Blok a dom jednorodzinny ;))

Blok a dom jednorodzinny ;))

Postprzez MartynQa » 2006-12-08, 23:38

Hmmm do tej pory z Hercią mieszkaliśmy w bloku - jak już wiecie . Jeśli pamiętacie - Hercia miała prześlicznie lśniącą sierść .

Teraz mieszkamy w domku jednorodzinnym i Hercia znacznie więcej przebywa na dworze , niestety jej sierść już nie jest tak lśniąca i miękka ale dość twarda i matowa .

Jak myślicie . Czy powodem tych zmian może być to, ile Hercia przebywa na dworze ?
Jej sierść już nie jest tak lśniąca nawet po wykompaniu ...

Czy może to z wiekiem ?

Pytam z czyStej ciekawości ;))
MartynQa
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Natalia i Galwin » 2006-12-10, 00:03

Ile Hera ma ?? I czy nie zmienialiście przypadkiem jedzenia ??
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Blok a dom jednorodzinny ;))

Postprzez Marta » 2006-12-10, 11:43

MartynQa napisał(a):Hmmm do tej pory z Hercią mieszkaliśmy w bloku - jak już wiecie . Jeśli pamiętacie - Hercia miała prześlicznie lśniącą sierść .

Teraz mieszkamy w domku jednorodzinnym i Hercia znacznie więcej przebywa na dworze , niestety jej sierść już nie jest tak lśniąca i miękka ale dość twarda i matowa .

Jak myślicie . Czy powodem tych zmian może być to, ile Hercia przebywa na dworze ?
Jej sierść już nie jest tak lśniąca nawet po wykompaniu ...

Czy może to z wiekiem ?

Pytam z czyStej ciekawości ;))

Boże, Martynka to Ty? :-o Ale się cieszę... A już myślałam, że zaginęłaś! Mam milion pytań, odezwij się na GG lub PW :->

Wydaje mi się, że przebywanie na dworze powino korzystnie wpłynąć na jej sierść. A może po linieniu dostała poprostu taką porządną zimową?
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez MartynQa » 2006-12-10, 13:35

Hera ma już prawie 4 lata :) w lutym skończy :) a je Royal'a tak jak wcześniej .

Tak Marciu to ja hi hi :) Nioo nie mam twojego nr niestety :( moje gg - 2967846 - czyli bez zmian . Buuuzziiaak :*
MartynQa
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Przemo » 2006-12-10, 17:04

Moze za zadko ja czeszecie. Ja jak bery niew czesalem dosc dlugo to stawala sie taka jak opisana jest Hercia. A moze ma za duzo ruchu i brakuje jej witamin ...
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Kasia » 2006-12-10, 17:30

Martynka jeśli nie zmienialiście karmy to duże prawdopodobieństwo ze to pogorszenia sierści przyczynia sie przebywanie na podwórku - tak jak u nas.Bosiek ma gestą ale nieciekawą sierść - wiatr, deszcz, śnieg niekorzystnie wpływa na jakośc sierści.
Do tego Hera jest po sterylizacji - czytałam kiedyś, że suczki po sterylizacji mają sierść innej (gorszej ) jakości - to moze byc przyczyna.
Jesli Cię to bardzo niepokoi to jedź to weterynarza i wypytaj o to dokładnie.

Fajnie ze wróciłaś!
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2006-12-10, 20:29

No u suczek po sterylizacji jest raczej lepsza siersc, bo nie linieja tyle. Pierdzioch mial wlosy do ziemi;)

A ze zdrowkiem wszystko ok?
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Kasia » 2006-12-10, 20:50

Kasia ale ona jest inna gatunkowo - sprawy hormonalne.
Ja bym sie jednak skłaniała do wpływów podwórkowych
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez MartynQa » 2006-12-11, 10:23

Co do czesania. Czesze Hercie baardzo często. Bo i ja lubie ją czesać i ona lubi być czesana :-) .

Ze zdrówkiem u Herki wszystko wporządku ;-)
wręcz mam wrażenie że Hercia nam tu odżyła jeszcze bardziej. Uwielbia przebywać na dworze. Widać u niej ten diabelski uśmieszek na pyszczku przez cały czas! I jeszcze te zabawy z Azunią i Kacperkiem. Ze stawami - żadnych problemów - przynajmniej tak mi się wydaje. Nie ma żadnych objawów co nas strasznie cieszy. Wszystko super!

Tylko ta sierść nam się pogorszyła ;) Ale najważniejsze że zdrowa ! :)
MartynQa
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez MartynQa » 2006-12-12, 21:59

Hmm .
Ale sierści jej nie ubywa .
Wręcz przeciwnie gęścieje .
Tyle , że zrobiła się matowa i dość twarda .
Herka lubi się potarzać w błotku - może to dlatego ?
MartynQa
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kasia » 2006-12-12, 22:33

AniRysTeam napisał(a):
Kasia napisał(a):Ja bym sie jednak skłaniała do wpływów podwórkowych


A mi się zawsze wydawało, że psy które dużo przebywają na dworze mają ładniejszą sierść. :shock:

Martynka, a może Hera jest teraz po prostu w trakcie linienia :?:


nie w przypadku mojego boorka (chociaz mój psiurek z ta sierścią to chyba wogóle jest ewenementem)- jest własnie taka jak pisze Martynka - twarda, matowa ( w porównaniu z Waszymi - forumowymi, pieskami) ale za to bardzo, bardzo gesta
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez nugatika » 2007-01-01, 17:18

Kasia, Nugat ma tak samo, on praktycznie caly czas siedzi na zewnatrz, ma strasznie gęstą sierść, ale wyplowiala mu :shock: :shock: zamiast pieknej czarnej, ma brazowa na grzbiecie :roll: i nie wiem co z tym zrobic, przejdzie mu to? bo w sumie jedziemy za miesiac na wystawe a ja z brazowym psem wyskocze :roll: :lol:
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-01-04, 11:39

Nam też się pojawia brąz :-( Myśle, że to może być związane z hormonami, ale pewna nie jestem. A Galwin siedzi głównie w domku :-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Szam » 2007-01-04, 14:52

Niektóre linie bernów tak po prostu mają...
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-01-04, 16:34

Ale to się pojawiło u nas bardzo nagle i połączyło akurat z młodzieńczym buntem mojego zakapiora, dlatego myśle że może to być związane z hormonami.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez monikes » 2008-03-14, 22:03

Witam! Nasz piesek mieszka na dworku, a do domku jest zapraszany i często z tego zaproszenia korzysta:) Sierść ma bardzo gęstą i lśniącą.Podobno karma dla psa jest bardzo ważna i wpływa na połysk sierści.
Pozdrawiam Monika, Wojtek i Mecenas.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
monikes
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-26, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
psy: Mecenas

Postprzez Olga » 2008-03-15, 12:15

Ze szczeniakami jest tak (wnioskuje ze zdjecia, ze pies jest jeszcze mlody) ze malo jeszcze mozna powiedziec o ich siersci.

Jarvis pol roku zawsze spedzal na dworze i nigdy nie mialo t negatywnego wplywu na jakosc jego siersci - wrecz przeciwnie: gesta, lsniaca, dluga (to u nich widocznie bylo rodzinne :-P ) firana wlosow. Jedynie plowial w sloncu, ale jak napisala Kasia "niektore linie tak po prostu maja" :-P
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Anioł » 2008-03-20, 10:07

Witam wszystkich! Mój Hades od piątku do niedzieli jeżdzi ze mną na działkę, gdzie bryka ile chce, a jak wracam do mieszkania to śpi cały poniedziałek
Anioł
 
Posty: 25
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-19, 08:50


Powrót do Zdrowie i pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość