KLUB, KLUB, KLUB!

Tutaj można dyskutować na temat wszystkich kwestii związanych z tworzeniem się klubu SPP w Polsce

Moderator: marieanne

KLUB, KLUB, KLUB!

Postprzez Agata » 2006-10-25, 17:07

Słuchajcie...jak zwykle kwestia Klubu przycichła...a ja bym ją jednak chętnie pociągnęła.
Nie mam kontaktu z Anią i nie wiem czy Ania chce dalej zbierac deklaracje (ostatnio pisała mi, że nie) ale myślę, że nie ma większoego znaczenia u kogo one będą...zbierze się później te, które ma Ania i te nowe do kupy i złoży wszystko razem.

Potrzebna jest jednak osoba, do której deklaracje będa spływały. MAM już deklarację, zmieniłam na niej jedynie adres, na adres portalu. Zaraz zrobię w końcu klubowy dział...ale potrzebuję osoby, która te deklaracje będzie zbierać i trzym,ać, do czasu uzbierania potrzebnej ilości. Kto jest chętny?
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Olga » 2006-10-25, 21:59

Ja jestem jak najbardziej chetna. Co mam zrobic? Jakie dane podac i z kim sie skontaktowac by te juz istniejace deklaracje otrzymac?
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Agata » 2006-10-25, 22:11

Olga potrzebne są:
Imię, Nazwisko, adres do przesyłki
Umieszczę te dane na portalu w dziale klubowym, żeby ludzie wysyłali Ci deklaracje.
Nie wiem czy Ania będzie w Poznaniu, może uda jej się zabrać deklaracje na wystawę, to Ci przekaże...zobaczymy jeszcze jak to będzie, narazie podaj dane :-)
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Olga » 2006-10-26, 13:34

Ok, juz podaję:

OLGA DZIEWULSKA
ul. Sadowa 13 *
41-500 Chorzów

* Nie sądowa, a sadowa, jak sad z drzewami, sorry ze to pisze, ale ludzie ciagle wysylaja cos na sądową... :-P

Acha i tak sobie myslalam, moze bym wydrukowala puste formularze, zeby ludzie na swiatowce mogli sobie poypisywac. Ja bede, wiec moge pochodzic porozdawac. Co myslicie? Moze znowu kilkanascie formularzy by sie uzbieralo? :roll:
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Kasia » 2006-10-26, 13:40

Agata ja też bym chetnie pomogła - nie wiem w jakim zakresie ale jeśli przyda sie ktos taki do: "podaj tu zanieś tam" to się zgłaszam
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Olga » 2006-10-26, 16:27

Acha, Agata - mam pytanie podalabysmy link do pobrania deklaracji, zebym mogla swoim znajomym wlascicielom bernow zaniesc? Bo ten link z portalu nie dziala - wchodzi mi na wyprawke dla szczeniaka :/
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Gość » 2007-03-07, 21:34

to jak to wkońcu jest powstał Klub czy nie powstał klub? tak z ciekawości pytam ;-)
takie dwie myśli przybłąkały Mi się do głowy:

- może gdyby podzielić się na regiony/okręgi albo grupy jakaś mała rywalizacja przyniosła by efekty, konkurs na najbardziej aktywną grupę bernusiową, cykliczne spotkania może to by pozwoliło na bardziej aktywne działanie a zarazem aktywne promowanie Klubu naszego Portalu i szukanie nowych członków wiem że nie chodzi o łapanie ludzi z ulicy ale zapewne nie każdy ma ochote klikać godzinami na forum a i bierna wegetacja klubu nic nie przyniesie może taki malutki kroczek wyjście do ludzi... może jak ktoś zobaczy zdjęcia z takiego spotkania uśmiechnięte twarze i że można przyjść od tak poprostu i napić się herbatki gdzieś co jakiś czas pogadac o pogodzie bez wielkich slow i niebotycznych planow od tak poprostu
wiem że są takie spotkania zawsze można wejść na gg i zapytac czy ktos z toba nie pojdzie na piwo z bernem jako przewodnikiem do domu po wszystkim ale to nie to spotkanie u hodowcy to brzmi tak jakoś zamknięto a mi chodzi o cos calkiem poza klubem ale dla klubu
coś bardziej jak grupa przyjaciol tak jak to jest kiedy sie chodzi z psem na spacer w jedno miejsce o tych samych godzinach moze przyjsc kazdy z jakim psem chce i tak sie ludzie poznaja mysle raczej o czym takim a promocja w necie pozwoli nam pokazac sie calkiem nie znajacym nas ludziom od ludzkiej strony ;-) zawsze ktos kto nie ma berna a chce sie czegos o nim dowiedziec bedzie mogl przyjsc pogadac tak zwyczajnie

- druga rzecz to niedawno bylo jakies glosowanie w zwiazku kynologicznym ktorego przynajmniej jakas część z nas jest czlonkiem i zaczolem sie zastanawiac na ile wypadalo by uczestniczyc w tej zabawie i jak do tego podejsc miejac na wzgledzie Klub tzn czy mozemy ugrac cos dla dobra nazszej rasy?
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez ZewKrwi » 2007-03-07, 21:36

dlugo mi sie pisalo sorka
ZewKrwi
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Agata » 2007-03-07, 22:33

http://www.szwajcary.com/portal.php?show=71

Olga tutaj można pobrac deklarację.

Zew no na początek, obowiązkowo dodaj do wyprawek deklaracje do wypełnienia i odesłania na adres Olgi. Myślę, że gdyby wszyscy forumowi hodowcy tak robili to Klub miałby szanse szybko powstać :)
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Cefreud » 2007-03-07, 23:38

Jacek-są cykliczne spotkania.W Krakowie były 3.Były oficjalne-z telewizją,radiem i ogłoszeniem w gazecie.Były nieoficjalne-jak październikowe przy grillu.Były identyfikatory z adresem forum,ulotki.To nic nie dało.przeciętny Kowalski nie jest zainteresowany, a Hodowcy jak wida tez nie za bardzo.ile było miotów na samym forum? I co? NIC
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Agata » 2007-03-07, 23:45

Słuchajcie a co myślicie o opracowaniu nowej, aktualnej ulotki?
Może, gdyby organizatorzy bydgoskiej wystawy wyrazili zgode, do kart ocen mogły być dołączane ulotki, razem z deklaracją.

Teraz, patrząc wstecz, dochodze do wniosku, że duch miał sporo racji, jeśli chodzi o pierwsze ulotki. Było tam rzeczywiście poruszone parę kwestii konkretniej ale to były raczej cele do zrealizowania w dużo dłuższej perspektywie niż pierwszy rok, czy dwa, działalności.
Może udałoby się nam coś sensownego zaprojektować? Nowe logo mamy dzięki Sagankom :)
Potrzebny byłby jakiś sensowny tekst. Tylko chyba trzebaby wyłonić grupę kilku osób, która się tym zajmie, bo jak zaczniemy to robić wszyscy, to głowy sobie pourywamy.

Duchu myślisz, że byłaby szansa dołączyć do kart ocen formularze i ulotkę jeśli miałyby ręce i nogi?
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez ZewKrwi » 2007-03-09, 00:17

suka jeszcze cieczki nawet nie dostała a do hodowcy jeszcze mi bardzo bardzo daleko ale nawet jeśli, to przecież nie wszyscy wystawiaja pozniej kupione szczeniaki a zeby wyslac zgloszenie trzeba zostac czlonkiem zkwp oplacic skladke wiec jesli powiedzmy z kazdego miotu w kraju choc 1 szczeniak bedzie wystawiany i powiedzmy 50% ze chce sie przylaczyc do klubu no to nie dziwne ze to wszystko tyle trwa po za tym ja na ten przyklad kupilem Bianke i zostalem czlonkiem zkwp gdzies po roku dopiero bron Boże nie krytykuje to napewno przyniesie efekt ale z czasem...

chciałem poprostu zwrócić uwagę na inne możliwości które mamy a wcale nie musza byc gorsze przeciez chyba wszyscy mniej lub bardziej krytykuja zkwp a czym w zasadzie roznimy sie od zkwp? nie mowie o statucie mozliwosciach (wladzy) ale czy my robimy wiecej jestesmy bardziej zorganizowani czy wykorzystujemy mozliwosci jakie mamy czy tylko podazamy wytyczonym szlakiem przez wielu juz wydeptanym i izolujemy sie na forum a potem na wystawie nikt sie nie chce przyznac ze jest z forum i zalozyc plakietki ;)

Cefreud napisał(a):Jacek-są cykliczne spotkania.W Krakowie były 3.Były oficjalne-z telewizją,radiem i ogłoszeniem w gazecie.Były nieoficjalne-jak październikowe przy grillu.Były identyfikatory z adresem forum,ulotki.To nic nie dało.przeciętny Kowalski nie jest zainteresowany, a Hodowcy jak wida tez nie za bardzo.ile było miotów na samym forum? I co? NIC


Ja naprawde bardzo podziwiam Twoją pracę i cały wkład, pamiętam jakie były problemy ale uwarzam że jest to najlepsza droga jaką możemy podąrzyć, mimo wszystko trzeba się otwierać na ludzi czym się różni gadanie na forum od gadania w związku? a tak bedzie okazja lepiej sie poznac cykliczne spotkania z czasem pozwola na rozszezenie naszego srodowiska promowanie rasy spotkanie z ludzmi ktorzy sie zainteresuja i beda chcieli sie czegos dowiedziec a i grupa Bernwo spacerujaca po parku zadziala zjawiskowo na ludzi o a co to za rasa. Uwazam ze to jest droga ktora powinien podazyc Klub by nie stal sie kopia zk bo chyba tego nie chcemy co z tego ze powstanie jesli sami czlonkowie nie beda z zyci?
Bardzo sobie cenie istnienie tego Forum i napewno wiele zdzialal juz dobrego ale przeciez nie kazdy to "kupi" nie kazdego interesuje cos takiego jak forum sami sie tak przez chwile zastanowcie ilu waszych sasiadow czlonkow rodziny bawi sie w jakies forum? Napewno samo dzialanie na Forum nie zalatwi wszystkiego. Wypada wyjść poza jego ramy bo.. tam są ludzi ;-) nasi nowi kochani czlonkowie i Forumowicze :-D
Jestem zyje mam oczy i widze ;) Berny sa na ulicach spotyka sie je i widuje w roznych miejscach zastanowcie sie co moglo by takich ludzi przyciagnac? chodz poklikac na forum...? czy moze wiesz na Polach mokotowskich spotykaja sie co miesiac w kazda pierwsza niedziele zawsze o 19.00 Berny z Warszawy i okolic wiesz nic wielkiego ale wpadnij napijemy sie pyfka pogadamy bedzie milo.
potem jakies zdjecia usmiechniete twaze i do zobaczenia za miesiac z odnosnikiem jak to czytasz tez mozesz przyjsc nawet jak nie masz Berna
Owszem nie jest to metoda cud lekarstwole mysle ze problem jaki byl zwiazany z jego nie skutecznoscia polegal na tym ze bylo to tylko w Krakowie (mam racje?) a gdzie reszta nas? Gdzie cala Polska Warszawa Gdynia Wrocek Poznan? To bylo w Krakowie pare osob z Forum nie cale Forum kilka osob pare spotkan wiesci powoli sie rozchodza jakie moga byc efekty napewno male w poronaniu z tym co mogli bysmy osiagnac organizujac sie we wszystkich miastach raz na miesiac taki dobry uczynek praca spoleczna dla dobra ogolu. Powinniśmy nagradzac osoby aktyne, kreatywne przeciez jesli ktoś zobaczyl zmagania z organizacja takiego spotkania Bernow to z pewnoscia przez jakis czas odechcialo mu sie w to bawic bo po tym wszystkim nie masz nic procz zszarganych nerwow i straconego czasu ludzie sie nie ruszyli trzeba sie dopraszac zeby przyszli a potem nic no chociaz jakas Hall of Fame czy cus na Portalu ranking najbardziej aktywnych, albo ranking na najbardziej flegmatyczny region w Polsce :mrgreen: na mnie by to podzialalo

Uważam ze problem tkwi zdecydowanie w zlym podejsciu do calej sprawy nie chodzi o mowienie o moze to zrobmy ale zacznijmy publicznie nagradzac ludzi za to co zrobili bo przeciez na to zasluzyli zrobmy jakies miejsce gdzie bedzie mozna zapisywac pani x zrobila to zapiszmy osoby ktore zglosily sie do wladz czy tez tam organizowania klubu i mowmy o tym co udalo im sie zrobic przeciez jesli ktos zrobil cos dobrego powinien zostac wyrozniony za swoj wklad za to ze nie siedzial z zalozonymi rekami zeby mu sie chcialo dzialac dalej

Myśle że jest sporo osób które mogly by zostac czlonkiem zk i naszego klubu maja rasowe psy ale trzeba do nich dotrzec i pogadac aby moc im pokazac ze wystawy to moze byc tez dobra zabawa ze jest fajnie zeby to ich wciagnelo ale zeby to zrobic musi byc fajnie musimy tego chciec musimy sie spotykac i rozmawiac nie *klik* *klik* *klik* czy naprawde komus sie wydaje ze w czasach gdzie wychodze zmetra reklamowka jade autem reklamowka ide po ulicy reklamowka do szkoly to samo i gdzie nie spojze <aaaaa> czy w takich czasach mozna przyciagnac ludzi obcych majacych swoje zycie problemy i pasje tylko za pomoca kartki papieru? nie krytykuje jesli choc 1 osoba sie przylaczy warto ale..
Czy wy byscie to "kupili"? Bo ja juz nawet nie czytam kiwam glowa na nie i nawet do reki nie biore

Klub to są ludzie. *klik* *klik* *klik* chyba ;-)

PS jesli ten Klub kiedys powstanie to takie spotkania i tak beda potrzebne bo co z tego ze bedzie nawet 500 czlonkow jesli w praktyce nie beda oni zgrani i co w tedy? wegetacja Klubu?
Pozdrawiam serdecznie i tak czy owak trzymam kciukaski :)
ZewKrwi
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bernerin » 2007-03-09, 11:02

Pomysl z regularnymi spotkaniami spacerowymi jest bardzo dobry - propaguje rase, daje mozliwosc kazdemu zainteresowanemu rozmowy z hodowcami i wlascicielami bernow i kto wie, moze rzeczywiscie przysporzy klubowi czlonkow. Wazna bylaby tylko ta regularnosc i niezobowiazujaca do niczego forma. Tak na dobry poczatek - reformowac hodowle mozna pozniej, gdy klub zdobedzie odpowiednia akceptacje.
Co powiedzielibyscie o organizacji spotkan na poczatek w szesciu regionach Polski: Pomorze Zachodnie, Trojmiasto, Wielkopolska, Warszawa, Krakow i Lublin/Rzeszow. Wiem, ze czesc tych spotkan juz sie odbywa, ale dobrze byloby wprowadzic jakis regularny termin - np. tak jak zaproponowal Jacek raz w miesiacu. Wiem, ze w weekendy zazwyczaj odbywaja sie wystawy, ale moze osoby, ktore swoich bernusiow nie wystawiaja przejelyby "kierownictwo", a reszta dolaczy, gdy bedzie taka mozliwosc.
To takie luzne mysli, rzuccie jeszcze jakies pomysly i poprawki organizacyjne! :-P
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Ania Gd » 2007-03-09, 11:19

Każdy pomysł jest dobry żeby to wreszcie ruszyć.
A drobne poprawki o korekty wprowadzi "życie".
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez ZewKrwi » 2007-03-09, 11:40

DOKŁADNIE o to Mi chodziło

Bernerin napisał(a):Wazna bylaby tylko ta regularnosc i niezobowiazujaca do niczego forma. Tak na dobry poczatek - reformowac hodowle mozna pozniej, gdy klub zdobedzie odpowiednia akceptacje.
Co powiedzielibyscie o organizacji spotkan na poczatek w szesciu regionach Polski


na początek poznajmy sie lepiej tak poprostu zwyczajnie na wystawach jest rywalizacja przygotowywanie do wystawy nie ma czasu zeby tak zwyczajnie pogadac (sąsiadka mnie pare dni temu zalala) ani czegos sie nauczyc wymienic pogladami (a ja dodaje siemie lniane) a to jest do tego idealna okazja zreszta wystawy sami wiecie jedni skonczyli wystawiac inni wlasnie to robia a jeszcze inni dopiero beda slowem nie spotkamy sie razem na wystawie a co dopiero jesli chodzi o ludzi ktorzy sie tym nie zajmoja oni wogule popatrza na cene biletu zrobia wielkie oczy i dluga

zastanowcie sie sami czy da sie cos zrobic nie organizujac sie w podgrupy w roznych regionach Polski przeciez praktycznie kazda inicjatywa musi sie gdzies odbyc przy udziale lokalnej spolecznosci nie da sie tego przeskoczyc..

spotkania u hodowcy choc oczywiscie dobre nie zastapia lokalnych ilu wlscicieli ma psiaka z hodowli z drugiej czesci Polski nie pojada tam przeciez
a co Warszawie Poznaniowi Wrockowi Szczecinowi Gdanskowi itd. ze spotkan w Krakowie nawet jesli będą pod sztandarem Klubu? no nic bo taka inicjatywa musi byc takze w innych miastach jesli bedziemy chcieli cos zrobic to wlasnie my mieszkancy tych miast bedziemy mogli tylko to zrobic nikt tego za nas nie zrobi, nie przyjedzie z drugiego konca Polski, a to jest tylko 1 dzien w miesiacu czy to tak wiele? dla klubu ktory chce sie zalozyc?
dobrze przemyslalem zarowno dzien jak i godzine o 19 jest juz po wystawach wiekszosc ludzi juz w domach ludzie wracaja z wypadow za miasto i moga przyjsc do tego sam dzien jest wolny wiec wiekszosc moze w tym dniu sie stawic

nikogo do niczego nie zmusze nie kaze itd jest to decyzja ogolu moze zrobimy sonde zeby bylo demokratycznie i uczciwie wola ogolu natomiast jest to praca na rzecz rasy i klubu ktora moze wykonac kazdy jesli tylko chce nie kosztuje wiele tylko troche dobrych checi i powiedzmy godzine w miesiacu
ZewKrwi
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość » 2007-03-09, 11:47

Pomysł z regularnymi spacerami jest bardzo dobry. Kilka piesków z tej samej rasy, lub naszej szwajcarskiej rodziny robi wrażenie !!!! Chętnie wezmę udzieł w wielkopolskich spacerach z moimi szwajcarkami. Zawsze sympatycznie jest się spotkać i wymienić poglądy. Mam nadzieję, że uda się to sfinalizować. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam
Kinga i trzy sunie
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Guard » 2007-03-09, 11:49

Sorry,
ten gośc to ja.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Postprzez Bernerin » 2007-03-09, 13:16

Jacek, godzine 19 zima czarno widze (doslownie) ;-) Trzeba bedzie wymyslic cos bardziej uniwersalnego na caly rok, albo podzielic rok na polrocze letnie i zimowe i ustalic dwie rozne pory. Ale to sa szczegoly - na razie potrzebujemy chociaz po dwie osoby z kazdego regionu, ktore mialyby ochote brac regularnie udzial w takich spacerkach :-D
W Wielkopolsce moglibysmy liczyc na Kinge i pewnie jeszcze jedna poznanianke na "K" ;-)
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Cefreud » 2007-03-09, 17:37

Kraków na razie ma stałą datę-8.X i 8.04.Nie jest wtedy za gorąco i sezon wystawowy już nie taki goracy :-)
Mam przynajmniej 3 ludzików,których przekonałam do zakupu psa z rodowodem, z którymi mam ciągły kontakt ( a co,pochwalę się ;-) )
Na pierwszy spacer przybyły liczne bernusie z różnych hodowli.Myślę,że mimo pewnych zgrzytów organizacyjnych było miło.
Tylko Jacku-ludzie sa ludźmi i wykorzystuja momęty do reklamy swojej hodowli a to mi się niepodoba.Sama usłyszałam-trzeba było kupic psa u nas.Po naszym....,takie piękne psiaczki były.Freud wtedy miał 4 mc i raczej nie wyglądał jakoś nietypowo :mrgreen:
To samo usłyszeli ludzie zachwycający się jakims innym szczeniaczkiem.Nie jedźcie tam , u nas są takie piękne.
Wkurzyło mnie to.Hasłem spaceru było zapoznanie ludzi z rasą.Próba przedstawienia dużego czarnego psa jako przede wszystkim przyjaciela a nie kandydata do listy psów niebezpiecznych i propagowanie Rasowy=rodowodowy.
Dlatego z każdym spotkaniem robiło się bardziej kameralnie.
Jutro też się spotykamy :-) W bardzo waskim gronie
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Guard » 2007-03-09, 21:52

To co piszesz o reklamowaniu swojego potomstwa na takich z założenia propagujących rasę spotkaniach, to smutne. Moje zdanie jest takie, aby na tych spacerach dać innym możliwość kontaktu z naszymi misiaczkami, pogadania, pogłaskania. Spotkania dzieciaczków, co nie mają w domu pieska, a chcą chwilę pobyć z takim milusińskim. Jeżeli ktoś mieszka w Poznaniu lub okolicach to proszę o kontakt, możemy spróbować. Nie musimy być gorsi od innych.
Pozdrawiam
Kinga i trzy sunie
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)


Powrót do Klub Szwajcarskich Psów Pasterskich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości