Kolczatka- zły sposób by pies nie ciągnął

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Kolczatka- zły sposób by pies nie ciągnął

Postprzez Barbel » 2011-05-02, 22:43

:idea: mod: dyskusja wydzielona z wątku :arrow: viewtopic.php?f=28&t=5012&start=220

Magda - cholera jasna!!!!! ( a niech mnie zbanują za używanie nieparlamentarnych słów) KOLCZATKE DO MUZEUM! Tortur psich! Szkoda psiska. Druga sprawa - ta, która nosi Nero jest kompletnie nie dopasowana, wiec nie działa prawidłowo - jezeli o jakimkolwiek "prawidłowym" działaniu mowa ( ale - jak lubisz działac awersyjnie.... Twoja rzecz- spróbuj awersyjnie nauczyć czegokolwiek bydle wieksze od siebie - konia/słonia itp). Nie pierwszy raz Ci zwracam uwage a odpowiedzi - "bo mi sie wyrwie" nie przyjmuje do wiadomosci - zmyślna z Ciebie dziewczyna - dasz radę "zrobić psa" motywacyjnie.
Ostatnio edytowano 2011-05-06, 12:18 przez dorciaj, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wstawiłam info o wydzieleniu wątku ;)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Nero

Postprzez Madzia » 2011-05-03, 09:44

Barbel napisał(a):Magda - cholera jasna!!!!! ( a niech mnie zbanują za używanie nieparlamentarnych słów) KOLCZATKE DO MUZEUM!


Hmm...jak zauważylaś nie jest dopasowana i to specjalnie <tak>
I za niedługo kupimy porządną skórzaną obroże to odstawimy kolczatke do muzeum :-)
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Nero

Postprzez Barbel » 2011-05-03, 09:56

Madzia_94 napisał(a):Hmm...jak zauważylaś nie jest dopasowana i to specjalnie <tak>

Nie dopasowaną robisz wiecej krzywdy! Bo zanim zabolą kolce, to jeszcze zaboli przyszczypywana skóra!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Nero

Postprzez hania » 2011-05-03, 15:46

Barbel napisał(a):
Madzia_94 napisał(a):Hmm...jak zauważylaś nie jest dopasowana i to specjalnie <tak>

Nie dopasowaną robisz wiecej krzywdy! Bo zanim zabolą kolce, to jeszcze zaboli przyszczypywana skóra!


Już nie mówiąc o możliwosci uszkodzenia tchawicy i krtani...
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: Nero

Postprzez AniaRe » 2011-05-03, 15:49

Ja jestem poważnie zbulwersowana faktem, że sędzia Was nie wywalił z ringu.
Nie dość, że wystawiasz psa na źle dobranej kolczatce, która może Twojemu psu, którego podobno kochasz, uszkodzić trwale krtań i tchawicę, to jeszcze go na niej podwieszasz w czasie wystawiania!
Gdybym była na wystawie, zgłosiłabym oficjalny protest!
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Nero

Postprzez Madzia » 2011-05-03, 16:11

Myśli pani że zrobie krzywde swojemu psu? Wątpie :/
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Nero

Postprzez Romked » 2011-05-03, 16:18

Zanim zostałem opiekunem berniego , to myslałem o szwajcarze. Darzę duża sympatią tą rasę. Bardzo ładnego macie psa. Kwestia kolczatki to myślę błąd niedoświadczenia... :nonono:
Jeśli powodem noszenia jest silne ciągnięcie psa, to kupcie obrożę uzdową, kiedy będzie ciągnąć, automatycznie skręci mu pysk w bok i przestanie. Ewentualnie poszukaj w sieci ćwiczeń i po kilku treningach przestanie. <pies>
Ostatnio edytowano 2011-05-03, 16:29 przez Romked, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Romked
 
Posty: 858
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 03:04
Lokalizacja: Wieluń
psy: Tetyda, Asteria, Nodik
Hodowla: Canis Magnus

Re: Nero

Postprzez Apcik » 2011-05-03, 16:20

Magda ale tu nie chodzi o świadome wyrządzanie psu krzywdy :!: tylko o źle dopasowana obroże <tu kolczatke> i nieumiejętne jej wykorzystywanie :!: nikt nie mówi ze robisz to celowo! chcą Cie tylko uświadomić i pomoc :!:
a AniaRe jednak zna się 'trochę' na szkoleniu i niejako siedzi w tym temacie wiec czasem dobrze jest posłuchać osób które maja jakąś wiedzę i doświadczenie :->
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Nero

Postprzez Barbel » 2011-05-03, 16:39

Nie pierwszy raz zwracam uwagę Magdzie, ze prowadzenie psa na kolczacie raczej do prawidłowych postepowan wobec zwierząt nie nalezy. Nero zdaje sie trafił na kolczate jak miał kilka miesiecy. Od tego czasu nic się nie zmieniło - jak ja miał, tak ma (mimo przedłużajacego sie okresu leczenia łapy). O ile pamietam, miałaś Magdo plany włączenia sie w grupe psich ratowników.... Kolczata do tego raczej nie pasuje. To zawsze wyraz bezsilnosci i nieporadności człowieka, który jest miał byc przewodnikiem a jest.... Tak jak klaps rodzica wobec dziecka. Zgadzam sie z przedmówczynią - regulamin wystaw nie przewiduje wystawiania psa w kolczatce. Nie wiem równiez, czy promowanie (poprzez zdjecia i "zachwyty") takiego postepowania ze zwierzęciem nie jest wbrew innym regułom - równiez moralnym.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Nero

Postprzez Madzia » 2011-05-04, 10:11

Romked napisał(a):Jeśli powodem noszenia jest silne ciągnięcie psa, to kupcie obrożę uzdową, kiedy będzie ciągnąć, automatycznie skręci mu pysk w bok i przestanie. Ewentualnie poszukaj w sieci ćwiczeń i po kilku treningach przestanie. <pies>


Byłam w zoologicznym i nie mogłam jej dopasować - albo za mała albo dużo za duża i spadywała z pyska :->
A Nero hmm...nie ciągnie mnie tak bardzo, a widząc kolczatke to wcale nieucieka a nawet mi ją przynosi

Romked napisał(a):Apcik


...racja

Barbel napisał(a):Nie pierwszy raz zwracam uwagę Magdzie, ze prowadzenie psa na kolczacie raczej do prawidłowych postepowan wobec zwierząt nie nalezy. Nero zdaje sie trafił na kolczate jak miał kilka miesiecy. Od tego czasu nic się nie zmieniło - jak ja miał, tak ma (mimo przedłużajacego sie okresu leczenia łapy). O ile pamietam, miałaś Magdo plany włączenia sie w grupe psich ratowników.... Kolczata do tego raczej nie pasuje. To zawsze wyraz bezsilnosci i nieporadności człowieka, który jest miał byc przewodnikiem a jest.... Tak jak klaps rodzica wobec dziecka. Zgadzam sie z przedmówczynią - regulamin wystaw nie przewiduje wystawiania psa w kolczatce. Nie wiem równiez, czy promowanie (poprzez zdjecia i "zachwyty") takiego postepowania ze zwierzęciem nie jest wbrew innym regułom - równiez moralnym.


A więc - lapka wyleczona i nie ma juz śladu po kulawiźnie. :]
Co do psich ratowników to pomysł sie nie uda, gdyż Nero nie sprawdzi egzaminu, ponieważ nie zostawia mnie (ciągle pilnuje) a co za tym idzie - nie pójdzie w tym momencie nikogo szukać <mysli>
a po 3. niby ja PROMUJE TAKIE ZACHOWANIE ?! :[ :shock:
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Nero

Postprzez qbav » 2011-05-04, 10:19

Madzia_94 napisał(a):Byłam w zoologicznym i nie mogłam jej dopasować - albo za mała albo dużo za duża


Kolczatke mozesz regulowac, poprzez wyjmowanie kolcow
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Nero

Postprzez Madzia » 2011-05-04, 10:27

Chodzi mi o obroże uzdową ;-)
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Nero

Postprzez qbav » 2011-05-04, 10:33

Madzia_94 napisał(a):Chodzi mi o obroże uzdową ;-)

aaa sorki, ale tak czy inaczej skoro kolczatke macie niedopasowana tez to moze uwaga tez trafna :-D
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Nero

Postprzez Madzia » 2011-05-04, 10:51

Ale nie czepiajcie się już o to :-) Jeszcze chwilka i ją zmienimy
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Nero

Postprzez Barbel » 2011-05-04, 21:57

Napisałam dłuuugi post i mi neta wywaliło... trudno.
Magda to nie jest czepianie sie , tylko próba wytłumaczenia Tobie, młodej osobie, na czym polega prowadzenie psa w duchu porozumienia ze zwierzęciem. Wyobraź moze sobie taka sytuację - nauczyciel karzacy uczniów kartkówkami, sypiący pałami jak z rekawa, dajacy "motywujace" jedynki, jednostajnie działający na lekcji - z góry moża przewidziec co będzie... Chce ci się u niego uczyć? I inny belfer - ciekawie prowadzi wykład, zauwaza, ze własnie nauczyłas się tego trudnego słowa, które ci dotad nie wychodziło, ze próbowałaś rozwiazac sama zadanie, życzliwie potakujący gdy przy tablicy z trudem rozwiazujesz łamigłówkę i szukasz dróg rozwiazywania, taki, przy którym nawet najbardziej rozbrykana klasa nie szaleje, bo po prostu budzi szacunek oparty na autorytecie....
To co mówią przedmówcy - to naprowadzanie Cię na bycie właśnie takim belfrem dla swojego psa. Nie pójscie na skróty, przez dawanie pał.
To, ze Nero sie cieszy, kiedy bierzesz kolczatke - no przecież tylko wtedy wychodzicie na spacer! Innej opcji nie ma! Co do promowania przemocy - owszem - jest to promocja poprzez umieszczanie zdjęć psa w kolczatce na publicznym Forum WIELBICELI szwajcarów! Wejdzie jakas Kasia czi Jaś - spojrzą - i pomyślą, ze jeżeli stały forumowicz prowadzi psa za pomoca kolczatki - to jest to ok i super i w ogóle się nic nie dzieje, i, co gorsza, tak jest ok i to jest norma!
Poza tym- tak dla bezpieczeństwa innych psów - zdejmuj mu ją bezwzglednie, jak sie bawi z innymi psami, biega luzem!!! Moze sie zdarzyc nieszczescie!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Nero

Postprzez Madzia » 2011-05-05, 08:40

Spokojnie ;-) pewnie że zdejmujemy
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Nero

Postprzez Barbel » 2011-05-05, 12:41

Madzia_94 napisał(a):Spokojnie ;-) pewnie że zdejmujemy

Zdjęcia mówią co innego..
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Nero

Postprzez Madzia » 2011-05-05, 13:25

Bo może byliśmy w miejscu publicznym <uoee> ???
Ja już tu nie wytrzymam... :sciana: łapiecie za każde słówko, (wiem że jestem młodsza i nie powinnam tu tak pyskować ale to jest chyba lekka przesada) czepiacie się (niektórzy) samych pierdół

Myślicie że specjalnie jemu coś robie? Ze psa swojego mecze? Chce mu zaszkodzić ???
AniaRe - Ciebie się słucham tak samo jak qbav, Drixon, pani Agnieszki, panią Dorotę, panią z Porożynianki i paru innych osób. Tylko ze niektórzy siedzą przed kompem i tylko szukaja by coś napisać :->

a poza tym to galerie są od czego innego...
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Nero

Postprzez Barbel » 2011-05-05, 13:33

Mam wrażenie, ze może słuchasz (czytasz) ale nie słyszysz.
Owszem - galerie są od promowania i chwalenia sie swoim psem. Są na forum publicznym - mnie Twój pies sie bardzo podoba, za to mam inne wątpliwości. Mod może wydzielic watek np. "czy kolczatka na szyji to dobre wyjście" albo - "Promowanie psa w kolczatce w galeriach" spoko- jestem za.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Nero

Postprzez Madzia » 2011-05-05, 13:34

a prosze bardzo :) tam wybuchnie prawdziwa dyskusja i tam bedzie jej miejsce :-)
za
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Następna strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości