F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Moderator: Milla

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez saba&mlis » 2010-11-17, 19:35

jesli sie jutro znowu nie ufajda :mrgreen:
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez Bunia » 2010-11-17, 20:14

No cóż umkneła mi taka ważna informacja że Jesi lubi się ufajdać na spacerach :mrgreen: :lol: .
Avatar użytkownika
Bunia
 
Posty: 248
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-01, 19:38
Lokalizacja: Pszczyna
psy: Wiki , Benuś(*) , Megi(*) , Bunia(*)

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez ani@ » 2010-11-19, 23:07

Przed chwilą Jessi pojechała do nowego domu na Mazury. :-D
Będziemy mieć na pewno piękne zdjęcia z nowego domu. :-D
Avatar użytkownika
ani@
 
Posty: 694
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-04, 20:54

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez nika » 2010-11-19, 23:15

Powodzenia dziewczyno! Ten dom tak długo na Ciebie czekał. Musi być dobrze :-D
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez anula » 2010-11-19, 23:41

Super, oby jej tam było najlepiej jak to tylko możliwe :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez kanees&fobbia » 2010-11-20, 09:44

Dzień dobry wszystkim!

Do domu dojechalismy pozna noca, glownie ze wzgledu na kilka postojow zwiazanych z prostowaniem gnatkow i innymi potrzebami. Podroz minela spokojnie, choc mialem maly zastrzyk adrenaliny.
Zatrzymalismy sie na stacji na tankowanie, kawe i spacerek. Nagle, nie wiadomo skad (jak to zwykle bywa) pojawily sie dwa egzemplarze rasy europejskiej bardzo zdeterminowane w potrzebie zawarcia blizszej znajomosci z tak piekna sunia. A Jessi jako pies swiatowy obyty w psim towarzystwie oczywiscie prob kontaktu nie zamierzala utrudniac, do tego stopnia ze nie chciala kontynuowac podrozy. Na proby naklonienia do zajecia swego miejsca w samochodzie byla zupelnie glucha. Zachowywala sie jak typowa oslizna, wsteczny i "rura". Efektem bylo to, ze obroza Jessi... zsunela sie z jej kudlatego karku i zostalem z obroza i smycza w reku!
Juz widzialem oczyma wyobrazni jak w Fundacji szanowne Panie rzucaja lotkami od dart'a w moje foto, gdy Jessi spokojnie wrocila do mnie, pozwolila zalozyc sobie obroze i przy mojej niewielkiej pomocy i z pomrukiem niezadowolenia zajela miejsce w samochodzie.

Jestem juz z Jessi po dluuugim spacerku. Na razie zwiedzalismy tylko teren wokoł domu i mysle, ze poznala topografie dzialki dosc gruntownie :lol: .
Noc minela w miare spokojnie choc bylo duuuzo chodzenia i obwachiwania naszych drewnianych katow.
Aniu, tak jak przypuszczalem po naszej rozmowie Jessi na gore nie odwazyla sie jeszcze wejsc (azurowe schody) i tak sobie mysle, ze ta zasada bylaby mozliwa do utrzymania i w naszym domku :).

No i co najwazniejsze: nic co na temat Jessi zostalo napisane wczesniej nie jest przesadzone :). Wrecz odwrotnie! Takiego pieszczocha w zyciu nie widzialem!
Czekam teraz az obudzi sie reszta mojej rodzinki i zejdzie poznac nowa domowniczke.

Z pewnoscia najbardziej zaskoczona bedzie moja ukochana zonka, bo na pewno nie spodziewala sie, ze przywioze jej do domu az tak dorodna sunie :). Nieco pozniej wkleje kilka fotek z dziennych spacerkow i domu a na razie pozdrawiam wszystkich. I jeszcze jedno:
Serdecznie dziekuje wszystkim, ktorzy przylozyli chocby palec do uratowania Jessi, w szczegolnosci za opieke i resocjalizacje Basi, Ani (rowniez Jej rodzicom).
Podziekowac tez musze zonce za anielska cierpliwosc :) (masz tam jej jeszcze troche Skarbie?) no i Ziucie za inspiracje i poswiecenie (w koncu rozbite auto to nie przelewki).

Do... przeczytania!
Ostatnio edytowano 2010-11-20, 10:32 przez kanees&fobbia, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kanees&fobbia
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-24, 06:19
Lokalizacja: tam gdzie jezior tysiące i lasy zielone...
psy: Jessi (zwana Jazz :D) - uroczy mix bern-colie ;]

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez Bunia » 2010-11-20, 10:04

Bardzo się cieszę że Jesi dotarła już do domu.Bardzo tu wszyscy za nią tęsknimy.
Ona bardzo lubi towarzystwo innych psów( może trzeba pomyśleć o drugim :mrgreen: ).
W jej przypadku sprawdzą się szelki bo nam też kilka razy obroża spadła z głowy Jesi.
Proszę ją od nas uściskać :-D .
Życzymy Wam wiele szczęścia i radości.
Czekamy na zdjęcia.
Avatar użytkownika
Bunia
 
Posty: 248
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-01, 19:38
Lokalizacja: Pszczyna
psy: Wiki , Benuś(*) , Megi(*) , Bunia(*)

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez aga.galin » 2010-11-20, 10:46

No Jesunia - nareszcie dopiłaś do swojej przystani :-D

Basiu - szczęście i radość już jest - emanuje w każdym napisanym słowie - teraz będzie etap niedowierzania, że to szczęście może być jeszcze większe z każdym kolejnym dniem ;-)
Avatar użytkownika
aga.galin
 
Posty: 485
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-07, 00:15
Lokalizacja: Goleniów k.Szczecina
psy: REDI, PETRA, BASTER [*] i ...

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-11-20, 10:47

sUPER, ŻE WRESCIE SKONCZYŁA SWOJĄ DOŚĆ DŁUGĄ PODRÓŻ DO DOMU
ups sorry za capsa :oops:
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez ElzaMilicz » 2010-11-20, 12:05

Miła ta relacja! :-D

W sprawę zamieszanych było wiele osób. ;-) Wszystkim Wam baardzo dziękuję !
Przykro mi, że tyle niefortunnych zdarzeń zwiazanych było z Jessi.

Ziuta- złota kobieto- Twoja rola w tym dziele jest nieoceniona.
Jak długo pracowałaś nad Kannes ? :-P
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez saba&mlis » 2010-11-20, 12:25

Pozdrowienia dla sunki, fakt droga do noweg domu nie byla latwa, zreszta poczatki zawsze sa trudne :-D ,
wiem co mowie , przytocze krotka opowiesc na temat schodow :mrgreen:
Z watku: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"
saba&mlis napisał(a): Mielismy tez nieza nocna przygode, okazalo sie ze Saba to niezla odnoga od piekla i swietnie otwiera drzwi. Jeden skok i juz byla w sieni poczym zeszla do piwnicy (pewnie chciala sie schowac biedula), zejsc bylo latwo, ale powrot... szczeble z desek, psu przednia lapa wpadaly miedzy schody i ani rusz (uparta bestia), probowalam pomoc (okazalo sie ze Sabcia jednak jest ciezka), trzeba bylo pana wolac do pomocy. Mam nadzieje ze ta przygoda zniecheci ja do dalszych prob. Swoja droga jak zobaczylam schody u Elzy to wydawalo mi sie ze moje to betka(dodam ze Bonicho ani razu nie zszedl do piwnicy, zawsze czekal przy schodach az wroce).

To byly pierwsze dni naszej Sabci w nowym domu :lol: relacja z burzowej nocy
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez nika » 2010-11-20, 12:55

:-D :-D Super relacja i prosimy o więcej z fotkami :-D
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez ani@ » 2010-11-20, 14:21

Najważniejsze że dojechaliście szczęśliwie do domu :!:
Życzę Wam wszystkiego najlepszego z Jessi :-D
Avatar użytkownika
ani@
 
Posty: 694
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-04, 20:54

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez aga.galin » 2010-11-20, 21:26

.

Dalsze informacje o losach naszych podopiecznych znajdziecie na stronie Fundacji Pasterze.
Avatar użytkownika
aga.galin
 
Posty: 485
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-07, 00:15
Lokalizacja: Goleniów k.Szczecina
psy: REDI, PETRA, BASTER [*] i ...

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez Ziuta » 2010-11-21, 14:34

Czekam na zrobienie mojego autka i polecę pomiziać piekne stworzenie! Elza wcale trudno nie było przekonać Marcina do zakochania się :-D a potem było już tylko lepiej!
Pozdrawiam wszystkich "zamieszanych"! Oczywiście polecam się na przyszłość!
Ziuta
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-16, 14:30

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez dorciaj » 2010-11-27, 09:50

Zgodnie z informacją ze strony F.Pasterze sunia już w nowym domu :-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez kanees&fobbia » 2011-01-31, 13:41

Tak, potwierdzalem ten fakt w niniejszym temacie zaraz po przyjezdzie do domu :P.

Jessie jest w naszej rodzinie juz od ponad 2 miesiecy a mamy wrazenie, ze to juz lata cale. Zaraz po przyjezdzie na swoje miejsce wybrala pokoj komputerowy na parterze (pietro ze wzgledu na azurowe schody wciaz jest dla niej nieosiagalne - i dobrze). W zasadzie pokoj ten nazywany jest juz pokojem Jessie, choc wciaz z niego korzystamy (jak widac :)). Sunka spedza mase czasu na dworze (o ile nie jest zbyt mroznie), uwielbia zabawy w sniegu. Ma tam tez do dyspozycji ocieplona bude ale chyba ma jakas awersje do tego rodzaju architektury bo omija ja z daleka i woli wylegiwac sie wprost na sniegu. Czasem trudno ja zaciagnac do domu (pewnie obecnie troche jej tu za cieplo).

Z wiosna zaczniemy uswiadamianie Jessie, ze zakopywanie "lupow" pod naszymi iglakami niekoniecznie jest wskazane (1 miska zostala zakopana Bog wie gdzie, moze sie znajdzie).
Poza tym z Jessie nie ma wiekszych problemow wychowawczych. Jedyne co ale nie mam ochoty z tym walczyc to jej permanentne uzaleznienie od miziania. Oczywiscie wie juz, ze sa momenty kiedy mam wazniejsze sprawy i czlonkow rodziny (z tym byl problem od poczatku, probowala w naszym stadzie zajac miejsce zaraz po mnie - defekt naprawiony :)).
Co do fotozaleglosci (szewc bez butow chodzi). Niestety jedyne fotki jakie mam na ten moment, to zrobione w czasie sylwestrowo-noworocznej wizyty Ziuty u nas. Mam nadzieje, ze nasza kochana przyjaciolka nie obrazi sie, ze kilka z nich zamiescilem. Wrzuce je nieco pozniej (net komorkowy skutecznie mi to teraz uniemozliwia).

Po tych kilkunastu tygodniach jedno wiem na pewno - byla to bardzo dobra decyzja (mimo, ze malzonka nie do konca sie z nia zgadzala). Zreszta wciaz ma mi to troche za zle, choc widze ze Jessie przypadla jej do serca (zwlaszcza gdy myslac, ze nie widze dokarmia ja po cichu kaskami w kuchni).
Coz. Zachwyceni nowa sasiadka sa rowniez nasi sasiedzi i kto wie, kto wie... moze uda sie ich namowic na adopcje jakiejs zblakanej psiej istoty? Musza tylko dokonczyc ogradzanie swojej dzialki.
A moze i my z czasem postaramy sie o jakies psiejskie towarzystwo dla naszej Jessie (moze bern? moze border?) (zwanej rowniez: Jazzy lub Jesionkowa - proste rozwiniecie: Jessie - Jesien - Jesion - Jesionkowa :D).

Pozdrawiamy z zasniezonej mazurskiej wiochy!
Avatar użytkownika
kanees&fobbia
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-24, 06:19
Lokalizacja: tam gdzie jezior tysiące i lasy zielone...
psy: Jessi (zwana Jazz :D) - uroczy mix bern-colie ;]

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez ani@ » 2011-01-31, 14:30

mizianka dla Jessi :-D
Avatar użytkownika
ani@
 
Posty: 694
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-04, 20:54

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez Bunia » 2011-01-31, 16:30

Bardzo się cieszę że Jessi jest z Wami i tak dobrze się zadomowiła , ale z niej szczęściara :-D .
U nas nic nie zakopywała ale może nasze psy ją pilnowały :mrgreen: .
Mizianki dla Jessi :-P .
Avatar użytkownika
Bunia
 
Posty: 248
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-01, 19:38
Lokalizacja: Pszczyna
psy: Wiki , Benuś(*) , Megi(*) , Bunia(*)

Re: F.PASTERZE: Jesica - dla przyjaciół Jesi

Postprzez Bunia » 2011-01-31, 16:33

Zapomniałam - czekamy z niecierpliwością na zdjęcia.
Avatar użytkownika
Bunia
 
Posty: 248
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-01, 19:38
Lokalizacja: Pszczyna
psy: Wiki , Benuś(*) , Megi(*) , Bunia(*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość