Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez PaniBisiowa » 2011-11-23, 19:48

Jak maluchy-pampuchy? ;-) Mają już imiona?
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Aga-2 » 2011-11-24, 12:06

PaniBisiowa napisał(a):Jak maluchy-pampuchy? ;-) Mają już imiona?

Eee, na imiona to jeszcze trochę za wcześnie. Dajemy szansę przyszłym właścicielom ;)
Myślałam, że się upominasz o zdjęcia, a Ty o imiona... ;>
Zdjęcia robiliśmy wreszcie wczoraj, ale się nam kolejność szczeniąt deczko pomyliła i do 0.30 siedziałam z nosem w kompie sprawdzając who is who <głupek> Chyba się udało :mrgreen: ale na forum to je powstawiam dopiero jutro ;)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Pablo0071\ » 2011-11-24, 12:20

My to czekamy na te zdjęcia, aby zobaczyć jak rosną. Zwłaszcza jeden orzeszek.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 2011-11-24, 13:26 przez Pablo0071\, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Pablo0071\
 
Posty: 40
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-12, 10:33
Lokalizacja: Kraków
psy: Cynamon Alpejski Sen, Amon Górski Żywioł[*]

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Aga-2 » 2011-11-24, 12:40

Rosną, rosną <tak> chociaż kupy dalej płynne <załamka>
Maluchy skończyły we wtorek 2 tygodnie, a my zaczęliśmy dokarmianie. Póki co butelką, bo jak pomyślę o tym bałaganie, jaki zrobią kiedy dostaną miskę z mlekiem to mi się odechciewa :ojoj:
Miskę zostawimy na weekend, kiedy jest więcej czasu ;) Póki co doją z cumla az miło popatrzyć. Muszę dzisiaj cyknąć fotkę, to też wstawię :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez maat » 2011-11-24, 13:45

Aga , a dajesz małym lakcid albo inny biotyk?

Widzę że "wszystkie ręce na pokład " u Was, a ja ten weekend znów mam zajęty :boszz:
Nie mogę się doczekać.
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Aga-2 » 2011-11-24, 14:38

maat napisał(a):Aga , a dajesz małym lakcid albo inny biotyk?

Nie, wet nie kazali <mysli> Ale wiesz, zapytam, może akurat pomoże, jeśli można te biotyki podać w wieku 2 tygodni.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Halina » 2011-11-24, 17:14

Aga , z doświadczenia ci powiem,że te wczesne sraczki mijają z reguły same.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Beatinka » 2011-11-24, 23:58

Mieszanie naturalnego karmienia z dokarmianiem sztucznym mlekiem nie jest dobrym rozwiązaniem (nie tylko u psiaków ;-) i często może powodować problemy "brzuszkowe" typu wzdęcia, bóle, biegunki. Kiedyś były różne opinie na ten temat , dziś już większość mądrych wetów stawia na karmienie tylko naturalne kosztem dużo mniejszych przerostów wagi szczeniat.
Avatar użytkownika
Beatinka
 
Posty: 451
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-21, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Hodowla: Ciepła Ostoja

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Szam » 2011-11-25, 09:27

Tylko czasem sie nie da tylko natuaralnie. Przy takim duzym miocie to duze obciazenie dla suki.
My dokarmiamy mioty mlekiem Royala i kozim mlekiem (od naszych koz) i maja sie bardzo dobrze.
A czasem wiedze wetow teoretykow na temat odchowania miotu to mozna ;-)
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Halina » 2011-11-25, 10:01

Oczywiście, że nie zawsze się da karmić tylko naturalnie. W przypadku Agi - 11 szt, czy tak jak u mnie było - 13 sztuk - dokarmianie było koniecznością. Wszystko jednak zależy od konkretnego przypadku. Ja mogę powiedzieć, że każdy miot jest inny, za każdym razem pojawia się coś czego wcześniej nie było lub nie ma czegoś co w innych miotach się zdarzało. Dlatego hodowla uczy cały czas, nie ma schematów według , których można postępować identycznie przy każdym miocie .
Co do dokarmiania, ja dokarmiałam mlekiem Royala a później Happy Dogiem. Bardzo porównywalne i powiedziałabym , że na + dla Happy Doga.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez anula » 2011-11-25, 10:18

Aga z moich jeszcze skromnych doświadczeń wynika, że sraki w tym wieku oznaczały robale. Po odrobaczeniu jak ręką odjął. Mieliśmy takie dwa mioty. Jeden bernusiowy i jeden landkowy. Nie pomagały żadne probiotyki ani Nifuroksazyd. U landków do kompletu pojawił się odruch wymiotny, wszystko minęło po odrobaczeniu.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Beatinka » 2011-11-25, 16:16

Masz rację Halinko, każdy miot i przypadek jest inny. Przy dużych miotach jest to rzeczywiście problem. Gdy przy dokarmianiu sztucznym mlekiem maluchy czują się dobrze , nie ma co roztrząsać ,ale gdy pojawiają się biegunki lub wzdęcia myślę ,że warto się zastanowić czy powodem nie jest mieszanie mleczka .My mieliśmy taki problem przy miocie Tequilki ,gdy walczylismy z tężyczką i nie mogła karmić tyle ile potrzebowały szczeniorki. Biegunki i wzdęcia wlokły się ,aż do opanowania tężyczki ,kiedy mama sama mogła wykarmić maluchy.Wszystkie problemy brzuszkowe jak ręką odjął. Teraz bardzo ostrożnie podchodzimy do tematu dokarmiania i stawiamy na niższe przyrosty wagi ,ale karmienie naturalne.
Avatar użytkownika
Beatinka
 
Posty: 451
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-21, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Hodowla: Ciepła Ostoja

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Aga-2 » 2011-11-25, 17:38

Beatinka napisał(a):Mieszanie naturalnego karmienia z dokarmianiem sztucznym mlekiem nie jest dobrym rozwiązaniem (nie tylko u psiaków ;-) i często może powodować problemy "brzuszkowe" typu wzdęcia, bóle, biegunki. Kiedyś były różne opinie na ten temat , dziś już większość mądrych wetów stawia na karmienie tylko naturalne kosztem dużo mniejszych przerostów wagi szczeniat.

Ja też jestem zwolennikiem naturalnego karmienia, tylko w przypadku 11 sztuk w miocie, suka nie ma nawet wystarczającej ilości sutków, żeby karmić wszystkie na raz. Dzielimy je na dwie grupy, ale maluchy mają już 2 i pół tygodnia i jak jedna tura szczeniąt kończy ssać, to dla drugiej mleka zdecydowanie brakuje. Ja zaczęłam dokarmiać dopiero w trzecim tygodniu, a rozwolnienie mają już odkąd skończyły tydzień, więc to nie jest przyczyna. Przedtem nie dostawały nic prócz mleka matki i jakoś suka dawała radę je wykarmić. Przyrosty miały w porządku. Jednak 2 tygodnie po wyszczenieniu suka osiąga szczyt laktacji, a maluchy potrzebują coraz więcej pokarmu. Zresztą i przy mniejszych miotach zaczyna się w tym okresie dokarmianie z miski, więc w sumie każdy miot jest przez pewien okres na żywieniu mieszanym, bo przecież suka karmi do ok.6 - 7 tygodnia. Nie wyobrażam sobie, żeby w ogóle nie dokarmiać szczeniąt do tego wieku.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Aga-2 » 2011-11-25, 17:49

Wreszcie uporałam się ze zdjęciami :]
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Piesek 1
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Piesek 2
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Piesek 3
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Piesek 4
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Piesek 5
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Piesek 6
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Aga-2 » 2011-11-25, 18:03

Suczka 1
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Suczka 2
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Suczka 3
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Suczka 4
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Suczka 5
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Justyna.Sz » 2011-11-25, 18:04

Wspaniałe maluchy!!! I nie dziwię się, że miałaś problem z rozszyfrowaniem kto jest kto na zdjęciu 8-) . Normalnie miot ksero :-D
Avatar użytkownika
Justyna.Sz
 
Posty: 1334
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-07, 19:33
Lokalizacja: Rokiciny
psy: Oti Kropelka, Baccara BV, Cayenne Bakoti
Hodowla: Bakoti

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Aga-2 » 2011-11-25, 18:51

No, niektóre łatwo rozpoznajemy. Jeden piesek ma półkołnierzyk ;) Jedna suczka ma troszkę przedłużoną strzałkę z jednej strony. Takie szczeniaki widać z daleka. Inne mają niesymetrycznie wybarwione skarpetki... ale większość musimy poznawać po ułożeniu bieli na brzuszkach i to jest najlepszy sposób, tylko wymaga odwrócenia szczeniaka na grzbiet :mrgreen: a na zdjęciu brzuszka nie widać i w tym był kłopot ;> I tak nie mam pewności, czy któregoś nie pomyliłam ]:-> Ale już trudno. Przy następnej sesji musimy bardziej uważać <tak>
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Beatinka » 2011-11-25, 19:12

Aga-2 napisał(a):
Beatinka napisał(a):Mieszanie naturalnego karmienia z dokarmianiem sztucznym mlekiem nie jest dobrym rozwiązaniem (nie tylko u psiaków ;-) i często może powodować problemy "brzuszkowe" typu wzdęcia, bóle, biegunki. Kiedyś były różne opinie na ten temat , dziś już większość mądrych wetów stawia na karmienie tylko naturalne kosztem dużo mniejszych przerostów wagi szczeniat.

Ja też jestem zwolennikiem naturalnego karmienia, tylko w przypadku 11 sztuk w miocie, suka nie ma nawet wystarczającej ilości sutków, żeby karmić wszystkie na raz. Dzielimy je na dwie grupy, ale maluchy mają już 2 i pół tygodnia i jak jedna tura szczeniąt kończy ssać, to dla drugiej mleka zdecydowanie brakuje. Ja zaczęłam dokarmiać dopiero w trzecim tygodniu, a rozwolnienie mają już odkąd skończyły tydzień, więc to nie jest przyczyna. Przedtem nie dostawały nic prócz mleka matki i jakoś suka dawała radę je wykarmić. Przyrosty miały w porządku. Jednak 2 tygodnie po wyszczenieniu suka osiąga szczyt laktacji, a maluchy potrzebują coraz więcej pokarmu. Zresztą i przy mniejszych miotach zaczyna się w tym okresie dokarmianie z miski, więc w sumie każdy miot jest przez pewien okres na żywieniu mieszanym, bo przecież suka karmi do ok.6 - 7 tygodnia. Nie wyobrażam sobie, żeby w ogóle nie dokarmiać szczeniąt do tego wieku.

Przy 11 maluchach ,jest rzeczywiście problem i pewnie nie ma wyjścia .Nie twierdzę,że nie należy nigdy dokarmiać, jasne ,że czasami się nie da inaczej, ale nie jestem zwolennikiem dokarmiania tylko dlatego aby maluchy więcej przybrały na wadze. Oczywiście ,że do 6-7 tyg. nie będą tylko ciumkać mleczka mamy ;-) ,my również rozpoczynamy po 3 tyg. dokarmianie,ale nie mleczkiem krowim ...kaszka,mięsko,warzywa,karma itd.
Ponieważ biegunki u Was rozpoczęły się w 1 tyg. gdy kluski jeszcze nie były dokarmiane,przyczyna jest inna.W/g mnie na zarobaczenie za wcześniej (cykl rozwojowy itd. na to trzeba 10 i więcej dni).
A mama nie pije mleka krowiego ,jakieś sery,jogurty ? To też może być przyczyną biegunek u szczeniąt.
Maluszki śliczne ! ...i wcale się nie dziwię problemom w ich identyfikacji :mrgreen: Zdrówka życzę ! i
Avatar użytkownika
Beatinka
 
Posty: 451
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-21, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Hodowla: Ciepła Ostoja

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez Elmo » 2011-11-25, 19:18

Cudowne maluchy ;) A suczka 1 jak marzenie <buja_w_oblokach>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Nowy miot w hodowli Alpejski Sen

Postprzez PaniBisiowa » 2011-11-25, 20:50

Fajne pampuszki (obstawiam pieska 3) :-) Trzymam kciuki za przewody pokarmowe. A o imiona pytałam bo to bardzo ważne :mrgreen: Myślałam, że jakaś burza mózgów w tym temacie będzie a tu nici :-( :mrgreen:
Boskie mini-dynie.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość