minut konferowałam z 2 paniami z recepcji, które usiłowały podać mi numer faksu, pod który wysyłają rejestrację. Wreszcie udało mi się uzyskać informację, że oni wpisują chipy tu: http://www.indexel.com.pl/ . Po sprawdzeniu okazało się, że moje psy nie zostały wpisane. Panie jeszcze pomęczę, żeby doprowadziły sprawę do końca. Z ich zaskoczenia wnioskuję, że jestem pierwszą osobą, która sprawdziła czy moje psy zostały wprowadzone do bazy.
Napisałam o tym na innym forum i znajoma, która czipowała psy na Śląsku i oddzielnie zapłaciła za czip i za wpisanie psa do bazy wojewódzkiej prowadzonej przez Śląską Izbę Weterynaryjną zadzwoniła, żeby sprawdzić i okazało się, że też nie został wpisany.
Jak zwykle, jak się samemu nie dopilnuje... to żyje się w przekonaniu, że zaczipowany pies jest bezpieczny...
Sprawdzajcie chipowane psy CZY i gdzie zostały wpisane.
annanxo
 
Posty: 131
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-13, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chip

Postprzez Busola » 2009-04-07, 14:47

Dzieki Aniu, dobrze wiedziec o takich ...kwiatkach, zwłaszcza że niedługo sami się chipujemy
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Chip

Postprzez Ania Gd » 2009-04-07, 18:12

Robercie - moim zdaniem wszystko jest ok.
U moich Papillonek jestem w stanie bez trudu wyczuć chipa.
Generalnie powinien być wszczepiony po skórę.
Jednak spotkałam się z praktyką wszczepiania "domięśniowo" (żeby się nie przemieszczał) i wówczas na pewno jest niewyczuwalny.
Wg moich informacji metoda domięśniowa jest niewłaściwa i znacznie częściej wywołuje reakcje i stany zapalne.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Chip

Postprzez annanxo » 2009-04-14, 21:42

Do końca maja dodanie psa do bazy http://www.petbase.pl/ jest za darmo - polecam.
Bez opłat można też dodać psa do międzynarodowej bazy http://www.safe-animal.eu/Europetnet.aspx
annanxo
 
Posty: 131
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-13, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chip

Postprzez Mila » 2009-05-20, 23:22

Jeżeli chodzi o obawy, czy po wszczepieniu czipa "coś" się może dziać to są one bezpodstawne. Czip ma wielkość 2 ziarenek ryżu,jest sterylnie zapakowany, jeden dla jednego psa, boli tyle co szczepienie przeciwko wściekliźnie, opakowany jest w polimerową otoczkę, która zabezpiecza go przed przesunięciem, więc teoretycznie wszczepiony raz nie powinien się przesunąć. Teoretycznie, ponieważ z praktyki wiem, że może się tak przytrafić. Ja jestem zwolennikiem czipowania psów w momencie, kiedy przestają rosnąć. Spotkałam się z psiakiem, którego zaczipowano w wieku szczenięcym i czip przesunął się mu ( a w właściwie jej bo wyszło to podczas golenia łapy w celu włożenia wenflonu przed sterylizacją) do przedniej łapy. Zdaję sobie sprawę, że psy wyjeżdżające za granicę muszą być zaczipowane wcześnie, literatura zachodnia zaleca czipowanie szczeniąt, ja jednak sugeruję, żeby w miarę możliwości czipować psy po zakończonym okresie intensywnego wzrostu.
Jeżeli chodzi o rejestr psów zaczipowanych proponuję wyznawać zasadę "wierz innym, ufaj tylko sobie", sami rejestrujcie psy w bazie danych, nawet jeżeli trzeba za to zapłacić. Jest jednak problem- baz jest wiele, nie ma takiej w 100% ogólnopolskiej, przepisy to regulujące bardzo mozolnie wprowadzane są w życie.
Spotkałam się z przekonaniem właścicieli psów, że czip= GPS, że jeżeli pies zginie, to można go "namierzyć" :lol: Nic bardziej mylnego
Mam jeszcze jedną radę, jeżeli zaczipujecie swojego psa zgłoście to do schroniska dla zwierząt w Waszym mieście, jeżeli takiego nie ma, zadzwońcie do urzędu gminy i zapytajcie, z jakim schroniskiem Wasza gmina ma podpisaną umowę na zabieranie bezpańskich zwierząt z Waszego terenu, a takim staje się bern, który ucieknie z domu (każda ma taki ustawowy obowiązek, niestety nie każda się z niego wywiązuje). To naprawdę często przyspiesza odnalezienie naszego pupila.
ogólnie rzecz biorąc: CZIPUJMY NASZE ZWIERZĘTA!! Byłam przez 7 lat lekarzem weterynarii w schronisku dla zwierząt, czipowałam 3000 zwierząt rocznie- wierzcie mi, wiem co mówię.
Avatar użytkownika
Mila
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-21, 19:09
Lokalizacja: Łódź
psy: Basko

Re: Chip

Postprzez Busola » 2009-05-21, 08:51

Mila, a wiesz może czy są jakieś ...rodzaje czipów? Jakie "firmy" je produkuja? Czy jest jakaś możliwośc wyboru chipa lepszej czy gorszej jakości?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Chip

Postprzez Mila » 2009-05-21, 10:38

rodzaj czipa nie ma większego znaczenia, używałam kilku typów i niczym praktycznie się nie różniły. Ważne jest tylko, żeby były uniwersalne, kompatybilne z czytnikami, ale ze względu na to, że muszą one być czytelne na granicach , są już ujednolicone i nie powinno być problemu.
Avatar użytkownika
Mila
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-21, 19:09
Lokalizacja: Łódź
psy: Basko

Chip i paszport

Postprzez aniart » 2009-06-25, 20:11

Mam obawy przed wszczepieniem chipa psu - czy są bezpodstawne ?
Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami
Avatar użytkownika
aniart
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-10, 22:22
psy: Dżeki

Re: Chip i paszport

Postprzez Anna Rozalska » 2009-06-26, 09:02

Obawy są jak najbardziej bezpodstawne. Sam chip wyglada jak ziarnko ryżu a pies nawet nie wie kiedy został zachipowany. My mamy chipa na szyi ale niektórzy weci wsczepiają pomiędzy łopatkami.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Chip i paszport

Postprzez Hekate » 2009-06-26, 10:33

Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Chip i paszport

Postprzez aneta13s » 2009-06-28, 15:51

Nie ma obaw... chip jest zakładany bezboleśnie. Psiunia nie poczuje, to tak jak szczepienie. Moja Roxi, nim zaskoczyła co się dzieje - już byla zachipowana :-)
Avatar użytkownika
aneta13s
 
Posty: 26
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-16, 20:49
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
psy: Roxi (Beagle), Daga (DSPP) ;-)

Re: Wątek rozliczeniowy

Postprzez daria » 2009-12-01, 11:35

Super Aniu,bardzo się cieszę że chcesz do nas dołączyć :-D numer konta podam Ci na PW a o witaminki spytam i dam Ci znać komu przesłać ;-) :-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: SKARPETA

Postprzez Wydra » 2009-12-09, 20:51

iwona_k1 napisał(a):
Czy my będziemy znakować psiaki?mam na myśli czipowanie...

przez kreska 2009-12-07, 16:42

tak powinnismy, pisalam o tym w watku ogolnym dotyczacym przeznaczenia srodkow ze skarpety
Roma 2009-12-07, 19:3

Od tej chwili wszystkie psy wychodzące z pod naszych skrzydeł będą czipowane

Informacja dla zainteresowanych forumowiczów.
Czipowanie psiaków będzie nas kosztowało 111,00 od sztuki gdyż trzeba psiaki umieścić w ogólnopolskiej bazie danych a do tego potrzebny jest paszport.Czipując psy nie znamy ich miejca docelowego i dlatego zwykłe czipowanie nie ma sensu,bo kiedy pies zaczipowany będzie na południu a adoptowany na wschodzie no to jak zwykle w naszym kraju bywa czytniki go po prostu nie odnajdą :-(
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: SKARPETA

Postprzez Roxanka » 2009-12-09, 21:05

Psy powinny być czipowane przed samym wyadoptowaniem, kiedy już znane są dane nowych właścicieli. Inaczej nie ma to sensu.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy i pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości