pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-16, 21:33

WITAM:) moj problem jest niebanalny!!! moja luna nie ma hamulców!!! :mrgreen: nie ma nic w tym zlego tylko ze juz 3 raz mam wybita noge!!! mialam kieduys skreconom kostke i dokucza mi czasem :) luna jak biegnie to pd konic PĘDU robi tylko lekki skręt i z impetem wbija mi sie zadkiem w nogi!! jest to uciazliwe:( zdarza jej sie rowniez ze jak biegnie to z pewna odleglościa ale jak zbliza sie to skreca tak ze uderza mi w noge!! najlepsze jest to ze to wyglada jakby specjalnie robila i sprawialo jej radosc walniecie we mnie :mrgreen: ja rozumiwm ze jak taka bernenska masa sie rozbiegnie i prawa fizyki pchaja dalej itp ale bez przesady!!!
ma ktos jakis pomysl jak ja tego oduczyc??? bo mi juz rece i NOGI odpadaja, znow kuternoga jestem, boje sie ze kiedys (juz nie raz polecialam) polece tak ze noge sobie zlamie( a ja mam problemy ze stawami i koscmi skrecenie z przed lat do tej pory odczówam) zmiany pogody tez. i az starch myslec co by bylo przy zlamaniu:( kocham psine ale jak tak dalej pozjdzie to ze smyczy jej nie bede mogla spuscic:)
ona grzeczniutka jest i zawsze przybiega jak ja wolam ale przybiega az za nad to :D jakby mogla na rece albo glowe by mi sie wbiła :mrgreen: :mrgreen: moja kochana kluska:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez maat » 2009-06-16, 22:20

A jak ona tak zrobi, to Ty pewnie pokrzykujesz, machasz rękami, piszczysz i na koniec tulisz ze słowami - wstrętna Luna - czyż nie??? Suuuper zabawa!
Pies nie potrąca właściciela
pies nie potrąca innego psa
jeśli tak robi, to pewnie gdzieś to jej wzmocniłaś.
Na przykład : pańcia zawsze na spacerze gada przez telefon i nie zwraca uwagi na psa, aż do czasu gdy pies wpadnie na pańcię...
Oduczaj albo piłeczką rzucaną w bok albo tył, albo nagródką na siad przed Tobą.
I bądź czujna bo paskudną krzywdę może Ci zrobić albo komuś.

I błagam - używaj edytora, bo trudno zrozumieć treść :evil:
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-16, 22:59

telefonu komorkowego nie uzywam wogle wszyscy znajomi mi to wypominaja a mi szkoda czasu i kasy na komorke:) nigdy ale nigdy nie bylo sytuacji wzmcnienia. na psy nigdy niie wymachuje rekoma :evil: i konsekwetna tez jestem jak pies cos zle robi to go nie tule!!! zawsze komenda siad:) i sie slucha:) tylko siad jest za blisko mnie wrecz na mnie:) ona wszytsko za dobrze robi:) bardzo wylewna :)

ze krzywde moze mi zrobic to wiem. zwlaszcza ze ona ma dopiero 11 miesiecy!! na spacer z psami to ja wychodze codziennie na 2 godziny i zabieram ze soba tylko psy i smaczki.
jesli doszło gdzies do wzmocnienia to tylko przywolywania:) zawsze wraca zawołana choćby nie wiem co :D

pancia nie robi z siebie warjatki ;-) tez nie ma zwyczaju pisczeć,
a na spacerze cala uwage koncentruje na psach!!! sorki ale ja interesuje się mojimi psami. u mnie nie jest ze ja z psami wychodze za kare b rodzice kaza:D wrecz przeciwnie mama sie zlosci bo przedkladam np posprzatanie w pokoju na 2 miejsce niz spacer z psami!!!
za taka pomoc dziekuje ;-) pileczki i smaczki nie dzialaja:) byly tez sygnaly dzwiekowe, ona po prostu jak do mnie wraca to tak jakby jej sie nie chcialo hamowac bo po co jakn i tak na czyms sie zatrzyma

ps: a gdzie tu jest edytor??
Ostatnio edytowano 2009-06-17, 10:46 przez Daria + Chila i Luna, łącznie edytowano 1 raz
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez frappe » 2009-06-16, 23:07

Podstawiać nogę gdy biegnie, przewrócić ją, to będzie dla niej nie zbyt przyjemne ale z czasem się nauczy. Z koleżanką tak nauczyłyśmy jej 3 80kg dogi niemieckie, bo to dopiero bolało....
Pomogło, pies kilka razy się wywróci ale i nauczy, że nie wolno podbiegać na Pańci nogi ;-)
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-16, 23:15

ale boje sie ze jak niefortunie sie przewruci to sobie cos złamie!!! predzej sobie pozwole cos zlamac jak mojej niuni :mrgreen: ona ma doppiero 11 miesiecy:D w czase zabawy z psem nasza bella(siostra luny) ponadwyrezala sobie wiezadla!! dlatego nigdy nie pozwole sobie podchaczyc psa i spowodowac zagrozenia jej zdrowia:D ZA DUŻE RYZYKO, ŻE LUNA SOBIE COŚ ZŁAMIE!!! ;-)
Ostatnio edytowano 2009-06-16, 23:23 przez Daria + Chila i Luna, łącznie edytowano 1 raz
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-16, 23:17

a tu moje pytanie do osób bardziej obeznanych ze zdrowiem:) tak sie zastanawiam moze cos z blednikiem u niej nie tak?? bo wzrok ma dobry :-/ a może to tylko lenistwo i roztargnięcie wieku szczeniecego?? nie wiem bo chilka zawsze hamowala ;-)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez izu » 2009-06-16, 23:55

Z tego co się dowiedziałam na szkoleniu, wszelkie poszturchiwania są trochę próbą sił ( w sensie - jak dużo mogę...)
Obserwując moje psy - jeśli się bawią i wszystko jest ok. jest dobrze. Jeśli jednak któryś przesadzi ( jest np zbyt natarczywy - właśnie z impetem wpada na drugiego) natychmiast dostaje od niego burę! Może tu chodzi o coś takiego :roll:
Szanuj swoje kości ;-), bo z gipsem to i spacerki się Wam ukrócą!
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez frappe » 2009-06-17, 00:01

Daria + Chila i Luna napisał(a):nigdy nie pozwole sobie podchaczyc psa i spowodowac zagrozenia jej zdrowia

A uważasz że ja bym pozwoliła :shock: :?: :?:

Wierz mi nic się jej nie stanie, nie masz jej uderzać czy wywracać tylko wyciągnąć nogę, jakiś kij czy coś innego co ją "odbije" i ochroni twoje nogi, ona to widząc odskoczy - nie jest głupia, nie wleci na twoje nogi tylko po to żeby się wywrócić i zrobić krzywdę - instynkt samozachowawczy.
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez MartaD » 2009-06-17, 00:30

Daria + Chila i Luna napisał(a): sorki ale ja nie mam psow w d...


Daria hamuj się trochę proszę :!: :roll:
Poza tym staraj się pisać poprawnie, bo Twoje posty są bardzo niezrozumiałe :!:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-17, 00:42

Ursa tez czasami tak robiła,alewtedy rozstawiałam nogi aona przebiegała z impetem pomiędzy i po kilku razach jej przeszło :-P
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-17, 10:45

izu napisał(a):Szanuj swoje kości ;-), bo z gipsem to i spacerki się Wam ukrócą!


dlatego napisalam :)
MartaD napisał(a):Daria hamuj się trochę proszę
Poza tym staraj się pisać poprawnie, bo Twoje posty są bardzo niezrozumiałe

sooorki ale post troszke mnie zdenerwowal!! a raczej zasmucił i zabolał :-( na wstepie zostałam objechana(raczej podejzewana ;-) )( bylo ze nie na 100% tylko pewnie) ze psami się nie interesuje tylko pewnie gadam przez telefon :-| ja poprosilam o pomoc SPOSOBY ODWRACANIA UWAGI PILECZKA BYLY WYPRÓBOWANE LOGICZNE DLA MNIE JEST ZE CHYBA KAZDY WPADL BY NA TEN POMYSL W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI SKORO JEDNAK PISZE PROSBE O POMOC I POMYSŁY TO TAKIE TYPOWE ODUCZANIE JEST DLA MNIE JUZ WYPROBOWANE itp. sooory nie chce kolejnej burzy na forum:) szkoda by bylo :) zmienie post:)
a w ps pisalam zapytanie czy jest tu jakis edytor??

iwona_k1 napisał(a):Ursa tez czasami tak robiła,ale wtedy
rozstawiałam nogi aona przebiegała z impetem pomiędzy i po kilku razach jej przeszło :-P


noioo z tym moze byc problem bo jestem niska osoba i mam krutkie nogi :mrgreen: i pewnie zle by sie to dla mnie skonczylo :oops: ja ma 154cm wzrostu:D

frappe ja i tak mam leki z tym podchaczaniem :) ale spróbuje ;-) i zobaczymy jak to bedzie jej omijanie czy upadanie

Izu twoja wersja moze byc prawdopodobna:) ale osoby ze spacerku wiedza ze luna jest typem calkowicie uleglym:) na dzien dobry uniża sie i pokazuje ze jest podpożadkowana:) ale moze troszke nabrala odwagi :-|

przy przywolywaniu nagradzana jest tylko za poprawne przyjscie tzn podchodzi z prawej, przechodzi mi za plecami i siada przy lewej:) tylko wtedy jest nagradzana:)

ona nawet jak biegnie z tylu i chce mnie ominac to te omijania jej jakos nie wychodzi :-/
Ostatnio edytowano 2009-06-17, 14:15 przez Daria + Chila i Luna, łącznie edytowano 3 razy
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-06-17, 10:56

Chcesz napisać post - pisz w wordzie i potem go wklej tutaj, albo pisz powoli i zastanawiaj się nad tym co piszesz (używaj dużych liter, znaków interpunkcyjnych itp).
Napisałaś, że masz problem, Magda Tobie odpowiedziała a Ty jej odpowiedziałaś no cóż - delikatnie mówiąc nieodpowiednio, chyba nie tak powinniśmy się do siebie zwracać na tym forum... :roll:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-17, 11:07

soorki ale uwaga ze pewnie nie zwracan na spacerze na psa uwage troche mnie zabolała :-(
sorki ale moze tylko to co marta mi wypomniala:) reszta jest z usieszkami i przymruzeniem oka:) nie tak mialo wyjsc:) stwierdzenie a za taka pomoc dziekuje jest z emotikonka z przymruzeniem oka ktora oznacza ze juz wyprobowalam nie mialo to byc ani napastliwe ani wredne:)
Jesli pani magdo urazilam to przepraszam :)
nie mam tez sklonnosci do obrażania ale to po prostu mnie zabolało i przykro zrobilo mi sie ze tak tu jest oceniany czlowiek ktory prosi o pmoc w zwiazku z zacjhowaniem psa od razu brany jest za wariata?? wymachujacego rekoma????
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-06-17, 11:12

Dario zrozum tylko jedno - na tym forum jest cała masa osób które naprawdę znają się na zachowaniu psów i wiedzą jak sobie radzić z różnymi problemami.Jeżeli będziemy się do siebie tak zwracać kolejne bardzo ważne dla forum osoby odejdą...
Magda przedstawiła typowe sytuację które teraz na spacerach się spotyka. Jeżeli tak u Was nie jest to wystarczy napisać, że poświęcasz psom 100% swojej uwagi na spacerach wiec problem tkwi w czymś innym...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-17, 11:27

niczyjego odejscia nie chce :mrgreen: ze jest tu wiele osob znajocych sie na sach to jest to dla mnie oczywiste. jednak oczywiste jest da mnie ze skoro posiadam psa to rowniez znam sie:) jesli chodzi o szkolenie to nigdy z posluszeństwem problemow nie mialam:) a chilka byla typem dominanta( spacerowicze widzieli ona na przywitaniu szczeklniecie ze ona tu guruje i chilka byla ciezkim psem, teraz jest bardzo grzeczna. Jednak jako szczenie i młodziak byla OKROPNA wogóle się nie słuchała.
skoro jestem na forum milośników szwajcarów to to, że poświecam 100% uwagi jest dla mnie logiczne! Gdyby tak nie bylo pewnie nie bylo by mnie na forum i mysle że wszyscy z forum poświecaja 100%uwagi psu a jesli nie to przykre. myslałam ze inni też sadza,że tu sa sami milośnicy poswicajacy 100% uwagi psom!!
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez MartaD » 2009-06-17, 12:44

Daria czy Ty nie jestes troche przwrażliwiona :?:
Magda napisała:

maat napisał(a):Na przykład : pańcia zawsze na spacerze gada przez telefon i nie zwraca uwagi na psa, aż do czasu gdy pies wpadnie na pańcię...


A na przykład oznacza, że może to być również inna sytuacja, więc ja tu nie widzę oskarżania Ciebie o niepoświęcanie psu uwagi.

I dokładnie rozumiem o co chodzi Magdzie z krzyczeniem, piszczeniem i tuleniem :-P Bo ja tak robię za każdym razem kiedy wstanę po upadku przez Tammi. A zdażają się one dość często ;-)
I nie wiem o co tu się denerwować.

Pamiętaj też o szacunku do innych osób, szczególnie tych, których nie znasz.

I na koniec po raz ostatni proszę: pisz zrozumiale :!:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-17, 14:02

Daria + Chila i Luna napisał(a):telefonu komórkowego nie używam w ogóle wszyscy znajomi mi to wypominaja a mi szkoda czasu i kasy na komórkę:) nigdy ale nigdy nie było sytuacji wzmcnienia. na psy nigdy nie wymachuje rękoma :evil:

tu znaczek diabełka bo nie widzę sensu machania rękomaJ

i konsekwentna tez jestem jak pies cos źle robi to go nie tulę!!! zawsze komenda siad:) i sie słucha:) tylko siad jest za blisko mnie wręcz na mnie:) ona wszystko za dobrze robi:) bardzo wylewna :)

tu chyba tez nic wrednego nie ma

ze krzywdę może mi zrobić to wiem. zwłaszcza ze ona ma dopiero 11 miesięcy!! na spacer z psami to ja wychodzę codziennie na 2 godziny i zabieram ze sobą tylko psy i smaczki.
jeśli doszło gdzieś do wzmocnienia to tylko przywoływania:) zawsze wraca zawołana choćby nie wiem co :D
tu tez nikogo nie obrażam

jedynie tu można się przyczepić ale uważam ze tez ani nikogo nie atakuje ani nie obrazam

pancia nie robi z siebie wariatki ;-) tez nie ma zwyczaju pisczeć,

tu pisze o sobie

a na spacerze cala uwagę koncentruje na psach!!! sorki ale ja interesuje się mojimi psami. ( wcześniej było inaczej ale sens ten sam)


tu stwierdzam, że podłoże mojego problemu leży gdzie indziej

u mnie nie jest ze ja z psami wychodzę za karę b rodzice każą :D wrecz przeciwnie mama się złości bo przedkładam np. posprzątanie w pokoju na 2 miejsce niz spacer z psami!!!

tu trosze opisalam moja piramide wartości

za taka pomoc dziękuje ;-)

i tu chyba doszliśmy do tego nie tak ubranego w słowa. Jak widzicie jest to z emotikona „z przymrużeniem oka” co wcale nie jest obraźliwe jakby tak miało być dala bym diabełka :D a nie usmieszek z oczkiem. jak chyba każdy wie mruga się oczkiem by zaakcentować żart.
piłeczki i smaczki nie działają:) były tez sygnały dźwiękowe,

dalsze opisanie dlaczego za taka pomoc dziękuje:) ponieważ po prostu aż takim laikiem nie jestem żeby na piłeczkę i smaczki nie wpaść:-) tu też nie widzę nic obraźliwego.
ona po prostu jak do mnie wraca to tak jakby jej sie nie chcialo hamowac bo po co jak i tak na czyms sie zatrzyma
dalsze opisanie mojego problemu

ps: a gdzie tu jest edytor??
zwykłe pytanie w związku z prośba

jedyne co można mi zarzucić to tylko te „d” z kropeczkami
w d......


W kolejnym poście na wszelki wypadek przeprosiłam osobę do której pisałam.
Mogę to zrobić jeszcze raz PRZEPRASZAM BARDZO JEŚLI COŚ PANIA, PANI MAGDO URAZIŁO. Z poprawnością postaram się poprawić bo to druga rzecz do której możecie się przyczepić :-( ta emotikona oznacza moja skruchę.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez MartaD » 2009-06-17, 14:17

I gdyby wszystkie Twoje posty były pisane tak zrozumiale jak ten właśnie, nie byłoby problemów ;-)
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Apcik » 2009-06-17, 14:18

może nie chodzi tu o samą treść postu czy jest obraźliwy czy nie, tylko o jego ton...

wiele wykrzykników, nagromadzenie czasowników przez co wypowiedź jest dosyć nerwowa..i twoja wypowiedź ma charakter obronny, przez co sugeruje że poniosły cię nerwy :-> ;-)
a emotikonki każdy rozumie inaczej.... są to znaki symboliczne a każdy symbol ma wiele znaczeń... :->

sorki za offa :-/
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-17, 14:25

nie ma sprawy caly czas leca tu offy:) z poprawnościa się postaram. a ton, tyle czasownikow itp. juz taki mam styl wypowiedzi :) na ustnej maturze nie przeszkadzalo to, ani moja budowa zdań mialam max 100% wiec chyba nie jest najgorzej z poprawnościa jezykowa:)

a te d... z kropkami juz widzialam okreslenia cztery litery czy zadek i jakos przetrawione byly:) a nerwy mnie nie poniosły :) pozniej jak musialam sie tlumaczyc z postu wyzej wiec dla zrozumienia wytlumaczyłam go calego kropka w kropke, zdanie po zdaniu:)
z emotikonkami ok to symbole ale zeby ;-) z tym skojażyc :evil: :-/ heheheh
a wiec po raz kolejny spytam:)
czy jest możliwe, że Luśka może mieć problemy zdrowotne??? problemy ze wzrokiem raczej odrzuciłabym. ale moze coś z blednikiem, moze nie może oceniać jej możdzek realnych odleglości itp. pytam bo widzialm kiedyś taki program w TV gdzie te problemy człowiek miał.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Następna strona

Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości