hodowla OD ASTRID

Moderator: annasm

Re: Oszukana???

Postprzez Zabrzanka » 2011-12-29, 11:08

Hodowca jeszcze nie wie aczkolwiek nie spodziewam się że będzie to pozytywna reakcja... Może gdyby mnie nie okłamała to byłoby inaczej... No cóż zobaczymy... Jestem dosyć nerwowa a już szlag mnie trafia jak ktoś robi ze mnie głupka... Postaram się to załatwić dyplomatycznie <faja>
Avatar użytkownika
Zabrzanka
 
Posty: 134
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-24, 08:21
Lokalizacja: Zabrze
psy: Entlebucher Diego [*]

Re: Oszukana???

Postprzez Zabrzanka » 2011-12-29, 11:11

Najpierw poczekam co mi powie Jacek Gałuszka, to prawda - muszę teraz włożyć całą energię w Diegulca :love: a emocje i ewentualne spory odłożę na "potem" :P
Avatar użytkownika
Zabrzanka
 
Posty: 134
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-24, 08:21
Lokalizacja: Zabrze
psy: Entlebucher Diego [*]

Re: Oszukana???

Postprzez ewazoltowska » 2011-12-29, 12:12

moim zdaniem skontaktuj się z hodowcą szczegolnie w sprawie jąderek i ewentualnej partycypacji w kosztach leczenia.Spokojnie bez wielkich emocji i może niepotrzebnie zakładasz,ze nie zareaguje .Nie myśl w emocjach !!!!żebym nie była żle zrozumiana ja nie mam i absolutnie nie zamierzam mieć hodowli.Swojego psiaka mam z tzw pseudo ,ale do tej pory jestem w kontakcie z "dziadkami"/wspólne spacerki/a szczonek sobie mnie wybrał.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Oszukana???

Postprzez PaniBisiowa » 2011-12-29, 19:58

Zabrzanka, zgodnie z regulaminem:
6. Jeśli zapomnisz o czymś napisać, nie musisz pisać nowego posta pod dodanym przed chwilą. Warto w tej sytuacji użyć opcji "EDYTUJ" dostępnej przy napisanym przez Ciebie poście na FORUM.~

Proszę się do tego punktu zastosować.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez poleczka » 2012-08-07, 12:38

A co zrobić kiedy kupujemy od hodowcy psa z rodowodem a pies okazuje się mieszańcem dwóch podobnych ras z wypaczonym charakterem ?
poleczka
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-08-07, 12:15
Lokalizacja: Gniezno

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez Mika » 2012-08-08, 17:39

Przeczytaj kilka postów wyżej- Kreska cytowała paragrafy. Rozumiem, że dostałaś metrykę urodzenia psa, a nie rodowód ? Masz umowę ?
Avatar użytkownika
Mika
 
Posty: 302
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 19:30
Lokalizacja: Elbląg
psy: Redus

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-08-08, 18:59

poleczka napisał(a):A co zrobić kiedy kupujemy od hodowcy psa z rodowodem a pies okazuje się mieszańcem dwóch podobnych ras z wypaczonym charakterem ?



a rodowod ZKWP? FCI??

czy "nowotworow" ktore powstaly po 1 stycznia ??
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez poleczka » 2012-08-08, 23:51

Tak chodziło o metrykę i mam umowę. Hodowca chce przyjąć psa lub dać nowego. Psa nie oddam, innego też nie chcę.Myślę, że gdybym chciała dochodzić swoich praw, będzie to walka z wiatrakami. O jakie "nowotwory" chodzi ?
poleczka
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-08-07, 12:15
Lokalizacja: Gniezno

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez hania » 2012-08-09, 07:13

Jeżeli ma metryczkę ZKwP to oznacza, że ktoś mu zrobił przegląd hodowlany i tatuaż. A na jakiej podstawie zostało stwierdzone, że jest mieszanką dwóch ras? tak z ciekawości pytam.
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez AniaRe » 2012-08-09, 08:32

poleczka napisał(a):Tak chodziło o metrykę i mam umowę. Hodowca chce przyjąć psa lub dać nowego. Psa nie oddam, innego też nie chcę.Myślę, że gdybym chciała dochodzić swoich praw, będzie to walka z wiatrakami. O jakie "nowotwory" chodzi ?


No ale ja czegos nie rozumiem: hodowca "się poczuwa", jak piszesz, jest gotowy odebrać psa lub wymienić na "niewadliwy egzemplarz". Czego czekujesz? Bo jak dla mnie, to w tym wypadku hodowca się zachował w porządku, chyba, że ja czegoś nie wiem.
I tak jak Hanię, ciekawi mnie, jak stwierdziłaś (albo kto to stwierdził) że to mix?
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez ewazoltowska » 2012-08-09, 08:43

Co prwda tu nie chodzi o Berneńczyka ale wiem ,że taki Lablador przeszedł przegląd hodowlany w ZK wp ma metrykę prawo do rodowodu ,a jednak wygląd szczeniaka budzi watpliwości
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-08-09, 08:57

poleczka napisał(a):Tak chodziło o metrykę i mam umowę. Hodowca chce przyjąć psa lub dać nowego. Psa nie oddam, innego też nie chcę.Myślę, że gdybym chciała dochodzić swoich praw, będzie to walka z wiatrakami. O jakie "nowotwory" chodzi ?


"nowotwory" czyli nowe zrzeszenia i stowarzyszenia, w ktorych powolali sie pseudohodowcy, tam jest tak ze masz suke bez papierow, chcesz zeby miala szczeniaki to albo zaliczysz 2 wystawy choc jeszcze chyba zadnej wystawy tez zrzeszenia nie zorganizowaly wiec z suki hodowlana mozna zroic jeszcze tak ze idziesz pokazujesz suke, ktos stwierdza ze rasowa wiec rozmnazasz i tyle,

generalnie te stowarzyszenia rozne to powstaly tylko po to zeby obejsc ustawe z 1 stycznia.

ja rowniez przylaczam sie do pytania skad wiesz ze miaszanka? nie ras mozna miec psa rasowego a odbiega od wzorca tzw pet.

no i jak juz mam nadzieje wiesz o jakie nowotory mi chodzilo to ponawiam pytanie metryczka z Zkwp c czy jakiejs innej organizacji?

i wrzuc fotke szczonka,
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez hania » 2012-08-09, 09:08

ewazoltowska napisał(a):Co prwda tu nie chodzi o Berneńczyka ale wiem ,że taki Lablador przeszedł przegląd hodowlany w ZK wp ma metrykę prawo do rodowodu ,a jednak wygląd szczeniaka budzi watpliwości
obrazek
Obrazek został zmniejszony.


Tak z ciekawości - wiesz z ogłoszenia, czy ktoś znajomy kupił tego psiaka? Bo ogłoszeń nikt nie weryfikuje, wystarczy zaznaczyć ze zwierzę z rodowodem i serwis czuje się ze wszystko jest zgodne z ustawą. Ale osobiście widziałam miot dwurasowy, który przeszedł przegląd w ZKwP. Sędzia robiący przegląd nigdy wcześniej nie widział szczeniaków danej rasy.
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez ewazoltowska » 2012-08-09, 09:16

Znajomy chciał kupic szczeniaka i kontaktowlismy sie z ZK /wyslana ta fotka/ potwierdzili ,ze ten miot przeszedł przeglad ,ma tatu.Na szczęscie znajomi wybrali szczonka z innej Hodowli.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez Małgorzata » 2012-08-09, 09:24

Trochę zaśmiecam wątek, bo dotyczy sytuacji Zabrzanki, ale odnośnie odstępstw od wzorca - na naszym forum mieliśmy/mamy długowłosego DSPP, który przeszedł przegląd miotu, ma rodowód i jego rodzeństwo odnosi sukcesy wystawowe. Najprawdopodobniej przy skojarzeniu odezwały się geny przodków

viewtopic.php?f=10&t=2343&hilit=d%C5%82ugow%C5%82osy
Avatar użytkownika
Małgorzata
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-01, 10:40
Lokalizacja: Wałbrzych
psy: Bazyli - DSPP
Hodowla: Salto Neris

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez Olcia » 2012-08-09, 10:15

Znajoma w rodowodowego labradora, też z dłuższym włosem na uszach i kark. Po prostu jest PETem.

Poleczka, ja jestem ciekawa o szczeniaku jakich ras mówimy i z jakiej hodowli? W jakim jest wieku i skąd wiadomo, że jest mieszanką? Może jakieś zdjęcie?
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez poleczka » 2012-08-09, 22:22

Na razie nie chcę pisać, z jakiej hodowli, bo może to rzeczywiście po prostu PET. Kupiłam psa pełnowartościowego, nie peta, ma tatuaż i metrykę. Pies nie jest szczeniakiem, ma już prawie 20 m-cy i nie wyobrażam sobie, że mogłabym oddać psa tylko dlatego, że odbiega od normy zarówno z wyglądu jak i charakteru.
Napiszę może skąd w ogóle pomysł, że jest "mieszańcem" Jakiś miesiąc temu zabraliśmy psa na wystawę, ale nie żeby wystawiać tylko porównać z innymi psami tej rasy, wiedziałam, że odbiega, ale nie, że aż tak. Sędzia która zobaczyła psa jednoznacznie stwierdziła, że to nie jest ta rasa. Zgadzały się tylko kolory. Za mały, za chudy, ogon zawinięty, skośne i za "bardzo szalone" oczy. Uprzedzając następne pytania :) Karmiony Royalem Maxi do teraz w odpowiedniej dawce, zjadał wszystko, więc na pewno nie jest niedożywiony. Mój pies to DSPP.
poleczka
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-08-07, 12:15
Lokalizacja: Gniezno

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez AniaRe » 2012-08-10, 20:04

To może wstaw zdjecia?

PIszesz o dochodzeniu swoich praw u hodowcy. Ale doprecyzuj, co rozumiesz pod pojęciem dochodzenia swoich praw? Bo jeśli z psem jest coś nie tak, to co może zrobic hodowca? WIąć psa z powrotem, dać innego, ew. oddać kasę, czy część kasy -ale to zależy od hodowcy i ew. umowy.

"szalone oczy" to dość słaby dowód na nierasowość, cała reszta też może być wynikiem jakiejś np. choroby np. genetycznej- choć równie dobrze może być coś nie tak z pochodzeniem psa oczywiście, ja tylko "gdybam".
A fakt karmienie dobrą karmą nie jest tu żadnym dowodem - znamy psy, które nie tolerowały np. Royala własnie i na nim wyglądały jak niedożywione szkielety. Po przestawieniu na inna karme lub BARF - nie te same psy w szybkim czasie..

Jednemu ze szczeniąt po mojej suce nie wyrosly łapki tak długie jak trzeba. Ale nie jest przez to ani ciut mnie rasowa. (i na szczęście ani ciut mnie kochana, bo domek ma cudowny :))
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez hania » 2012-08-10, 20:50

Koleżanka ma suczkę, która jest miniaturka danej rasy - okazało się, że spowodowane to jest zaburzeniem pracy nerek. Ale jak już pisałam przypadek dokrycia przez innego psa też znam. Czy on się wyróżniał wśród rodzeństwa?
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: Oszukana??? (hodowla Od Astrid)

Postprzez Małgorzata » 2012-08-13, 13:06

Nie wiem czy dobrze odczytuję, interpretuję (z czytaniem ze zrozumieniem i dorosły człowiek może mieć problem :-> ) wątek Zabrzanki. Nie rozmawiałaś jeszcze z hodowcą, więc póki co hodowca o niczym nie wie?
Avatar użytkownika
Małgorzata
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-01, 10:40
Lokalizacja: Wałbrzych
psy: Bazyli - DSPP
Hodowla: Salto Neris

Poprzednia strona

Powrót do Hodowle

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron