Jak wybrać dobrą hodowlę?

Moderator: annasm

Re: Mały entelek... skąd? a także co i jak?

Postprzez adi&aga » 2012-04-11, 15:41

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!
Jeśli chodzi o Żorską Primę sprawa ma się niestety trochę inaczej niż wynika z ich strony internetowej. Po nawiązaniu kontaktu okazuje się iż miotu spodziewają się nie w kwietniu tylko w styczniu 2013 - jesienią chcą pokryć suzkę. Obecnie pokryli suczkę berneńczyka i z racji zbyt absorbującej nad nią opieki nie zdecydowali się jednak na pokrycie dwóch dam.
Jeśli chodzi o przedszkole dla pieska to mamy już wybraną całą ścieżkę edukacji hehe
Szkoła PRESTOR z Katowic.
Najpierw psie przedszkole - 1 wykład + 4 warsztaty po 1h - 380zł
Potem zerówka - 4 warsztaty po 1h - 160 zł
Szkolenie Podstawowe - 8 h po 1h - 550 zł
Ceny podobne do Waszych? Znajomi szkolili tam owczarka byli bardzo zadowoleni!
Może słyszeliście coś o tej szkole??
Pozdrawiam
Adrian
adi&aga
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-10, 16:51
Lokalizacja: Tychy

Re: Mały entelek... skąd? a także co i jak?

Postprzez Olcia » 2012-04-11, 15:53

Adrian, jeśli to możliwe, to pójdź na zajęcia w tej szkole sam, jeszcze bez psa. Pytaj i obserwuj. Nie bój się eksperymentować, jak nie ta szkoła to inna - aż znajdziesz "swojego" idealnego trenera.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Mały entelek... skąd? a także co i jak?

Postprzez adi&aga » 2012-04-12, 18:40

Tak zrobię,
powiedz tylko czy miałaś podobna liczbę godzin w przedszkolu, zerówce i sp?

Powiedzcie mi proszę czy ktoś z Was biega z entlikiem w asyście? nie chodzi mi tu o pokonywanie maratonów tylko o jakieś 4 kilometry dziennie zdrowotnie, ja biegałem tak już z kundelkiem był zadowolony i lekko pozytywnie zmęczony zawsze:) Mam nawet fajnej jakości dedykowaną do biegania smyczo-uprząż:)

Plus ponawiam pytanie: jest ktoś na forum z okolic Tychów, jakiś posiadacz entliczka?:)
adi&aga
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-10, 16:51
Lokalizacja: Tychy

Re: Mały entelek... skąd? a także co i jak?

Postprzez Olcia » 2012-04-12, 19:37

Ja miałam szczeniaczkowo - 8 h i potem szkolenie PT - około 24 - 26 h.

Myślę, że 4 km niezbyt szybkiego, ale równomiernego biegu dobrze entlikowi zrobi. Tylko to dopiero jak skończy rok, 1,5, kiedy już mu się stawy "zawiążą" i wzmocnią.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

kilka pytań o Entlebucher

Postprzez jedrzej88 » 2012-05-22, 16:02

Witam!
W bliskiej przyszłości planuję zakupy psa rasy Entlebucher. W związku z tym mam kilka pytań oraz watpliwości, które prosiłbym, drodzy forumowicze, żebyście pomogli mi rozwiązać :]
1. Czy wiek rodziców (suka 7,5 roku / reproduktor prawie 9 lat) ma duży wpływ na przyszłe potomstwo? A może nie powinienem się tym przejmować ?
2. Czy mogę spokojnie kupić entliczka, którego rodzice nie mieli przeprowadzonych badań odnośnie wzroku ( prcd PDA)?
3. Ile mniej więcej kosztuje wyżywienie takiego psa (już dorosłego) w skali miesiąca (samca)?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)) !
jedrzej88
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-22, 15:50
Lokalizacja: Charzykowy/k. Chojnic
psy: Entlebucher Fidelius
Hodowla: Negrus

Re: Mały entelek... skąd? a także co i jak?

Postprzez Olcia » 2012-05-22, 20:09

1/ Suka w wieku 8 lat traci uprawnienia hodowlane, to powinno dać do myślenia. Ja osobiście nie zdecydowałabym się na szczeniaka po suce w tym wieku, również ze względu na jej zdrowie. Warto zainteresować się poprzednimi miotami pary - jeśli z tego skojarzenia są zdrowe psy, to warto przemyśleć.

2/ Nie. PRA nie jest wymysłem wziętym z kosmosu. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój pies będzie wolny od PRA, oboje rodziców powinno mieć wynik badań A. Do tego są potrzebne badania, bo pies może być klinicznie zdrowy i nie mieć żadnych objawów, ale być nosicielem PRA. Więcej tu: http://www.novascotia.pl/index.php?mod=choroby_oczu

3/ Dobrym założeniem będzie, że pies zjada miesięcznie 15 kg suchej karmy, czyli mniej więcej 150 zł. Do tego dolicz smakołyki.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Mały entelek... skąd? a także co i jak?

Postprzez Barbel » 2012-05-22, 21:07

Olcia, wprawdzie nie mam entla, ale berna, którego matka urodziła w wieku 7,5 lat (przedtem odchowała tylko 2 mioty). Dożyła 12 lat. Barbel ma 8.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Mały entelek... skąd? a także co i jak?

Postprzez Olcia » 2012-05-22, 21:19

Barbel, ale ja nie mówię, że się nie da. ;-)
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Mały entelek... skąd? a także co i jak?

Postprzez Bobik » 2012-05-22, 21:37

Off: Olcia, bardzo niezłe te zdjęcia z pleneru "At Las Bielanski" na Facebooku.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Poprzednia strona

Powrót do Hodowle

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość