Dyskusje o regulaminie.

Zanim zaczniesz aktywnie uczestniczyć w życiu Forum zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i FAQ

Moderator: Barbel

Re: Dyskusje o regulaminie.

Postprzez qbav » 2011-10-15, 10:50

skoro "dobre" to w czym problem ? ;)
sprawa z @ania została wyjaśniona na PW
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Dyskusje o regulaminie.

Postprzez saba&mlis » 2011-10-15, 14:24

qbav napisał(a):skoro "dobre" to w czym problem ? ;)

w mojej wypowiedzi zabraklo cudzyslowu, pokolenie ktore dobrze pamieta tamte czasy dosc alergicznie reaguje na wszelkie zakazy, zwlaszcza w sytuacji kiedy jestesmy "my" i jacys "oni" i ci oni maja "wladze".
Ja jestem za zlagodzeniem wszelkich nieporozumieni, bardzo bym sobie i innym na tym forum zyczyla dobrej atmosfery, ale to wymaga od nas wszystkich (zarowno uzytkownikow jak i moderatorow) wiecej dobrej woli i taktu.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Dyskusje o regulaminie.

Postprzez Wydra » 2011-10-15, 16:54

saba&mlis napisał(a):Mnie niestety zaczyna to przypominac dawne dobre czasy PRL-u

Czy tego typu wypowiedź o Regulaminie uważać można za dobrą wolę? czy też może za takt?
Od tego jest Regulamin aby go przestrzegać.
Mnie jeśli nie odpowiadają zasady(czytaj Regulamin) na jakimś Forum , przestaję być jego użytkownikiem.
edit:
Pisząc to zdanie
Mnie jeśli nie odpowiadają zasady(czytaj Regulamin) na jakimś Forum , przestaję być jego użytkownikiem

ani mi w głowie wypraszać z Forum kogokolwiek.Napisałam li tylko i wyłącznie to, że nie ma mnie na tych Forach, których zasady mi nie odpowiadają , tyle i tylko tyle.
Ostatnio edytowano 2011-10-15, 20:57 przez Wydra, łącznie edytowano 3 razy
Powód: zamieniono wyraz jak na jeśli/ dopisano tekst od edit:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Dyskusje o regulaminie.

Postprzez ElzaMilicz » 2011-11-23, 16:19

Czy mogę prosić kogoś z Administracji o uściślenie tego punktu regulaminu ?

Dżiani napisał(a):10. Do pisania nie używaj koloru czerwonego i zielonego, zarezerwowane są dla Ekipy Forum


Padła zdaje się wypowiedź, że monitor może "przekłamywać" kolory. ;-)
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: Dyskusje o regulaminie.

Postprzez qbav » 2011-11-23, 17:00

ehh , dobra ja rozumiem że facet postrzega inaczej kolory niz kobieta

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

dlatego przyjmijmy moze takie zakresy ... :mrgreen:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Dyskusje o regulaminie.

Postprzez Poker » 2011-11-25, 12:07

qbav i Dżiani <haha> dzięki za tę "odrobinę" testosteronu na Forum <rotfl>
faktycznie my - kobiety inaczej postrzegamy kolory :radocha2:
nie ma jednak tego złego coby Wam na dobre nie wyszło chłopaki - życie z Waszymi ślubnymi będzie dla Was pasmem rozkoszy po hm... "gimnastyce umysłowej" z żeńską częścią Forum
Baaabyyy - pracujemy na szczęście w związkach naszych męskich Adminów ]:->
sory za offa :mrgreen:
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez Caro » 2013-03-16, 18:28

NAWIAZUJAC DO REGULAMINU FORUM W SZCZEGOLNOSCI DO DZIALU
pt:
Ograniczenia i kary
1.Tematy lub posty niezgodne z REGULAMINEM będą przenoszone do Archiwum, bądź kasowane lub ich treść będzie modyfikowana przez moderatora/administratora FORUM.
2. Awatary, podpisy i inne pola pozostawione do dyspozycji Użytkownika również mogą być modyfikowane/blokowane, jeżeli będą zawierać niedozwolone treści, reklamy konkurencyjnych stron internetowych lub ich rozmiar będzie zmniejszał czytelność wpisów na Forum.
3. Każdy z zarejestrowanych użytkowników posiada limit trzech wykroczeń, naliczanych za łamanie zasad REGULAMINU. W przypadku regularnego upominania użytkownika przez moderatorów lub świadomego, wielokrotnego łamania reguł FORUM, postępowanie takie może zakończyć się CZASOWYM lub stałym zablokowaniem, a w ostateczności usunięciem konta z FORUM.
4. Publikowanie w postach prywatnej poczty (np. PW lub maile) bez zgody autora jest traktowane jako ujawnianie cudzej korespondencji i skutkować będzie przyznaniem ostrzeżenia.
5. W przypadku regularnego złośliwego, prowokatorskiego lub niepoprawnego postępowania wobec innych forumowiczów, moderatorów lub administratorów, reguła trzech wykroczeń nie obowiązuje.


Bardzo prosze o podanie dokladnych terminow wygasniecia ostrzezenia i kar czasowych poniewaz w zamieszczonym regulaminie uchybiono tej informacji.
Kazdy forumowicz powiniem wiedziec na ile zostanie zablokowany i jak dlugo ciazyc na nim bedzie ostrzezenie jesli popelni wykroczenie.

Za informacje z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie :-)
Avatar użytkownika
Caro
 
Posty: 40
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-18, 21:15

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez qbav » 2013-03-16, 18:31

ban może być nadany na dowolny okres czasu (dzień, tydzień, miesiąc, na zawsze, na konkretny okres czasu)
Zawsze kiedy użytkownik otrzymuje bana, dostaje informację na ile zostaje zbanowany i dlaczego

Ostrzeżenie, może być zdjęte w każdym momencie, jeśli forumowicz nie łamie dalej regulaminu
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez Caro » 2013-03-16, 18:52

Rozumiem Panie Administratorze, ze nie ma terminow okreslonych w regulaminie celowo, aby Administracja i Elita tego forum wzgledem swojego uznania krzywdzila osoby ktore im nie pasuja. W zadnym regulaminie nie spotkalam sie z okresleniem czasowosci kar o nazwie "robie jak mi sie podoba ".... No ale coz...tylko Wielcy Bogowie tego Forum moga dostosowywac czasowosc ostrzezenia do swoich osobistych potrzeb.
Dziekuje za odpowiedz i obecuje zamieszkac w bernusiowej budzie, aby sprostac wymagania w/w regulaminu tego forum a Panu nie utrudniac juz wiecej pracy . <tak>


Tiiiiaaaaa ;) Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Caro
 
Posty: 40
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-18, 21:15

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez BoBer » 2013-03-16, 19:59

Czyli jak teraz się wyloguję... i nic nie będę pisał...
To jutro będę miał czyste konto?

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez BoBer » 2013-03-17, 20:05

Qbav czy masz jeszcze ostrzeżenia...
bo ja jeszcze mam...

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez qbav » 2013-03-17, 21:08

ok Bober i Caro wasze ostrzeżenia zostały zdjęte
Bober mam nadzieje, ze powstrzymasz sie od offtopów i hamskiego obrazania forumowiczów
w przeciwnym przyopadku będę musial zastosowac zapis regulaminu

5. W przypadku regularnego złośliwego, prowokatorskiego lub niepoprawnego postępowania wobec innych forumowiczów, moderatorów lub administratorów, reguła trzech wykroczeń nie obowiązuje.
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez Caro » 2013-03-18, 00:13

qbav napisał(a):ok Bober i Caro wasze ostrzeżenia zostały zdjęte
Bober mam nadzieje, ze powstrzymasz sie od offtopów i hamskiego obrazania forumowiczów
w przeciwnym przyopadku będę musial zastosowac zapis regulaminu

5. W przypadku regularnego złośliwego, prowokatorskiego lub niepoprawnego postępowania wobec innych forumowiczów, moderatorów lub administratorów, reguła trzech wykroczeń nie obowiązuje.



Panie Administratorze! :-)
Za obiektywność i ściągniecie ostrzeżenia najmocniej dziękuje! Jak najbardziej doceniam ten gest z Pana strony! ;)

Oczywiście proszę nie brać tego co teraz napisze za moja złośliwość , ale co do regulaminu tego forum, to naprawdę jest "bardzo slaby" i wymaga lepszego sprecyzowania wielu kwestiach min. również i kar. Nie wiem kto go tworzył, ale chyba do swojej pracy nie przyłożył się sumiennie. Jeśli robili to laicy, to są usprawiedliwieni ale jeśli robił to prawnik ….tooo… się nie wypowiem! ;)

Pozdrawiam serdecznie :-D !
Avatar użytkownika
Caro
 
Posty: 40
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-18, 21:15

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez Roma » 2013-03-18, 14:11

Caro napisał(a):Oczywiście proszę nie brać tego co teraz napisze za moja złośliwość , ale co do regulaminu tego forum, to naprawdę jest "bardzo slaby" i wymaga lepszego sprecyzowania wielu kwestiach min. również i kar. Nie wiem kto go tworzył, ale chyba do swojej pracy nie przyłożył się sumiennie. Jeśli robili to laicy, to są usprawiedliwieni ale jeśli robił to prawnik ….tooo… się nie wypowiem! ;)
Pozdrawiam serdecznie :-D !


"Przesympatyczna" Caro jak zwykle najprościej jest krytykować i atakować kogo się da i jak się da.Czy nie lepiej byłoby przedstawić swój punkt widzenia, dotyczący Regulaminu? Może zamiast używać ogólników,wstaw przygotowany nowy projekt Regulaminu a społeczność Forum go zaakceptuje albo i nie.
Jak dotychczas to nie widzę abyś przez prawie czteroletni okres swojego pobytu, zrobiła cokolwiek dla tej społeczności i tego Forum i choćby dlatego uważam,że nie masz prawa nas krytykować i pouczać.Jeśli jest coś co uważam,że nie tak funkcjonuje to informuję co mnie boli i próbuję przedstawić jakąś alternatywę.
Jak dotychczas to Twoja cała działalność na tym forum sprowadza się do prowokacji i krytykanctwa. Czy uważasz,że w porządku jest wpaść raz na kilka lat,tu komuś dokopać, tam kogoś skrytykować i mieć satysfakcję patrząc jak ludzie się denerwują?
Jest na tym Forum wiele osób które przez swoją działalność i aktywność mają prawo do wypowiadania opinii i przedstawiania rozwiązań ,Ty jak na razie oprócz ataków na forumowiczów niczym innym się nie wykazałaś.
Tak było kilka lat temu tak jest i teraz.
Niejednokrotnie pisałam o tym,że pobyt na jakimkolwiek forum jest dobrowolny.
Chcesz coś zmienić na lepsze :?: zacznij od siebie.Jest tak wiele wątków tematycznych jak choćby, Pielęgnacja. Żywienie.Zdrowie.Problemy wychowawcze. Akcje na rzecz zwierząt. Jak widać wachlarz tematów jest spory i każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie i na tym polu działać.
Roma
 
Posty: 659
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:10

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez BoBer » 2013-03-20, 11:41

Roma… nikt do niczego nie jest zmuszany…
Oznacza to, że ciało administracyjne zgodziło się nim być i przyjęło na siebie obowiązki wynikające
z pełnienia tych funkcji. Nie zostali przyspawani do stołków, mogą zrezygnować,
szczególnie gdy nie sprawdzają się. Nie wystarczy coś robić…, raczej należy coś robić dobrze.
Tak łatwo przychodzi przecież krytykowanie Związku Kynologicznego… miedzy innymi Tobie.
Jak widzisz „ciało” zajęte jest ochroną swoich interesów za pomocą forum (przenoszą posty, moderują je … jakby to był czat…, wszystko po to aby temat rozwijał się po ich myśli, gdyby tego nie robili to by się nie pogubili, nie zauważając iż usuwaja wartosciowe posty; w niektórych watkach to zostały tylko "gratki"…).
Ciało nie potrafi solidnie i uczciwie prowadzić tego forum. Przykładów mogę podać wiele…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez Roma » 2013-03-20, 14:16

Gwoli ścisłości,nigdy przez wszystkie lata jak jestem na forum w żadnym stopniu nie wypowiadałam się na temat Związku Kynologicznego a to dlatego,że do niego nie należę a więc wydaje mi się,że i krytykować nie mam prawa.
Natomiast w życiu forumowym brałam czynny udział , robiłam to co mogłam na rzecz forumowej społeczności i dlatego pozwoliłam sobie na zabranie głosu.Trudno jest bezczynnie patrzeć jak to Forum coraz bardziej podupada.
Proszę zobaczyć ile jet wejść dziennie a ile wypowiedzi i w jakich tematach :-( Ożywienie widać tylko wtedy gdy zaczyna się jakaś ostrzejsza dyskusja i" wycieczki" osobiste :sciana:
Wracając do tematu wątku uważam,że Ekipa ,( moim zdaniem) jest zbyt pobłażliwa i za mało stanowcza, nie chce zadzierać, woli ustąpić a tak się niestety nie da.Ma takie narzędzie jak Regulamin i nie powinna zawachać się go używać <tak>
Jak się za psa dało to trzeba i za niego szczekać"
Gdyby admin i moderatorzy byli bardziej stanowczy to nie dopuściliby aby co niektórzy mogli sobie bezkarnie rzucać błotem tu i tam. Wskaż mi jakiekolwiek Forum gdzie toleruje się użytkownika który palcem nie kiwnął aby się rozwijało,który wpada raz na kilka lat,próbuje zrobić rozróbę i znika.
BoBer z czego wnosisz ,że użytkownicy Forum mają prawo decydować kto i jak będzie zarządzał tym Forum?
Z tego co mi wiadomo to my użytkownicy musimy zastosować się do zasad które tu obowiązują
Podstawowe Zasady
1. Użytkownik rejestrując się na FORUM http://www.szwajcary.com ma obowiązek zapoznania się z niniejszym REGULAMINEM, zaakceptowania go i przestrzegania jego postanowień.


a jak nam się nie podoba to zawsze możemy powiedzieć aufwiderzejn.

Krytykujesz moderatorów za przenoszenie wiadomości czy też kasowanie a moim zdaniem mają do tego prawo
12. Moderatorzy przydzieleni są do konkretnych działów, zajmują się ich prowadzeniem, kontrolują ich zawartość.
Mają prawo:
- usuwać posty i topiki (do Archiwum)
- edytować (moderować) posty
- łączyć, dzielić oraz przenosić i zamykać wątki
- zwracać uwagę użytkownikowi na niewłaściwe zachowanie
- usuwać z postów treści obraźliwe, niecenzuralne lub niezgodne z prawem
- poinformować Administratora forum o rażącym lub nagminnym naruszaniu regulaminu, netykiety lub prawa.
Roma
 
Posty: 659
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:10

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez Caro » 2013-03-24, 15:37

:-) Szanowna Pani Romo,

wybaczam Pani ten ubogi i tani cynizm oraz wierze w to, ze w Pani oczach zawsze pozostane "przesympatyczna"!

Co do " FORUMOWYCH PRAW" to zamiast wydawać mi i Panu BoBrowi dyspozycje proszę jako Moderator zabrać sie do solidnej pracy i tam samym ulepszać kwestie regulaminu. Wymaga Pani nowych koncepcji od innych a przecież jak Pani wyżej juz napisała nie mam "prawa pouczyć i krytykować"....prawda jest i to, ze pracy za Panią wykonywać nie bede, na to mój prywatny czas jest zbyt cenny. Forum dzieli sie na Administracje i Forumowiczow....roznica i podzial obowiazkow widzialna jest tu golym okiem.

Odnosnie Regulaminu oświadczam, że to co dla FORUM mogę zrobić to przygotowany przez Administracje do zmian tekst zweryfikować pod katem merytpryczno-prawnym i wprowadzić do tego uwagi, z którymi społeczność tego forum powinna sie zapoznać i zaakceptować bądź tez nie.

Pani Romo.....Co do częstotliwości moich odwiedzin na forum to proszę wybaczyć , ale nie ma po co zaglądać tutaj częściej jak raz na kilka lat, ponieważ nic sie tu na lepsze nie zmienia. Zawiść i głupota jak panowała tak tu panuje. Oczywiście zgadzam sie z komentarzem , ze nie chce Pani patrzeć jak to forum "podupada" wiec zmiany radze zacząć wprowadzać od siebie.
SZLACHECTWO zobowiązuje droga Pani.....prawda?

I jeszcze jedno szanowne Panie POCIESZYCIELKI!
W związku z tym, że poza forum bezpodstawnie starają sie Panie postawic mnie i Pana BoBra na "wspólnym ślubnym kobiercu" informuje , że proszę zaprzestać prowadzenia następnej " charytatywnej zbiórki pieniędzy "na rzecz naszych obrączek, ponieważ zaślubin nie bedzie. Zarówno Pan BoBer jak i ja jestesmy juz zajęci.
Bynajmniej pochlebia mi to, ze zachciały szanowne Panie swatać mnie z osoba, której wiedza praktyczno-merytoryczna bardzo mi imponuje....humor i żart ...również! Zostac forumowa zona BoBra to nie to samo co byc "Pocieszycielka"...czyz nieee ;)

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Caro
 
Posty: 40
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-18, 21:15

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez Roma » 2013-03-24, 19:53

Caro-czy w moim profilu jest gdzieś wyraz moderator :?: dla porównania poniżej mój profil i moderatora.Zajmuję się jedynie działem bazarkowym i prowadzę go należycie z poświęceniem mojego drogocennego czasu ;-) ;)

Roma

Posty: 479
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 11:10



Halina
Moderator

Posty: 5955
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 06:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja


Uśmiałam się serdecznie z tego tekstu <tak> <hahaha>
.prawda jest i to, ze pracy za Panią wykonywać nie bede, na to mój prywatny czas jest zbyt cenny. Forum dzieli sie na Administracje i Forumowiczow....roznica i podzial obowiazkow widzialna jest tu golym okiem.

Zacytuję dokładnie to samo,dodając jeszcze,że
mój prywatny czas jest zbyt cenny aby tracić go na czcze dyskusje.
Z mojej strony EOT
Roma
 
Posty: 659
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:10

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez Przemo » 2013-03-24, 20:43

Caro jeśli masz co konkretnego do zaproponowania to zaproponuj jak nie drzwi otwarte.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: TERMINY OGRANICZEN I KAR

Postprzez kerovynn » 2013-03-24, 20:58

Roma - zastosuj się lepiej do mądrości ludowej, która nie na darmo głosi, że "nie należy dyskutować z idiotami bo cię ściągną do swego poziomu i pokonają doświadczeniem" ;-)
BoBer - bądź tak miły i wyjaśnij mi co to są Czrownice i luch? Bo jakoś moja mizerna mądrość nie dosięga twej inteligentnej złośliwości...
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Drogi Adminie, jeśli uznasz za stosowne udzielić mi ostrzeżenia za powyższą wypowiedź to oczywiście przyjmę z pokorą ;-), ale nie wycofam ani słowa gdyż dość mam już czytania jak osobniki o mentalności rozwydrzonych bachorów "plują" fajnym forumkom na głowę twierdząc, że to tylko deszcz pada....
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regulamin oraz FAQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość