Berniusie kontra śnieg

Dyskusje na temat 4 ras Szwajcarskich i wszystkiego co się z nimi wiąże

Berniusie kontra śnieg

Postprzez Klaudia » 2006-11-02, 17:49

Jak zareagowały wasze psiaki na tak wczesną zime? :mrgreen: Moje mozna by powiedzieć, że w 7 niebie. Barsulka zobaczyła poraz pierszy raz śnieg głupawki dostała i szalała po ogrodzie ;-)
Avatar użytkownika
Klaudia
 
Posty: 331
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:50
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Barcelona Spartańska Osada i Ambra Diamante Nero

Postprzez frappe » 2006-11-02, 18:14

U nas śniegu jeszcze nie ma ale trawa cała w szronie, Kiarcia jak rano wybiegła do ogrodu "obyć swoją poranną toaletę" stanęła wryta, pobiegła się załatwić w drodze powrotnej tarzała się i gryzła szron z trawy w biegu :roll:
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Postprzez Cefreud » 2006-11-02, 18:45

Freud rano ze szczęścia zmienił zwyczaje spacerowe.Zamiast gnac w większe krzeczki za bardzo pilna potrzeba zaczął się tarzac w sniegu i ryc nosem w poszukiwaniu przysypanych jabłek :-) Wogóle nie bardzo miał ochotę wraca do domu-w przeciwieństwie do mnie.
U nas ciągle pada...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Juju » 2006-11-03, 16:06

U nas śniehu jeszcze mało. Abi jak wyszła na dwór to najpierw sie zastanawiała co się stało, potem skosztowała jak ten śnieg smakuje a później biegała jak najęta ..... Jednym zdaniem jest w 7 niebie :-D
Avatar użytkownika
Juju
 
Posty: 861
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:05
Lokalizacja: Wodzisław Śl
psy: Abusia Fabiolcia i Galisia <3

Postprzez Olga » 2006-11-03, 22:24

Och, jak dzis pamietam jarvisa gdy spad pierwszy w jego zyciu snieg :-D piekny widok. Skakal z radosci jak mala kozka, tarzal sie i powarkiwal ze szczescia. I tak bylo do konca. Snieg zawsze go cieszyl :mrgreen: jedyne co go denerwowalo, to momenty w ktorych slizgalam sie po lodzie na chodnikach, wtedy biegl kolo mnie i szczekal. Zawsze gdy odsniezalysmy z siostra podjazd przed domem bralysmy go na "dodatkowe wyjscie", takie przed dom i biegal wtedy bardzo szczesliwy, ze ma kolejny pretekst do biegania po sniegu :) Duzo bardziej lubil zime ode mnie ;-)
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Klaudia » 2006-11-03, 22:33

Ja musze powiedzieć, że do tej pory pamiętam jak byłam w senatorium i moi rodzice wzieli mi Amberke przywiezli :lol: Tam była dopiero zima niż tu. Tak sie cieszyła, ze weszła z kałuze i potem po sniegu i jej łapki zmarzły ale w tedy była szcześliwa ;-)
Jechała w aucie taka owinieta w kocyk. Ambra to koffa zime jak każdy berniuś. :lol: U nas jak tylko napada jeszcze sniegu bo narazie to marnie to wkleje foty z spacerku :mrgreen:
Avatar użytkownika
Klaudia
 
Posty: 331
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:50
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Barcelona Spartańska Osada i Ambra Diamante Nero

Postprzez Natalia i Galwin » 2006-11-04, 11:45

Galwin nie wykazuje zbyt wielkiego entuzjazmu w zwiążku ze śniegiem, pewnie dlatego bo spadło go nie wiele.. U nas jest aktualnie "szklanka", więc Galwiniasty też chodzi powoli, żeby się nie rozjeżdżać ;)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez kiwi » 2006-11-05, 14:31

Arbuz i Melon z zadowoleniem /jak co roku/ wylegiwały się na białym trawniku, pozwalały się zasypać śniegowi i najchętniej w wersji "to my szwajcarskie podhalany" z centymetrem śniegu na futrze przychodziły nam się pokazać. Arbuz najchętniej kładzie się na największej usypanej zaspie z odśnieżania. Nie mówiąc już o szperaniu w śniegu w celu stresowania myszy i atrakcji ganiania za śnieżkami. No i dopiero teraz Owocki zaczęły sypiać w swoich budkach.
Avatar użytkownika
kiwi
 
Posty: 382
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 22:37
Lokalizacja: Pręgowo koło Gdańska
psy: Daktyl i Groszek, [*] Melon Arbuz Imbir Agrest

Postprzez MartynQa » 2006-12-07, 19:04

Nio teraz jak mieszkamy w domku... Hercia przyzwyczaja sie do dworku, całe dnie na dworze siedzi tylko na noc wraca do domu :) Co do zimy - Hera kocha śnieg ! Ojj co ona wyprawia gdy sie tylko troche śniegu pojawi ! Tarza się w nim, je go :P , wkłada nos w zaspy. Poprostu jej zabawa nie zna granic hi hi :) Jeszcze gdy na choryzoncie pojawia się Aza z Kacperkiem ... aż miło popatrzeć :) te zadowolone mordki i machające ogony ... <3
MartynQa
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Zuzi » 2007-01-07, 03:21

Nasze biegały jak szalone i zaczęły go jeść :) dopiero potem wyczaiły baze ,że się nie je bo jest zimny, ale szalały okropnie :) szkoda że znów jest brzydko i deszcz pada :-( :-/ :cry: :->
Zuzi
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Klaudia » 2007-01-09, 20:19

Nooo w tym roku (przynajmnije w u nas) psiaki sie nacieszyły sniegiem moze z 2 dni :-/ :-/ :-/ nawet nie zdazylam zrobic jakich kolwiek fotek.
Avatar użytkownika
Klaudia
 
Posty: 331
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:50
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Barcelona Spartańska Osada i Ambra Diamante Nero

Postprzez Poker » 2007-01-16, 14:28

tej zimy, w pojedynku "bernusie kontra śnieg" zwyciężyły bernusie, bo "śnieg" oddał zwycięztwo walkolwerem, lecz bernusie wcale nie są zadowolone z tego zwycięztwa, panie śniegu do boju !!!

komunikat pisany z Lublina, 16 stycznia br. za oknem prawie wiosna!
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Postprzez Cefreud » 2007-01-16, 17:40

wiesz Grażynko,pogoda jednak górą, bo bernusie kłaki gubia i ofutrzaja się 3 raz tej"zimy".
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Klaudia » 2007-01-16, 20:26

Zaniedłgo to ja sobie snieg, a raczej puch zrobie z śersci boo mam jej multum :shock: Teraz mam ferie przydało by sie gdzies wybrać na narty lub coś aa tu kiszka... :-( :-(
Avatar użytkownika
Klaudia
 
Posty: 331
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:50
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Barcelona Spartańska Osada i Ambra Diamante Nero


Powrót do Szwajcarskie Psy Pasterskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość