Biegunka u szczeniaka - proszę o poradę :(

Re: Biegunka u szczeniaka - proszę o poradę :(

Postprzez Gosia1812 » 2013-01-28, 15:10

Co do biegunki, to przychylam się do poprzedników. Odstawić wszystkie smakołyki i podawać kleik ryżowy z marchewką i kurczakiem.
Jeżeli chodzi o zamykanie w oddzielnym pomieszczeniu, to my też tak robiliśmy, gdy wychodziliśmy do pracy, a dzieci do szkoły. U nas tym pomieszczeniem był garaż na poziomie zero. Trwało to jakieś 2-3 m-ce. Z perspektywy czasu mogę z reką na sercu stwierdzić, że to zupełnie nie potzebne było, a na pewno stresujące dla psa. Ona bała sie tego pomieszczenia, gdy tylko otwieraliśmy drzwi do garażu od strony domu odrazu uciekała. Przez bramę w lecie wchodziła. Przestaliśmy ją tam zamykać przypadkowo- syn myslał, że ja ją zamknełam, a ja myslałam że on to zrobił. A bidulka tak nie chciał do tego garażu , że się schowała za kanapą. <boisie> I nic nie zniszczyła. Od tego czasu zostaje w domu. Na górę nie wchodziła i nie wchodzi. Zastawialiśmy schody taką drabinka z rozmontowanego łóżeczka dziecinnego. Po kilku miesiącach nie zastawialismy i też nie wchodziła. I tak zostało. U nas też dół domu jest otwartym pomieszczeniem : kuchnia hol, salon, jadalnia.

Zdrówka dla maleńkiej

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Biegunka u szczeniaka - proszę o poradę :(

Postprzez asian_b » 2013-01-28, 21:13

UFF, żeby tylko nie zapeszyć ale od wczoraj już jest dobrze. Dziś też 2 normalne kupki. Hura <hura>
Jeżeli przez parę dni będzie ok to co jaki czas mogę Fionce wprowadzać smakołyki? Czy suszone żołądki też mogę podawać?
Avatar użytkownika
asian_b
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-30, 18:53
Lokalizacja: Zawiercie
psy: E-Fiona Z Cichej Górki

Re: Biegunka u szczeniaka - proszę o poradę :(

Postprzez Ella » 2013-01-28, 21:23

Tak naprawdę,to ze "smakołyków" ja bym dawała tylko gryzaki z cielęcej lub wołowej skóry,a jeśli chodzi o smaczki do szkolenia to najlepiej sama przygotuj-to nie problem,bo szkoląc w domu możesz dawać np.kawałeczki kurczaka jako smaczki.
Te gotowe przysmaki często mają dużo chemicznych dodatków i u małych szczeniaków lepiej z nich zrezygnować.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Biegunka u szczeniaka - proszę o poradę :(

Postprzez asian_b » 2013-01-28, 21:33

A co myślicie o takich: Eukanuba Healthy Extras Puppy Junior All Breeds, ciasteczka dla szczeniaków? Dawałam jej już wcześniej po małych kawałeczkach. Ale niestety oprócz nich miałam jeszcze inne i teraz obiecuje że z nich zrezygnuje <okok>
Avatar użytkownika
asian_b
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-30, 18:53
Lokalizacja: Zawiercie
psy: E-Fiona Z Cichej Górki

Re: Biegunka u szczeniaka - proszę o poradę :(

Postprzez Agama » 2013-01-28, 21:59

uf ;) na razie na póżniej (nie popsują się )niech się ustabilizuje wszystko jak chcesz ja nagrodzic to używaj karmy albo kawalątki suszonej bułeczki wchadzą super (ma to w genach)
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Biegunka u szczeniaka - proszę o poradę :(

Postprzez iwona_k1 » 2013-01-28, 22:30

serduszka drobiowe też są ok :-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Biegunka u szczeniaka - proszę o poradę :(

Postprzez Cefreud » 2013-08-05, 17:24

serduszka u moich psów powodują biegunkę, więc akurat dla mnie, przy problemach jelitowych podroby wszelkiej maści bym odstawiła
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie i pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość