Szkolenie pozytywne

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

Szkolenie pozytywne

Postprzez Emka » 2008-06-15, 21:11

Słyszeliście o szkoleniu pozytywnym? Polega ono na przemyślanym nagradzaniu psa aby nakłonić psa do zachowania jakiego chcemy go nauczyć. Przydaje się tu też metoda "klikerowa".

Istnieją w tym szkoleniu 3 prawa uczenia się psa. Potępia się karanie, bicie, itd. Szkolenie pozytywne jest wg mnie szybsze i bardziej efektowne od tradycyjnego. No i nie ma "efektów ubocznych".

Polecam wszystkim tą książkę:
http://merlin.pl/Pozytywne-szkolenie-ps ... 13066.html
Avatar użytkownika
Emka
 
Posty: 44
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-10, 18:55
psy: Afrodyta (Dysia)

Re: Szkolenie pozytywne

Postprzez Emka » 2008-06-15, 21:13

Chcę jeszcze dodać, że bernasie (takie jak mój :-) ) bardzo szybko się uczą, a to bardzo przy szkoleniu pomaga. Jedyna wada to to, że gdy widzą nagrodę to ślina z pyska leci im strumieniami ;-)
Avatar użytkownika
Emka
 
Posty: 44
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-10, 18:55
psy: Afrodyta (Dysia)

Re: Szkolenie pozytywne

Postprzez Robert » 2008-06-16, 11:36

U nas od zawsze to się sprawdza, a z bernusiem w szczególności. Bardzo łatwo zapamietuję że mu sie poprostu cos opłaca. Jedynie przy podnoszeniu pokarmu (czyt. śmieci) z ziemi trzeba było zastosować szarpnięcie obrazą, ale nie chciałem tego nadużywać i teraz jeszcze łapie z ziemi, ale od obcych juz nie. Jest nawet forum o pozytywnym szkoleniu http://www.szkoleniepsow.fora.pl
Avatar użytkownika
Robert
 
Posty: 385
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-03, 21:53
Lokalizacja: Jawor

Re: Szkolenie pozytywne

Postprzez Emka » 2008-06-16, 18:43

Bardzo fajne forum. Warto na nie wejść i poczytać.
Avatar użytkownika
Emka
 
Posty: 44
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-10, 18:55
psy: Afrodyta (Dysia)

Re: Szkolenie pozytywne

Postprzez Fenka » 2008-06-19, 23:52

Wlasnie czytam ksiazke Pat Miller na ten temat. Opisuje bardzo dokladnie i praktycznie dzien po dniu jak szkolic swego pupila. Mam nadzieje, ze wprowadzenie tego w zycie bedzie tak proste jak sie wydaje czytajac?! :roll:
Avatar użytkownika
Fenka
 
Posty: 84
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-14, 22:42
psy: Argon vel Dream Šťastná Berjanka

Re: Szkolenie pozytywne

Postprzez Paula with Esta » 2008-06-22, 23:13

Esta jest m.in. tą metodą szkolona. Bardzo polecam, bo szybko Esta to łapie, metoda bardzo prosta i przyjemna ;-)
Avatar użytkownika
Paula with Esta
 
Posty: 801
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-16, 21:33
Lokalizacja: Przemyśl
psy: Esta Cicha Nadzieja

Re: Szkolenie pozytywne

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-17, 23:41

A myśmy zapisali Benka na takei szkolenie do Gliwic, do Wesołej łapki :mrgreen: Za tydzień dopiero idziemy na pierwsze szkolenie z psem, wczoraj było dla przeowdników (czyli dla nas) i powiem wam,że jestem w ogromnym sozku widząc postępy Benka po zaledwie 1ym dniu nauki :mrgreen: :shock:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Szkolenie pozytywne

Postprzez KasiaKR » 2008-10-30, 13:32

Ja jestem zwolenniczka szkolenia pozytywnego. Pies uczy się wręcz błyskawicznie. Moja suczka już po jednym dniu nauki zrozumiała chyba najważniejszą komendę nie rusz ( a miała wtedy ok 3 m-cy) i teraz nawet jak kładę jej przed nosem super smakołyk mówiąc " nie rusz" nie ma mowy, żeby go chociaż dotknęła. Po prostu udaje, że on nie istnieje. Świetne porady dotyczące pozytywnego szkolenia psów:http://members.westnet.com.au/b-m/index.html
Avatar użytkownika
KasiaKR
 
Posty: 12
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-22, 11:21
Lokalizacja: ok/Krakowa
psy: Kalliope Tasmańska Elitte

Re: Szkolenie pozytywne

Postprzez gawron » 2009-08-08, 17:45

Zamówiłam dziś książkę Karen Pryor "Najpierw wytresuj kurczaka" - o szkoleniu klikerem, kliker i takie małe brzęczące blaszki do mówienia "nie!" . Zanim pojawi się piesek poćwiczę na kotach :lol:
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Szkolenie pozytywne

Postprzez Guard » 2009-08-08, 21:05

gawron napisał(a):Zamówiłam dziś książkę Karen Pryor "Najpierw wytresuj kurczaka" - o szkoleniu klikerem, kliker i takie małe brzęczące blaszki do mówienia "nie!" . Zanim pojawi się piesek poćwiczę na kotach :lol:

Tak, to jest super książka i lektura obowiązkowa obok ksiażki Turid Rugaas "Sygnały uspokajające".
Polecam również zwolennikom pozytywnego szkolenia psów książki: Barbary Waldoch "Pozytywne szkolenie psów" oraz Pameli Dennison: "Pozytywne szkolenie psów dla Żółtodziobów..."
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Szkolenie pozytywne

Postprzez amiga » 2011-01-21, 15:30

Jestem wieloletnim szkoleniowcem psów oraz hodowcą tej wspaniałej rasy. Szkolę psy od kilkunastu lat moim zdaniem najbardzej wartościowe szkolenie jest to które odbywa sie w domu i okolicach w których mieszka pies bo tam jest najwięcej problemów . nauczenie psa chodzenia na smyczy to drobnostka jest duzo więcej problemów , które odbywaja sie w miejscu zamieszkania. Szkolę psy w systemie zaklinacza psów i polecam jego książki dla samouków chętnych do pracy ze swoim pupilem. Odpowiednie ustawienia chierarchi w domu pomiędzy psem a domownikami to największa sztuka. Pies to przyjaciel i współtowarzysz ale nadal pozostanie psem i tak będzie odbierał nasze sugestje. Czasem ludzie robia z psa człowieka a on biedny sobie z tym nie radzi.
Pamiętajcie
PIES KOCHA NAS ZA NIC , ZA MISKĘ JEDZENIA I CHWILĘ SPACERU
CZŁOWIEK ZAWSZE ZA COŚ NIGDY BEZINTERESOWNIE.
KOCHAJCIE ZWIERZĘTA JAK ZWIERZĘTA NIE JAK LUDZI.
Pozdrawiam hodowla Bler.
amiga
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-22, 22:01
psy: Abba,Benia, Doda Bernenski Pies Pasterski i 6 span


Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości