Szkolenie szczeniaka

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

Szkolenie szczeniaka

Postprzez melee » 2012-03-20, 17:13

Witam,
od soboty posiadam szczeniaka. Jutro kończy 7 tygodni. Mam w planach troszkę tego "dużego dzieciaka" pouczyć grzeczności/posłuszeństwa, ale Lunie, tylko psoty w głowie. Czy to jeszcze za wcześnie uczyć psa, czy są może jakieś na to sposoby inne niż smakołyki. Bo ona jest bardziej ciekawa świata niż smacznego jedzonka w nagrode.
Avatar użytkownika
melee
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-20, 17:04

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez Barbel » 2012-03-20, 19:22

Bozinko - a kto ci takiego oseska sprzedał! To piesek w typie?
No nic, trudno..

Teraz socjalizacja (targasz kulke na rękach w rózne ciekawe miejsca, omijając miejskie trawniki). w domu - cwiczenie podażania za człowiekiem ( zrobisz przywołanie), odsyłanie na miejsce, zostawanie przez chwile samotnie - nawet 3 minutki. Nagroda - jeden posiłek wydawany po kulce, zabawa, pogłaskanie, radość ( nawet przesadna), pogonienie się z szarpaczkiem.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez melee » 2012-03-20, 20:45

Tak to jest piesek po mamie i tacie BPP, po prostu chciałam takiego małego gryzaka to mam...i noce nieprzespane :).

No to to co zostało napisane powyżej wykonuje, narazie się tego malca nie da niczego konkretnego nauczyć.
A tak mniej więcej od kiedy powinno się zacząć szkolić?
Avatar użytkownika
melee
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-20, 17:04

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez Barbel » 2012-03-20, 20:58

Troche za malutki jeszcze na bycie z daleka od mamy, szkoda, ze dałas/łes zarobić rozmnażaczowi...
No przecież to wszystko, to jest nauka....
Przy wydawaniu porcji jedzeniowych możesz oczekiwac siad, czy "miejsce", można uczyć juz wszystkich komend - byle pozytywnie i z usmiechem. Kliker w dłoń i do roboty. O szkoleniu pozytywnym możesz sobie poczytac w pobocznych watkach ;-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez daria » 2012-03-22, 00:27

[quote="melee"]Tak to jest piesek po mamie i tacie BPP, po prostu chciałam takiego małego gryzaka to mam...i noce nieprzespane :).
a ja chcę czarnego gościa z kaloryferem na brzuchu i co...nieprzespane noce będą <hahaha>
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez Anna Rozalska » 2012-03-22, 20:55

Zanim zaczniesz szkolić malucha musisz wykonać serie szczepień szczenięcych. Po wszystkich szczepieniach i odrobaczeniach szczeniak ma okolo 3,6 miesiąca, możesz z nim chodzić do psiego przedszkola.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez nikanika » 2012-08-25, 15:53

moje malce chodzą do psiego przedszkola, uczą się podstaw,poznają psy i nie mogą się doczekać następnych szkoleń, to jest fajny sposób, tylko ważna jest dobra szkółka, jak Mila była mała to nie było jeszcze mody na takie szkolenie ale moja chodziła na kynoterapeutyczne,na początku bardziej socjalizacyjnie i uważałam na bardziej żywiołowe psy a potem uczestniczyła
nikanika
 
Posty: 28
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-07, 19:21

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez hania » 2012-08-25, 21:18

Anna Rozalska napisał(a):Zanim zaczniesz szkolić malucha musisz wykonać serie szczepień szczenięcych. Po wszystkich szczepieniach i odrobaczeniach szczeniak ma okolo 3,6 miesiąca, możesz z nim chodzić do psiego przedszkola.


Zanim szczeniak zostanie zaszczepiony można go wielu rzeczy nauczyć w domu. Zrobić mu chociażby solidne podstawy przywołania i reakcję na imię.
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez gatta » 2012-08-25, 21:21

hania napisał(a):Zanim szczeniak zostanie zaszczepiony można go wielu rzeczy nauczyć w domu. Zrobić mu chociażby solidne podstawy przywołania i reakcję na imię.

Dokładnie! <tak>
My umiałyśmy wszystko zanim skończyła się kwarantanna - a do przedszkola poszłyśmy już... wyszkolone :lol:
Avatar użytkownika
gatta
 
Posty: 370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-06-05, 11:08
Lokalizacja: Szczecin
psy: GATTA Majowy Skarbiec

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez marieanne » 2012-08-25, 21:32

gatta napisał(a):
hania napisał(a):Zanim szczeniak zostanie zaszczepiony można go wielu rzeczy nauczyć w domu. Zrobić mu chociażby solidne podstawy przywołania i reakcję na imię.

Dokładnie! <tak>
My umiałyśmy wszystko zanim skończyła się kwarantanna - a do przedszkola poszłyśmy już... wyszkolone :lol:

Wy to dziwne jestescie po prostu, chyba małą hipnotyzowałaś :mrgreen:
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez gatta » 2012-08-25, 21:37

marieanne napisał(a):
gatta napisał(a):
hania napisał(a):Zanim szczeniak zostanie zaszczepiony można go wielu rzeczy nauczyć w domu. Zrobić mu chociażby solidne podstawy przywołania i reakcję na imię.

Dokładnie! <tak>
My umiałyśmy wszystko zanim skończyła się kwarantanna - a do przedszkola poszłyśmy już... wyszkolone :lol:

Wy to dziwne jestescie po prostu, chyba małą hipnotyzowałaś :mrgreen:

Do tej pory ją hipnotyzuję :lol:
Bardzo dużo osób jest w szoku np. kiedy 4-miesięcznego szczeniaka z zabawy np z innymi psami (wielka atrakcja) potrafię wyciągnąć komendą DO MNIE, itd.
Avatar użytkownika
gatta
 
Posty: 370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-06-05, 11:08
Lokalizacja: Szczecin
psy: GATTA Majowy Skarbiec

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez munda2 » 2012-08-31, 09:54

Zrób szczepienia, a na razie możesz na rączkach psa wszędzie nosić żeby się do różnych odgłosów i zapachów przyzwyczajał tak jak Barbel powiedziała. Jeśli masz jakieś dobrze znane i zaufane psy (z pewnymi szczepieniami i zdrowiem) to ewentualnie może się maleństwo z takim spotkać.
co do nauki podstaw w domu to polecam książkę:
http://www.empik.com/51-sztuczek-dla-sz ... ,ksiazka-p
(nie wiem czy jeszcze jest dostępna ale może ci się uda gdzieś znaleźć)
bardzo fajnie opisane jak np. nauczyć psa kontaktu wzrokowego czy podstawowych komend.
Choć na razie traktuj to jako zabawę bo to strasznie małe maleństwo jeszcze. Jeśli się nauczy na tobie skupiać jak ja wołasz to już będzie duży sukces :)
munda2
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-01, 12:07
Lokalizacja: Tarnów
psy: Kesi jamnik, Mamma Mia

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez munda2 » 2012-08-31, 09:56

ech znów nie sprawdziłam z kiedy ta wiadomość heh już od tego czasu urosło maleństwo :)
munda2
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-01, 12:07
Lokalizacja: Tarnów
psy: Kesi jamnik, Mamma Mia

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez Szilkowa » 2012-08-31, 14:21

Anna Rozalska napisał(a):Zanim zaczniesz szkolić malucha musisz wykonać serie szczepień szczenięcych. Po wszystkich szczepieniach i odrobaczeniach szczeniak ma okolo 3,6 miesiąca, możesz z nim chodzić do psiego przedszkola.

A co jedno ma do drugiego? ( chodzi mi o szkolenie i szczepienia )
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez marieanne » 2012-08-31, 15:03

Szilkowa napisał(a):
Anna Rozalska napisał(a):Zanim zaczniesz szkolić malucha musisz wykonać serie szczepień szczenięcych. Po wszystkich szczepieniach i odrobaczeniach szczeniak ma okolo 3,6 miesiąca, możesz z nim chodzić do psiego przedszkola.

A co jedno ma do drugiego? ( chodzi mi o szkolenie i szczepienia )

Myślę, że Ania pisała w kontekście psiego przedszkola, a nie uczenia czegokolwiek samemu w domu ;-)
Bo do przedszkola to chyba logiczne dlaczego :mrgreen:
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Szkolenie szczeniaka

Postprzez nikanika » 2012-11-04, 23:38

u mnie maluchy poprzez zabawę dużo się nauczyły, no i takie prywatne psie przedszkole miały, z całkiem sporymi umiejętnościami poszły w świat, przez co fajnie w nowych domkach się uczą i przychodzi im to naturalnie,
na początku dobrze jest proste rzeczy spokojnie, w zabawie z psem ćwiczyć :)
później ze swoim szczeniakiem przeszłam psie przedszkole i szkole go też na dworze, w domu, wychodzimy w różne miejsca i wszystko przychodzi mu naturalnie, łatwo, z radością, tak jak jego mamie
nikanika
 
Posty: 28
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-07, 19:21


Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości