Sztuczki

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

Sztuczki

Postprzez gabana » 2015-04-18, 18:19

Nie do końca wiedziałam w jakim dziale to umieścić ;) Macie może pomysły na jakieś fajne i efektowne sztuczki (bez użycia aportu ;) ) Mi się kończą pomysły :(
Gaba umie:
1. Turlaj się
2. Ukłon
3. Słoń - kręcenie się na misce
4. Obrót
5. Cofaj
6. Slalom między nogami
7. Poproś
8. Daj łapkę
9. Kręcenie głową na nie (prawie ;) )
10. Przytulanie nogi
11. Siad
12. Waruj
13. Stój

Pozdrawiamy <buzki> <buzki>
Avatar użytkownika
gabana
 
Posty: 423
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-11-16, 15:48
Lokalizacja: Kolumna
psy: Gabana Majowy Skarbiec
Hodowla: Melle Dulcior

Re: Sztuczki

Postprzez inta2 » 2015-04-19, 07:58

Super pomysł na wątek! My uwielbiamy sztuczki, Bianka zdecydowanie woli je od posłuszeństwa. Nie wiem dlaczego dopiero niedawno wpadłam na to, żeby ich uczyć psa. ;)
My jeszcze umiemy: połóż głowę, głos, balansowanie smakołyku na nosie, wysyłanie psa do celu, czołganie się. (Z książki "101 psich sztuczek")

I polecam ci jeszcze super filmy, sztuczki (i nie tylko) krok po kroku:

https://www.youtube.com/user/tab289

Tab289 jest świetny, szkoda, że już nie dodaje filmów.
Avatar użytkownika
inta2
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-16, 13:17

Re: Sztuczki

Postprzez Arczi » 2015-04-20, 19:01

Jest jakiś poradnik jak nauczyć swoja psinę sztuczek? Ale ze sztuczkami wiąże się też posłuszeństwo. Bo jak bez kooperacji ze strony czworonoga, nauczyć psa sztuczek i podstawowych komend? Szwajcar a przynajmniej BPP to nie "will to please" tak jak labrador.
Avatar użytkownika
Arczi
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-10, 10:32
psy: Nutka (Umka) Berneński Pies Pasterski
Hodowla: Umka z Czar Wiosny

Re: Sztuczki

Postprzez gabana » 2015-04-20, 22:31

Arczi napisał(a): Ale ze sztuczkami wiąże się też posłuszeństwo. Bo jak bez kooperacji ze strony czworonoga, nauczyć psa sztuczek i podstawowych komend? Szwajcar a przynajmniej BPP to nie "will to please" tak jak labrador.


Zgadzam się, żeby nauczyć psa sztuczek pies powinien mieć on zrobione podstawy posłuszeństwa (Gabana ma zdany kurs PT i myślę, że nie ma z tym problemu <tak> ). Właśnie dzięki nauce pies i człowiek pogłębiają swoją więź, a człowiek doświadczenie. Jak ja zaczynałam z Gabą to byłam nic nie umiejącym dzieckiem, a teraz mam super psa, z którym moge robić większość rzeczy i nie mamy problemów <juhu>
Avatar użytkownika
gabana
 
Posty: 423
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-11-16, 15:48
Lokalizacja: Kolumna
psy: Gabana Majowy Skarbiec
Hodowla: Melle Dulcior

Re: Sztuczki

Postprzez baksak » 2015-04-21, 13:27

Arczi napisał(a):Jest jakiś poradnik jak nauczyć swoja psinę sztuczek? (...)

Jest sporo takich książek. Ja polecam "Zabawy z psem. Najlepsze pomysły na krótkie treningi z pupilem" oraz "101 psich sztuczek" Kyry Sundance. Ich zaletą jest to, że są bogato ilustrowane (no przynajmniej te wydania angielskie które ja mam są ;) , ale myślę, że polskie tłumaczenie też jest takie). Dzięki temu lepiej można zrozumieć jak postępować i nauka łatwiejsza, przynajmniej dla człowieka ;)
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Sztuczki

Postprzez Arczi » 2015-04-23, 14:55

Może to nie jest do końca sztuczka, ale chciałem się pochwalić.
Nutka cierpliwie potrafi czekać na jedzenie nawet gdy posiłek jest już w misce to nie weźmie puki nie poda się komendy jedz/weź chociażby miała się zaślinić.
Avatar użytkownika
Arczi
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-10, 10:32
psy: Nutka (Umka) Berneński Pies Pasterski
Hodowla: Umka z Czar Wiosny


Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości