Skupianie uwagi na przewodniku

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

Skupianie uwagi na przewodniku

Postprzez Olcia » 2009-09-29, 12:54

Mam 4-miesięczną entliczkę. Byłyśmy dwa razy w psim przedszkolu. Za pierwszym razem było niemal idealnie - Negra znała już komendy, których inne szczonki się dopiero uczyły, chętnie je wykonywała. Problemem było polecenie "zostań", ale i je opanowałyśmy w domu po zajęciach na tyle, abym mogła odejść na kilka kroków.
Drugiego dnia pies był na czczo (zgodnie z poleceniem trenera) i dużo bardziej rozkojarzony. Mogłam sobie wołać i cmokać w nieskończoność, a i tak wszystko było ważniejsze niż ja. Nie pomogło zachęcanie zabawkami ani różnymi smaczkami podstawianymi przed nos. Przez całą godzinę udało nam się zaledwie kilka razy zrobić siad i waruj. Negra cały czas obwąchiwała ziemię i szarpała się do innych psów (a zabawy są dozwolone tylko za zgodę instruktora). Ręce mi opadały. W dodatku w połowie zajęć zwymiotowała.
Znajoma powiedziała mi, żebym "nakręcała psa na siebie". Tylko jak się do tego zabrać?
Negra docenia smaki i zabawę ze mną, ale zabawa z psami jest dla niej większa nagrodą. Nie chodzi mi też o takie skupienie osiągane za pomocą klikera, że pies wgapia się we mnie jak w obraz. Chcę, żeby po usłyszeniu swojego imienia potrafiła poświęcić mi chwilę. Dodam też, że w warunkach domowych i na dworze, kiedy nie ma psów, wszystko działa bez zarzutu.

Jakieś rady?
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Skupianie uwagi na przewodniku

Postprzez Cefreud » 2009-09-29, 13:05

Zacznij od pachnących smaczków dawanych tylko w nagrode za skupienie na Tobie.Zacznij trening od małych rozproszeń-za każde zwrócenie uwagi smaczek.Potem powoli dodawaj nowe bodźce.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Skupianie uwagi na przewodniku

Postprzez Drixon » 2009-09-29, 13:06

Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Skupianie uwagi na przewodniku

Postprzez kruszon » 2009-09-29, 13:10

Może zapytaj AniRe - w tym poście są do niej namiary http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=18&t=3280&st=0&sk=t&sd=a
My chodziliśmy do przedszkola organizowanego przez nią i wszystko ok... - chociaż początki nie były łatwe :mrgreen:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Skupianie uwagi na przewodniku

Postprzez kajkaw » 2009-10-02, 22:28

Najważniejsze żebyś stała się dla psa ważniejsza i ciekawsza od jego czworonożnych kompanów. Musisz sie jak najwiecej sie z nia bawić wtedy staniesz sie atrakcyjna na tyle by zainteresowała sie tobą. Kiedy nie zwraca na ciebie uwagi wtedy nie powinnaś sie z nią szarpać tylko uciekać w drugą strone wołają ją do siebie i za każdym razem nagradzając. Tak złapiesz początki kontaktu z psem najpierw pracuj przy małych rozproszeniach później powoli przechodz do coraz wiekszych wtedy to powinno przynieść efekt.
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki


Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości