Rodowód bez przydomku hodowli

Tutaj można zadawać wszelkie pytania związane z formalnościami i praca ZKwP

Moderator: marieanne

Rodowód bez przydomku hodowli

Postprzez Hektorowa » 2018-03-30, 17:50

Witam, moze to śmieszne pytanie ale Hektor jest naszym pierwszym pieskiem rasowym, czyli oczywiście z rodowodem. Kompletnie nie planowaliśmy go wystawiać, rozmnażać itp, chcieliśmy rodowód tylko ze względu na czystość rasy, testy zdrowia rodziców i pożądane cechy prawdziwego Berneńczyka ;)
Tak sie składa ze Hektor został nabyty w Holandii. Rodowód posiada oczywiście holenderski, pod egida FCI oraz Raad van Beheer ( odpowiednik Zkwp ) Jego rodzice Posiadają rodowody. Na rodowodzie Hektora nie ma przydomku z jakiej tak naprawdę pochodzi hodowli. Czy jest to przydomek dziedziczony po rodzicach ? Czy działa to w jakis inny sposób ? Kompletnie sie pogubiłam. Właściciele rodziców Hektora maja testy rodowody itp. Jak mam to rozumieć ? Skoro rodowód jest oficjalny z FCI ale nie ma oficjalnej hodowli ? Przepraszam ale jestem jeszcze zielona w tym temacie :) dla zaintersowanych wkleję zdj rodowodu;) pozdrawiam
Hektorowa
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2018-01-13, 23:47
psy: Bernon

Re: Rodowód bez przydomku hodowli

Postprzez Rucia » 2018-04-04, 08:57

w niektorych krajach moga wystepowac bez przydomka..( np jest import z Norwegii rodowodowo AGNARR ) jak masz rodowod sygnowany FCI to idz go rejestruj i sie nie przejmuj :) i uzywasz wylacznie imienia
Avatar użytkownika
Rucia
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-13, 11:36
Lokalizacja: Gągławki/Olsztyn
psy: Shira, Aragon, Vivien, Julka, Charmie DSPP
Hodowla: Shiragon FCI


Powrót do Problemy i pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron