Tresura

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

Re: Tresura

Postprzez Barbel » 2008-07-14, 20:33

na " głodnego" torba z pokrojonymi parówami, założyć obrożę ( lekko ) smycz i nie ciągnąc zachęcać do podążania za sobą ( samemu idąc tyłem). Kończysz ćwiczenie jak jeszcze pies chce iść no i na koniec zabawa piłeczką czy czym tam się bawicie najszaleniej.I tak codziennie o 1 krok więcej...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Tresura

Postprzez Madzia » 2010-04-18, 16:18

mozna jeszcze załozyć leciuuuutko obróżkę. Przyzwyczaić do tego, a jak się oswoi to przypiąć na smycz (przed tym przygłodzić) i przed nosem machać smaczkiem, jak pódzie za nim to szybko mu go dać i pochwalić czułym głosem.
i tak systematycznie wydłużać długość trasy :-)
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Tresura

Postprzez Vanilla Sky » 2010-05-15, 01:48

No właśnie te metody powinny pomóc..(jak nie smakołyk to może być zabawka..) może nie był od małego przyzwyczajany do obroży, czy smyczy? Ona go stresuje, więc trzeba pokazać psu, że smycz kojarzy się z czymś fajnym, ze spacerem. Pomalutku, pomalutku. Życzę powodzenia!!! :->
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Tresura

Postprzez BERR » 2010-09-18, 12:10

Dareczek02 napisał(a):Mam pytanie zna ktoś jakąś firmę treserską na województwie małopolska :?: Mam psa i chce żeby był mądry z góry dzięki ;-)
Jak ktoś zna niech da link albo coś telefon :)


Juz po czasie ale moze innym sie przyda!!
Ja polecam szkołe HitDog http://www.tresura.pl/

Właśnie jesteśmy po pierwszej lekcji i bardzo jestem zadowolona . Na początku przeprowadzono wywiad. Pouczono mnie a potem zaczełyśmy nauke podstawowych komend.
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości