Szarpaki polarowe lub inne

Moderator: DolceVita

Szarpaki polarowe lub inne

Postprzez anula » 2013-08-28, 11:56

Chętnie kupię za przyzwoite pieniądze szarpaki polarowe lub z innego wytrzymalszego materiału. Moja młodzież musi mieć zajęcie jak jestem w pracy, bo im głupie pomysły przychodzą do głowy. Bardzo fajnie bawią się zabawkami, które mają dłuższe sznurki, więc takie szarpaki powiedzmy 50-70 cm powinny im sprawić frajdę, choć długo pewnie nie wytrzymają. Większośc zabawek ostatnio jakoś wyszła <bezrady2>
W ostateczności nauczę się sama, choć nie mam zacięcia to takich robótek :boszz:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Szarpaki polarowe lub inne

Postprzez Beata i Fiona » 2013-08-28, 12:33

Aniu, polecam się nauczyć samemu ;-)
u nas przynajmniej gryzaki polarowe nie wytrzymują zbyt długo ...
wystarczy kupić kawałek materiału (tudież dorwać jakiś stary koc itp.), wpisać w google "jak zrobić filofuna?" i do roboty! <okok>
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: Szarpaki polarowe lub inne

Postprzez anula » 2013-08-28, 13:02

Własnie kombinuję, ze można z linki wspinaczkowej takie coś upleść <mysli>
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Szarpaki polarowe lub inne

Postprzez saba&mlis » 2013-08-28, 13:25

Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Szarpaki polarowe lub inne

Postprzez Beata i Fiona » 2013-08-28, 13:31

anula napisał(a):Własnie kombinuję, ze można z linki wspinaczkowej takie coś upleść <mysli>

dokładnie! ja z liny robię im kule bosmańskie ;-)
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: Szarpaki polarowe lub inne

Postprzez anula » 2013-08-28, 13:42

ooo filmik podeślesz? zaraz jadę po linkę ;-)
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Szarpaki polarowe lub inne

Postprzez Asia Morrisowa » 2013-09-04, 13:27

W pierwszej chwili pomyślałam, że to tylko śmieszna nazwa :mrgreen: ale pomysł świetny.
Beata i Fiona napisał(a):jak zrobić filofuna

Ostatnio wykorzystałam bawełnianą koszulę, z której mąż zrezygnował, obcięłam guziki (na wszelki wypadek), porobiłam węzły, małe supełki na rękawach, uzupełniam w razie rozplątania. To ulubiona zabawka Morrisa od trzech miesięcy - a mąż mówił, że słaba już ta koszula ;> - a wybór ma i to fajnych zabawek. W przeróbce następnej koszuli planuję wykorzystać elementy z zabawek, które straciły już swoją "moc", głównie sznurki zostały poprzegryzane a kulki jako takie są nudne... Dzięki za pomysł <buzki>
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Szarpaki polarowe lub inne

Postprzez anula » 2013-09-04, 13:40

Wczoraj wieczorem próbowałam tego filofuna ogarnąć, masakra jakaś... ale jeszcze się nie poddaję ;-)
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Szarpaki polarowe lub inne

Postprzez Asia Morrisowa » 2013-09-04, 13:52

Koleżanki robiły takie cuda i choć tak zwanych zdolności manualnych mi nie brakuje, to jakoś nie mam osiągnięć w tym kierunku. Ale czego nie robi się dla swojego psa :mrgreen:. Tym bardziej, że jemu nie o wygląd chodzi a o zabawę... Goście na wspomnianą koszulę patrzyli co najmniej ze zdumieniem, tym bardziej, że kolory ma jakieś takie nieapetyczne po spotkaniu z ziemią ale Morris dumnie ją nosi w pysku a przy supełkach ma minę bliską ekstazy. Ja może zacznę od warkocza z koszuli (dużo mam tego, ludziom się nie nada a ja nie lubię wyrzucać), bo "kręcą" mnie naturalne materiały :mrgreen:. Tym bardziej, że Morrisowi czasem wpadnie za głęboko do pyska ;>
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Szarpaki polarowe lub inne

Postprzez Beata i Fiona » 2013-09-04, 15:51

anula napisał(a):Wczoraj wieczorem próbowałam tego filofuna ogarnąć, masakra jakaś... ale jeszcze się nie poddaję ;-)

w porównaniu z kulą bosmańską filofun to pestka ;) związujesz 4 paski materiału w supełek (uwaga! polar w jedną stronę się rozciąga, a w drugą nie! kierunek cięcia zależy od tego czy szarpak ma się mocno rozciągać), łapiesz go kolanami, a te paseczki sobie przeplatasz i dociągasz wg wybranego wzoru. Swego czasu modne było zaplatanie żyłek i przypinanie takich filofun'ów do kluczy itp.
co do kul bosmańskich - mam w rodzinie zapalonego żeglarza, prawie każde wakacje spędzane były na żaglówce, więc plątam sobie linki od młodości ;P . Najlepiej zobaczyć na żywo jak to się robi!

jak już się załapie o co chodzi to produkcja idzie taśmowo! Powodzenia!!! <okok>

nasza produkcja w użyciu :-> kwadratowy
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
i okrągły w zygzaki
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
mini Trey i Fionka z naszą kulą
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof


Powrót do Kupię / Sprzedam / Zamienię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość