Zrobmy cos z tym!

Tutaj można dyskutować na temat wszystkich kwestii związanych z tworzeniem się klubu SPP w Polsce

Moderator: marieanne

Postprzez Bernerin » 2006-11-22, 20:47

Olga napisał(a):
Bernerin napisał(a):P.S. Male sprostowanie: Klub Rasy nigdzie nie jest instytucja dobrowolna - kazdy, kto chce hodowac MUSI wstapic do Klubu Rasy. Jedynie czlonkostwo milosnikow rasy jest dobrowolne.


Asiu, "male sprostowanie" - nie masz absolutnie racji. Klub Rasy (czy grupy ras) jest instytucja w ktorej czlonkostwo jest absolutne dobrowolne. A przynajmniej tak jest w Polsce, a o potencjalnym polskim Klubie mowimy. Jesli potrafisz mi przytoczyc konkretny paragraf, w ktorym jest mowa o 'zmuszaniu' czy o obowiazku nalezenia do klubu, gdy sie jest wlascicielem lub hodowca, to prosze abys mi go przytoczyla. Dzwonilam dzis do ZK i specjalnie sie pytalam czy moze cos mi umknelo w trakcie czytania Regulaminu Klubow Ras czy tez Statutu ZK. Nie, nic mi nie umknelo - zadnego hodowcy do czlonkostwa nikt nie bedzie, cytujac cie Asiu, "zmuszal".


Odpisalam Ci, Olga, na pw, ale napisze i tutaj.
Moje sprostowanie dotyczylo klubow ras w Europie. Tam czlonkostwo w klubie jest warunkiem zalozenia hodowli.
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Olga » 2006-11-22, 22:24

I jak juz mowilam - rozmawiany o Klubie na terenie RP. Nie mowimy o zadnym innym kraju w kwestii regulaminow. A jedyny kraj, o ktorym wiem cos wiecej w kwestiach kynologicznych tez nie wymaga czlonkostwa. Zreszta jesli jest np. 24 kluby danejj rasy, to trudno wymagac przynaleznosci do wszystkich. Zreszta, nie wazne - nie o tym jest dyskusja. Wazne jest, ze czlonkostwo jest w Polsce oparte na wolontariacie.
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Bernerin » 2006-11-23, 10:54

Olga napisał(a):A jedyny kraj, o ktorym wiem cos wiecej w kwestiach kynologicznych...


Takie wlasnie odnosze wrazenie po Twoich wypowiedziach, Olga. Anglia i Polska to troche malo, zeby uogolniac wiedze na temat klubow ras.

Ale niewazne... Utworzmy najpierw ten dobrowolny klub, to byloby juz cos. Tylko nie oczekujmy, ze bedzie on traktowany zagranica tak samo powaznie jak kluby ras w innych krajach.

Powtarzam jeszcze raz, bo chyba nie zrozumieliscie: zagranica kazdy hodowca lub osoba chcaca nim zostac musi byc czlonkiem klubu rasy. JEDNEGO z klubow, jesli w danym kraju jest ich wiecej. A ze w Polsce najpierw kwitnie hodowla, a potem mysli sie o klubie rasy, to na poczatku bedzie to czlonkostwo dobrowolne, a moze kiedys z czasem to sie zmieni i bedzie tak jak w innych krajach europejskich (i pewnie nie tylko).
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Gość » 2006-11-23, 11:24

W wiekszości krajów po prostu jest to innaczej zorganizowane. Jest to uwarunkowane historycznie. Tam własciciele psów danej rasy zrzeszali się w kluby i zajmowali się tylko jedną rasą (czasami kilku spokrewnionymi) i tak przetrwało to do dziś. Płacą jedną składkę. Uzyskują pomoc i informacje z klubu. I ta struktura rozwijała się latami. W Polsce w czasach PRL nie było możliwości zrzeszania się, więc powstały takie struktury jakie były wtedy możliwe, czyli Związek Kynologiczny, którzy zrzeszał właścicieli wszystkich ras, powstały oddziały w różnych regionach, ZK wstąpił do FCI (nie wszystkie kluby ras za granicą tem należą). PRL już nie ma, ale ZK przetrwał w starej postaci. Kluby Ras psów z rodowodami ZK w Polsce muszą podlegać ZK i nie mogą działać w innej postaci niż to mówi regulamin.
Nie ma co się porównywać z zagranicą, bo tam było i jest inaczej.
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Olga » 2006-11-23, 19:35

Aniu masz asolutna racje. Nie ma sie co porownywac, na razie skoro nie mamy jeszcze klubu. Jak juz bedzie, to bedziemy porownywac najlepsze opcje.

Bernerin napisał(a):Takie wlasnie odnosze wrazenie po Twoich wypowiedziach, Olga. Anglia i Polska to troche malo, zeby uogolniac wiedze na temat klubow ras.

Asia, czytaj dokladniej. W kwestiach regulaminow i statusow nie uogolniam (i nie uogolnialam). Uogolnien unikam w kwestiach dla mnie waznych. Mowilam jasno - UK wyglada tak, a Polska tak. Nie bylo nic o 'europie zachodniej', o 'wszedzie' i 'zawsze' o 'swiecie'. Mowie o polskich zasadach, klubie na terenie RP, a nie na terenie zadnego innego kraju. O UK mowilam, zeby pokazac, ze nie wszystkie zachodnie Kluby, jak sugerujesz, wymagaja czlonkostwa.
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Ania Gd » 2006-11-27, 14:52

.......... nie mamy jeszcze klubu. Jak juz bedzie, to bedziemy porownywac najlepsze opcje.

Myślę że jednak lepiej "porównywać opcje" przed założeniem klubu, niż później naprawiać i prostować to co się na starcie nie przemyślało.
Rozsądniej jest z każdego dostępnego źródła wziąć to co najlepsze
i co w danej chwili i na danym etapie pasuje do naszych realiów sytuacyjno-prawnych,
niż tworzyć coś co od samego początku będzie "ułomne".
To, że na początku przynależność będzie dobrowolna nie oznacza, że z czasem się to nie zmieni jeśli będzie za tym przemawiało dobro rozwoju rasy.

Jeśli Klub Rasy ma powstać to niezbędny jest kompromis.
Nigdy nie uda się stworzyć regulaminu, do którego absolutnie nikt nie będzie miał żadnych zastrzeżeń.

Bernerin
Osobiście uważam, że obowiązku przynależności hodowców do klubu na samym starcie nie uda się po prostu wyegzekwować. No bo niby jak ?
Ale jeśli Klub się rozkręci i będzie w nim większość hodowców - to taki obowiązek będzie znacznie łatwiej wprowadzić.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Guard » 2007-03-07, 21:16

Witam,
Mam pytanie, dotyczące powstawania klubu. Na jakim jest etapie??? Czy może powstać klub pomimo, iż istanieje klub molosów i szwajcarów?? Jeżeli powstanie klubu równolegle tylko dla szwajcarów nie jest problemem, to co się teraz dzieje??? Jestem "Nowa" na forum i nie bardzo zorientowana w tym temacie. Wszystkie państwa mają swoje kluby to my chyba też powinniśmy!! Tylu wspaniałych kibiców było na światówce w Poznaniu przy ringu berneńczyków. Tak Wam zazdrościłam tej wspaniałej atmosfery, tej wspólnej radości z wygranej (przy ringu dużych tego nie było). Myślę, że jest dość wielbicieli, żeby wrócić do tematu. Warto!!
Pozdrawiam
Kinga i trzy sunie
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Postprzez Bernerin » 2007-03-07, 21:23

Jestesmy na etapie zbierania deklaracji czlonkowskich. Na razie mamy chyba 60-70, a potrzeba conjamniej 100. Deklaracje mozesz sciagnac z glownej strony portalu, wypelnic i wyslac do Olgi.
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Aga-2 » 2007-03-08, 15:02

Dzisiaj wysyłam swoją, więc będzie o jedną więcej.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Agata » 2007-03-08, 15:39

Słuchajcie, kto w tej chwili zarządza pieniędzmi, które kiedyś zbieraliśmy na Klub?
Ile tych pieniążków zostało?

Kwestia ulotek wygląda następująco. Mamy "dobrego duszka", który zaprojektuje i przygotuje nam ulotki do druku. Natomiast sam druk kosztowałby od 500 do 1000 zł, w zależności od jakości. Tych ulotek byłoby 1500. co o tym myślicie?

Dodali byśmy ulotki do teczek z kartami ocen na większych wystawach, zaczynając od bydgoskiej krajówki Szwajcarów.
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Ania Gd » 2007-03-08, 15:54

Jaki jest format ulotek ?
Pełny kolor oczywiście ?
Spawdzę ceny druku u mnie.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Olga » 2007-03-08, 22:17

Ja mysle ze to fantastyczny pomysl :!: Jak moge pomoc?
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Agata » 2007-03-08, 23:31

Ania Gd napisał(a):Jaki jest format ulotek ?
Pełny kolor oczywiście ?
Spawdzę ceny druku u mnie.


Aniu dowiedz się, jeśli możesz o ceny w zależności od różnych formatów, aż do A4.
Kolor pełny i niepełny ( ;-) ) bo nie wiem jakie są nasze możliwości finansowe.
Czy Tomek komuś przelał pieniądze zbierane kiedyś na Klub? Czy coś z tego zostało?

*W najgorszym wypadku każdy po trochu wydrukuje w domu i dowiezie do Bydgoszczy? co Wy na to? ;-)
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Dżiani » 2007-03-09, 00:33

A nie można by tego zrobić już w K-cach?
Będę na wystawie już od czwartku i mógłbym do teczek powkładać. To zaledwie jakieś max. 100 ulotek.

BTW. Agata będę gospodarzował w niedz. w ringu pani Paloheimo :-P
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Agata » 2007-03-09, 01:19

Dżiani napisał(a):A nie można by tego zrobić już w K-cach?
Będę na wystawie już od czwartku i mógłbym do teczek powkładać. To zaledwie jakieś max. 100 ulotek.


Irek nie wiem czy do czwartku możliwe jest wykonanie projektu.
No i kto by napisał tekst mający ręce i nogi? Coś krótkiego, treściwego?
Ze mnie niestety marny humanista ;-)

BTW. Agata będę gospodarzował w niedz. w ringu pani Paloheimo :-P


Od jutra zatem ćwiczę ;-)
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Ania od Berena » 2007-03-09, 08:34

Agata napisał(a):*W najgorszym wypadku każdy po trochu wydrukuje w domu i dowiezie do Bydgoszczy? co Wy na to? ;-)


Agata jeśli będzie opcja czarno-biała, to mam możliwośc darmowego skserowania większej ilości.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Cefreud » 2007-03-09, 10:21

Agata-ja miała taki krótki rys historyczny rasy,koszty utrzymania i info o klubie.Ulotkę opracowana przez Ulę i Kasię Szamową.Nie wiem czy takie cos się nadaje.jesli tak mam gdzies schowane na dyskietce.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Aga-2 » 2007-03-09, 10:44

Ja mam możliwość wydrukowania nawet do 100 sztuk ulotek w kolorze. Jeśli z tekstu Karoliny - Cefreud będzie można coś do ulotki wkleić, to super. Jeśli nie, to postaram się sama coś sklecić, o ile ktoś wypunktuje co tam ma się znaleźć. Nie podejmuję się wklejać obrazków, ani robić samego projektu ulotki. Myślę, że do końca przyszłego tygodnia jest dość czasu, żeby to zorganizować. Berneńczyki są oceniane w sobotę i mogę wtedy przywieźć wydrukowane ulotki. Jeśli Irek może je powkładać do kart ocen, to super. Wiem, że 100 ulotek, to nie za wiele, ale może znajdzie się ktoś jeszcze, komu uda się zrobić to samo. Co Wy na to?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Agata » 2007-03-09, 11:58

Chodzi tylko o tekst. Projekt ma kto wykonać ;-)

To powinien być krótki, trafiający do wszystkich tekst o tym, że taki Klub ma powstać i jakie korzyści istnienie klubu niosłoby ze sobą.
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Aga-2 » 2007-03-09, 13:02

Agata,
Wysłałam Ci mailem projekt tekstu. Gdyby nie doszedł - daj mi znać. Jeśli uznasz za stosowne, możesz go wkleić na forum. Każdy wtedy będzie mógł pomóc w nadaniu mu ostatecznego kształtu.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub Szwajcarskich Psów Pasterskich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości