Cieczka, a zachowanie

Cieczka, a zachowanie

Postprzez micka.w » 2012-03-06, 22:33

Od kilku miesięcy tylko dzielnie śledzę czasami wątki, ale potrzebna mi podpowiedź.
Moja Moli znowu dostaje bzika. Tzn. zawsze była niesforna, ale z czasem opamiętała się (jest grzeczniejsza i kontroluje swoje zachowanie). Od 5 dni znowu wariuje tj. jest dosyć pobudzona, zwraca swoim nieznośnym zachowaniem uwagę. Czekam na jej cieczkę, która ostatnio była na początku kwietnia. Czy możliwe, że hormony zaczynają buzować jak wielu kobietom? Nie przypominam sobie, by w ubiegłym roku tak to wyglądało (pierwsza cieczka). Zastanawiam się, czy nie wzmacniam znowu jej dzikich wybryków. Jak jest z waszymi suczkami? A i czy teraz mogę ją zaszczepić przeciw nosówce itd.? Przy tej cieczce planuję pierwszy miot.
micka.w
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-28, 08:48
psy: Moli - Appenzeller

Re: Cieczka, a zachowanie

Postprzez Ruda » 2012-03-06, 22:40

Co do nosówki, to zapytałabym weta. Natomiast mam pytanie: w jakim wieku jest Moli? Czy aby nie za wcześnie na krycie? Suka powinna zgodnie z regułami hodowlanymi mieć ukończone min.18 miesięcy i posiadać kwalifikacje suki hodowlanej, jesli mówimy o hodowli, a nie rozmnażaniu psów. Co do objawów: mozliwe,że takie zachowania zwiastują cieczkę.
Ruda
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-05, 17:15
psy: cyrus@urania


Powrót do Zdrowie i pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość