Aninbernus ELEONORA i ETIUDA zdały egzamin PT

Tutaj można umieszczać relacje z zawodów, mistrzostw...

Moderator: MartaD

Aninbernus ELEONORA i ETIUDA zdały egzamin PT

Postprzez Anuta » 2007-06-05, 10:18

Hura!!!

Aninbernus ELEONORA (9 mies.) srebrny medal PT. Chyba wdała się w mamę. Astra w ubiegłym roku zabrała złotko.

Szkolenie w BARITUS na Gocławiu w Warszawie.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Postprzez Cefreud » 2007-06-05, 10:32

gratulacje!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez bea » 2007-06-05, 13:28

Gratuluję,gratuluję! Mam jednak pytanie, czy był to oficjalny egzamin związkowy ,czy wewnętrzny.Jeżeli zwązkowy to rozumiem ,ze zdawała jako ekstern.I bardzo ciekawa jestem ile punktów otrzymała, w czym była najlepsza ,a w czym najsłabsza. :lol:Buziaki gratulaki!
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Szkolenie w Warszawie

Postprzez Anuta » 2007-06-05, 13:35

Witam,

To był oficjalny egzamin związkowy. Sądziowała Sędzie Kynologiczny Prób Pracy p. Beata Ryl.
Nora zdobyła 187 punktów. Miała pewne kłopoty z siadaniem w marszu i aportowaniem.
Pozostałe próby prawie po max.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Postprzez bea » 2007-06-05, 14:00

187 na 200 możliwych to bardzo dobrze ,tak pytam ,bo wiekszość bernów ma kłopoty z aportem.,czy do was przyjechała sędzina tzn do Baritusa,czy wy grupowo pojechaliście na egzminy zwiazkowe i kto prowdzi szkolenie na waszym kursie.I czy możesz opisać co teraz wchodzi w egzmin PT,za moich czasów na PT I nie było komendy siad z marszu ,choć trzeba ja było poznac gdy startowało sie w zawodach posłuszeństwa,ciekawa jestem czy jeszcze są jakies zmiany.Przepraszam,ze tak męcze,ale jak możesz ....będzie fajnie. :-D
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Szkolenie w Warszawie

Postprzez Anuta » 2007-06-06, 09:39

Egzamin odbył się na placu treningowym Baritus, sędzia do nas przyjechała. Pieski zdają parami: jeden ćwiczy dynamicznie (po zygzaku i w marszu), a grugi czeka w zadanych pozycjach, potem jest zamiana. Na koniec sprawdzanie zębów. Zasady są zgodne z Regulaminem (dostępny na stronie ZKWP):
Regulamin Egzaminu psa towarzyszącego I stopnia PT.
1. Chodzenie psa przy nodze przewodnika na smyczy 20 pkt.
2. Chodzenie psa przy nodze przewodnika bez smyczy (luzem) 40 pkt.
3. Pozostawanie psa w pozycji siad i przywołanie do mnie i do nogi 20 pkt.
4. Aportowanie i przyniesienie własnego przedmiotu do mnie i do nogi 30 pkt.
5. Zmiany pozycji na odległość na rozkazy słowne lub optyczne siad, waruj. siad, stój 30 pkt.
6. Bieganie psa na komendę i przywołanie do nogi na rozkaz słowny lub optyczny 30 pkt.
7. Badanie uzębienia psa 10 pkt.
8. Pozostawanie psa w pozycji siad przy próbach odwracania uwagi 10 pkt.
9. Pozostawanie psa w pozycji waruj przy próbach odwracania uwagi 10 pkt.
RAZEM 200 pkt.
PUNKTACJA
ocena doskonała 192-200 pkt.
ocena bardzo dobra 180-191 pkt.
ocena dobra 160-179 pkt.
ocena dostateczna 140-159 pkt.
ocena niedostateczna 0-139 pkt.

1. Chodzenie psa przy nodze przewodnika na smyczy. 20 pkt.
krokiem 10 pkt., biegiem 10 pkt.
Rozkazy: "równaj" lub "noga", "siad"
Przewodnik maszeruje z psem przy nodze, na luźno trzymanej smyczy w lewej ręce, około 30 kroków na oznaczonej trasie. Po przejściu 10 kroków wykonuje zwrot w prawo, po przejściu następnych 10 kroków - zwrot w lewo, po dalszych 10 krokach wykonuje w tył zwrot i zatrzymuje się, pies siada (wolno podać komendę "siad"). Tą samą drogą wraca z psem lekkim biegiem do pozycji wyjściowej, wykonując jak poprzednio wszystkie zwroty. Po przejściu do punktu wyjściowego wykonuje w tył zwrot, a pies przyjmuje na komendę pozycje siedzącą. Pies powinien przez całe ćwiczenie iść lub biec przy nodze przewodnika, nie wysuwając barku przed kolana. Przewodnik wykonuje ćwiczenie samodzielnie na wyznaczonej trasie. Wydawanie rozkazów dozwolone jest przy ruszaniu z miejsca, zmianie kierunku, tempa ruchu oraz zatrzymaniu się. Wpływanie psa innymi sposobami powoduje każdorazowo obniżenie oceny.
2. Chodzenie psa przy nodze przewodnika bez smyczy. 40 pkt.
krokiem 20 pkt., biegiem 20 pkt.
Rozkazy: "równaj" lub "noga", "siad"
Na polecenie sędziego przewodnik zwalnia psa ze smyczy (przewiesza ją przez lewe ramię lub chowa do kieszeni) i wraz z nim wykonuje te same ćwiczenia w taki sposób jak w próbie nr 1. Następnie na znak sędziego przewodnik z psem przechodzi przez grupę 2-4 osób wolno poruszających się, zatrzymuje się w środku tej grupy minimum jeden raz. Ćwiczenie kończy wychodząc z grupy. Zostawanie psa z tyłu, wyprzedzanie, odchodzenie od nogi jak również zwalnianie przewodnika przy zwrotach jest błędem.
Za każde niepoprawne wykonanie elementu ćwiczenia pies otrzymuje punkty karne w próbie 1 i 2.
1) Trzymanie psa na napiętej (krótkiej) smyczy i naciąganie jej w czasie chodzenia przy nodze przewodnika 2-4 pkt.
2) Podczas chodzenia psa przy nodze, wybiega on do przodu, pozostaje w tyle lub odchodzi od nogi przewodnika 3-4 pkt.
3) Wydawanie podwójnych rozkazów lub używanie ich wielokrotnie każdorazowo
1 pkt.
4) Wpływanie na psa niedozwolonymi sposobami (doping), załatwianie się w czasie ćwiczeń oraz inne błędy nie wymienione 1-5 pkt.
5) Ugryzienie osób będących w grupie lub ucieczka przed grupą dyskwalifikacja
6) Przewodnik dopasowuje swój marsz lub bieg do tempa psa 2 pkt.
SZKIC chodzenia psa przy nodze przewodnika po zygzaku (prosto, w prawo, w lewo, zawracamy i siad, a potem z powrotem to samo) - w tamtą stępa, z powrotem kłusem.

Szkic wykonania ćwiczenia nr 1 i 2.
3. Pozostawanie w pozycji "siad" i przywołanie "do mnie" i do nogi. 20 pkt
Rozkazy: "siad", "do mnie", "noga" lub znak optyczny.

Na polecenie sędziego przewodnik pozostawia psa w pozycji siedzącej, odchodzi od niego na odległość 10 kroków, zatrzymuje się i wykonuje zwrot do psa. Po upływie 2 sekund na rozkaz lub znak optyczny przywołuje psa "do mnie". Pies powinien podbiec i usiąść przed przewodnikiem, który następnie przywołuje go "do nogi". Pies powinien przyjść na rozkaz "noga" przyjąć pozycję siedzącą przy lewej nodze. Pies może obejść przewodnika lub obrócić się przed nim.

Punkty karne pies otrzymuje za:
1) Wydawanie przez przewodnika podwójnych rozkazów słownych i optycznych każdorazowo
1 pkt.
2) Opieszałe przychodzenie do nogi 1-3 pkt.

4. Aportowanie i przyniesienie własnego przedmiotu "do mnie" i "do nogi". 30 pkt.
Rozkazy: "aport", "do mnie", "daj", "noga" i "siad".

Na polecenie sędziego przewodnik wyrzuca przed siebie przedmiot (aport) na odległość około 10 kroków. Pies w tym czasie powinien siedzieć spokojnie bez smyczy przy nodze przewodnika. Na jednorazowy rozkaz słowny "aport" pies powinien szybko pobiec po wyrzucony przedmiot i podjąć go, na rozkaz "do mnie" natychmiast przynieść go i usiąść przed przewodnikiem. Po odebraniu aportu przez przewodnika na rozkaz "do nogi" pies powinien usiąść przy lewej nodze. W ćwiczeniu 4 należy zwracać uwagę na dokładne aportowanie, wytrzymywanie, a także na niedokładne i błędne zachowanie się jak zrywanie się, upuszczanie aportu na ziemię, bawienie się aportem, gryzienie aportu itp.

Za każde niepoprawne wykonanie elementu ćwiczenia pies otrzymuje punkty karne:
1) Podczas wyrzucania aportu pies bez rozkazu, samowolnie biegnie po aport 1 pkt.
2) Bawienie się, gryzienie lub upuszczanie aportu 1-4 pkt.
3) Nie uchwycenie aportu za jego środek 1-2 pkt.
4) Pies na rozkaz "daj" nie oddaje aportu 1-3 pkt.
5) Pies pobiegł, podjął aport i nie przyniósł go do przewodnika 15 pkt.
6) Pies pobiegł do aportu, lecz go nie podjął i nie przyniósł 30 pkt.
7) Za inne błędy nie wymienione 1-5 pkt.

5. Zmiany pozycji na odległość na rozkazy słowne lub optyczne. 30 pkt.
Rozkazy: "waruj", "siad" i "stój".

Przed wykonaniem ćwiczenia przewodnik zgłasza sędziemu sposób podawania poleceń słownych lub optycznych. Następnie zostawia psa w pozycji siedzącej i odchodzi na wprost 10 kroków. Po zatrzymaniu się wykonuje w tył zwrot i po około 2 sekundach wydaje psu rozkazy "waruj", "siad", "stój". Rozkazy należy podawać w pewnych odstępach czasu w celu zaakcentowania każdego elementu ćwiczenia. Po wykonaniu przez psa wymienionych ćwiczeń przewodnik wraca do niego. Pies siada po komendzie "siad".

W czasie błędnego wykonania ćwiczeń pies może otrzymać punkty karne:
1) Wydawanie podwójnych rozkazów 1 pkt.
2) Samowolna zmiana pozycji 1 pkt.
3) Opieszałe wykonanie ćwiczenia 1-3 pkt.
4) Za nie wykonany element ćwiczenia 10 pkt.

6. Bieganie psa na komendę i przywołanie do nogi na rozkaz słowny lub optyczny. 30 pkt.
Rozkazy: "biegaj", "noga".
Pies siedzi przy nodze przewodnika. Zaczynają maszerować i po około 10 krokach na rozkaz "biegaj" pies oddala się (przewodnik może wskazać kierunek ręką) i po kilku sekundach na rozkaz "noga" pies wraca do nogi. Może przewodnika okrążyć z prawej strony do lewej nogi lub od razu podchodzić do lewej nogi przewodnika. Punkty karne jak w ćwiczeniu nr 3. Wykonanie tego ćwiczenia z przypiętą, wlokącą się linką (do 10 m) oznacza 15 punktów karnych dodatkowo.
7. Badanie uzębienia psa. 10 pkt.
Rozkazy: "siad", "badanie" lub "zęby".
W ćwiczeniu tym przewodnik pokazuje sędziemu uzębienie psa. Na polecenie sędziego przewodnik sadza psa przy nodze i pokazuje sędziemu uzębienie, zgryz, a następnie zęby boczne z lewej i prawej strony. Na ocenę pozytywną pies musi siedzieć spokojnie, bez zmiany pozycji i dać sobie obejrzeć zęby.

Punkty karne pies otrzymuje za:
1) Lęk i niespokojne zachowanie się psa przy badaniu uzębienia 1-3 pkt.

8. Pozostawanie psa w pozycji "siad" przy próbach odwracania uwagi. 10 pkt.
Rozkazy: "siad".
Przewodnik udaje się na wyznaczone miejsce i wydaje psu rozkaz "siad", odpina smycz i odchodzi od niego na odległość 20 kroków, po czym zatrzymuje się i odwraca do psa. Przewodnik powinien stać spokojnie i nie powinien wpływać na psa gestami ani słowami. Po upływie 2 minut na polecenie sędziego wraca do psa, staje z jego prawej strony i wykonuje ćwiczenie nr 9.
9. Pozostawanie psa w pozycji "waruj" przy próbach odwracania uwagi. 10 pkt.


Przewodnik daje psu rozkaz "waruj", zostawia psa w ustalonym miejscu, następnie odchodzi w linii prostej na odległość 20 kroków, zatrzymuje się i odwraca do psa. Przewodnik powinien stać bez ruchu i nie może wpływać gestami ani słowami na pozostawionego psa. Po ukończeniu ćwiczenia na polecenie sędziego przewodnik wraca do psa, staje z jego prawej strony i daje rozkaz "siad". W czasie warowania nie wolno pozostawiać żadnych przedmiotów przy psie.

Punkty karne dotyczące ćwiczenia 8 i 9 pies otrzymuje za:
1) Zmianę pozycji każdorazowo
1 pkt.
2) Przemieszczanie się na inne miejsce, tarzanie itp. 2-5 pkt.
3) Opuszczanie miejsca siadu lub warowania powyżej 10 kroków 10 pkt.
Punkty karne za błędy popełnione przez psa i przewodnika w czasie ćwiczeń na egzaminie PT-1.
Trzymanie psa na napiętej (krótkiej) smyczy lub naciąganie jej w czasie chodzenia przy nodze przewodnika 2-4 pkt.
Podczas chodzenia przy nodze pies wybiega do przodu lub pozostaje w tyle oraz odchodzi od nogi przewodnika 3-4 pkt.
Wydawanie podwójnych rozkazów lub używanie ich wielokrotnie każdorazowo
1 pkt.
Wpływanie na psa niedozwolonymi sposobami (doping), załatwianie się w czasie ćwiczeń lub inne błędy nie wymienione 1-5 pkt.
Samowolna zmiana pozycji w czasie zostawania każdorazowo
1 pkt.
W czasie ćwiczeń z posłuszeństwa pies nie wykonał rozkazu lecz pobiegł do innych psów (zwierząt) i na trzykrotny rozkaz nie wrócił do przewodnika
Za każdy rozkaz dyskwalifikacja
3 pkt.
W czasie ćwiczeń pies zatrzymuje się i myszkuje po ziemi 1-2 pkt.
Podczas pozostawania psa podchodzi on do przodu, przemieszcza się, tarza itp. 2-5 pkt.
Ugryzienie człowieka przy przechodzeniu przez grupę lub ucieczka przed grupą dyskwalifikacja
Opuszczenie miejsca siadu lub warowania powyżej 10 kroków 10 pkt.
Opieszałe wykonywanie ćwiczeń 1-3 pkt.
Lęk i niespokojne zachowanie się psa przy badaniu uzębienia 1-3 pkt.
Przewodnik dopasowuje swój marsz lub bieg do tempa psa 2 pkt.
Podczas wyrzucania aportu pies bez rozkazu, samowolnie biegnie po aport 1 pkt.
Bawienie się, gryzienie lub upuszczanie aportu 1-4 pkt.
Nie uchwycenie aportu za jego środek 1-2 pkt.
Pies pobiegł, podjął aport i nie przyniósł go do przewodnika 15 pkt.
Pies pobiegł do aportu, lecz go nie podjął i nie przyniósł 30 pkt
Pies na rozkaz "daj" nie oddaje aportu 1-3 pkt.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Postprzez Ania od Berena » 2007-06-06, 09:55

Gratulacje!
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Szkolenie w Warszawie

Postprzez Anuta » 2007-06-06, 12:03

Dziękujemy - ja i Nora. A mama Astra też jest dumna ze swej "ułożonej" córci, ale i tak od niej gorszej. W końcu Astra ma złotko (193/200 - doskonała), a Nora tylko srebro.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Szkolenie w Warszawie

Postprzez bea » 2007-06-06, 14:21

Anutka napisałaś-

"Miała pewne kłopoty z siadaniem w marszu i aportowaniem.
Pozostałe próby prawie po max."
-podany przez Ciebie regulamin egzminu PT I nie zmienił sie jak widze,wiec co z tymi kłopotami z siadaniem w marszu ?..Dopytuję sie tak o szczególy ,bo zamyślam sporzadzic listę wyszkolonych berneńczyków ,które zdały egzaminy związkowe,ew startowły w zawodach organizowanych przez ZKwP.Warto było by przy okazji sprawdzic z czym maja najwieksze problemy i ewentualnie opracowac dla bernów jakąs lepsza metodę szkolenia w wykonywaniu zadania,które "rasowo"bardziej są dla nich trudne.Dzięki serdeczne za informacje i trud wpisania tekstu regulaminu,myśle ,ze to uświadomi lepiej wielu osobom stopień trudności egzaminu.Ja pochwale sie ,ze z moja Doris z Eskadronu zdawalismy egzamin jako eksterny i zdobyliśmy 194 pkt.Jeszcze raz :-D wielkie gratulacje Anutko dla Ciebie i piesi :!:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Anuta » 2007-06-06, 16:21

Kłopot z siadaniem polegał na tym, że Nora nie usiadła za pierwszym razem i musiałam powtórzyć komendę. Tym razem usiadła, ale wstała zanim do niej wróciłam. Odjęto nam 5 pkt. Dodatkowe punkty karne były za niedokładne aportowanie (to pięta achillesowa większości Bernów). No i ocena tylko bardzo dobra. Ale przecież Norcia to jeszcze szczenię, a poza tym pył niemiłosierny upał i Bernuś po prostu topił się w swoim kożuchu, więc jej wybaczam. W efekcie była dróga (po corgi) ze stawki 16 psów. Jestem dumna.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Postprzez nugatika » 2007-06-06, 19:19

a ja mam pytanie, czy jest jakis zloty srodek na nauczenie psa przynoszenia aportu?
bo u nas to tak... :-| nijak :-/
czasem przyniesie ale to musi byc strasznie rozbawiony, ale to z reguly tylko 4/5 razy, potem pobiegnie do polowy odleglosci i sie wroci z zapytaniem w oczach "no to dobra on sobie tam polezy, co robimy dalej?"
i ten nasz aport nie jest taki dokladny.
przyjdzie na "do mnie" i czasem wypusci przedmiot wczesniej, a czasem juz usiadzie i od razu wypusci.
Sama nie wiem... :-/
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez AT » 2007-06-07, 00:11

z tego co mi wiadomo to nie ma złotego środka na nauczenie psa czegokolwiek :mrgreen:
nie jestem fachowcem ale staram się przygotować swoją sunie do PT to się podzielę doświadczeniami i wiadomościami zaczerpniętymi od szkoleniowców.
to że Nugacik przynosi aport 4,5 razy to super wynik. z tego co mi wiadomo nauka aportowania polega głównie na zabawie żeby aportowanie było dla psiaka atrakcyjne. nasz instruktor powiedział ze pełny aport to pies powinien 1 podczas treningu zrobić a poza tym to zabawa w ,,pusc-trzymaj" i takie tam (zalezy od pesa)
z dokładnoscią to niestety też mamy problemy ale ostatnio robię tak że jak mufka zrobi ten 1 aport poprawnie to dostaje suuupeer nagrodę. troszkę sie poprawiło.
ja już parę razy usłuszałam ze jak chcę żeby łatwiej było to mam głupszego psa sobie poszukać :-)
niestety berneńczyki chyba są zbyt inteligentne żeby tysiące razy powtarzać coś w czym nie widzą sensu.
myślę że byłyby niepokonane gdyby aportowanie zamienić np na przynoszenie przedmiotu z punktu a do b. no bo w końcu aport jest kompletnie bez sensu-wywalasz coś wiec nie jest to istotne a pies to ma przynieść, po co skoro wywaliłeś? :mrgreen:
moja mała uwielbia nosić w pysku coś jak jej się da zeby niosła, jak powiem zanieś panu też już kuma ale z aportem ciągle mamy problemy :-(
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez AT » 2007-06-07, 00:19

A! chyba wszyscy jesteśmy z Nory dumni :-)
pewnie przytarłyście noski paru ONką :mrgreen:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez bea » 2007-06-07, 09:48

Norcia osiagneła super wynik szczególnie,ze jak piszesz było goraco.Anutka pomyśl ,czy nie warto spróbowac rozwijac wasze talenta .Mamy już Dżete super zawodniczkę moze teraz Norcia wesprze berneńska kadre, na jakis zawodach,moze warto,zebys spotkała sie z Agata?Namawiam szczerze,szkoda marnować waszych zdolności,a moze jakis obóz wakacyjno szkoleniowy.Gratulaki jeszcze raz dla tak wspaniałej pary :-D Ps. Ten kłopot ,z siadaniem w marszu to ,w którym zadaniu miałaś podaj numer Anutka,bo w opisywanym regulaminie nie ma tego ćwiczenia.Cz chodzi o pozostawienie psa w pozycji siad.? ;-)
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez bea » 2007-06-07, 10:02

Złotej metody nie ma ,ale są lepsze i gorsze,może uda nam sie dzielac swoimi doswiadczeniami i przyjaciól dojśc do tych najkorzystniejszych metod w prcy z bernami.Każda rasa ma swoją specyfikę,która warto "uszanować" podczas szkolenia.Berny są bardzo inteligentne i łatwo sie nudzą ciągłym powtarzaniem i o tym trzeba pamiętac.Szkolenie psa to dla niego wykonywanie pracy ,berneńczyk,który ma duże poczucie własnej wartości domaga sie odpowiedniej zapłaty za wykonaną robotę.Zasada dobra praca,dobra płaca jest maksyma tych szwajcarskich "burżujów" :-)
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez nugatika » 2007-06-07, 14:50

tak teraz mysle o obozach szkoleniowych na wakacjach.
Ale to przeciez lato! Nugat sie smarzy na takim słońcu :-/ on nie lubi i wtedy nie ma szans zmusic go do czegokolwiek i nawet nie chce. Mamy dopiero poczatek czerwca i moj pies juz ma dosc, po poludnia spedza w piwnicy bo tam najchlodniej.

I jeszcze jedno zauwazylam śledząc wątki o szkoleniu bernów, ze najlepiej sobie radza suczki, a gdzie panowie? Jak samce zdają egzaminy PT ? Nikt sie nie chwali, wiec co jest?
Czyzby tylko dziewczynki sie nadawaly do szkolenia i konkursy?
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Aninbernus ETIUDA (SABA) zdała egzamin PT

Postprzez Anuta » 2007-11-30, 11:21

24 listopada 2007r. kolejna nasza Bernunia zdała egzamin PT na medal Srebrny.
Uzyskała 183 punkty. Wyprzedziła ją tylko Goldenka.
Brawo SABA.
ASTRA "złotko", NORA "srebro", a teraz SABA "srebro", to chyba rodzinne....
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Postprzez Roxanka » 2007-11-30, 11:26

Mądre sunie - gratulacje. :-) Ale gratulacje też dla pańci, bo to znaczy, że jest dobrym przewodnikiem. :-)
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Postprzez meggy » 2007-11-30, 11:38

G :-D ratulacje
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Cefreud » 2007-11-30, 12:00

gratki dla kolejnej "mądrej" suni :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Następna strona

Powrót do Zawody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości