pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez maat » 2009-06-17, 15:35

Oj Daria - " Ątła Łodyga jesteś"?
(czyli coś bardzo wrażliwego)
Na rozładowanie atmosfery powiem Ci że mnie dziś moja Joy mało co ze schodów nie zrzuciła - ot " uczył Marcin Marcina" :mrgreen:
Ona ( Joy) też to jeszcze ma nie opanowane do końca ( 12 mies.)
Żeby jej pomóc oceniać dystans przy powrocie, cofaj się kilka kroków, przodem do niej, przy przywołaniu. Tak, żeby musiała zwolnić i siad zrobić już prawie ze stania. W zabawie stosuj doskok do zabawki, rzucaj ringiem.
Wątpię w ten błędnik czy co tam, to by wyszło przy chodzeniu po belce-spróbuj.
Raczej taki dzikus z niej, jak Joy.
Ona jedna potrafi przejść nad leżącą Ambą albo Kumplem, co w psim świecie jest po prostu chamstwem. Przepycha się w przejściu. Coraz rzadziej to się już jednak, na szczęście, zdarza.
Reaguj na potrącenie dezaprobatą ale podstawianie nogi i kija-broń Boże :evil:
Powinna wyrosnąć a Ty zachowaj czujność :-P

I jak tylko tak sobie chcesz pogadać o problemach a naprawdę wszystko wiesz jak sobie z nimi poradzić, to nie pisz pomocy z 3ma wykrzyknikami :-P

Jak mam gorszy czas z ortografią (też się zdarza) to piszę w edytorach , poprawiam i przeklejam.
Ostatnio edytowano 2009-06-17, 15:46 przez maat, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-17, 15:41

podstawiania tez sie boje:) po prostu przykro mi sie zrobilo troszeczke :) ale juz bardziej jak inni zaczeli upominac ze niegrzeczna w mojim poscie jedynie ten skrót moze :) ale tez sie nie tyczyl ciebie:)po prostu napisalam ze nie mam psów wiadomo gdzie ;-) na spacerze:) i piszac chcialam to wyjaśnic, i rozwiac te podejzenie o przyczynie mojej speedy:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-17, 15:45

maat napisał(a):Ona ( Joy) też to jeszcze ma nie opanowane do końca ( 12 mies.)
Żeby jej pomóc oceniać dystans przy powrocie, cofaj się kilka kroków, przodem do niej, przy przywołaniu. Tak, żeby musiała zwolnić i siad zrobić już prawie ze stania.


te cofanie to u mnie musialo by byc szybkie i na jakies 10m:) bo ona biegnie na mnie z cała rozwinietą prędkościa i z taką mnie uderza:) ona wogule nie zwalnia! bo gdyby choc troche moglabym spróbowac:) tzn i tak sprobuje ale boje sie ze bede mmusiala cofac se(uciekac) baaardzo szybko:)oby to jej nie zachecilo do zabawy :D
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez maat » 2009-06-17, 15:52

Daria + Chila i Luna napisał(a):oby to jej nie zachecilo do zabawy :D

Dlaczego?
Uskocz w bok i uciekaj w przeciwną stronę, zobaczysz jak się zdziwi. A nagroda jak już podbiegnie w sposób cywilizowany.
Miłej zabawy.
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Aga-2 » 2009-06-17, 16:00

Daria, moja Asta też często w młodości wpadała mi na nogi. Widząc ją, biegnącą w moim kierunku i przeczuwając, że to zamierza zrobić, uginałam lekko kolana i to one przejmowały impet uderzenia. Można w ten sposób zapobiec kontuzji, a także z czasem, skutecznie oduczyć psa takiego zachowania. Pies obija się o nasze kolana, co pewnie nie jest zbyt przyjemne, ale nie jest to też dla psa niebezpieczne.

Jeśli nie używasz edytora, to przynajmniej sprawdzaj pisownię w słowniku ortograficznym, bo sadzisz takie byki, że żal czytać :!: :shock:
A czemu nie używasz przecinków i innych znaków interpunkcyjnych? Jak ostatnio zdawałaś maturę, to nie powinnaś mieć z tym problemów. Bardzo trudno zrozumieć Twoje wypowiedzi. Już nawet nie wspominam, że tekst bez znaków, z błędami ortograficznymi i literówkami może być przez to opacznie zrozumiany... :roll:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-17, 16:08

ja mam te przypadlość przez jednogo nauczyciela :evil: bylam w informatyczniej klasie:) i ona lubila a wrecz uwielbiała zadawac zadanie typu:) daje nam 4-5 kartek z obu stron zapisanych:) na które mielismy pół godziny: przepisac, umieścic podobne zdjęćia w tym samym miejścu na kartce:) i niestety czasu bylo mało wiec na 3 plan zchodziła ortografioa i interpunkcja:( i to taka naleciałość:( ja nie potrafi powoli pisać:( :lol: piszę jak na wyścigi!! dajcie mi troche czasu :oops: pisząc piórem na kartce takich błedów nie robie:) tylko elektronicznie :oops: wkoncu jeszcze niedawno mialam informatyke:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez annasm » 2009-06-17, 16:18

Czak nauczony komendy "do mnie" ma przybiec i usiąść tuz przede mną. I tylko wtedy dostaje nagrodę. Jak był młodszy robił to całym sobą, biegł całym pędem i siadał 2-3 m przede mną i dojeżdżał na tyłku hamując. Raz się tylko zdziwił (ja wyrżnęłam zębami w ziemię) kiedy zrobił to na zamarźniętej, zlodziałej ulicy i z hamowania nic nie wyszło. :mrgreen:
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: pies bez ABS'ów?????? POMOCY!!!

Postprzez frappe » 2009-06-17, 22:27

Daria + Chila i Luna napisał(a):oczywiste jest da mnie ze skoro posiadam psa to rowniez znam sie:) jesli chodzi o szkolenie to nigdy z posluszeństwem problemow nie mialam:)
skoro jestem na forum milośników szwajcarów to to, że poświecam 100% uwagi jest dla mnie logiczne! Gdyby tak nie bylo pewnie nie bylo by mnie na forum i mysle że wszyscy z forum poświecaja 100%uwagi psu a jesli nie to przykre. myslałam ze inni też sadza,że tu sa sami milośnicy poswicajacy 100% uwagi psom!!


Ja mam psa, nie pierwszego z resztą, pracuje na codzień z psami a wcale nie uważam, że się znam.
A może właśnie chodzi o szkolenie posłuszeństwa ?
Może psina potrzebuje częstszego szkolenia, tego że jak przybiega do Ciebie to od razu siada jak pisała Ania Czakowa

Co do poświęcania 100% uwagi psom, wierz mi, że nie z każdym tak jest ;-) Jeśli ty poświęcasz 100% czyli 24h na dobę, to chwała ci za to ;-)

Aga-2 napisał(a):uginałam lekko kolana i to one przejmowały impet uderzenia. Można w ten sposób zapobiec kontuzji, a także z czasem, skutecznie oduczyć psa takiego zachowania. Pies obija się o nasze kolana, co pewnie nie jest zbyt przyjemne, ale nie jest to też dla psa niebezpieczne.

O to właśnie mi chodziło, przecież nie o wystawianie kija bejsbolowego... :shock:
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości