Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Moderator: Aga-2

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez BoBer » 2011-03-10, 23:49

Mon04 o jakiej polemice mówisz…?
Twoje wypowiedzi są dość ograniczone i monotonne… czego przykłady znajdziesz poniżej…
Co do wzorca, to na wstępie powiem tak… należy umieć go zinterpretować, a pomóc w tym mają
komentarze dotyczące jego. Taką pozycją, dotyczącą Berneńskich Psów Pasterskich (BPP)
mającą ułatwić ocenę oraz hodowlę BPP, jest książka Margaret Bartschi i Hansjoachima Spengler
(info o autorach poszukajcie sami) pt.
„Hunde sehen – züchten – erleben
Das Buch vom Berner Sennenhund”

obrazek
Obrazek został zmniejszony.


W środowisku hodowców zwana jest skrótowo „Biblią BPP“…, w Polsce raczej nie wiele osób ją zna
ale na pewno znają ją w Klubie Molosów i proszę nie mylić tego Klubu z odłamem Brneńskim (jak czeskie Brno).
W książce generalnie jest omówione wszystko… ok. 800 str. makiem o BPP z rysunkami i fotkami,
jedyny zarzut jaki można poczynić to już nie do końca aktualna genetyka „Little-a“.
Jeśli któryś z forumowiczów choć raz przeczytał książki tu przytaczane jako warte uwagi,
zamiast się fotografować z autorami, to by już dawno dostrzegł, że wszystkie one zawierają
częściowe tłumaczenia „Biblii BPP”, a autorzy setnie dziękują za pozwolenie wykorzystania
fragmentów w swoich, jakże niepełnych opracowaniach…
Z książki można dowiedzieć się np. o budowie łopatki…, przeczytać o kryciu Nowofunlandem…
albo jak powinna wyglądać szata BPP…, szczególnie polecam zakreślony fragment…,
no i możliwości pomiarowe…

obrazek
Obrazek został zmniejszony.


Mon04 jeśli masz zamiar podważyć tą pozycję to mogę posłużyć się samym wzorcem,
żeby nikt nie miał trudności w zrozumieniu, to tutaj jest polska wersja tego dokumentu:
proponuję przejść do wad wykluczających, do punktu:
krótki lub szorstki włos…
Jeśli chcecie to możecie poczytać też o charakterze…, kośćcu…, głowie…, uszach…, linii dolnej…,
linii górnej…, ustawieniu kończyn przednich i tylnych…, proporcjach…, stosunkach…,
popatrzeć na zdjęcia z wystawy (wszystkie dostępne)… i ogólnie zapoznać się ze wzorcem bo warto go znać…

Mon04 znawco…, powiedz jaki ma przydomek Twoja hodowla?, rozumiem, że Twoim guru jest meggy…?,
czy doszłaś już do etapu zakładania kolorowych kubraczków BPP…?,
myślisz że jesteś w stanie ocenić pracę w ringu…?, a może jesteś w stanie odpowiedzieć
jakie jest minimum bieli na przedpiersiu u BPP, na jakiej podstawie określasz,
że wymienione suki mają jej za mało…? Zanim zaczniesz z kimkolwiek polemikę to może najpierw
zapoznaj się z tematem o którym chciałabyś mówić…


Kilka osób włącznie z dorciaj (admin) zarzucają mi kłamstwo, chamstwo, itp…
Moja logika jest prosta…
Jeśli dorciaj ocenia negatwnie moje wypowiedzi, allam ocenia je jako chamstwo (allam moja wypowiedź
zdecydowanie jest faktem z mojego życia…), mon04 podobnie…
to one musiały posłużyć się jakimś wzorcem…, przypuszczam że „przeczytały” w moich wypowiedziach
o kumoterstwie i uznały je za atak bez pokrycia…
Zakładam, że osoby te oczywiście są grzeczne, ułożone i nic nie można im zarzucić…,
ot choćby dyskryminowania ludzi…
Przy takich założeniach wobec Tych osób, postaram się i ja być miły i grzeczny…
Powiem tak… jeśli moje wypowiedzi uraziły kogoś bo uważacie je za nieprawdziwe…
to jednoznacznie oznacza, że musieliście zweryfikować wypowiedzi meggy
i poznać wiarygodne źródła którymi się ona posługuje…
Oto wypowiedzi meggy:
Obrazek 1:

obrazek
Obrazek został zmniejszony.


Obrazek 2:

obrazek
Obrazek został zmniejszony.


Obrazek 3:

obrazek
Obrazek został zmniejszony.


Obrazek 4:

obrazek
Obrazek został zmniejszony.


dorzucę jeszcze jedną wypowiedź mon04 aby wszyscy mogli poznać barwność jej języka i bogatość wypowiedzi…

obrazek
Obrazek został zmniejszony.


Teraz tak:
meggy twierdzi, że zna wyniki zawodów, zanim te się odbyły…
Po zawodach meggy twierdzi, że sędzia był z układów…, czyli mówi o grupie osób…
nikt nie reaguje, nie jest to chamstwem, tzn. info jest pewne…
czyli meggy należy do układu o którym pisze ona sama bo nikt inny o tym nie pisze…,
a dorciaj i allam musieli zweryfikować pozytywnie te wypowiedzi…
Wobec czego poproszę o źródła wiedzy meggy następujące osoby: samą meggy,
allam no i oczywiście dorciaj, pomogą mi one udowodnić to o czym myślicie,
że napisałem a wy przeczytaliście…

Jeśli nie ma takich źródeł nie ma tzn., że dorciaj i allam segregują ludzi… są chamskie…
i powinny się pokajać i przy czym dorciaj dodatkowo powinna podać się do dymisji,
a allam nauczyć rozpoznawać chamstwo i w ramach praktyk pokazać jak z nim walczy,
tu są watki:
Wątek wystawy krakowskiej:
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=159&t=6144&start=60
Wypowiedzi nt. sędziego:
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=61&t=6383
Jak będzie chciała może poszerzyć działania o wątek warszawskiej krajówki.

Osoby takie jak meggy i mon04 powinny zostać usunięte dożywotnio z forum za wyjątkowe
chamstwo prezentowane wielokrotnie!

Biedny Tomek…, zapalenie ucha miał…, pewnie to przeszkodziło mu w zdobyciu CWC…
hmm…, ale głową nie potrząsał na ringu… jego układ nerwowy nie reagował na tą niedogodność…?
Powinien zostać gruntownie przebadany biedaczek…, pomogę…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez meggy » 2011-03-10, 23:59

:lol:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez mysia.x » 2011-03-11, 00:08

Ciekawie ;-)
Ostatnio edytowano 2011-03-11, 00:52 przez mysia.x, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez kreska » 2011-03-11, 00:13

Bober litosci.... :roll:
Ja Cie szanuje za to ze jestes hodowca ktory robi wiele... ale prosze spojrz troszke z boku na to jak piszesz, o czym piszesz albo w ktorym momencie piszesz i jak sie zachowujesz :roll: Czasem warto zwrocic uwage na to jak Cie postrzegaja inni, zeby moc zweryfikowac widzenie wlasnego JA :roll:
Jak będzie chciała może poszerzyć działania o wątek warszawskiej krajówki.

no akurat ten watek jest kwintesencja "klapek na oczach" jak to wygladalo, mimo tego ze sedzina jest przesympatyczna i ma swieze spojrzenie to Wasza asysta byla troszke nie na miejscu :roll: czemu nie winnym ringu?albo bez podpowiadania ;-)
Biedny Tomek…, zapalenie ucha miał…, pewnie to przeszkodziło mu w zdobyciu CWC…
hmm…, ale głową nie potrząsał na ringu… jego układ nerwowy nie reagował na tą niedogodność…?
Powinien zostać gruntownie przebadany biedaczek…, pomogę…

a czemu nie dziwi Cie wynik Tomka w Presov?suka z Waszej hodowli tez tam byla i ocenial ja ten sam sedzia ;-)
Bober przegrywac trzeba umiec z klasa mimo tego ze sie nie zgadzasz z ocena i mimo tego ze ktos inny wedlug Ciebie rowniez tego nie potrafi :roll: porownujac styl wypowiedzi Meggy i Twoj, sa one diametralnie rozne choc dotycza tego samego tematu, roznica polega na tym ze Meggy wypowiedziala swoje zdanie na temat SEDZIEGO , a Ty atakujesz psy :roll: czy szukasz "odwetu" dlatego ze krytykowany sedzia ocenial akurat psa m.inn. z Waszej hodowli?po co :?: macie fajne psy, robicie fajne rzeczy i sie rozwijacie w tym, czym jestescie dobrzy :-) czy nie mozna inaczej :roll:

pozdr

edit: ja jestem tzw.poczatkujacym "znawca" rasy i chetnie zglebiam wiedze bardziej doswiadczonych, jesli tylko chca sie nia podzielic ;-) czym sie rozni otwarta szata Dzez od szaty Waszej suki http://szwajcary.com/obrazky/391_1299784961.jpg bo ja oprocz tego ze April ma dluzsze siersc na lapach ale rowniez przycieta i bujniejsza klata to mam wrazenie ze podobne ulozenie wlosa reprezentujecie :roll: z taka roznica ze Dzez jest mlodziezowym podlotkiem a Aprilka znacznie starzsza chyba na tym zdjeciu :?:
Bernenska biblie z przyjemnoscia bym zglebila ale niemieckiego niestety nie znam :-( ale moze doczekam innej wesrsji jezykowej, albo zyczliwego tlumacza ;-)
Ostatnio edytowano 2011-03-11, 00:33 przez kreska, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez Beatinka » 2011-03-11, 00:25

Nie bedę się zagłębiała w dyskusję ,gdyż w Rzeszowie nas nie było, ale przedstawiona w poście powyżej książka wygląda na interesującą ,nie znałam jej ,a chętnie bym poszerzyła wiedzę na temat BPP . Tylko nie mam pojęcia gdzie ją można nabyć ? :-/
Avatar użytkownika
Beatinka
 
Posty: 451
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-21, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Hodowla: Ciepła Ostoja

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez nika » 2011-03-11, 00:34

Beatinka napisał(a):Nie bedę się zagłębiała w dyskusję ,gdyż w Rzeszowie nas nie było, ale przedstawiona w poście powyżej książka wygląda na interesującą ,nie znałam jej ,a chętnie bym poszerzyła wiedzę na temat BPP . Tylko nie mam pojęcia gdzie ją można nabyć ? :-/



Na niemieckim e-bay`u czasem się pojawia.

Albo tutaj, ale cena kolekcjonerska :mrgreen: http://www.amazon.de/Hunde-z%C3%BCchten ... 3258049874
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez mon04 » 2011-03-11, 00:47

:lol: A świstak siedzi i zawija w sreberka :lol:
mon04
 
Posty: 404
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-28, 11:17
Lokalizacja: Kozienice
psy: Agis[*],Hunter,Gabi,Arwena,Abrahms i Cannon:)
Hodowla: Wzgórze Agisa

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez mysia.x » 2011-03-11, 00:52

Oj zawija oj zawija :lol: :lol:
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez jz » 2011-03-11, 01:02

A ja rozumiem właścicieli psów, większość uważa że właśnie ich jest ten the best. Nie zgadzam się z nimi jednocześnie w tym względzie. Zgadzam się natomiast ze zdaniem że wielu sędziów kompletnie nie potrafi właściwie oceniać berneńczyków i wskazać te najładniejsze...... bo przecież MOJE psiaki są najpiękniejsze na świecie !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez BoBer » 2011-03-11, 01:55

Cóż mogę powiedzieć…
jedynie tyle, że każdy wypowiada się jak potrafi…
W końcu jeden bawi się ubrankami i słucha reklam o czekoladkach,
a inny woli przeczytać książkę…

Kreska… z klasą przegrać…, jakąś krótką pamięć masz…?
O budowie łopatki u psa dyskutujesz, potrafisz z galarety zrobić w kwartał sukę nie stresującą się,
a nie masz pojęcia o otwartej sierści…
Chyba nie robisz z siebie na siłę blondynki?
Wysil się, otoczona grumerami jesteś, dopytaj ich… niektórzy chwalą się, że kursy zagraniczne kończyli
to niech pomogą Tobie…, ja ze swojej strony zrobiłem co mogłem, no może jeszcze link podam:
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=105&p=277885#p277885
tam pewnie znajdziesz coś dla siebie…

Biedny Tomek… to zapalenie ucha postępowało tak nagle, że pewnie dostał leki o szerokim spektrum działania
i taki chory musiał jechać do Presova…, na prawdę musiał tam jechać i tak się męczyć…?
Ja bym jednak zaczął kurację od porządnej warszawskiej diagnozy.

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez Cefreud » 2011-03-11, 09:02

mon04 napisał(a)::lol: A świstak siedzi i zawija w sreberka :lol:

nie rozumiem Twojej wypowiedzi.Admina poproszę o przeniesienie tego typu postów na śmietnik.Nic nie wnoszą do dyskusji i są raczej niegrzeczne
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez dorciaj » 2011-03-11, 10:29

BoBer - zapracowałeś chłopie na bana - zapraszamy ponownie za miesiąc :-)

Cała dyskusja została przeniesiona :arrow: viewtopic.php?f=34&t=7722&p=277223#p277223
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez Barbapapa » 2011-03-11, 11:19

dorciaj napisał(a):BoBer - zapracowałeś chłopie na bana - zapraszamy ponownie za miesiąc :-)

Cała dyskusja została przeniesiona :arrow: http://www.szwajcary.com/viewtopic.php? ... 23#p277223

Naprawdę administratorze ten użytkownik sobie zapracował? To jak to się ma do zapisów Regulaminu? :
(...)
2. Zabrania się umieszczania na forum postów o treści:
- obraźliwej
- niecenzuralnej
- niezgodnej z prawem

Użytkownicy, którzy nie zastosują się do powyższego otrzymają ostrzeżenia a następnie zostaną zbanowani.

Ostrzeżenia:
Po 3 ostrzeżeniach następuje blokada pisania postów na tydzień,
po 5 ostrzeżeniach zablokowana zostaje możliwość pisania postów,
po 6 ostrzeżeniach zostaje zablokowana możliwość wejścia na Forum(...)
Po pierwsze , gdzie jest mowa o zbananowaniu na 1 miesiąc, a co z ostrzeżeniami? Jest oczywiście możliwa i taka sytuacja, że przeoczyłam zmianę Regulaminu.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez dorciaj » 2011-03-11, 12:54

Proszę bardzo - dyskutujcie :-D

Ban został cofnięty.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez allam » 2011-03-11, 14:29

BoBer napisał(a):Jeśli nie ma takich źródeł nie ma tzn., że dorciaj i allam segregują ludzi… są chamskie…
i powinny się pokajać i przy czym dorciaj dodatkowo powinna podać się do dymisji,
a allam nauczyć rozpoznawać chamstwo i w ramach praktyk pokazać jak z nim walczy,


Proszę o potwierdzenie, że tego na pewno chcesz :!: Bo, moim zdaniem powinieneś się skoncentrować na dwóch sprawach:
1/ merytorycznej stronie wypowiedzi, nigdy i nigdzie się na ten temat nie wypowiadałam i nie wypowiadam, gdyż moja wiedza na temat wystaw, bernów i hodowli jest poniżej zera:
2/ zapoznać się z definicją chamstwa (prostactwo, ordynarność). Osoba pisząca na forum ogólnie dostępnym, dokonująca publicznie napaści słownej bez wyjaśniania zagadnienia - sądzę, że to wyjaśnia moją ocenę takiego postępowania. A ustosunkowując się do zarzutu segregowania - ja segreguję śmieci a nie ludzi. ;-)
Każdy ma to na co zasłuży. Mnie też czasami się obrywa ;-)
Kajać się nie będę, podtrzymuję swoje stanowisko w sprawie chamstwa. Walczę z nim całe życie, od czasu pojawienia się na forum właściwie niczym innym się tutaj nie zajmuję. Mam nadzieję, że niektórzy, jak już przestaną walczyć o "moje na wierzchu" będą w stanie pomyśleć: "A może allam miała rację, może faktycznie zachowałem(łam) się niewłaściwie :?: "

Ślepa nie jestem, zdarza mi się czytać relacje z wystaw, merytorycznie nie mam zdania, ale moje odczucia są takie:
jak wygrywają NASI (osoby z jakiegoś grona, nie mojego, jestem zupełnie poza) ocena jest sprawiedliwa;
jak wygrywają ONI (spoza): niekompetencja sędziego, układ itd.
Takie są moje odczucia.

Ja chamstwo rozpoznaję, to ty masz problem, bo nie rozumiesz, że pisząc prawdę można to zrobić w sposób chamski (jedno drugiego nie wyklucza). I nie rozumiesz jeszcze jednej ważnej kwestii - to nie jest obrona osoby napadniętej, to jest NIE dla chamstwa, które zafundowałeś osobom "postronnym", nie mającym takiej wiedzy jak Ty, ale czytającym z chęci zdobycia wiedzy.
Coś jeszcze mam wyjaśnić :?:
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez kreska » 2011-03-11, 15:34

Ja mam prosbe do wyjasnienie przez administratorow, dlaczego tolerowane jest uzywanie wobec forumowiczow słow okreslonych w slowniku jako obrazliwe :?: :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez mon04 » 2011-03-12, 00:16

Cefreud napisał(a):
mon04 napisał(a)::lol: A świstak siedzi i zawija w sreberka :lol:

nie rozumiem Twojej wypowiedzi.Admina poproszę o przeniesienie tego typu postów na śmietnik.Nic nie wnoszą do dyskusji i są raczej niegrzeczne

Nie rozumiesz, bo to taki tajny kod i nie mogę o tym mówic na forum 8-)
mon04
 
Posty: 404
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-28, 11:17
Lokalizacja: Kozienice
psy: Agis[*],Hunter,Gabi,Arwena,Abrahms i Cannon:)
Hodowla: Wzgórze Agisa

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez mysia.x » 2011-03-12, 01:29

mon04 napisał(a):
Cefreud napisał(a):
mon04 napisał(a)::lol: A świstak siedzi i zawija w sreberka :lol:

nie rozumiem Twojej wypowiedzi.Admina poproszę o przeniesienie tego typu postów na śmietnik.Nic nie wnoszą do dyskusji i są raczej niegrzeczne

Nie rozumiesz, bo to taki tajny kod i nie mogę o tym mówic na forum 8-)


:lol: :lol: :lol:
Przecież to jest napisane z nudów .... To przecież żadna obraza tylko wykozystanie ciszy żeby trochę wyluzowac całą sytuacje :mrgreen: :mrgreen: :roll:
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez Bella i Hunter » 2011-03-12, 11:40

Sędziowie są jacy są, dyskutować o decyzji sędziów można, ale bez przesady bo później to się z dyskusji robi jej karykatura

“… i to święta racja. Bo nawet jak jest Twoja, to moja jest mojsza niż Twojsza, że właśnie moja racja jest racja najmojsza!”

:lol:

Gratuluje zwycięzcom, miło było zobaczyć po raz kolejny tyle cudownych bernów ;-)

Pozdrawiam

Ps. Złota zasada, z forumowymi trolami się nie dyskutuje ;-) W innym przypadku, patrz cytat... :lol:
Avatar użytkownika
Bella i Hunter
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-31, 16:47
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Bella & Hunter & Flair

Re: Rzeszów - CACIB - 19.02.2011

Postprzez Halina » 2011-09-08, 20:36

Suki - Bitches

Klasa otwarta - Open Class
356. BARBARA z Zakącia FCI -
357. BELLA Zielona Rapsodia -
358. BRENDA Angus -
359. HEIDI Maleństwa - dosk, I lokata
360. HUBBA BUBBA Zielone Ścieżki -
361. NIKE Szumiąca Knieja - IV lokata ocena doskonała :-)
362. WIKONTA z Deikowej Doliny -

Właśnie dziś się dowiedziałam , że Nike na tej wystawie była IV
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Poprzednia strona

Powrót do Wystawy 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości