PKPR i ZKwP

Tutaj można zadawać wszelkie pytania związane z formalnościami i praca ZKwP

Moderator: marieanne

PKPR i ZKwP

Postprzez Ziolo11 » 2012-11-21, 22:46

Zainspirowany postem Cefreud mam kilka spraw do wyjaśnienia. W Polsce działają Związek Kynologiczny w Polsce i Polski Klub Psa Rasowego teraz mnie naszły wątpliwości, czy obie organizacje się wzajemnie uznają (np. rodowody tytuły itp) oraz czy mając psa np z rodowodem z PZPS mogę go sobie bez przeszkód "przepisać" do ZKwP i odwrotnie.
Właśnie Cefreud zwróciła mi uwagę na to, że hodowla z której pochodzi Neska wcześniejszy miot z 2006 roku była zarejestrowana w PKPR a miot z 2009 (hodowla ta sama ale inni rodzice) jest w ZKwP? Jak rozumiem obydwa związki nie robią wspólnych wystaw :-D ?
Avatar użytkownika
Ziolo11
 
Posty: 413
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 18:00
Lokalizacja: Lubin - Dolny Śląsk
psy: Neska + Dolly
Hodowla: Ziołowy Zakątek

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Cefreud » 2012-11-22, 08:02

tak naprawdę mając rodowód ZKwP masz zakaz wystawiania psa na wystawach innych organizacji kynologicznych nie należących do FCI. Tu masz link z obszernym wyjasnieniem:
viewtopic.php?f=3&t=8295&hilit=kr%C3%B3lowie+nocy&start=20
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Ziolo11 » 2012-11-22, 11:39

Czyli z tego wynika, że PKPR przyjmie każdego, kto ma rodowód np z ZKwP. Jednak w drugą stronę jest to już niemożliwe (lub bardzo utrudnione) bo PKPR nie jest uznawane w żaden sposób przez FCI, i jeżeli ktoś nie miał wcześniej rodowodu lub metryki z organizacji którą uznaje FCI (w Polsce jest to tylko ZKwP) to nie ma szns na rodowód w ZKwP. W sumie słusznie, jest porządek i jasne zasady. Ludzie mają dowolność w zakładaniu i przynależności do różnych organizacji jednak trzeba mieć świadomość konsekwencji. Jestem ciekaw tylko jak to było z hodowlą Królowie Nocy, wcześniej byli w PKPR stąd Horacy też tam się znalazł i hodowla później została zarejestrowana ponownie w ZKwP? Hodowla zniknęła jak meteor, wiem że z miotu Neski psy były sprzedawane przez długie miesiące na allegro itp aukcjach ale później cisza. Od 2010 roku żadnych nowych informacji o hodowli.
Avatar użytkownika
Ziolo11
 
Posty: 413
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 18:00
Lokalizacja: Lubin - Dolny Śląsk
psy: Neska + Dolly
Hodowla: Ziołowy Zakątek

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Cefreud » 2012-11-22, 12:06

też jestem ciekawa jaki cudem udało im się powrócić na łono ZKwP. Chyba cały ten post należało by przenieść do działu organizacyjnego
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Anirysova » 2012-11-22, 12:23

Skąd wiecie, że hodowla Królowie Nocy była w PKPR? Może tylko właścicielka psa pochodzącego z tej hodowli tam się zapisała? Z tego co pamiętam pani Marzena kupiła później także suczkę po forumowym psie z hodowli należącej do ZKwP i przypuszczam, że zarejestrowała ją także tylko w PKPR.

Związek Kynologiczny w Polsce uznanje tylko swoje rodowody i rodowody (po nostryfikacji) z organizacji uznawanych przez FCI.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Cefreud » 2012-11-22, 15:09

Ania- z braku sklerozy jak mniemam. Marzena przychodząc na forum przedstawiła psa i pisała skad pies jest. Była na ten temat burzliwa dyskusja. Potem Baskinkę kupiła już w ZKwP
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Cefreud » 2012-11-22, 15:22

Postprzez marzena » 2007-09-04, 18:14
Po pierwsze bardzo proszę o przeniesienie tej dyskusji w jakieś inne miejsce ( to prośba do administratora)
A teraz już wszystko opowiadam :->
Państwa Kryńskich bronić nie zamierzam, bo ich znam bardzo mało- tylko z kupowania psa
Ten miot, z którego pochodzi Horacy od razu był zarejstrowany w PKPR (krycie, znakowanie psów) i nie było to dla mnie żadną tajemnicą. A ponieważ nie był rejstrowany w ZK, jest dla tego związku "lewy". Nie zostałam zatem oszukana. To, że się wyraziłam, ze mogę się zapisać do ZK (oczywiście miałam na myśli Horacego, a nie siebie :oops: ) to mój błąd - tak po prostu myślałam, ale wierzę , że macie rację i nie będę polemizować. Zresztą nie miałam zamiaru się przerejstrowywać, jak już pisałam wcześniej. Horacy posiada rodowód, lecz taki, który ZK nie honoruje, tyle że mnie to nie interesuje, bo nie jestem jego członkiem. W Polsce istnienie kilku stowarzyszeń kynologicznych to nowość i budzi często niezdrowe emocje, zupełnie niepotrzebnie, bo niby dlaczego miałby istnieć tylko jeden "jedynie słuszny" twór? Jeden ubezpiecza się w Warcie, inny w PZU, a ktoś jeszcze inny w zupełnie innym towarzystwie ubezpieczeniowym; ktoś ma telefon w TpSA, inny wybrał Tele2 i tyle. Jego wybór. Ja wybrałam akurat tak, choć nie ukrywam, że to było nieco z przypadku. Po śmierci Barnaby (bernardyna, o którym już pisałam) byłam w depresji i nie chciałam nawet myśleć o innym psie. Aż nadszedł dzień, kiedy wiedziałam, że chcę pieska, zaraz, już. Wybraliśmy z mężem rasę (właściwie to mąż powiedział_ berneńczyk, weżmy bernusia) i zaczęliśmy szukać. Chciałam pieska o udokumentowanym pochodzeniu i wśród takich szukaliśmy. I był! dokładnie taki jak chcieliśmy - czteromiesięczny cudny podrostek - Horacuś. Teraz jest naszą dumą.
Nie należy przypisywać mu wad (w/g kryteriów ZK), bo jak wiadomo kryteria mogą być różne. Antagonizm pomiędzy ZK a PKPR w ogóle mnie nie obchodzi, a raczej tak, sądzę, że jest niepotrzebny. W innych krajach istnieje równolegle wiele związków kynologicznych i jest OK. Niech i u nas będzie tak samo.
Mówiąc szczerze byłam pełna obaw co to będzie, jak się okaże, że Horacy ma rodowód ACE, bo jednak wszystkie bernusie na forum są związkowe. Wiedziałam, że nadejdzie ta chwila, że się będę musiała tłumaczyć, co też niniejszym czynię. Mam jednak nadzieję, że mimo to wszystko pozostanie tu na forum po dawnemu :-?

Posiara- Horacy ma rodowód i uprawnienia wystawowe, co możesz zobaczyć na zdjęciach. Tyle, że uczestniczy w innych wystawach (ani gorszych ani lepszych). Twoja Szila, choć śliczna i z pewnością urocza, takich uprawnień mieć nigdy nie będzie. Przepraszam, że ci to napisałam, ale dotknął mnie twój nieprzemyślany post.
Post przeklejony z galerii Horacego
Ostatnio edytowano 2012-11-23, 08:19 przez Cefreud, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Ziolo11 » 2012-11-22, 20:32

No to pewnie hodowla musiała się zarejestrować pod taką samą nazwą w ZKwP ale suka już miała uprawnienia suki hodowlanej honorowane przez ZKwP (matka neski to nie ta sama suka co matka Horacego). Takie przeskakiwanie ze związku do związku z ta samą nazwa potrafi nieco namieszać.
Avatar użytkownika
Ziolo11
 
Posty: 413
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 18:00
Lokalizacja: Lubin - Dolny Śląsk
psy: Neska + Dolly
Hodowla: Ziołowy Zakątek

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Anirysova » 2012-11-22, 21:34

Cefreud napisał(a):Ania- z braku sklerozy jak mniemam. Marzena przychodząc na forum przedstawiła psa i pisała skad pies jest. Była na ten temat burzliwa dyskusja.


A tego to nie pamiętałam - albo nie czytałam, albo to już skleroza ;-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Cefreud » 2012-11-23, 08:27

Ja pamietam :-) Krolowie Nocy byli przez dwa krótkie momety na naszym forum. Za pierwszym razem oskarzając organizatorów wystawy w Bydgoszczy ( zimowej) że są stronniczy i ze wygrywają psy z Ducha Wrzosowisk. Mieli pisać skargę do ZKwP. Jakiś czas później na forum pojawiła się Marzena a jej psiak z tej hodowli był już z PKPR. Potem przy okazji jakiejś dyskusji na forum zalogowała się chyba córka tych Państwa i zaczęła pisać obraźliwe posty do Marzeny- ze pies byle jaki, ostatni i wogóle. Tych postów na forum znaleźć nie mogę ale z tego co pamiętam niewiele wnosiły do tematu.

Raczej mam pytanie do działaczy ZKwP- czy można zawiesić hodowle z związku, przenieść się do PKPR w którym działać z tym samym przydomkiem hodowlanym co FCI a potem przenieść się zpowrotem do ZKwP?
Czy związek na to pozwala? Skoro wystawianie psa w innym tworze niż wystawy FCI moga wykluczyć z bycia członkiem ZKwP, to czy przeniesienie do innego tworu jest łagodniej traktowane?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Aga-2 » 2012-11-23, 10:57

ZK nie śledzi co robią jego członkowie, a co dopiero osoby/hodowle, które wystąpiły z ZK. Zresztą to "wystąpienie" polega po prostu na nie opłaceniu składki członkowskiej. Rejestracja w PKPR przydomka funkcjonującego w ZK na pewno nie nastręcza żadnych problemów pod warunkiem, że PKPR nie ma już zarejestrowanej hodowli z takim przydomkiem. Wręcz może być tak, że zupełnie niezależne dwie hodowle mają identyczny przydomek - jedna w ZK, a druga w PKPR.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Cefreud » 2012-11-23, 12:40

to rozumiem, ale jak rejestrujesz hodowlę to opłacasz w ZKwP jakąś opłatę. Czy hodowlę masz zarejestrowaną dożywotnio? Czy w momencie zaprzestania opłacania składek, twój przydomek się zwalnia?

Bo tak to wygląda ( nie piszę tego o Hodowli Królowie Nocy), że możesz jeden miot" Alpejski Sen "w roku 2013 mieć w ZKwP a drugi z tego samego przydomka w PKPR <mysli>
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Aga-2 » 2012-11-23, 15:06

Cefreud napisał(a):Bo tak to wygląda ( nie piszę tego o Hodowli Królowie Nocy), że możesz jeden miot" Alpejski Sen "w roku 2013 mieć w ZKwP a drugi z tego samego przydomka w PKPR <mysli>

Chyba by tak mogło być <tak> Dopóki by ktoś donosu nie zrobił ;)
Płacisz składkę roczną jako członek, płacisz za kartę krycia, metryki, odbiór miotu, ew. rodowody eksportowe. Żadnych deklaracji czy jesteś "za" czy "przeciw" ZK nie podpisujesz :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Barbapapa » 2012-11-28, 15:42

Cefreud napisał(a):to rozumiem, ale jak rejestrujesz hodowlę to opłacasz w ZKwP jakąś opłatę. Czy hodowlę masz zarejestrowaną dożywotnio? Czy w momencie zaprzestania opłacania składek, twój przydomek się zwalnia?

Dopóki coś się nie zadzieje, to ZK nie zlikwiduje przydomka. Powiem na własnym przykładzie. W latach 70-tych ojciec ( jako dwunóg dorosły) założył hodowlę buldogów angielskich i tak też ją zgłosił do ZK. Od lat 80-tych ojciec nie opłacał składek, niczego nie zgłaszał do ZK. W międzyczasie ojciec zmarł. Po zakupie Chivasa, napisałam prośbę o przerejestrowanie przydomka na mnie, co ZK dość szybko wykonał.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez marieanne » 2012-11-28, 16:15

Barbapapa napisał(a):
Cefreud napisał(a):to rozumiem, ale jak rejestrujesz hodowlę to opłacasz w ZKwP jakąś opłatę. Czy hodowlę masz zarejestrowaną dożywotnio? Czy w momencie zaprzestania opłacania składek, twój przydomek się zwalnia?

Dopóki coś się nie zadzieje, to ZK nie zlikwiduje przydomka. Powiem na własnym przykładzie. W latach 70-tych ojciec ( jako dwunóg dorosły) założył hodowlę buldogów angielskich i tak też ją zgłosił do ZK. Od lat 80-tych ojciec nie opłacał składek, niczego nie zgłaszał do ZK. W międzyczasie ojciec zmarł. Po zakupie Chivasa, napisałam prośbę o przerejestrowanie przydomka na mnie, co ZK dość szybko wykonał.

Potwierdzam. Teraz moja koleżanka planuje przerejestrowanie przydomka, który zarejestrowała jej mama jakieś 25 lat temu, na siebie. Przydomek dalej istnieje, mimo że składki od dawna mama nie opłaca ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Aga-2 » 2012-11-29, 11:25

Gdyby z przydomkami hodowlanymi było tak samo, jak z wykupem domeny, to wszyscy mieliby opłacone składki jak w zegarku, a jeśli nie, to można by było "kupić okazyjnie" przydomek z renomą za przysłowiowe 2 - 3 tys. zł :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez Anirysova » 2012-11-29, 12:56

marieanne napisał(a):Teraz moja koleżanka planuje przerejestrowanie przydomka, który zarejestrowała jej mama jakieś 25 lat temu, na siebie. Przydomek dalej istnieje, mimo że składki od dawna mama nie opłaca ;-)


Pod warunkiem, że nazwa jest polska i nikt jej nie zarajestrował w FCI, bo te mają pierwszeństwo. Kiedyś przydomki były rejestrowane tylko w ZKwP, a teraz muszą być w FCI i najpierw tam się sprawdza, czy nie jest nazwa zajęta.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: PKPR i ZKwP

Postprzez marieanne » 2012-11-29, 15:11

Anirysova napisał(a):
marieanne napisał(a):Teraz moja koleżanka planuje przerejestrowanie przydomka, który zarejestrowała jej mama jakieś 25 lat temu, na siebie. Przydomek dalej istnieje, mimo że składki od dawna mama nie opłaca ;-)


Pod warunkiem, że nazwa jest polska i nikt jej nie zarajestrował w FCI, bo te mają pierwszeństwo. Kiedyś przydomki były rejestrowane tylko w ZKwP, a teraz muszą być w FCI i najpierw tam się sprawdza, czy nie jest nazwa zajęta.

Tak tak, oczywiscie :-) ten przydomek akurat jest na tyle polsko brzmiący, że sądze, ze nie będzie problemu ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI


Powrót do Problemy i pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron