Chipowanie i rejestracja psów

Tutaj można zadawać wszelkie pytania związane z formalnościami i praca ZKwP

Moderator: marieanne

Re: SKARPETA

Postprzez iwona_k1 » 2009-12-09, 21:09

to własnie miałam na myśli
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: SKARPETA

Postprzez ElzaMilicz » 2009-12-09, 22:01

Zawsze właściciele mogą udać się na wakacje, albo w odwiedziny, w przeciwległy koniec Polski i tam pies może zaginąć. Czy się mylę w tym, że berny lubią podróżować ?
Wg mnie chipowanie bez paszportu jest nonsensem. Strata pieniędzy.
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: SKARPETA

Postprzez kruszon » 2009-12-10, 00:11

Sorry że tak tutaj pytam, ale nie rozumiem związku chipowania z paszportem :roll: ?
Dotąd myślałem że psa można zaczipować (oczywiście którymś z bardziej znanych chipów który czyta większość czytników), a następnie zgłosić do odpowiednich baz (oprócz tej do której zgłasza wet podczas czipowania) np. do darmowej europejskiej petbase.
Co ma do tego paszport?
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: SKARPETA

Postprzez Przemo » 2009-12-10, 00:22

Pytanie w skarpecie ?

Czip pomaga w znalezieniu psa
zas paszport jest informacja To tak jak nasz dowod osobisty.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: SKARPETA

Postprzez Przemo » 2009-12-10, 00:25

Cytat ze strony www.

Paszport dla psa

Zanim wyrobimy naszemu pupilowi paszport dla psa, wcześniej powinniśmy nadać mu jego numer identyfikacyjny. Istnieją dwa sposoby znakowania psa. Zwierzę powinno być identyfikowane za pomocą tatuażu bądź też mikroczipu. Nadanie psu identyfikatora zależy od Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt (http://www.identyfikacja.p).
Paszport dla psa można uzyskać u lekarza weterynarii. Za wyrobienie takiego paszportu musimy zapłacić 51 zł (30 zł – wynagrodzenie dla weterynarza, 21 zł – druk paszportu i inne koszty ponoszone przez Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną). Pamiętajmy jednak, że za szczepienia psa, niezbędne przy wyrabianiu paszportu, także musimy zapłacić (cena zależy od poszczególnych weterynarii). Paszport dla psa ważny jest do końca życia zwierzaka.
Osoby i ich pupile podróżujące z krajów nie będących państwami członkowskimi UE, nie mogą korzystać z paszportu dla psa. Jednakże od tej zasady istnieją wyjątki, są nimi następujące państwa: Monako, Norwegia, San Marino, Andora, Liechtenstein, Państwo Watykańskie, Szwajcaria i Islandia. Przyczyną tego, że zwierzaki z wyżej wymienionych państw mogą korzystać z paszportu dla psa jest fakt, iż przepisy tych krajów dotyczące wścieklizny są zgodne z przepisami UE.
Warto mieć na uwadze, że psy poniżej 3 miesiąca życia nie powinny podróżować po krajach Unii Europejskiej, a to dlatego, że nie posiadają jeszcze szczepienia przeciwko wściekliźnie.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: SKARPETA

Postprzez kruszon » 2009-12-10, 00:56

Przemo - to ja wszystko wiem :mrgreen: - mamy i chip i paszport(będziemy się na sylwestra eksport0wać)...
Chodzi mi tylko o to że dziewczyny piszą że nie ma sensu czipować bez paszportu i nie wiem jaki tu jest związek? :roll:
Tak jak pisałem, wydawało mi się, że w kwestii identyfikacji wystarczy chip+zgłoszenie do odpowiednich baz, a paszport tylko jako papierek do wyjazdu za granicę...

Przepraszam Was za offa, ale ciekawość mnie zżera :mrgreen:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: SKARPETA

Postprzez iwona_k1 » 2009-12-10, 01:26

Może wydzielimy wątek bo to rzeczywiście ciekawe.Nie wiedziałam,że do zaczipowania psa potrzebny jest paszport.W informacji którą dostałam od Romy odnośnie zakresu działania skarpety była mowa o znakowaniu psów przed wyadoptowaniem...Stąd moje zainteresowanie tematem...
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: SKARPETA

Postprzez Anirysova » 2009-12-10, 11:36

kruszon napisał(a):Tak jak pisałem, wydawało mi się, że w kwestii identyfikacji wystarczy chip+zgłoszenie do odpowiednich baz, a paszport tylko jako papierek do wyjazdu za granicę...


Zgadza się, do czipowania nie jest potrzebny paszport, ale trzeba podać dane personalne właściciela psa.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez AT » 2009-12-11, 21:36

Ja nie wiem na ile to jest realna propozycja ale moim zdaniem optymalnie było by gdyby po prostu w umowie adopcyjnej zawrzeć punkt, że nowy właściciel musi zachipować psa na przykład najpóźniej tydzień po zaadoptowaniu i poinformowaniu nas o numerze chipa oraz do jakiej bazy/baz został wpisany (to naprawdę zajmuje chwilkę a każdy odpowiedzialny właściciel i tak w pierwszych dniach pobytu psiaka odwiedzi z nim weterynarza żeby upewnić się co do jego stanu zdrowia). Uważam też, że koszt chipa powinien ponieść nowy właściciel - w końcu w schronisku musiałby ,,zapłacić" za takiego berneńczyka 50 jak nie 100 zł i ogólnie koszt chipowania w skali comiesięcznego utrzymania dużego psa jest niczym. Jeśli nowego właściciela nie byłoby na chipa stać to uważam, że choćby był chodzącym aniołem nie może być odpowiednim domem dla bądź co bądź kosztownego w utrzymaniu szwajcara (zresztą moim zdaniem jeśli dla kogoś 100 zł to suma której dodatkowo jednorazowo nie może przeznaczyć na psa to trudno mu będzie utrzymać nawet pekińczyka w chorobie).
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez Alicja i Spartki » 2009-12-11, 22:10

At popieram też jestem zdania ze to nowy własciciel powinien zachipować przyjętego pod swój dach i opiekę psa,poniewaz on prawnie za niego bedzie odpowiadał.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez iwona_k1 » 2009-12-12, 13:48

Uważam,że to dobry pomysł-zobowiązać nowego właściciela :-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez Cefreud » 2009-12-12, 15:09

dopisać paragraf w umowie adopcyjnej.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez Wydra » 2009-12-12, 16:47

Decyzja została podjęta :mrgreen: psy będa czipowane u nowych właścicieli a w umowach adopcyjnych będzie punkt o obowiązku zaczipowania psa w określonym terminie :lol:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez kreska » 2010-01-13, 13:17

Kod: Zaznacz cały
psy będa czipowane u nowych właścicieli a w umowach adopcyjnych będzie punkt o obowiązku zaczipowania psa w określonym terminie
i przekazaniu numeru identyfikacyjnego ... ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Chipowanie i rejestracja psów

Postprzez Aga-2 » 2010-01-13, 13:41

Ja rozumiem, że warto zachipować psa takim chipem, który pracuje jak GPS i jednocześnie istnieje jakaś instytucja, która, gdy się do niej zwrócimy z prośbą, odszuka miejsce pobytu tego psa.
Jeśli zakładane chipy nie działają w ten sposób, to chipowanie psów nie ma sensu. Jeśli chodzi tylko o oznaczenie psa, to też nie ma sensu, bo czytniki występują w Polsce rzadko, a jeszcze rzadziej są używane.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Poprzednia strona

Powrót do Problemy i pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości