Częstochowa CWC-16.10.2011

Moderator: Aga-2

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Aga-2 » 2011-10-21, 09:42

E.Ś. napisał(a):wszystko ma wpływ, nawet warunki przechowywania szczepionki.
W naszym kraju Ustawowo jest nakaz szczepienia psów p/wściekliznie co rok i jest prowadzona ścisła ewidencja szczepionych psiaków przez lek.wet. Myślę , ze obowiązek wynika z tego iż co rok to właściciele pamiętają, że ma przyjśc z psem na szczepienie, a gdy by było co 2-3 lata to mieli byśmy misz maż i większośc psów była by nie szczepiona przeciwko wściekliznie.

A ja myślę, że ustawa była głosowana za czasów starych szczepionek, kiedy działały one 1 rok.
Jeśli to właściciel ma pamiętać o corocznym szczepieniu, to nie ma znaczenia, gdyby szczepienie odbywało się co 2, czy 3 lata, bo jest książeczka zdrowia psa i tam każdy może sprawdzić kiedy termin wypada.
Jako ciekawostkę nadmienię, że jeden z moich wetów ma w zwyczaju zawiadamianie swoich pacjentów o kolejnym szczepieniu, o ile pies był u niego szczepiony poprzednio. Pewnie ma jakiś program komputerowy, który mu przypomina, a zawiadomienie przysyła listem, jakby z automatu.

E.Ś. napisał(a):Moim zdaniem powinna byc możliwośc odstąpienia od szczepienia przeciwko wściekliznie , po wcześniejszym badaniu poziomu przeciwciał p/wściekliznie (oczywiście przy wysokim mianie przeciwciał) ...

Też tak uważam! Ale obawiam się, że mało ludzi by się na to skusiło, bo badanie poziomu kosztuje chyba ponad 200 zł, a szczepienie psa 25 zł... Ale w niektórych przypadkach byłby wybór i tak powinno być.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Barbapapa » 2011-10-21, 10:26

mysia.x napisał(a):GRATULACJE!!!! :radocha2: :radocha2: dla wszytkich futrzastych i łysych :radocha2: (i ludziowatych :lol: )



wiece coś może na temat klasy mł. DSPP :] :]
Kl.mł.psy
-Bax Salto Neris
-Wobler Caveat Actor-


Kl.mł.psy
-Bax Salto Neris- II
-Wobler Caveat Actor-I dosk. Zw mł.i NJwR
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Anirysova » 2011-10-21, 12:10

Aga-2 napisał(a):A ja myślę, że ustawa była głosowana za czasów starych szczepionek, kiedy działały one 1 rok.


Nasze psy były szczepione co roku (Eryk i Darwin w lutym, a Orson w paździermiku) szczepionką Leptorabisin-R i gdy trzy lata temu przed wyjazdem do Szwecji robiliśmy latem badania na przeciwciała okazało się, że Orsonowi wyszedł bardzo niski poziom, ledwo mieścił się w normie. Tak, że nie ma reguły. Wydaje mi się, że gdyby w Polsce nie notowano przypadków występowania wścieklizny, to i przepisy byłyby inne.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez Aga-2 » 2011-10-21, 15:42

Anirysova napisał(a): Wydaje mi się, że gdyby w Polsce nie notowano przypadków występowania wścieklizny, to i przepisy byłyby inne.

Oj, to masz bardzo dobre mniemanie o naszym ustawodawcy ;)
Przez lata, kiedy jeszcze była kasa na szczepionki dla lisów, rozrzucane w lasach, przypadków wścieklizny w Polsce praktycznie nie było, a prawo mimo to było to samo.
Na zachodzie szczepią zgodnie z wytycznymi producenta szczepionek i jakoś się u nich wścieklizna nie szerzy. Ja popieram zdanie Eweliny - szczepienie powinno być wymagane, o ile zwierzę nie ma wystarczającego poziomu przeciwciał.
W takim przypadku Twój Orson też byłby bezpieczny. Być może różne organizmy, różnie reagują na szczepionki. Jednak faktem jest, że szczepionki są produkowane na bazie związków rtęci i nie pozostają obojętne dla zdrowia na dłuższą metę.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Częstochowa CWC-16.10.2011

Postprzez mysia.x » 2011-10-21, 17:02

Barbapapa napisał(a):
Kl.mł.psy
-Bax Salto Neris- II
-Wobler Caveat Actor-I dosk. Zw mł.i NJwR



Super <haha> <haha> <winko>
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Poprzednia strona

Powrót do Wystawy 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości