Psi Park - tor agility - Pszczyna

Wszystko na temat szkolenia i psich sportów

Moderator: MartaD

Psi Park - tor agility - Pszczyna

Postprzez Patison » 2013-06-20, 10:42

Pozytywnie mnie zaskoczyli, oj pozytywnie.
Od kiedy mam psa zastanawiam się dlaczego nie ma w naszej okolicy miejsca gdzie można byłoby wybiegać czworonogi, nie narażając się przy tym osobom, które puszczaniu psów ze smyczy są przeciwne. Dzikie prawo nakazuje prowadzenia psów na smyczy, a tym samym miasto nie stwarza właśnie takich psich parków.
Duży pozytyw dla Burmistrza Pszczyny. Same przeszkody są dodatkowym atutem. Miasta powinny posiadać ogrodzone tereny na potrzeby psiaków.

http://www.pszczyna.info/30120-nowe-prz ... psim-parku

Przerażają mnie jedynie negatywne komentarze mieszkańców, sugerując potrzebę kolejnego placu zabaw czy też remontu dróg, a samo stworzenie parku określają jako "upadek ludzkości". Oby tak dobra inicjatywa nie zaszkodziła samemu pomysłodawcy :) Ja właśnie pakuję wodę, smakołyki i idziemy testować.

A jak jest w Waszych miastach? Posiadacie takie Psie Parki? Czy jest ktoś z okolic Pszczyny, kto chętnie umówiłby się na wspólne hasanie? ;)
Avatar użytkownika
Patison
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-29, 13:12
psy: Berneński Pies Pasterski - Bazyl

Re: Psi Park - tor agility - Pszczyna

Postprzez marieanne » 2013-06-20, 10:46

U nas psiego parku nie ma - w każdym razie nie ma oficjalnego ;)
Na szczęście my mamy wystarczająco miejsca do biegania - trochę tylko szkoda, że nie możemy tam liczyc na towarzystwo innych piesków.


Inicjatywa na 5+!
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Psi Park - tor agility - Pszczyna

Postprzez Patison » 2013-06-20, 10:52

Właśnie o towarzystwo nam chodzi. Mam nadzieję, że nawiążemy jakieś fajne psie znajomości, których u nas zdecydowanie brakuje :)
W naszej miejscowości jest pełno pięknych terenów i nie brakuje nam ścieżek na spacery, jednak z kolegami ciężko... Niestety siedzą w kojcach i budach :/ A wiadomo berneńczyk kooooocha inne czworonogi!


EDIT (po wycieczce):

Polecam jak najbardziej :) Dwa ogrodzone tereny. Jeden z przeszkodami, a drugi na towarzyskie zabawy.
Jednak upał nas przegonił...


obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

I poszukiwanie cienia....

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Jednak w tunelu najlepiej:


obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

I odwiedziny pobliskich żubrów na zakończenie


obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Patison
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-29, 13:12
psy: Berneński Pies Pasterski - Bazyl

Re: Psi Park - tor agility - Pszczyna

Postprzez Dwori » 2013-06-24, 18:32

Świetna inicjatywa! Na pewno przyjedziemy sprawdzić przeszkody:) Figa juz nie może się doczekać <juhu>
Avatar użytkownika
Dwori
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-18, 16:12
Lokalizacja: Bytom
psy: Appenzeller Figa
Hodowla: z Makowskiej Polany

Re: Psi Park - tor agility - Pszczyna

Postprzez Majszczur » 2013-06-24, 20:48

Wspaniała inicjatywa. Wielki szacun dla Waszego burmistrza! <brawo>
Jakże ja bym chciała mieć blisko taki przybytek. I to wszystko za darmo? w sensie wstęp za darmo? szok!
Oby tylko użytkownicy nie dostarczali 'wody na młyn' tłuszczy sączącej jad. Mam na myśli pozostawianie po sobie porządku (zbieranie kup) i zachowywanie ogólnie pojętej kultury użytkowania ;)
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Psi Park - tor agility - Pszczyna

Postprzez Patison » 2013-06-24, 22:04

Na razie jest czyściutko i wszystko na swoim miejscu.

Jedynym dotychczasowym minusem były osiedlowe panie z mini pieskami, które przywitały mnie słowami, zagradzając zarazem bramkę: "Pani chyba nie zamierza wejść tu z tym psem!" :D Tak jakbym miała ze sobą agresywnego bydlaka. Po wejściu nawet nie spojrzał na ujadające maluchy i poszliśmy skakać na przeszkody. Obrażone panie zapięły psiaki i poszły rzucając pod nosem niemiłe teksty. Nie byłoby problemu gdyby puściły je ze smyczy i dały obwąchać bydlaka. Ale sądzę, że się przyzwyczają do obecności różnych piesków :)
Avatar użytkownika
Patison
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-29, 13:12
psy: Berneński Pies Pasterski - Bazyl


Powrót do Szkolenie Szwajcarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron