Wirtualne hodowle berneńczyków

Rozmowy o wszystkim i o niczym...czyli wszystko co nie jest związane z tematyką Forum

Postprzez Cefreud » 2007-02-17, 23:24

i Bretonka DW i chyba Gafcia Agaty :->
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Kola » 2007-02-18, 00:34

Tak myślałam, że to Gafa ale nie chciałam sie pomylić więc pisałam o psach których jestem pewna ;)
Kola
 
Posty: 283
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:57
Lokalizacja: dolnyśląsk
psy: Roxana z Gemerskej Polomy, Oliver

Postprzez Wanda » 2007-02-18, 20:05

JAK MNIE TO WKURZA :evil: :evil:
Dzięki Kola
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Postprzez monarucza » 2007-02-18, 23:05

Chyba dobrym pomysłem jest zamieszczanie na każdej fotce ,,znaku wodnego'' jak ma Wandzia . W ten sposób chociaż zostaje mały ślad skąd tak naprawdę pochodza zdjęcia. Ale niedługo doprowadzić to może do tego ,że stronkii hodowli będą zawierały tylko suche fakty bo każdy bedzie się obawiał ,,masowej kradzieży '' zdjęć to przykre :(
Sluchajcie, a jak to jest z prawami autorskimi? Nie możnaby takiego ,,złodzieja '' grupowo troszkę postraszyć. Zebrałoby się kilka pokrzywdzonych osób i już. Zazwyczaj takie blogi prowadzą dzieciaki , tak że chyba jest szansa że mogłoby to przynieść porządany skutek. Bo już sama nie wiem co doradzić, ale mnie też to wkurza.
Avatar użytkownika
monarucza
 
Posty: 495
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:25

Postprzez Asymetria » 2007-02-19, 16:07

Widze tam też Ariadne i Berni
Avatar użytkownika
Asymetria
 
Posty: 778
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-23, 15:11
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Kola » 2007-02-19, 18:29

monarucza napisał(a):Chyba dobrym pomysłem jest zamieszczanie na każdej fotce ,,znaku wodnego'' jak ma Wandzia . W ten sposób chociaż zostaje mały ślad skąd tak naprawdę pochodza zdjęcia. Ale niedługo doprowadzić to może do tego ,że stronkii hodowli będą zawierały tylko suche fakty bo każdy bedzie się obawiał ,,masowej kradzieży '' zdjęć to przykre :(
Sluchajcie, a jak to jest z prawami autorskimi? Nie możnaby takiego ,,złodzieja '' grupowo troszkę postraszyć. Zebrałoby się kilka pokrzywdzonych osób i już. Zazwyczaj takie blogi prowadzą dzieciaki , tak że chyba jest szansa że mogłoby to przynieść porządany skutek. Bo już sama nie wiem co doradzić, ale mnie też to wkurza.

Tak jak pisałam na początku

Cytat:
Zgodnie z art. 1 tegoz prawa, fotografie/grafiki/gify/ilustracje itp. itd. traktuje sie jako utwory w rozumieniu prawa autorskiego i z tego tytułu będą podlegać ochronie na zasadach określonych w ustawie. Samowolne, bez wiedzy i zgody autora ich kopiowanie i umieszczanie na innych stronach www stanowi naruszenie prawa autorskiego.



Cytat:
Jesli chcemy dana fotografie/ilustracje/grafike/gif umiescic/skopiowac na inna strone www, w pierwszej kolejnosci powinnismy dowiedziec sie do kogo naleza prawa majatkowego danego utworu. Nastepnie konieczny jest kontakt z ta osoba oraz ustalenie zasad na jakich wolno nam bedzie umiescic utwor na stronie. Wlasciciel majatkowego prawa do utworu moze zgodzic sie na bezplatne wykorzystanie dziela, moze zazadac okreslonej kwoty pieniedzy, lub innej rekompensaty za utwor.



Cytat:
Aby ukrocic ten proceder moge:

- napisac do wlasciciela danej strony, aby usunal moje zdjecie
- jesli to nie skutkuje, pozostaje mi kontakt z wlascicielem serwera na ktorym jest dana strona www
- jesli i to nie skutkuje, moge wynajac prawnika i na drodze cywilno-prawnej dochodzic swoich praw.

Co do ostatniego punktu- uważam, że jest to najskuteczniejszy sposób co do zklikwidowania na całej lini tej "zabawy" w ktorej dzieci łamia prawo i czują się bezkarnie.
Też wystarczy napisac np. do Onetu (jeżeli tam jest blog) i na;pisać, że zostało złamane moje prawo autorskie gdyz na takim, a takim blogu umieszczone jest takie i takie zdjecie/grafika/tekst którego jestem autorem a jest ono dostępne na takiej, a takiej stronie.
Wtedy Onet albo odrazu usówa bloga, albo wyłancza na jakiś czas aż właśćciel bloga nie usunie zdjęcia, jesli tego nie zrobi to kasuje bloga.

W każdym razie, niektóre osoby odrazu cos trafia gdy widzą, że skasowano im blog który tyle prowadziły, a inne sie nie przejmują i zakładają następny.
Kola
 
Posty: 283
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:57
Lokalizacja: dolnyśląsk
psy: Roxana z Gemerskej Polomy, Oliver

Postprzez Kasia » 2007-02-19, 19:10

a ja mysle ze najbardziej skuteczne jest takie umieszczenie zdjec na stronie które nie daje szans skopiowania go - mozna (nie wiem jak to fachowo napisac) tak wbudowac zdjecia ze są częścią strony.mozna tez tak je umiescicm ze nie da sie zaznaczac i nie działa funkcja kopiowania... moze ktos kto wie o co mi chodzi napisze jak to sie fachowo nazywa ;-)
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kola » 2007-02-19, 19:15

To nic nie daje wystarczy dać Prt Scr na klawiaturze i wkleić np. w paincie wyciać i tyle.
Kola
 
Posty: 283
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:57
Lokalizacja: dolnyśląsk
psy: Roxana z Gemerskej Polomy, Oliver

:/

Postprzez Marta » 2007-02-19, 21:08

Niestety Kasiu, nie istnieją idealne kody HTML uniemożliwiające kopiowanie zdjęć, tak naprawdę zapisać u siebie można wszystko... U siebie stosowałam kilka zabezpieczeń, ale jak ktoś chce, to i tak sobie to powieli i jeszcze bez pytania umieści na WWW :evil: Ale cóż począć... :cry:
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Kasia » 2007-02-20, 14:28

:-( :-( :-(
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kola » 2007-03-10, 22:41

Znalazłam kolejną hodowle, gdzie nie ma wzmianki o tym, ze zdjecia zostały wzięte za zgodą autora.
http://glamour-dogs.blog.onet.pl/2,ID17 ... index.html
W tej hodowli jest rekordowy miot Berneńczyków, aż 21 szczeniat - niektóre wręcz identyczne 8-)
Do tego ojcem i matką jest jeden i ten sam pies :lol:
Chodzi o C'Gaje z Przemożnej Chętki hodowla "Tańczące Mgły" i cały miot A.
Na zdjeciach suczki są widoczne znaki wodne, jednak na zdjeciach szczeniat sprytnie sa ukryte podpisem "hodowli" - to odrazu mówi, że zdjecia są kradzione.
Kola
 
Posty: 283
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:57
Lokalizacja: dolnyśląsk
psy: Roxana z Gemerskej Polomy, Oliver

Postprzez Kola » 2007-03-10, 22:59

Jeszcze jedna hodowla, gdzie zdjecia Berneńczyków są użyte bardziej jako same pupile, niż hodowlane ale jednak. Zdjecia sa podpisane adresem hodowli, ale ten jest niewidoczny.
Chodzi o suczki z hodowli "Altura" Jamajke Słoneczko i Gucci z Deikowej Doliny

http://geratrix-snow-dogs.blog.onet.pl/ ... index.html
Zdjecia zostały "zaadoptowane" z jakiejś "hodowli" którą właśnie szukam i jak znajde to podam :)

Jeszcze inne zdjecie psa "lubiacego gruszki" z hodowli "Altura" http://wirtualne-pieseczki.blog.onet.pl ... index.html

A tu zdjecie zostało "zaadoptowane" http://i-and-horses-world.blog.onet.pl/1,4,0,album.html
Kola
 
Posty: 283
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:57
Lokalizacja: dolnyśląsk
psy: Roxana z Gemerskej Polomy, Oliver

Postprzez Przemo » 2007-03-10, 23:27

sluchajcie wpadlem na lepszy pomysl i mysle ze my wszyscy mozemy sie w to wlaczyc nic nas to nie kosztuje. A chodzi mi ...a zreszta pokaze wam co ja zrobilem i zapraszam wszystkich pozostalych. A moze swoich znajomych pozapraszacie by pomogli.


Twoje PSIAKI. naprawde. Ale brzydkie fuj nie ladne i to na ...

... dokladnke zdjecia skopiowane fuj nie ladnie oj nie ladnie. Lepiej sie do tego przyznaj i zajmij sie innymi rzeczami. a nie kradniesz z czyjis stron zdjecia.
~Ktos. 2007-03-10 22:25

:-D :-D :-D
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Kola » 2007-03-10, 23:43

Hm, nierozumiem.
Chodzi Ci o to by pisać takie zniechecajace teksty?
Jak nawet prośby i groźby nie działają.
Jedna dziewczyna z dgm raz pisała, ze jest to kradzież, łamia prawo itd. na forum dla takich "hodowców" i wzywali ją od smarkuli, że gada głupoty i niech wraca do lalek - a ta miała wówczas już 18 lat.
Tak nie zniechecisz 12 latek :-> Najwyżej niektóre, te zupełnie nie świadome które łatwo przekonać. Dopiero jak wyczują kłopoty i jak napisze do nich na meila hodowca z groźbą załatwienia sprawy przez adwokata i z prośbą o kontakt do rodziców - to mogłoby zadziałać!

A tak to czuje, że to walka z wiatrakam :-|
Kończy sie to na kasacji bloga - i słusznie, ale zazwyczaj przebiega to cicho, nagle i wogóle bez na głosu - czyli sprawa ingerencji autora zdjec i łamania prawa nie jest przekazywana dalej i nie następuje tzw. "efekt fali" - jedno dziecko zostało uświadomine i w pewien sposób ukarane za kradzież, o tym dowiaduja sie nastepne i w obawie kasują blogi.
Kola
 
Posty: 283
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:57
Lokalizacja: dolnyśląsk
psy: Roxana z Gemerskej Polomy, Oliver

Postprzez Przemo » 2007-03-10, 23:48

Tak oto mi chodzi ale mam na mysli to ze nas na tym forum jest ponad 200 i jak kazdy sie wlaczy w ta sprawe np 100 oso i napisze po pare komentarzy np 1,2,3, czy 4 to wyjdzie tych komentarzy bardzo duzo. Dla takie osoby jest to wtedy meczace. Mozna by bylo pilnowac i co jakis czas wznawiac akcjie wpisywania komentarzy na danym blogu. Pamietaj nas jest sporo. Jak by pisalo dziennie 10 osob po 2 to juz jest super.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Kola » 2007-03-10, 23:56

Osób interesujacych się łamaniem praw autorskich poprzez wirtualne hodowle jest więcej, ale te dzieci "zarabiają" na tych komentarzach- im wiecej tym bardziej popularny blog. Bardziej zadziałały by meile bo trafiaja bezpośrednio .
Jednak myślisz, że użytkownicy mają tyle czasu by jeszcze wchodzić na jakieś blogi by pisac komentarze i tak codziennie?
Sama dostałam informacje o jednym blogu z Berneńczykami, a jako, ze mam wolny wieczór to zaczełam szukac dalej normalnie to nie mam tyle czasu.

Kiedyś próbowałam pisac komentarze uświadamiające jednak w nich pisałam o prawach autorskich, dodawałam cytaty które podałam na początku watku i pisałam, ze jest to kradzież, ale nie działało.

Jeszcze jeden Berneńczyk:
http://wirtualna-hodowla-pieskow.blog.onet.pl/
Kola
 
Posty: 283
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:57
Lokalizacja: dolnyśląsk
psy: Roxana z Gemerskej Polomy, Oliver

Postprzez Przemo » 2007-03-11, 00:02

Rozumiem ze kazdy ma malo czasu dlatego nalezalo by szukac jak najwiecej osob ktore by nam pomogly. Ja nie pisalem by kazdy codziennie pisal tzn jedna osoba codziennie. Mialen na mysli ze na zmiane i co ktorys dzien. ja np postaram sie uczepic tej Jamajki.
Aha i im wiecej komentarzy niegatywnych to tym fgorzej dla bloga bo nie bedzie uczeszczany. Moze i masz racje ale czasdami warto pronbowac.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Kola » 2007-03-11, 00:10

No tak, ale tu nie uczęszczalnosc chodzi tylko statystyki. Potencjalni nabywcy "szczeniat" nie czytają komentarzy tylko je piszą wiec to może nie wiele zdziałać.

A i nie pisz, ze nie ładnie. Oni widzą, ze zdjecia sa kopiowane, ze to nie ich psy i nazywają sie inaczej.
Pisz raczej, ze jest to łamanie prawa, że hodowca i autor zdjeć jest już poinformowany i może domagać sie swoich praw na drodze cywilno-prawnej gdyż jest to kradzież.
Choć z drugiej strony wtedy skasuje poprostu zdjecie, a można by załatwić to szerzej czyli pozbyć sie całego bloga.


Szczeniak nazwaby jets przydomkiem "Sosnowe Zacisze" jednak chyab nie jest to zdjecie akurat z tej hodowli.
http://psiaczki-szczeniaczki27.blog.one ... index.html
Kola
 
Posty: 283
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:57
Lokalizacja: dolnyśląsk
psy: Roxana z Gemerskej Polomy, Oliver

Postprzez Ania Gd » 2007-03-11, 11:18

Najgorsze jest to że małolaty mają poczucie bezkarności.
Nikt się tym nie zajmuje, bo to przecież dzieci no i "niska szkodliwość społeczna czynu",
bo przecież nie czerpią z tego "korzyści finansowych".
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Szam » 2007-03-13, 23:18

Kola napisał(a):Jeszcze jedna hodowla, gdzie zdjecia Berneńczyków są użyte bardziej jako same pupile, niż hodowlane ale jednak. Zdjecia sa podpisane adresem hodowli, ale ten jest niewidoczny.
Chodzi o suczki z hodowli "Altura" Jamajke Słoneczko i Gucci z Deikowej Doliny

http://geratrix-snow-dogs.blog.onet.pl/ ... index.html
Zdjecia zostały "zaadoptowane" z jakiejś "hodowli" którą właśnie szukam i jak znajde to podam :)

Jeszcze inne zdjecie psa "lubiacego gruszki" z hodowli "Altura" http://wirtualne-pieseczki.blog.onet.pl ... index.html

A tu zdjecie zostało "zaadoptowane" http://i-and-horses-world.blog.onet.pl/1,4,0,album.html


Dzieki, pierwszy juz zablokowany nad reszta pracuje
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dziecięcy Off Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości