Troszke z życia sportowego benusia

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez kajkaw » 2009-08-02, 23:53

TROSZKE Z OBRONY JULIANKA
Obrazek
Obrazek
FRUWAJĄCY CIASTUŚ
Obrazek
Obrazek
ZŁY JULUŚ ;-)
PRZESZKODY :-D
Obrazek
Obrazek
POKAZ DLA PRZEDSZKOLA JULUŃ I DZIECIAKI
Obrazek
Obrazek
I ZABAWA :lol:
Obrazek
UKOCHANE POSŁUSZEŃSTWO :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ŚLADY DLA KAŻDEGO ŁAKOMCZUCHA :lol:
Obrazek
Obrazek
UWIELBAINE AGILITTY
Obrazek
TUNELIK :lol:
Obrazek
I PRZESZKODA :mrgreen:
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez Hekate » 2009-08-03, 00:19

http://img245.imageshack.us/img245/4927/img3040k.jpg
jak on się w ciebie wpatruje, jest fantastyczny :!:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez AT » 2009-08-03, 00:26

tiaaa i jeszcze Ci taka napisze, że to nie jest pies użytkowy ;-)
Super! kolejny mega hiper wszechstronny użytkowy bern - czyli wzorcowy ;-) :mrgreen:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez Hekate » 2009-08-03, 00:27

Asiu podejrzewam że więcej naszych bernów jest użytkowych, tylko nie każdy ma talent tak to w psie rozwijać :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez AT » 2009-08-03, 00:37

Aniu ja jestem pewna, że prawie każdy bern jet użytkowy - pracowitość mają wpisane nie tylko w genach ale i we wzorcu ;-)(kiedyś psy które nie nadawały się do pracy kończyły marnie a już na pewno nikt ich nie rozmnażał bo były ładne - lata takiej selekcji musiały odbić się na psychice współczesnych bernów), tylko u nas jakoś tak ciągle słyszę (w tym też od niektórych hodowców) że berneńczyk to nie jest pies użytkowy (czasem jak już nie mam siły dla mojej psychicznej to jej mówię połóż się i komponuj z otoczeniem, ty nie jesteś użytkowa - na chwilę działa ;-) ).
Ja się staram z Mufozą ludziom czasem pokazać, że to nie jest tylko przytulanka i baaaardzo się cieszę jak poznam kolejną osobę, która też pokazuje na co te psy stać.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez kajkaw » 2009-08-03, 00:59

Każdego benusia stać na to żeby pracowal tak jak Julek. Dużo trenujemy w czechach i tam sie przekonałam że każda rasa potrafi. Mają tam bernardyna z IPO3 co jest ogromnym sukcesem. Kundelki, duże, małe pieski wszystkie tam ćwiczą to mi sie strasznie podoba.
U nas coraz częściej spotykam się z tym że ludzie chcą ćwiczyć z każdym psiakiem. wiedza i podejście ludzi do psów sie zmienia i to na plus.
Kiedyś też bym nie pomyślała że uda mi sie osiągnąć tak wiele z takim psem. To daje najwiekszą satysfakcje gdy ludzie dziwią sie że benuś tyle potrafi, a to jest naprawde mądry ale i cwany pies wiec na wiele rzeczy trzeba znaleźć sposób żeby benio chciał to robić.
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez kajkaw » 2009-08-03, 01:01

Jeśli mogę w jakikolwiek sposób pomóc lub doradzić w problemach szkoleniowych to z miłą chęcią pomogę :-)
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez Cefreud » 2009-08-03, 07:33

super fotki,miło się ogląda
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez Hekate » 2009-08-03, 08:22

Asiu ależ mi o to chodziło, że psiaki są jak najbardziej użytkowe,i zę na wilele je stać, tylko że wielu właścicielom w tym mi brakuje konsekwencji w codziennym szkoleniu i samozaparcia do codziennych ćwiczeń :oops:
a ze miło się ogląda takie zdjęcia to pewne, ja cicho liczę Kajko że wpadniecie z Julianem na jesiennego podkrakowskiego grilla i zrobicie nam mały pokaz ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez Szilkowa » 2009-08-03, 10:14

Tak berny są jak najbardziej użytkowe!
Kiedyś się spotkałam z opinią że z nimi nie da się nic konkretnego robić :evil: :roll: Z czym się oczywiście nie zgodzę.

kajkaw - trenujecie agility na poważniej ? ;-)
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez Marszal » 2009-08-03, 10:41

Super zdjęcia, no i super Bernol, wielkie Chłopisko z niego, śliczny jest i taki zwinny. Gratuluje, widać, że Chłopak żyje tymi ćwiczeniami :-D
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez Szilkowa » 2009-08-03, 10:51

Przepraszam że trochę zaoffuję :oops:
Ale naszła mnie taka myśl żeby zrobić na stronie głównej portalu dział o naszych sportowych bernach :-D
Moglibyśmy pokazać jak bardzo wszechstronne i zdolne są nasze psiaki :-D Bo dużo dość jest takowych psiaków ;-)
Co Wy na to ? :-) ;-)
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez MagdaMR » 2009-08-03, 11:30

Słyszałam pochwały na temat Juliana od znajomych hovawarciarzy, którzy razem z nim uczestniczyli w bieszczadzkim obozie! Zgadzam się, że najwięcej zalezy tu od przewodnika - ja na przykład mam nieużytkowe hovki, bo jakoś nijak nie mogę złapać sportowego bakcyla. ;-)
No ale jednak według klasyfikacji FCI BPP nie są zaliczane do ras użytkowych - poddawanych próbom pracy. Nie muszą tak jak hovki mieć wyszkolenia IPO, żeby uzyskać interchampionat i na wystawach nie mają klasy użytkowej.
Myśle, że ciężka budowa - szczególnie samców - jednak ogranicza ich możliwości i zwiększa ryzyko kontuzji. :-?
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez kajkaw » 2009-08-03, 12:29

Tak to prawda trzeba uważać na kochanego olbrzyma. Dbać o jego stawy przedewszystkim.Jego waga i wielkość utrudniają mu prace. Ale jak widać daje sobie rade nie najgorzej ;-) . Ryzyko kontuzji jest takie same jak u innych ras, a przez to że są one wolniejsze to nawet i mniejsza. :-)
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez Szilkowa » 2009-08-03, 12:58

Tak jeżeli się doba i ćwiczymy z głową ryzyko kontuzji jest takie samo lub nawet mniejsze ;-)
Dlatego najważniejsze powine być badania :-)

kajkaw- nie wchodzi mi link w podpisie :-( :-/
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez AT » 2009-08-03, 14:43

MagdaMR napisał(a):
No ale jednak według klasyfikacji FCI BPP nie są zaliczane do ras użytkowych - poddawanych próbom pracy. Nie muszą tak jak hovki mieć wyszkolenia IPO, żeby uzyskać interchampionat i na wystawach nie mają klasy użytkowej.
Myśle, że ciężka budowa - szczególnie samców - jednak ogranicza ich możliwości i zwiększa ryzyko kontuzji. :-?

Nad tym, że szwajcarzy nie zadbali o wpisanie do wzorca swoich ras punktu o jakichkolwiek ,,sprawdzianach'' użytkowości ubolewa wiele osób (tu cytat z Hansa Räber'a do refleksji ;-) http://www.bernersennenhunde.at/rasse/rasse.htm)- jednak brak oficjalnego egzaminu użytkowości nie czyni z rasy psów nieużytkowych ;-) . Jest wiele ras nie poddawanych oficjalnym próbom pracy co nie zmienia faktu, że są psami pracującymi (patrz choćby cao- trudno go nazwać psem do towarzystwa ;-) )
Tu http://www.bernersennenhunde.at/frame.htm pan Wolfgang Zörner od 25 lat hoduje i szkoli berneńczyki które pracują ,,sportowo'' i naprawdę (w ratownictwie) - jak się popatrzy na rezultaty niektórych psów z tym przydomkiem to nachodzi refleksja, że niejedna hodowla choćby onków z linii użytkowych mogła by pozazdrościć takich psów i certyfikaty użytkowości FCI nie są tu do niczego potrzebne ;-)
Tak naprawdę żadne oficjalne certyfikaty nie były by potrzebne żadnej rasie gdyby hodowcy ras pierwotnie typowo użytkowych przykładali większą wagę nie tylko do wyglądu psa ale też do jego usposobienia i posiadania predyspozycji do pracy do jakiej dana rasa była/jest wykorzystywana ;-)
U mojej suki która generalnie ma sporo energii od czasu jak zaczęliśmy troszkę intensywniej bawić się w różne sporty ilość kontuzji spadła niemal do zera- po prostu teraz już nie urządza sobie sama rozrywek z cyklu skoki z wysokości bez spadochronu i inne tego typu atrakcje tylko jej energia spala się pod kontrolą i po rozgrzewce ;-)
Nasi południowi Sąsiedzi mają świetnie rozwinięte sporty kynologiczne i wielu fajnych szkoleniowców (takich co się nie śmieją z człowieka jak do niego przyjdzie żeby się na przykład do IPO przygotować z psem innym niż ON, hovek czy dobek) całe szczęście u nas też już idzie ku lepszemu :mrgreen:

kajkaw napisał(a): a to jest naprawde mądry ale i cwany pies wiec na wiele rzeczy trzeba znaleźć sposób żeby benio chciał to robić.

Hehe jak mi czasem ręce opadają z bezradności to zawsze sobie przypominam słowa naszego Instruktora - trzeba było kupić sobie głupszego psa, mniej by kombinował :-P :lol:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez Szilkowa » 2009-08-03, 15:18

Oj znam te sposoby :mrgreen:
Ile ja nie przetestowałam i do każdego coś innego nie ma co berny to jakieś inne stworzenia i każdy oryginalny :mrgreen: Dwa razy ta sama metoda nie zadziała :-P
Z tą użytkowością to na prawdę szkoda :-/Teraz widuje się co raz więcej bernów w różnych dziedzinach sportu tu np. zagraniczna suczka berneńska w agility http://www.youtube.com/profile?user=agi ... iew=videos
Może i nie jest za szybka ( tu raczej trochę winna właścicieli bo powinni nadać jej trochę tempa ;-) , zresztą berneńczyka nie jest sztuką nauczyć ale rozpędzić :mrgreen: ) ale bardzo fajnie ma przywoływanie wysyłanie na przeszkody i na jednym filmiku widać fajną pracę na odległość ;-) :-) :-) No i widać że sprawia jej to przyjemność co jest najważniejsze ! :-D :-) :-D
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez kajkaw » 2009-08-03, 17:15

To może inaczej wejdz na strone http://www.working-dog.eu póżniej na psy i na szukaj. ózniej pojawi sie wybór rasy tam należy wybrać mix. A imie julian tak też można sie dostać do jego zdjeć i filmów. :-)
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez Anirysova » 2009-08-03, 17:21

Oj Czechom naprawdę można pozazdrościć
Nasze psie wnuki, które są w Czechach nie tylko ćwiczą PT i IPO oraz pracują w dogoterapii - ostatnio dowiedziałam się, że jeden synek Darwinka uczy się na psa ratownika, a drugi zaczął kurs pasienia.
Darwin i Orson skończyły PT i PTT, a po wakacjach wybieramy się na PT z Kingiem i Monią. No i mamy pierwszego bernusia w stadzie, który świetnie aportuje. Aport dla doroślaków to była pięta achillesowa, a King uwielbia to robić.
Ostatnio edytowano 2009-08-03, 17:28 przez Anirysova, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Troszke z życia sportowego benusia

Postprzez kajkaw » 2009-08-03, 17:24

Ja też miałam problemy z aportem. Ale najlepiej benusia uczy sie na jedzenie i aport też zrobiliśmy na jedzenie. Tak jak oduczyłam go w ten sposób podgryzania aportu.
Avatar użytkownika
kajkaw
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-31, 14:37
Lokalizacja: kraków
psy: berneński pies pasterski, owczarek niemiecki

Następna strona

Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości