Luna boi się małych psów:)

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Luna boi się małych psów:)

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-05-04, 19:29

Sluchajcie ostatnio bylismy u znajomych w Czechach:) byl tam piesek wielkosci pinczera-jack russel teriera. Byl to pies do tej pory wszystki suczki akceptowal jednak moja luna podszczypywal niby nie groznie a luna za kazdym razem piszczala i po paru razach zaczela omijac go szerokim lukiem. potem na spacerze bala sie jamnika Bischona kedzierzawego, pudla i Tu UWAGA yorka MINIATURKI :shock: :lol: DLA MNIE SZOK DO TEJ PORY NIE BYLO ZADNYCH PROBLEMOW LUNA BYLA BARDZO ODWAŻNA, plnowala swojego terenu jak trzeba bawila sie z labradorem, akita inu spanielem ale od tej sytuacji jak widzi psa to podkula ogon i wycofuje sie normalnie ucieka :!: ale z wielkoscia nie ma reguly bo widzac rudego jamnika szorstkowlosego to malo eufori nie dostała:) juz sama nie wiem:( Przez tego Wariata Fuldo luna trzyma sie na dystans a nawet niektorych sie boi:(
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Luna boi się małych psów:)

Postprzez Tess » 2009-05-04, 20:34

W jakim wieku jest Twoja Lunka? Młode berny często mają różne lęki - gdzieś jest o tym watek. Poszukam w wolnej chwili i podlinkuję.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Luna boi się małych psów:)

Postprzez Boyowa » 2009-05-04, 20:38

Tess napisał(a):Młode berny często mają różne lęki - gdzieś jest o tym watek.


Tylko, że Luna nie jest berneńczykiem ;-) Bo jeśli się nie myle to nie ma rodowodu ?
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Luna boi się małych psów:)

Postprzez Tess » 2009-05-04, 20:41

Już mam: wątek wiek duchów, a lękliwość: viewtopic.php?f=17&t=1604&st=0&sk=t&sd=a
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Luna boi się małych psów:)

Postprzez AT » 2009-05-04, 20:52

Daria znajdź w swojej okolicy podobnego pieska tylko spokojnego, który nie zaczepiał by i nie kąsał Luny i umów się z nim na wspólny spacerek - im szybciej tym lepiej. Tak najlepiej odwrażliwia się psy z takich klimatów (z agresji albo lęku przed jakąś rasą albo typem psów) z własnego doświadczenia wiem, że to działa ;-)
a tak na marginesie to im będzie starsza tym częściej będzie trzymała inne psy na dystans - pies ma do tego prawo, nie musi się chętnie bawić z każdym napotkanym czworonogiem - ty też pewnie nie wszystkich ludzi darzysz dużą sympatią ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Luna boi się małych psów:)

Postprzez EwaM » 2009-05-04, 21:36

Kasia214 napisał(a):
Tess napisał(a):Młode berny często mają różne lęki - gdzieś jest o tym watek.


Tylko, że Luna nie jest berneńczykiem ;-) Bo jeśli się nie myle to nie ma rodowodu ?


:roll: :roll: :roll:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Luna boi się małych psów:)

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-05-04, 21:41

to te okoliczne jej nie przeszkadzaja ona boji sie malych typu york itd. :shock: :lol: :lol: luna ma 9 miesiecy ja nie twierdze ze ma sie chetnie bawic z kazdym psem wrecz przeciwnie bo w mojej okolicy duzo bezpanskich nieszczepionych psow. tylko wyobrazcie sobie sytuacje ide z luna a zna przeciwka idzie taka legalna blondynka z yorkiem a luna panika ogon pod dupke, i wyrywa sie do tylu probuje zawrucic :shock:
boji sie psow ktore sa sporo od niej mniejsze :lol: :lol: :lol: hmmmmm moze mysli ze obiad chce ja zlapac :lol: :lol:
a tess dziekuje za link ;-) teraz lece powturzyc anguielski jutro po maturce biore sie za lekture:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Luna boi się małych psów:)

Postprzez AT » 2009-05-04, 21:50

no to właśnie takiego typu york tylko spokojnego znajdź - na pewno gdzieś w swojej okolicy takiego znajdziesz - yorkopodobnych psów w Polsce jak mrówków ;-) a na przyszłość to nie pozwalaj innym psom na wszystko względem swoich psów, zwłaszcza jak widzisz, że Twojemu psu jakieś zabawy czy podszczypywania sie nie podobają bo potem, widzisz, można mieć takie problemy (choć lęk to i tak nie jest tak źle byle się nie przerodził w agresję, dlatego szybko postaraj się ten lęk zniwelować)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Luna boi się małych psów:)

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-05-04, 22:10

ale nie pozwalałam szczypnoł ja ze dwa razy pierwszy raz wygladalo to jak w zabawie ona tez jakos sie nie przestraszyla ale drugi juz inaczej wygladal i znajoma zaprowadzila swojego do mieszkania bo siedzielismy na ogródku:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości