Maluch w domu

Dyskusje na temat 4 ras Szwajcarskich i wszystkiego co się z nimi wiąże

Maluch w domu

Postprzez karmatarma » 2008-01-15, 17:28

Mam zamiar kupić bernusia, jednak mam pare pytan. Jesli przywioze 2,5 miesięcznego pieska jak długo powinien przechodzić kwarantanne w domu? Poniewaz mieszkam w bloku chciałabym jak najszybciej nauczyc go robienia siusiu na dworze, i mam pytanko w jakim wieku uczą się tej czynności berneńczyki? Dzieki za wszystkie rady i jeśli jest cos ważnego o czym powinnam wiedzdzec to piszcie:)
Ostatnio edytowano 2008-01-16, 19:36 przez karmatarma, łącznie edytowano 1 raz
karmatarma
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-15, 19:19

Jak tylko przywieziesz bernusia do domu od razu trzeba iść do weta z jego książeczką zdrowia. Mały powinien byż już w tym wieku po dwóch sczepieniach i odrobaczrniach. To ile musi być na kwarantannie zależy od weta jak popatrzy w książeczkę zdrowia. Na pewni na
początku będzie załatwiał sie na gazetach w jednym miejscu. Naukę można zacząć od razu gdy bedzie mógł wuchodzić. jeśli masz czas to po każdym posiłku, po spaniu, bo zabawie na dworek. Ja robiłam 11 kursów dziennie począwszy od 6 rano. Przeciętnie co 2 godziny.
Irzeba mież dużo cierpliwości. Za każde siku, kupę na dworze - nagródka. Powodzenia.
A z jakiej hodowli będzie?
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez karmatarma » 2008-01-15, 20:01

Jeszcze nie na 100% bo tam nie byłam, a chce najpierw osobiście spradzwić i przekonac się, ale prawdopodobnie z hodowli borys band(szczeniaczki po hessi i bono)
karmatarma
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-15, 20:06

Dokładnie sprawdz w jakich warunkach przebywają pieski. To ważne. Jesli piesek jest rodowodowy to powinnaś zobaczyć wszystkie papiery tzn. metrykę urodzenia, przegląd miotu, tatułaż rodowód matki i ojca z wpisanymi wynikami badań na dysplazję i testami psychicznymi oraz ksiażeczke zdrowia.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez karmatarma » 2008-01-15, 20:13

a mam pytanie, bo hodowca powiedział ze metryczki jeszcze nie przyszły ze Związku, czy jest to normalne i nie ma sie co martwic, to znaczy ze hodowca dosle mi ta metryczke czy raczej jest to nieuczciwe, szczeniaki są rodowodowe.
karmatarma
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Zuzanda » 2008-01-15, 20:30

Metryke powinnaś dostać przy odbiorze szczeniaka.
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez anula » 2008-01-15, 20:35

Właśnie, ja dostałam szczonka mało, że z metryką to jeszcze z dokumentacją dot.rodziców. Piesek ma juz 2,5 m-ca to metryczka i tatuaż powinny już być.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Anna Rozalska » 2008-01-15, 20:36

Nie powiem Ci. ja się nie spotkałam. Lamia miała 2 miesiące, gdy ja odbierałam i wszystko miałam. Do wglądu przegląd miotu przez weta. Kopię rodowodu matki i ojca ze wszystkimi badaniami. Kopię rodowodów zabrałam, metrykę urodzenia i książeczkę zdrowia z wpisanymi badaniami i odrobaczeniem. Dostałam również umowę sprzedaży psa, szmatkę z gniazda co by nie płakała a także wyprawkę. Skoro hodowca nie ma metryk, bo twierdzi, że nie przyszły ze ZK to poczekaj jak będzie miał. Tatułaż powinien byż taki sam jak w metryce. jeśli będziesz chciała wyrobić rodowód to z metryczką urodzenia idziesz do swojego oddziału ZK. Tak było w moim przypadku.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez meggy » 2008-01-16, 10:05

metryczka powinno odbierac sie razem ze szczonkiem i cala wyprawka,ale moze sie tak zdarzyc :oops: ja wysylalam poczta :oops:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Przemo » 2008-01-16, 18:54

ja bercie odbieralem z metryczka i z wyprawka.
No i mialem wglad do papierow rodzicow berci.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez waldek-nowogard » 2008-01-17, 00:09

My mieliśmy taka sytuację z metrykami przy zakupie Backy-ego . hodowca na miesjscu poinformował nas, że w zk jest sezon urlopowy i metryk nie ma jeszcze, choć w rozmowach tel. nie wspominał o tym ani słowa.Wściekłam się, bo też się naczytałam, żeby bez metryki nie kupować i w cuda nie wierzyć. Tatuaż był .ks. zdrowia i szczepienia też , przegląd miotu i rodowody rodziców. Co było robić, przekonywał, obiecywał, że przyśle, dał numer telefonu do zk. Backy już koło nas biegał i i tak wiedzieliśmy, że do domu bez psa nie wrócimy. Motaliśmy sie z myślami, nie ufałam. Ale.... połowę gotówki zapłaciliśmy, numer jego konta wzięliśmy i psa do Nowogardu. Reszta miała być po dosłaniu metryki. w międzyczasie zadzwoniłam do zk w Poznaniu, wytłumaczyłam o co chodzi- sprawdziła. potwierdziła, że taki miot jest i metryki gotowe. urlop tez potwierdziła. Uff.. Nam sie udało. Sama podejmij decyzje, różnie bywa.
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy

Postprzez Paula with Esta » 2008-01-17, 12:47

U nas było tak, że metryki też nie doszły. Ake wzieliśmy Estę, ks. zdrowia, wyprawkę ipoczekalismy tydzień. Metryczka doszła.
Avatar użytkownika
Paula with Esta
 
Posty: 801
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-16, 21:33
Lokalizacja: Przemyśl
psy: Esta Cicha Nadzieja


Powrót do Szwajcarskie Psy Pasterskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość