Klub Rasy - nowe podejście.

Tutaj można dyskutować na temat wszystkich kwestii związanych z tworzeniem się klubu SPP w Polsce

Moderator: marieanne

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Aga-2 » 2012-01-12, 17:54

Czy ze Związkiem, czy bez - jak widzicie plan działalności dla takiego klubu?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Bobik » 2012-01-13, 12:19

Aga-2 napisał(a):Czy ze Związkiem, czy bez - jak widzicie plan działalności dla takiego klubu?


Powyższe pytanie oczywiście należy do podstawowych i nie wiem, czy potrafię podać odpowiedź. Ale nie zamierzam nie próbować... Poniżej wynik mojego wewnętrznego brain stormingu dotyczącego programu nie istniejącego ale możliwego klubu rasy (w moim wypadku entlebuchera) w Polsce.
PS. Nie mam pojęcia, jak to wszystko zrealizować i zdaję sobie sprawę, że wymaga to być może dekady pracy, ale od czegoś trzeba zacząć.

Cele:
• Dbanie o dobrostan zwierząt należących do rasy.
• Utrzymanie, a następnie stopniowa poprawa jej zdrowotności.
• Propagowanie hodowli zmierzającej do doskonalenia populacji zgodnej ze wzorcem i rozwijającymi go interpretacjami.
• Dostarczenie właścicielom, hodowcom i miłośnikom rasy platformy do organizacji imprez, akcji, wymiany doświadczeń i reprezentowania ich wobec organizacji kynologicznych i innych podmiotów.

Środki i metody:
• Prowadzenie działalności edukacyjnej wśród członków w zakresie objętym celami.
• Nawiązanie kontaktu z hodowcami i klubami w kraju i zagranicą.
• Stworzenie artefaktów związanych z klubem, kreujących jego rozpoznawalność (witryna internetowa, adres poczty elektronicznej, drobne gadżety, etc.)
• Stopniowe stworzenie struktury klubu.
• Stworzenie rocznego planu pracy i ramowego budżetu (do momentu uzyskania osobowości prawnej mającego tylko charakter informacyjny).
• Wybór osobowości prawnej i jej uzyskanie.
• Stopniowe stworzenie standardów hodowlanych, a z czasem regulaminu hodowli.
• Utworzenie komisji hodowlanej.
• Stopniowe wprowadzenie bonitacji zwierząt.
• Stopniowe rejestrowanie hodowli i wprowadzenie nadzoru nad nimi.
• Uzyskanie wsparcia w łonie ZKwP.
• Rejestracja oficjalnego klubu rasy w ramach ZKwP.
• Utworzenie komisji sędziowskiej.
• Zorganizowanie wystawy klubowej.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez wenia » 2012-01-13, 14:27

Dla klubu DSPP zarezerwowałem domenę klubdspp.pl i zaczynam w wolnym czasie tworzyć stronkę.

Wszystkich chetnych do pomocy przy pracy we współtworzeniu klubu serdecznie zapraszam.

Wszystkie pytania, sugestie, porady i inne sprawy proszę kierować na e-mail:klub@klubdspp.pl


Liczę na pomoc.Może w tym roku się uda ! :-)
Ostatnio edytowano 2012-01-13, 14:50 przez wenia, łącznie edytowano 1 raz
wenia
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-23, 17:30
psy: Wenia DSPP
Hodowla: Porażynianka

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Cefreud » 2012-01-13, 14:28

plan jest fajny, tylko nie bardzo wiem jak przeprowadzać bonitację nie współpracując z ZKwP?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Bobik » 2012-01-13, 14:31

Cefreud, dzięki za zainteresowanie propozycją programu. Ale pytania nie rozumiem - gdybym miał się ustosunkować, proszę o rozwinięcie.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez wenia » 2012-01-13, 16:34

Widocznie dlatego jest problem z utworzeniem klubu.
Wszyscy patrzą na ZKwP.

W/g mnie wymogi ZKwp są bardzo duże - przynajmniej na początku, gdzie 100 ludzi jest nie do przeskoczenia.
Małymi kroczkami ale do przodu trzeba.Kiedy klub osiągnie wymogi ZKwP to rejestracja go formalnie to już pikuś... .
wenia
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-23, 17:30
psy: Wenia DSPP
Hodowla: Porażynianka

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Cefreud » 2012-01-13, 17:32

chodzi mi o to, ze zwiazek ma terenowe oddziały w których można przeprowadzć oceny, nowy twór wymagał by stworzenia nowych struktur.Nie wyobrażam sobie zeby właściciele jeździli w jeden punkt .
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Bobik » 2012-01-14, 15:31

Dear Cefreud:
1. Bonitacja jest jedną z metod, które wymieniłem, raczej na odległym miejscu. Myślę, że w pierwszych latach funkcjonowania klubu nie ma co o formalnej bonitacji marzyć - trzeba wyłonić i wykształcić ciało, które się nią kompetentnie zajmie.
2. Właściciele jeżdżą na odległe wystawy. Ambitni hodowcy znaleźliby z pewnością zapał, aby jechać raz w życiu psa na bonitację.
3. Klub musi mieć docelowo strukturę, co zresztą wspomniałem. Inaczej trudno będzie mu funkcjonować (szlachta na koń wsiędzie, my z synowcem na czele i jakoś to będzie).
4. Mamy XXI wiek. Aby funkcjonować, nie jest potrzebne biuro. Wystarczy telefon, email, komputer, kamera/aparat fotograficzny, samochód, ale konieczny jest też w dłuższej perspektywie teren zielony i/lub hala, wynajmowane na stałe lub dorywczo, położone w dogodnym z punktu widzenia dojazdu miejscu w Polsce.
Mam jeden argument na rzecz swojego planu: Ten ze związkiem dotąd nie wypalił, więc można szukać alernatyw. Jestem gotów realizować inne podejście, jeżeli będę do niego przekonany.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Cefreud » 2012-01-14, 19:11

utrzymując się w konwencji...
Najdroższy Bobiku,

odkąd jestem na forum( 2005 rok) były już przymiarki do klubu, do stowarzyszenia (nawet Jola statut napisała).Ja całym sercem jestem za wszelką inicjatywą- mimo, że nie mam już berna...
Ja tylko napisałam moje obiekcje. Jak widzisz zbierałam deklarację. Czy widziałeś w nich deklaracje hodowli? Przez te lata, kiedy deklaracje były zbierane, na forum urodziły się setki miotów. Gdyby tylko 1/3 z urodzonych szczeniaków a raczej ich właściciele złożyli deklarację, mieli byśmy już wymagane minimum razy 2.
Myślę, że wielu jakieś obostrzenia w hodowli sa nie po drodze ( piszę ogólnie) i stąd taki mały odzew.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Bobik » 2012-01-14, 20:20

Cefreud,
Ze wszystkimi Twoimi zastrzeżeniami się zgadzam. Dlatego świta mi myśl, aby nie zwracać uwagi na hodowle, ponieważ zdaje się, że to między innymi ich (również między sobą sprzeczne) interesy wpływają na obecną sytuację. Wiem, że razić może ta moja pozorna pewność siebie neofity, ale czy nie można zacząć klubu bez hodowli, a tylko z właścicielami/entuzjastami? Może uda się zbudować atrakcyjność i wiarygodność klubu, a potem przyciągnąć przynajmniej część hodowców. Jeżeli klub powstanie i zyska merytoryczną wiarygodność, to uzyska też wpływ na to, od kogo kogo psy wybierze przynajmniej część nabywców...
Cieszę się, że prowadzę z Tobą dyskusję i przynajmniej jest to dla nas jakaś gimnastyka umysłowa. Ale może znasz kogoś, kto chciałby do niej dołączyć?
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez asia78 » 2012-01-15, 19:35

Bobik ja popieram twój pomysł. Można zacząć działać przed rejestracją w ZKwP i dopiero się zarejestrować po osiągnięciu wymagań. Nie udało się poprzednimi razami,to może jak zacznie się w ten sposób to w końcu się uda.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Bobik » 2012-01-16, 13:59

No to jest już nas >1 (tak naprawdę jest z pewnością wielu, tylko JESZCZE milczą). Wprawdzie rasy inne, ale jednak bliskie, a na tym etapie lepiej się łączyć, niż dzielić. Jeżeli masz jakieś konkretne pomysły, myśli, proszę o kontakt przez PW. Ja w kążdym razie postaram się nie poprzestać na dyskusji na forum.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Aga-2 » 2012-01-16, 17:51

Mam hodowlę berneńczyków i jestem za klubem :mrgreen:
Nie ma konfliktu interesów, jeśli się ma na myśli dobro rasy. Natomiast na to "ciało" klubowe trzeba będzie dobierać ludzi bardzo ostrożnie, żeby nie załatwiali swoich prywatnych interesów, ale żeby rzeczywiście dbali obiektywnie i ROZSĄDNIE o dobro rasy. Ciekawe, czy tacy się znajdą.... Bardzo bym chciała :!:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Bielunia » 2012-01-19, 20:35

Również zgłaszam chęć w podjęciu działań na rzecz klubu rasy.
Zwróciłam uwagę na jedną rzecz: może błahą, ale uważam, że umieszczenie wątku na temat klubu ras w tzw. biurokracji, która znajduje się na samym dole strony głównej już jakby od "urodzenia" na samym początku umniejsza ważność tematu. Czy sam wątek dotyczacy klubu rasy możnaby przenieść np do działu: "nasze forum"?
Myślę, że dużo więcej osób przeczytałoby wątek i może przyłączyło do pomysłu i pracy na rzecz klubu rasy.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Bielunia
 
Posty: 335
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-12, 16:58
Lokalizacja: Rumia
psy: Conan Best-J-Ja [']

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Julian » 2012-01-19, 21:17

<okok>
Jak najbardziej za!
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Alicja i Spartki » 2012-03-01, 17:29

Karolcia wysyłałam dwa razy deklaracje do Ani Re i jeszcze gdzieś nie pamiętam -nie rozumiem dlaczego uważasz ze hodowcy nie chcą ,Prosze nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Cefreud » 2012-03-01, 17:47

Alusia-napisałam przecież że piszę ogólnie.Na forum jest wiele hodowli-Ty wysłałaś, ale x innych nie
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Alicja i Spartki » 2012-03-01, 20:16

No dzięki bo już mi prawie skrzydła opadły :-D
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez kreska » 2012-03-30, 12:03

a ktos sie z was orientuje czy ZK zgodzi sie na drugi klub jesli jeden juz jest ?
http://klubmolosow.pl/index.html
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Bobik » 2012-03-30, 15:47

W każdym razie brak jest przeszkód formalnych wyrażenia takiej zgody w regulaminach.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub Szwajcarskich Psów Pasterskich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości